Dům v růžích (TV seriál)

Rose Red

Dom v ružiach

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 2002, 254 min

Příjemná záležitost. Některé herecké projevy, které jsem zkraje obtížněji skousával díky příšernému přehrávání se v průběhu série až nečekaně vyrovnaly a zklidnily. K jednoznačným kladům patří velmi pěkná vizuální stránka ( triky na TV úrovni, ale buďme shovívaví ), pomalá, ale o to účinější gradace příběhu, Sandsův umírněný výkon a pochopitelně Kingova minirolička poslíčka pizzy. Spokojenost.(14.8.2007)

Normálně by to bylo na tři, ale Baxleymu se nějak podařilo protlačit do toho jedinečnou kingovskou atmosféru a vybruslit ze spousty věcí tak, že nepůsobí trapně. To se při adaptacích hororového Kinga většinou nedaří. Snad je to tím, že tady kniha neexistuje; jenom Kingův scénář. Navíc má Dům v růžích přes čtyři hodiny, takže je prostor na pozvolné budování výše zmíněné atmosféry a prokreslení postav. A tak se dostávám k zřejmě hlavnímu důvodu, kvůli kterému se filmové adaptace zejména hororových Kingů bortí. Ty filmy jsou většinou krátké. Prostě se vyhodí třetina až polovina Kingovy předlohy, kde se právě pečlivě budují a vykreslují pevné základy, na kterých pak stojí všechno ostatní. A pak není divu, že se ty filmy většinou nepodaří. Dům v růžích se podařil zřejmě právě proto, že knižní předloha neexistuje.(11.12.2008)

Lituju toho, že jsem se na druhou a třetí část dívala v noci a ještě bez rožnuté lampičky... Mé sny to velmi nepříjemně poznamenalo, ale to byl asi účel že?(6.1.2013)

Tenhle film mam fakt rad, ani nevim proc a i presto, ze tu je spousta chyb. Dum sice vypada jak nejaky zamecky panstvi, ale podivame se jen do par mistnosti. Duchove vypadaj spis smesne nez strasidelne. Postavy jednaj jak idioti. Krvavy sceny tu prakticky nejsou, slusna lekacka jen misty. Poradny vysvetleni, proc dum strasi, tu taky neni. A i pres tuhle haldu zaporu mam film stejne rad. Delka mi ani v nejmensim nevadila a to i presto, ze prvnich 80 minut se do domu vubec nepodivame a jen se dozvime neco z historie a zformuje se skupina, v druhejch 80 minutach se sice dum probere, ale zadny velky bubu se nekona. No a zaverecnejch 80 minut uz je boj o preziti, ale nak zvlast nervydrasajici ne, pac je cloveku vicemene fuk, kdo chcipne, ale zase aspon se to neda moc odhadnout. Triky jsou na slusny urovni, az na trik s ledem, ten byl hroznej. No a herci hrajou slusne. Ale i pres to, ze zapory daleko prevazujou, tak sem film videl uz potreti a pokazdy me po celou dobu skvele zabavil, proto tech 5*.(20.7.2006)

Skvele napsana a zrucne natocena ducharina, ktera v ramci subzanru (strasidelne domy) patri rozhodne k tomu nejlepsimu. Mam moc rad vetsinu televiznich adaptaci kingovych knih, delsi stopaz a mene znami herci vetsinou lepe pomahaji vystihnout klasickou "kingovskou" atmosferu. Rose Red je toho idealni pripad, kdyby to melo hodinu a pul, tak by to bylo nekoukatelne asi jako Zamek hruzy, ale kdyz se necha pribeh klidne plynout a postavy se dostatecne vykresli je to o necem jinem. Pomerne casto mi film pripominal skvelou knizni serii Hodina carodejnic, kterou bych rad videl zfilmovanou v podobnem, nebo jeste delsim formatu. Musela by to byt nadhera. Posledni plus putuje smerem k hercum, predevsim Julian Sands v kladne roli mile prekvapil.(1.8.2005)

• Kevin Tighe