Dům v růžích (TV seriál)

Dom v ružiach

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 2002, 254 min

• kingik

V domě růží není na růžích ustláno a je tam tak trochu pichlavo. A taky je tam hodně nezajímavých postav.Televizní původ tenhle horor nezapře ani omylem. Craig R.Baxley je fušer, který ani svoji televizní režii nedělá s bravurou. Od počátku své kariéry, po kinohitu Stone Cold ,se už věnoval jen televizním zakázkám, po kterých nehafne ani voříšek před Billou. Kde nic není, ani Stephen King nebere, a to jsem měl často pocit, že sleduji zase nějakou jeho zmrvenou televizní adaptaci. A ono fakt to bylo od Kinga, jak jsem se později dozvěděl! Na soudobé horory je to tak pátá řada, a to jsem ještě čekal zázraky. Mně přišlo, že všechno tohle jsem už viděl v hororech před x lety, i na rok 2002, to bylo opravdu hodně slaboučké. Připustím, že ne každý vidí desítky hororů do měsíce, a tak je nadšený, ale pro mě je to slabý odvar z růží. A to je, prosím pěkně, blivajz, který se nedá vypít. Pro mě zastaralá záležitost, co má s hororem málo společného. Nic hororového se tam nestalo, a tak se dá u toho spolehlivě usnout jako Šípková Růženka. 40%(4.8.2012)

No, čím začít...Tak asi především tím, že se jedná o další film dle Kingovy předlohy, což byl důvod, proč jsem se vůbec na tuto"mini"serii díval.Nemohu říct, že bych těch tří sobotních nocí litoval, ale radostí taky zrovna nejásám...Samotný dům vypadal úžasně, ale mohu se jen připojit k ostatním tvrzením, že herecké výkony opravdu za moc nestály, ale na druhou stranu, šlo přeci jen o TV film.Osobně bych uvítal zkrácení filmu tak na tři hodiny, myslím, že by to bylo dostačující.Celý film by alespoň nebyl místy tak rozvleklý a já bych uvažoval o 4*, nicméně atmosféra byla skvělá...Podtrženo, sečteno silnější 3*...Už jsem měl tu čest vidět Kingovu předlohu zfilmovanou na výbornou(Osvícení, Nadaný žák), na druhou stranu ale i jasný odpad(Running Man) a teď tedy i jeden nepatrný nadprůměr, jehož předlohu bych si s chutí přečetl...(20.2.2005)

Nejúžasnější filmové zpracování mého nejoblíbenějšího spisovatele (snad jen s výjimkou Mlhy, Zelené míle a možná i Jízdy na Střele). Po zhlédnutí prvního dílu, který diváka stylově uvede do děje, jsem byla velmi mile překvapena a napjatě jsem očekávala jeho pokračování. Druhý díl je mnohem tajemnější a naplno se projevuje Kingova pověstná psycho atmosféra. Ve třetím díle dochází - jak taky jinak - k mistrovskému vyvrcholení, neboli k totální destrukci či masakru většiny hlavních postav.;-)(15.12.2008)

První film co není natočen podle Kingovo knihy. Pan King napsal přímo scénář. Lehce hororové, napínavé, veselé i smutné a hlavně nenudí a krásně spěje ke svému konci.(30.3.2009)

Závěrečná hodina a půl je opravdu hodně strašidelná, rozhodně mnohem víc než věci typu Kruh ... 90%(31.7.2007)

• - Podle Stephena Kinga zamýšlel Steven Spielberg natočit děsivější příběh o strašidelném domě a požádal ho o napsání příběhu. Ze spolupráce sešlo, protože se Spielberg přesunul k jiným projektům, takže byl film natočen jako další z Kingových minisérií pro televizi ABC. (HappySmile)

• - Série se lehce opírá o Sarah Winchester a "záhadný" dům Winchesterů. Příběh se nápadně podobá knize Shirley Jackson, která byla zfilmována pod názvem Zámek hrůzy (1963). Stephen King se také zmiňuje, že to byla jedna z jeho nejoblíbenějších knih. (HappySmile)

• - Dům v růžích má mnoho společného s dřívějším Kingovým příběhem Osvícení (1980). Oba vypráví o velkém strašidelném domě s bohatou historií promítající se do těch, kteří do něj vstoupí. (HappySmile)