Dům v růžích (TV seriál)

Rose Red

Dom v ružiach

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 2002, 254 min

Tenhle film mam fakt rad, ani nevim proc a i presto, ze tu je spousta chyb. Dum sice vypada jak nejaky zamecky panstvi, ale podivame se jen do par mistnosti. Duchove vypadaj spis smesne nez strasidelne. Postavy jednaj jak idioti. Krvavy sceny tu prakticky nejsou, slusna lekacka jen misty. Poradny vysvetleni, proc dum strasi, tu taky neni. A i pres tuhle haldu zaporu mam film stejne rad. Delka mi ani v nejmensim nevadila a to i presto, ze prvnich 80 minut se do domu vubec nepodivame a jen se dozvime neco z historie a zformuje se skupina, v druhejch 80 minutach se sice dum probere, ale zadny velky bubu se nekona. No a zaverecnejch 80 minut uz je boj o preziti, ale nak zvlast nervydrasajici ne, pac je cloveku vicemene fuk, kdo chcipne, ale zase aspon se to neda moc odhadnout. Triky jsou na slusny urovni, az na trik s ledem, ten byl hroznej. No a herci hrajou slusne. Ale i pres to, ze zapory daleko prevazujou, tak sem film videl uz potreti a pokazdy me po celou dobu skvele zabavil, proto tech 5*.(20.7.2006)

Výborný televizní hodně dlouhý horůrek. A jde to i bez rozprsklých mozků, vyvěrajících střev a litrů krve.(24.6.2012)

• gudaulin

Lze říci, že Dům v růžích je typická televizní adaptace Kingovy předlohy, tedy velmi průměrná s tuctovými herci, nicméně těžící z kvalitní výchozí látky, a proto rozhodně ne vyloženě špatná. Kdyby tady zapracovaly nůžky a soudnost producentů, vznikl by místo třídílného miniseriálu kvalitní jednodílný televizní snímek, který by měl jednoznačně nárok na čtyři hvězdičky. Takhle se vedle výborných scén a některých záběrů rozhodně nepostrádajících atmosféru - viz scéna v zimní zahradě - objevuje spousta vaty a nudných dialogů. Celkový dojem: 45 %.(1.9.2007)

• eraserhead666

Obecně platí, že věnuje-li se filmovému zpracování nějaké Kingovy knihy nebo povídky více času a prostoru, tím více povedenější je pak výsledek (namátkou např. dvoudílný Salem´s Lot nebo Osvícení /nemyslím Kubrickovu fušeřinu, ale dvoudílné zpracování někdy z 90. let/). U Domu v růžích tomu však je úplně naopak (a k tomu ani nepotřebuju znát Kingovu předlohu, tu jsem nečetl). Tři a půl hodiny nudy, klišé a nelogičnosti na půlhodiny trošku povedenějšího konce - to je fakt horor, to sledovat. Vystříhat nudné a vyloženě protivné scény (např. věčné opakování šeptané věty "Dům v růžích" s kamerovými nájezdy na dům, mi už po 40 minutách začalo lézt na nervy), sestříhat to tak na půlku, mohlo by to mít nějaký skluz, atmosféru a výsledek. Takhle to nemá nic. Pro mě osobně ztráta času, jedna z nejhorších "kingovek" co jsem viděl. Zmatený děj, spousta ne/logických kiksů, odboček a slepých (a hlavně nedokončených!!!!!!!) ramen děje, ani ne tak otřesné herecké výkony, jako spíš otřesné postavy/charaktery jako takové (výjimkou je pouze Annie, postava Juliana Sandse a ta opravdu děsivá a strašidelná černoška - za to první *), hodně, hodně laciné triky (opět, výjimkou jsou pouze kamenný déšť, pohybující se socha a masky duchů/mrtvých - za to druhá *), naprosto tragické vyústění děje... Jako by si King (a po něm Baxley) řekl, že když se mu povedlo Osvícení, mohl by to zkusit ještě jednou. Jenže tentokrát se mu to vůbec nepovedlo.(22.3.2009)

Dom Rimbauerovcov je taký odtlačok temnej dávnej minulosti uprostred moderného Seattlu. Vynikajúce miesto pre horor. Atmosfericky je Dom v ružiach určite nadpriemerný, ale vývoj príbehu pripomína prehliadku múzea. Množstvo zaujímavých exponátov pohlcuje veľa času a pozornosti. Toľko, že zrazu nastane zatváracia hodina a my si uvedomíme, že sme veľa nestihli. Minulosť domu je desivá, rozprávanie o nej pútavé a duchovia, ktorí sa z času na čas zjavia sú strašidelní a odporní. Keď sa blíži záver, tempo príbehu sa zrýchli, príde koniec a ešte stále by bolo na čo pozerať...(3.8.2011)

• - Fanoušci knih Stephena Kinga můžou zaznamenat několik odkazů na jeho první knihu Carrie, která také vypráví o dívce se schopností telekineze. Pršící kameny a již zmíněná dívka Annie pochází přímo z knížky "Carrie." (HappySmile)

• - Dům v růžích má mnoho společného s dřívějším Kingovým příběhem Osvícení (1980). Oba vypráví o velkém strašidelném domě s bohatou historií promítající se do těch, kteří do něj vstoupí. (HappySmile)

• - Herci museli navštěvovat taneční hodiny v Blue Skies Studios v Seattlu. (HappySmile)