Epizody(3)

Napínavý příběh se točí kolem temného domu s tajuplnou a temnou historií, který stojí uprostřed Seattlu. Už při jeho stavbě přišlo o život několik dělníků a během posledních sta let v něm za záhadných okolností zemřelo pět mužů a zmizelo beze stopy osmnáct žen. Navíc se zdá, že dům žije vlastním životem a podle vlastní vůle mění své uspořádání i počet pokojů. Od roku 1995 už však dům údajně nejeví žádné známky svého neobvyklého života. Jeho majitelem je v současné době poslední žijící potomek rodu Rimbauerů, Steve Rimbauer, jehož přítelkyně, profesorka Joyce Reardon je domem doslova posedlá a snaží se odhalit jeho tajemství. Navíc potřebuje úspěch při pátrání po tajemství domu pro záchranu své kariéry, ohrožené nenávistí a zlobou profesora Carla Millera, který se postaral o to, že ji na katedře psychologie hodlají zbavit funkce. Dává tedy dohromady skupinu šesti lidí, z nichž každý je nejen ztroskotanec, který nemá co ztratit, ale také je vybaven nějakým druhem nadpřirozené vlastnosti. Za honorář pěti tisíc dolarů se mají podílet na její snaze odhalit tajemství domu a záhadných událostí. Věří, že v domě řádí a vraždí duch Ellen Rimbauerové, šílené manželky architekta, který dům navrhl a postavil. Skupinu vedle Joyce a Steva tvoří starý jasnovidec Viktor Kandinsky, usměvavá starší dáma Cathy Kramer, která ovládá automatické psaní pomocí spiritistických tabulek, obtloustlý třicátník Emery Waterman, který dokáže vidět do minulosti a také vidí duchy, pohledná blondýnka Pam Asbury, která má vidiny když se něčeho dotkne, sympatický telepat Nick Hardaway, který čte myšlenky a je až nezdravě veselý a nakonec Rachel Wheaton a její sestra Annie, patnáctiletá autistická dívka, která je nadaná nejen schopností telepatie, ale také telekineze a zdá, že pro Joyce a zkoumání domu bude tou nejdůležitější osobou. Mimo těchto šest odvážlivců se však do domu tajně vetře také mladý fotograf Kevin Bollinger, kterého poslal profesor Miller s úmyslem profesorku Reardonovou pomocí fotografií ze seancí diskreditovat a zesměšnit před odborníky i veřejností. Místo skandálních záběrů však fotografa čeká záhy smrt a tak se Kevin stal po letech klidu první obětí a další paranormální jevy na sebe nenechají dlouho čekat. Jenže Joyce to nestačí, potřebuje opravdu nezpochybnitelný důkaz a to čeho se dočká je mnohem víc než doufala a bohužel mnohem víc než si přála. Kevin je totiž první, ale zdaleka ne poslední obětí domu, který neustále sílí a roste. (oficiální text distributora)

Peytl

Naprosto nezvládnutá adaptace, šílení herci, neskutečné dialogy, každou minutu trapnost a nelogičnost. Bylo by to tragické i na české poměry devadesátých let, hnus fialovej. Snad na ty čuroty a kuneroly, co mají tuhle zhůvěřilost na svědomí, pošle Štefan Pennywise! Hvězda za dům, i když takovou sračku již pražští devepoleři plácají taky třikrát do roka. ()

kingik

V domě růží není na růžích ustláno a je tam tak trochu pichlavo. A taky je tam hodně nezajímavých postav.Televizní původ tenhle horor nezapře ani omylem. Craig R.Baxley je fušer, který ani svoji televizní režii nedělá s bravurou. Od počátku své kariéry, po kinohitu Stone Cold ,se už věnoval jen televizním zakázkám, po kterých nehafne ani voříšek před Billou. Kde nic není, ani Stephen King nebere, a to jsem měl často pocit, že sleduji zase nějakou jeho zmrvenou televizní adaptaci. A ono fakt to bylo od Kinga, jak jsem se později dozvěděl! Na soudobé horory je to tak pátá řada, a to jsem ještě čekal zázraky. Mně přišlo, že všechno tohle jsem už viděl v hororech před x lety, i na rok 2002, to bylo opravdu hodně slaboučké. Připustím, že ne každý vidí desítky hororů do měsíce, a tak je nadšený, ale pro mě je to slabý odvar z růží. A to je, prosím pěkně, blivajz, který se nedá vypít. Pro mě zastaralá záležitost, co má s hororem málo společného. Nic hororového se tam nestalo, a tak se dá u toho spolehlivě usnout jako Šípková Růženka. 40% ()

AllShallFall

V celku zajímavá duchařina. Místy byli některé scény utahané, ale to proto, že byl děj rozdělen do 4 hodin. V první části, té seznamovací nám byla představena bohatá historie onoho záhadného domu. Ve druhé jsme se konečně přehoupli na ten pravý hororový děj. A ve třetí v té rozuzlovací části, jsem byl nejvíce napjatý. Mystérium tomu opravdu nechybělo. Ta část se mi líbila nejvíce. Když shrnu, tak 70%. Krásná práce. ()

Chrustyn

Silně televizní, do seriálu zbytečně roztažený přepis Stephena Kinga. Amatérsky zahrané, velice chudě natočené. Záblesky atmosféry to občas nakoply, ale vždy jen na pár minut, než tam někdo otevřel hubu. ()

honajz

Mrzelo mne trochu zpackané finále, ale jinak minisérie chytí a nepustí, drží hororovou a naínavou atmosféru, jak má. Líbila se mi i kamera a výtvarné pojetí, výprava, skutečně povedené. Velmi dobře to napsal ve svém komentáři Gimli. ()

eraserhead666

Obecně platí, že věnuje-li se filmovému zpracování nějaké Kingovy knihy nebo povídky více času a prostoru, tím více povedenější je pak výsledek (namátkou např. dvoudílný Salem´s Lot nebo Osvícení /nemyslím Kubrickovu fušeřinu, ale dvoudílné zpracování někdy z 90. let/). U Domu v růžích tomu však je úplně naopak (a k tomu ani nepotřebuju znát Kingovu předlohu, tu jsem nečetl). Tři a půl hodiny nudy, klišé a nelogičnosti na půlhodiny trošku povedenějšího konce - to je fakt horor, to sledovat. Vystříhat nudné a vyloženě protivné scény (např. věčné opakování šeptané věty "Dům v růžích" s kamerovými nájezdy na dům, mi už po 40 minutách začalo lézt na nervy), sestříhat to tak na půlku, mohlo by to mít nějaký skluz, atmosféru a výsledek. Takhle to nemá nic. Pro mě osobně ztráta času, jedna z nejhorších "kingovek" co jsem viděl. Zmatený děj, spousta ne/logických kiksů, odboček a slepých (a hlavně nedokončených!!!!!!!) ramen děje, ani ne tak otřesné herecké výkony, jako spíš otřesné postavy/charaktery jako takové (výjimkou je pouze Annie, postava Juliana Sandse a ta opravdu děsivá a strašidelná černoška - za to první *), hodně, hodně laciné triky (opět, výjimkou jsou pouze kamenný déšť, pohybující se socha a masky duchů/mrtvých - za to druhá *), naprosto tragické vyústění děje... Jako by si King (a po něm Baxley) řekl, že když se mu povedlo Osvícení, mohl by to zkusit ještě jednou. Jenže tentokrát se mu to vůbec nepovedlo. ()

SOLOM.

Ačkoliv jsem si tuto minisérii pustil již několikrát, nikdy jsem ji neviděl celou. Ne snad proto, že by šlo o špatnou podívanou, ale zdlouhavost jednotlivých částí byla vždy silnější, než moje trpělivost. Nyní v době marodky mám však času habaděj, no a jelikož jsem se v poslední době začal soustředit na filmy podle Kinga, nemohl jsem samozřejmě opomenout ani Dům v růžích. Ta více než čtyřhodinová stopáž je opravdu vražedná, ale nakonec jsem to přežil ve zdraví a docela jsem si to i užil. Přece jenom v sobě tajemný příběh skrývá více pozitivních prvků, než těch negativních, takže Craig R. Baxley nakonec ode mně dostane palec směrem nahoru. První polovina filmu se točí okolo seznámení s jednotlivými postavami, z nichž některé stály vskutku za větší pozornost (samotná Annie, Nick nebo mrzout Emery), ale nemůžu se zbavit dojmu, že většina ostatních tu byla absolutně zbytečná a více méně jen do počtu. Což by nebylo špatné, kdyby si je dům „vzal“ hned v první části, ale my se s nimi musíme trápit skoro celý film, což mi lehce lezlo na nervy. Na to že film trvá tak dlouho, si s nimi mohl samotný King více vyhrát (jak u něj bývá ve většině případů dobrým zvykem). Zas na druhou stranu se mi líbilo postupné rozplétání historie samotného domu a jeho obětí (v té druhé polovině našeho příběhu), které sebou přineslo svěží a místy i dost ponurou atmosféru. Která byla občas okořeněna i o docela zajímavé speciální efekty. Přesto si neodpustím poznámku, že to klidně mohlo být o polovinu kratší a zřejmě by se nikdo nezlobil. Některé pasáže jsou totiž dost nevyvážené (co se zajímavosti týče), občas i trochu nudné a nezáživné. 70% ()

Bauer

Stephana Kinga považuju za Boha v literárním nebi, protože to, jak ten člověk dokáže napsat knihu, vtáhnout Vás do děje a poté Vám vytvoří jistou závislost na dané knize, je až neuvěřitelné. Jeho knihy čtu a považuji je za nejelpší knihy vůbec. Když se nějaká ta Kingova práce zfilmuje, tak to většinou dopadne velmi dobře, až na vyjímku jako byl " Cujo, pes zabiják". Dům v růžích jsem měl vidět díky naší milovaný N@vě ( ironie ), která to v pozdních hodinách odvysílala. A protože jsem velký fanda Kinga, tak jsem to musel vidět. Měl jsem trošku dilema. Koukat na to po dobu tří týdnu a nebo si to nahrát a poté to zkouknout na najednou. Samozřejmně, že jsem zvolil druhou variantu, protože kdybych měl zkouknout jednu část každý týden, tak by veškerá atmosféra byla pryč. Tento film má nepochybně dobrou atmosféru, na které přispívá hudba, jenž mně velmi zaujala. Scénář filmu je povedený a místy opravdu i strašidelný, zejména tedy třetí část. Jen mně nepřesvedčili herecké výkony, které jsou téměř nulové. Zase mně ale zaujali vizuální efekty. Důvod proč tedy dávám jen 3*? Je to prosté!! Sledoval jsem něco málo přes 4 hodiny filmu, kde se skoro furt kecalo ale byli to především nudné dialogy, sem tam nějaká ta strašidelná scéna a toť vše. Určitě jsem rád, že jsem to viděl ale než bych to měl vidět po druhé, tak si radši přečtu knížku! ()

oLí

Hodně slušný, mou pozornost si tato bezpochyb jedna z nejlepších TV Kingovek udržela po celou dobu své stopáže. Taky ale nutno dodat, že Bouře století i To se mi líbilo o hodně víc. 6/10 ()

Tommassi3

"Holčičko, to opravdu chceš vzít Annie do toho strašidelnýho domu ?? To je jako by sis chtěla zapalovačem posvítit, kolik máš ještě v nádrži.." ;) ()

Terva

První film co není natočen podle Kingovo knihy. Pan King napsal přímo scénář. Lehce hororové, napínavé, veselé i smutné a hlavně nenudí a krásně spěje ke svému konci. ()

JohnCZ

Slušná duchařina s hodně poctivě budovanou atmosférou, kterou však trochu kazí přílišná doslovnost a postupné vytrácení se strachu z neznáma. Na druhou stranu fajn věc je, že Rose Red je po stránce děje promyšlený a příběh, i když dost přitažený za vlasy, dává smysl. Délka je sice nepřiměřená, ale na rozdíl od předchozího "kingovského" příběhu Storm of the Century jsem se nenudil. ()

Suzie05

Lituju toho, že jsem se na druhou a třetí část dívala v noci a ještě bez rožnuté lampičky... Mé sny to velmi nepříjemně poznamenalo, ale to byl asi účel že? ()

Ten Druhy

Dom Rimbauerovcov je taký odtlačok temnej dávnej minulosti uprostred moderného Seattlu. Vynikajúce miesto pre horor. Atmosfericky je Dom v ružiach určite nadpriemerný, ale vývoj príbehu pripomína prehliadku múzea. Množstvo zaujímavých exponátov pohlcuje veľa času a pozornosti. Toľko, že zrazu nastane zatváracia hodina a my si uvedomíme, že sme veľa nestihli. Minulosť domu je desivá, rozprávanie o nej pútavé a duchovia, ktorí sa z času na čas zjavia sú strašidelní a odporní. Keď sa blíži záver, tempo príbehu sa zrýchli, príde koniec a ešte stále by bolo na čo pozerať... ()

fcreading

Chápem režisérov úmysel dostať do mini série partiu nesympatických, hlúpych ľudí vo strašidelnom prostredí, dôsledkom čoho jeden herec prehráva toho druhého a rozhodnutie je s prepáčením na smiech, ale určite to má svoju výhodu. Dom v ružiach sa nás snaží vystrašiť lacnými trikmi, inokedy zase zabaviť, ale vždy ostáva na začiatku a z biedne znejúcim príbehom nás aspoň prekvapí hustou atmosférou 80 percent. ()

Turiec

Skupina ľudí s "paranormálnymi" schopnosťami sa vydáva preskúmať tajomstvo domu známeho ako Rose Red. Je to tajuplný komplex uprostred Seattlu, a v jeho bohatej histórii možno nájsť mnoho záhadných úmrtí a zmiznutí. Ten dom je architektonický skvost, ale zabíja mužov a necháva miznúť ženy... Štyri hodiny nabité dusnou, hustou, až dusivou atmosférou. Každý starší dom puká a vŕzgajú mu schody, ale čo je moc, je moc. Celý filmársky tím vytvára desivú atmosféru viac dialógmi, dlhými zábermi kamerou a znepokojivou hudbou než akciou. Prvá tretina rozohráva dej, vzbudzuje záujem o dom a vykresľuje postavy, zvyšok filmu stupňuje desivosť atmosféry až po záver plný špeciálnych efektov. Určite to nie je film pre nikoho, kto nemá rád negatívne emócie. Čiže ani pre mňa. Remeselne skvele zvládnuté *. ()

Rosana

natočený je to nic moc, ale já jsem se místy vážně bála. Nejlepší bylo, když tomu slizounovi uskříply dveře všechny prsty. Končí to ale divně. ()

Tayen

Pro mne další nezáživná a zdlouhavá adaptace na kingovské téma. Bylo zde sice pár překvapivě dobrých scén, ale jinak si myslím, že King by si zasloužil víc pečlivosti, když se jedná o nejúspěšnějšího amerického autora hororů. Z jeho knih čpí tak mrazivá atmosféra, že málokterý film se ji svou kvalitou dokáže přiblížit jen z půlky, a tohle není výjimka. ()

ivishka

Tento "seriál" jsem viděla už kdysi dávno a nemohla jsem si přesně vybavit určité situace. Neskutečných asi 30 minut ze všeho toho času, kdy se máte "k smrti děsit" mě neskutečně rozčilovaly záběry po celém tom rozlehlém areálu, mnohdy na uplně stejných místech s hlasy říkajíc : "Dům v růůžííích,POOOJĎ..".Tohoto jsem za celých těch - dejme tomu 254 minut měla naprosto plné zuby a musím říct,že si to tvůrci mohli s chutí odpustit. Co se týče děsivosti snímků, tak známkuji cca 3.5* z 5ti ,jelikož některé efekty se stále opakovaly bez zjevné příčiny, figuríny byly znatelné, příliš mnoho foukání(asi z fukaru na podzimní listí nebo z něčeho podobného).Jako velký nedostatek nebo spíše moje osobní apatie vůči herečce Nancy Travis, která byla pravděpodobně naprosto vyšinutá a pokaždé když se něco dělo tak z toho měla skoro orgasmus. Takže jako jeden velký celek to známkuji asi 40/100%. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno