Epizody(9)

Klukovský klub Rychlých šípů – Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka – zjistí, že v temné čtvrti Stínadla se cosi děje. Starý kostelník jim vypráví příběh osiřelého zámečnického učně Jana Tleskače, který byl zároveň zvoníkem v kostele svatého Jakuba ve Stínadlech. Tam také za záhadných okolností zahynul pádem ze zvonice. Rychlé šípy podniknou nebezpečnou výpravu na nepřátelské území. Ve zvonici najdou Tleskačův deník, ve kterém chlapec píše o jakémsi svém vynálezu. Jeho plány ukryl v kovovém hlavolamu, zvaném Ježek v kleci. Návod na vysvobození ježka z klece je v deníku podrobně popsán. Kde se však hlavolam nachází, to musejí Rychlé šípy teprve zjistit. Není to jednoduché: ve Stínadlech totiž vládne drsný chlapecký gang Vontů... (Česká televize)

Naghavi

Atmosféru to nějakou má, ale nápad tvůrců smíchat 2 knížky dohromady a chronologicky tak nesmyslně, to mi nějak nebral mozek, nemluvě o spoustě nesmyslů, které jsou v knihách úplně jinak...Bud' jsem byl slepý, ale ani v jednom záběru jsem neviděl Bratrstvo kočičí pracky, nějaká zmínka o Tam-Tamu by taky nebyla na škodu...No, je toho více, co by se dalo vytknout, o hereckém obsazení ani nemluvě...Copak se může ucházet o Velké Vonství 33-letý kluk ? :-) ()

GzL

Miluju tenhle seriál, miluju Rychlý šípy, ale co mně na tomhle vyprávění vždycky flustrovalo je fakt, že ježek nebyl vlastně nikdy žádnej hlavolam. Stačilo ho totiž rozšroubovat uvnitř klece a pak obě části snadno vypadly. Ale koho by zajímaly takový drobnosti, když se to vyprávění panu Foglarovi tak povedlo! ()

ALchemik

Škoda jen, že natáčení probíhalo hlavně v interiérech barrandovských studií. Ten studiový dozvuk tam byl někdy dost slyšitelný a když kluci běželi ve Stinadlech po schodech, byla ta dutost do uší bijící. Ale jinak super zážitek...A kam se podělo "Bratrstvo kočičí pracky"? ()

Salvator

Hynek Bočan dokázal oživit hrdiny z románů Jaroslava Foglara téměř dokonalým způsobem. Jedinou skvrnou na kráse je fakt, že někteří představitelé dětských rolí byli svým postavám věkem dost vzdálení. ()

LencaN

Já být klukem někdy před 30 lety a dříve, možná ještě i před 20 lety, tak tenhle seriál a sešity baštím. Taková klukovská napjatá atmosféra, kdy se kamarádi vydávají do temných zákoutí Stínadel a snaží se přijít na kloub různým tajemstvím a podnikají nebezpečné akce. V dnešní elektronické době na tohle kluky neužije, je to nůďo, holt pokrok nezastavíme. Ale jako nostalgie to funguje senzačně. Jak Rychlé šípy riskují, přichází všemu pomaličku na kloub ... prostě to postupné napínavé odhalování pravdy o ježkovi v kleci je to, co diváky kdysi tolik k tomuto seriálu táhlo. A já, ač jsem už odrostla dětským letům, jsem měla pro Rychlé šípy slabost a pochopení. Jako bonus - vidět naše známé herce v jejich dětských podobách byla velká legrace :) ()

Scaevola

Byť jsem původní knihou i četnými zpracováními v ostatních médiích nepolíben - vím, je to ostuda -, toto zpracování mne uchvátilo. Skvělá atmosféra podpořená řemeslnou zručností a tehdy snad nutným, dnes však tajemně působícím černobílým formátem výtečně podporuje vrstevnatý, napínavý příběh klučičího dobrodružství, které přesahuje všední skopičiny nebezpečnou opravdovostí. Jistě lze najít zřejmé minusy (za všechno jmenuji příběh bez dívčí/ženské role, ploché herecké výkony některých hlavních představitelů a zvláště ke konci i deus-ex-machina odhalení), ale tyto zapadají do celkového rámce, aniž by jej nijak výrazně rušily. Inu dobrodružný seriál, který potěšil ve mně dávno zapomenuté dítě. ()

Vairon

Já mám fakt rád knižní Foglarovky, mám rád i Rychlé šípy, ale toto zpracování mi v roce 2017 už přece jen přijde trochu prošlé. ()

meda2016

Čtyři hvězdy za dětské hodnocení. Je to hra s pohádkovou představivostí záhad, překážek a nebezpečí. Fantazie v obraze neřeší všechno jako v knížce, ale zase potlačuje naivitu scén a dává důraz na vznik emocí. Neopatrné svícení baterkou, schůzování a tajné organizace, no..... Chyby nesmí vadit, děti iluzi propadnou rychleji než dospívající - co iluzi nepodporuje, vynechám. Jestli bude mít někdo odvahu natočit to znovu, chci vidět nějaké ženy. ()

hany83

Kdybych hodnotila v dětství, bylo by to jasných pět, ale dnes mi přece jen trocho vadí spojení dvou knih do jedné, plus Mirek Dušín:) Ale Široko je prostě nej:-))) ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Pepi74

Mrknul jsem na film a pak na dvě epizody ze seriálu. Ne že bych ho dřív neviděl ale chtěl jsem následné srovnání. A srovnával jsem co se dalo. Čili i tenkrát se jistě dalo najít v našich městech dost exteriérů k natočení ponurých uliček. Tady to motání se kolem jednoho domu postaveného v ateliéru mě zas tak magické nepřišlo. Místo v knize zásadní ale v seriálu zbytečně natahované bitky mezi Vonty bych šel víc do hloubky magie Stínadel. Plusy : Široko, Tleskač. Mínusy: Staří herci v rolích kluků. No ale musím z nostalgie dát 4* ()

ap2001

Rychlé šípy jsem četl jen v legendární komixové podobě a nikdy jsem neholdoval podobným příběhům ani "KOD". Černobílý Široko mě však jako chlapce děsil víc než dnes Ghostface ve Vřískotech. ()

squire

Pět hvězd - samozřejmě z nostalgie. Herecké výkony rychlošípáků totiž byly dost otřesné, sololitovo-hobrovo-překližková výprava vyžadovala od diváka značnou míru fantazie a zároveň tolerance...a přesto - jako devítiletý hoch jsem se v den vysílání seriálu budil o hodinu dřív, nemoha dospat vzrušení, že dnes TO bude! Teď už bych se nebudil, ale přesto se na seriál podívám vždycky rád. Tak proč ne pět hvězdiček? ()

Naranyan

Zde nemám vlastně ani moc co řici. Viděl jsem to mnohokrát, ale jako velmi malý klučina, takže si to pamatuji jen velmi matně, nicméně jedno vím velmi dobře, zbožňoval jsem Záhadu hlavolamu. Až případně jednou budu mít děti, tohle jim určitě rád pustím. ()

BLStryker

Jako příznivec Foglarovy předlohy mohu říci: jsem s tímto seriálem spokojen. Představitelé Rychlých šípů mi sice přišli trošku (s)kamení nebo lépe řečeno prkenní, ale vše bohatě vynahrazuje perfektní atmosféra a hlavně ztvárnění a ponurost Stínadel. V zajímavostech se píše, že celá Stínadla byla postavena v ateliéru, čemuž naprosto tleskám, protože se povedla na výbornou. Pan architekt Bosák by si zasloužil pusu, eh chci říci Oscara nebo alespoň čestnou plaketu od generálního tajemníka ;-) Řekl bych, že nějak takhle jsem si Stínadla představoval i při čtení knížky. Hodně se mi také líbily "flashbacky", ve kterých se ukazovala bitva mezi přívrženci Machoňe a Komoura alias Krampola a Štěpánka a pak také celý ten příběh Jana "Hanzlíka" Tleskače a jeho konflikt s typově dobře obsazeným a dýchavičným eM-Moučkou. Spoiler: Rychlé šípy sice nakonec ježka v kleci nezískaly, ale našly Bublinu a to je hlavní! ;-) ()

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu