poster

Dům v růžích (TV seriál)

 • USA

  Rose Red

 • Slovensko

  Dom v ružiach

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 2002, 254 min

 • obitus
  ****

  Skvele napsana a zrucne natocena ducharina, ktera v ramci subzanru (strasidelne domy) patri rozhodne k tomu nejlepsimu. Mam moc rad vetsinu televiznich adaptaci kingovych knih, delsi stopaz a mene znami herci vetsinou lepe pomahaji vystihnout klasickou "kingovskou" atmosferu. Rose Red je toho idealni pripad, kdyby to melo hodinu a pul, tak by to bylo nekoukatelne asi jako Zamek hruzy, ale kdyz se necha pribeh klidne plynout a postavy se dostatecne vykresli je to o necem jinem. Pomerne casto mi film pripominal skvelou knizni serii Hodina carodejnic, kterou bych rad videl zfilmovanou v podobnem, nebo jeste delsim formatu. Musela by to byt nadhera. Posledni plus putuje smerem k hercum, predevsim Julian Sands v kladne roli mile prekvapil.(1.8.2005)

 • Arkos
  ****

  Hodně dlouhý televizní horor, který však velice mile překvapil. Výborně budovaná atmosféra, slušné triky, strašidelný dům a odpovídající hudební doprovod. Tohle všechno tvoří opravdu příjemně strávené čtyři hodiny u televize.(22.8.2009)

 • JohnCZ
  ***

  Slušná duchařina s hodně poctivě budovanou atmosférou, kterou však trochu kazí přílišná doslovnost a postupné vytrácení se strachu z neznáma. Na druhou stranu fajn věc je, že Rose Red je po stránce děje promyšlený a příběh, i když dost přitažený za vlasy, dává smysl. Délka je sice nepřiměřená, ale na rozdíl od předchozího "kingovského" příběhu Storm of the Century jsem se nenudil.(29.7.2015)

 • forsythia
  ****

  Ano, je to dlouhé. Místy se to trochu vleče a někdy koncem druhé části už má člověk pocit, že se to strašení opakuje dokolečka, přestává to mít švih a nápady jsou vyčerpány. Ale ve třetí části "dům" chytne druhý dech a baví až do konce. Atmosféra vynikající a sem tam půvabná cynická hláška. Ta délka i přes nedostatky má něco do sebe. Vychutnávat si atmosféru toho fantastického domu pěkně dlouho, ještě déle, hmmm... jo. Něco na tom je.(28.8.2013)

 • Darth Sidious
  ****

  V celku zajímavá duchařina. Místy byli některé scény utahané, ale to proto, že byl děj rozdělen do 4 hodin. V první části, té seznamovací nám byla představena bohatá historie onoho záhadného domu. Ve druhé jsme se konečně přehoupli na ten pravý hororový děj. A ve třetí v té rozuzlovací části, jsem byl nejvíce napjatý. Mystérium tomu opravdu nechybělo. Ta část se mi líbila nejvíce. Když shrnu, tak 70%. Krásná práce.(6.3.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace