Dům v růžích (TV seriál)

Dom v ružiach

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 2002, 254 min

• zdenotvor

Prišlo mi to skôr ako nevydarená komédia.Herci mi liezli na nervy celu dobú a nenašiel som si tam nikoho kto by mi bol sympatický .Každým dielom som dúfal že sa dej rozbehne,ale nič sa nekonalo.Všetky 3 diely obrovské sklamanie.Jedna hviezdička za ten dom, pretože mam pre takéto prostredie slabosť a jedna za pár zaujímavých nápadov ktoré tento film priniesol.(18.6.2013)

Skvele napsana a zrucne natocena ducharina, ktera v ramci subzanru (strasidelne domy) patri rozhodne k tomu nejlepsimu. Mam moc rad vetsinu televiznich adaptaci kingovych knih, delsi stopaz a mene znami herci vetsinou lepe pomahaji vystihnout klasickou "kingovskou" atmosferu. Rose Red je toho idealni pripad, kdyby to melo hodinu a pul, tak by to bylo nekoukatelne asi jako Zamek hruzy, ale kdyz se necha pribeh klidne plynout a postavy se dostatecne vykresli je to o necem jinem. Pomerne casto mi film pripominal skvelou knizni serii Hodina carodejnic, kterou bych rad videl zfilmovanou v podobnem, nebo jeste delsim formatu. Musela by to byt nadhera. Posledni plus putuje smerem k hercum, predevsim Julian Sands v kladne roli mile prekvapil.(1.8.2005)

• gudaulin

Lze říci, že Dům v růžích je typická televizní adaptace Kingovy předlohy, tedy velmi průměrná s tuctovými herci, nicméně těžící z kvalitní výchozí látky, a proto rozhodně ne vyloženě špatná. Kdyby tady zapracovaly nůžky a soudnost producentů, vznikl by místo třídílného miniseriálu kvalitní jednodílný televizní snímek, který by měl jednoznačně nárok na čtyři hvězdičky. Takhle se vedle výborných scén a některých záběrů rozhodně nepostrádajících atmosféru - viz scéna v zimní zahradě - objevuje spousta vaty a nudných dialogů. Celkový dojem: 45 %.(1.9.2007)

• LiVentura

Velice průměrný snímek z fantaskního Kingova světa. Pan King trpí až přílišnou překombinovaností svých fanazií. Zde vidíme, že mnoho přemýšleti málo pochopyti ostatním... škoda.(29.9.2009)

Klasická hororová série, na níž se podílel i mistr hororu osobně. Stephen King napsal scénář ve svém typickém stylu, obsahuje spoustu prvků a postav, které tak často a tak rád do svých děl umísťuje. Starý, rozlehlý, chátrající barák s děsivou minulostí a ještě děsivějším tajemstvím skrývajícím se v jeho zdech, nadpřirozená síla a zlo, které přetrvá věky a sílí s každým dnem, který zvětšuje propast mezi dávnou minulostí a současností. A Annie Wilkesová se se svými schopnostmi zdá být příbuzná s Carrie:) Parta lidí, z nichž téměř každý z nich je obdařen nějakou nadpřirozenou mocí, se vydávají prozkoumat starodávné sídlo známé jako Dům v růžích. Obsazení výborné, snad všechny herce jsem poprvé poznala v Domu v růžích, takže, když je vidím v něčem jiném, vždy se mi vybaví jejich postavy, které tu ztvárnili. Parádní strašidelná atmosféra, výborná hudba a děsivá Ellen Rimbauerová, z té jsem vždycky měla největší strach, zvláště když se poprvé zjeví hlavnímu hrdinovi v celé své "záhrobní kráse." Lekačky na každém rohu fungují stejně účinně jako stupňující se napětí a houstnoucí atmosféra, kterou s sebou přináší probouzející se zlo. Škoda jen, že seriál snad pokaždé, když jej vysílali v TV, byl umístěn do pozdních nočních hodin, případně o půl druhé. Takže jsem ho kompletně celý viděla vlastně snad jen jednou a vždycky jsem měla strachy nahnáno:) A pod střechou Domu v růžích jsem také poprvé uslyšela nádherné skladby Theme from a "Summer Place" a In The Mood. Když je slyším, vždy si vzpomenu na to nádherné, děsivé sídlo a na ten úžasný taneční večírek, který probíhal zrovna ve chvíli, kdy jim tam Stephen King osobně přinesl pizzu:)(24.10.2015)

• - Dům v růžích má mnoho společného s dřívějším Kingovým příběhem Osvícení (1980). Oba vypráví o velkém strašidelném domě s bohatou historií promítající se do těch, kteří do něj vstoupí. (HappySmile)

• - Skleněná podlaha v Domu v růžích odkazuje na Kingův příběh The Glass Floor (1967). (HappySmile)

• - Koordinátor kaskadérů Craig Baxley Jr. zahrál místo Davida Dukese (profesor Carl Miller) jeho "zombie" scénu. Nosil masku vytvořenou pro Dukese. (HappySmile)