Gilmorova děvčata

• USA Gilmore Girls (více)
Drama / Rodinný / Komedie
USA, (2000–2007), 116 h 19 min (Minutáž: 40–60 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres (více)

Série(7) / Epizody(153)

Vítejte ve Stars Hollow v Connecticutu. Okouzlující, malé a tak trošku zastrčené městečko proslulo idylicky zelenými trávníky před malebnými dřevěnými domy a tolika podivuhodnými postavičkami, že hravě zalidní každou slavnost, vinobraní nebo piknik. Právě tady se setkáváme s tvrdohlavou třicátnicí Lauren Gilmorovou (Lauren Grahamová), která si zařídí pěkný, pohodlný, kávou provoněný život nejen pro sebe, ale i pro svou podobně umíněnou dospívající dceru Rory (Alexis Bledelová). Jenže když Rory přestává snít o budoucích studiích na privátní škole a Harvardově univerzitě, a místo toho se zaměří na kluky a vlastní dospěláckou soběstačnost, Lauren v ní najednou vidí stejnou rebelku, jakou byla sama – před 16 lety. Slavný komediálně dramatický seriál Gilmorova děvčata zaujal zvídavé diváky a nadchnul náročné kritiky. Zaměřuje se na vztah mladé nekonvenční matky s inteligentní náctiletou dcerou a jeho hlavním tématem jsou trable s rodinou, láskou, přátelstvím, vzděláváním, ambicemi, zklamáním a generačními i společenskými rozdíly. Pečlivě promyšlené zápletky jsou prošpikované zábavnými popkulturními vtípky a narážkami. (TV Prima)

Martrix

Naprosto chápu vysoká hodnocení, které udělala z této mozekvymývající blbiny 20. nejoblíbenější seriál. Stejně jako nedokáže spousta žen pobrat, co je zajímavého na dvaceti chlápcích, kteří 90 min. nahání jeden balón po poli, pro většinu chlapů jsou Gilmorky užvaněné a afektované blběny. Jako zápletka často poslouží střet jejich feminismu a hlouposti s realitou. Je to stejně zbytečné a nudné, jako televizní přenos zápasu FC Brno vs FC Křoví. Ale chápu, že se u toho žvanění dobře žehlí, nebo dere peří, nebo co ženský v tu hodinu dělávají. ()

Matrinx

Kdybych měl hodnotit pouze prvních pět sérii, dal bych pět hvězdiček - hlavně první tři jsou perfektní, je to zlatá doba celých Gilmore Girls, čtvrtá a pátá jsou také dobré. Akorát je mi líto, že Tanna (spolubydlící na Yalu) alias Lenka Lovegood (z Pottera)- nedostala větší prostor, mohla by to být zajímavá příběhová linka. Celkově ta školní atmosféra už nebyla tak "kouzelná" jako na Chiltonu. Za druhé - krátké vlasy a ten styl oblékání Rory nesluší! Šestá série - vůbec se mi nelíbilo, co tam udělali s Rory, jako by to skoro ani nebyla ona. (spoiler) Když nejsou GG spolu, není to ono.(konec spoileru). Sedmá série je poměrně průser - moje nejoblíbenější scény jsou ty nejnásilnější, protože ten člověk si vážně pěstí zasloužil. Je to jediná postava v GG, která mi vadí a dokonce mi přímo pila krev... Konec GG je poměrně nedostatečný - očekával jsem něco víc. Třeba velkou svatbu, zkrátka nebylo to ono (možná, že kdyby se neměnil producent, dopadlo by to lépe). Doufám, že se ještě dočkáme nějakého filmu... Nejvíc "miluju" Rory - podle mě jedna z nejlepších dívčích postav z seriálů/filmů vůbec, nejspíš bychom si spolu rozuměli. Dále moji oblíbenci jsou - Lorelai + Luke, "otravný" francouz Michel, Paris a babča s dědou. Nejvíc mě bavila doba na Chiltonu a střety Gilmorek s vyšší společenskou třídou - vývoj postavy Paris a hlavně vztahy s Emily a Richardem. ()

Sammya

Uznávám, že toto je sebekajícný komentář. Gilmorky jsem znala snad odjakživa, v televizi to běželo furt a chtě nechtě jsem v podstatě viděla každý díl. Brala jsem to jako oddechovku, kterou si můžu pustit, aby doma nebylo ticho. Vždycky jsem měla na tom nejradši Luka a Lorelai, ideálně spolu. Nicméně jsem naprosto nesnášela Rory a její český dabing a obecně to, jak tam všichni rychle melou. Takhle to bylo po léta a léta, pak přišel Netflix do ČR a já dostala chuť na trochu romantiky, tak jsem si to pustila v angličtině od dílu 4x19, kvůli výše zmíněným Lukovi a Lorelai. A pak jsem tomu úplně propadla :D Mou nenávist k Rory totiž způsobil její dabing, v angličtině totiž zní normálně a ani ty jejich vodopády řečí nezní tak děsně, spíš jsem si na to zvykla. Samozřejmě jsou tam slabší díly a super díly, jako všude, a sedmá řada, kde jsem teď, je trošku utrpení, ale to jsem všechno už věděla. Luka a Lorelai miluju a Rory mám už celkem taky ráda. Akorát mě vytáčí to, že na to, jak tam furt kecaj, si nikdy nikdo neřekne nic důležitého, a na tom stojí všechny konflikty. Každopádně teď tento seriál přehodnocuju a v podstatě přidávám mezi oblíbené. ()

Machrovic

SPOILEROIDNÍ HLÁŠKY, KTERÉ SE MI PODAŘILO ZACHYTIT: "Málem mě rozdrtila velká papírová hvězda." // "Kafe a denní dávku cynismu!" // "Jsem paní kávová." // "Au, ještě, že tu hlavu mám přidělanou." // "Potřebuji pánev!" "A hasící přístroj" // (o líbání) "Koukni na něj sežere ji obličej." // "No, je asi moc brzy, aby mě Dean viděl plešatou." // "Kdy naposledy tvůj vztah vydržel tři měsíce?" // "Nevěděla jsem, že po třech měsících se dostává auto!" "Po čtyřech máš letadlo." // (o Miluji tě!) "Tím, že to řekneš, neotěhotníš!" // "Oba půjdete rovnou do pekla!" "Jo, ale půjdem tam odpočatí." // "Do Evropy jezdíme na podzim." "Ale Evropa je tam i na jaře." "Nehýbe se." // "Todle kuře bude se mnou celej měsíc a já budu pozorovat každej jeho krok. Žárlíš?" // "Matka a dcera mijí spolu okna. Zkusíme to taky?" "Jo, ale až budu mít papaíry na hlavu." // "Chceš slyšet konstruktivní kritiku?" "Ne!" // "Potřebovalo by to tu trochu vymalovat." "To já nedělám." // "Taky ráda myje nádobí. Je to žena mboha tváří." // "Jé, ten je hezkej, jak se jmenuje?" "Vzorek číslo šest." // "Hádáme se tu jak manželé. není to dobrý znamení?" // "Můžu ti něco navrhnout." "Ne." "Záclony." "Ne!" "Mužný záclony." "Oxymorón." // "Přestaň s těmi city, Lorelai. Pro dnešek je toho dost." // "Já nesnáším Bushe! Má úzký obličej v poměru k hlavě." (nebo tak nějak to znělo) // "Odjíždíme!" "Neodjíždíte! Vyhazuju vás!" // "Zatím se vzdali plánu polít mě na večírku prasečí krví." // "Ahoj, Paris, čekali jsme tě?" "Ne, ale měli jste." // "To vy jste jí dala vločky?" "Nebudu vypovídat." // "Jsem fanatický audiofil." // "Víš, že za jasných dní jsou odtud vidět i popelnice?" // Luke ke Gilmorkám: "Řekněte až přijde někdo normální." // "Podívejte se, ten malý hoch se ještě zmenšuje." // "Chrápala jsi jako chlap." "To byla zbatečná poznámka." "Když jsem přišla, tak už jsi spala." // "Zlobí se na mě?" "Na andílka nikdy." // "Táta si konečně vypočítal, kolik ho bude stát rozvod s mámou. Takže se (k ní) vrátil." // "Tady není nic s kofeinem!" // "Myslíš, že se veranda propadá nebo vážíš tunu?" // "Díky za strašné zprávy!" "Kdykoli." // "Neříkej mi to!" "Neřeknu!" "Proč mi to neřekneš?" // "Kdybysme dali do jedné místnosti Paris a moji matku, svět by se zhroutil." // "To nejsi ty, kdo tu sedí?" "Ne, to je hologram. Realistický, že jo." // Jelikož je délka komentáře omezena na 500 znaků další hlášky hodím do diskuse k filmu. (SMRT TWINLYNCHOVI !!! TEN HAJZL ZA TO HLAVNĚ MŮŽE, CO PROTI TOMU POMO ZMŮŽE?) ()

Eviator

za poměrně dobře napsaný scénář a velkou kadenci všecho slov, které holčiny dokážou vypustit a to neplatí nejen pro ně, ale pro všechny postavy, které bydlí ve Stars Hollow a jejím blízkém okolí. Jen škoda, že seriál nebyl důstojně zakončen. ()

Fancipal

Moje srdcová záležitost. Už jsem přestal počítat počet repríz, protože GG jsou nadčasový televizní klenot, který mi nikdy nezevšední. Člověk si musí místy připadat jako blázen a bláznem se i stát, pokud chce „přežít“. Řeč je malém městečku Stars Hollow, domovině dvou správně střelených děvčat Gilmorových. Sladká Rory, se kterou jsem prožíval všechny školní a mimoškolní úspěchy a prohry. Nezávislá a nikdy se nevzdávající Lorelai, neustále žijící ve válečném stavu plném ostrých slovních přestřelek se svou stejně tvrdohlavou matkou. Pokud potřebuje dobít baterky, je tady sympatický Luke, vždycky ochoten doplnit „palivo“ a zvednout sebevědomí, které je od posledního střetu s matkou na nižším bodě, než Kirkova schopnost udržet si práci. To je jenom začátek. Celé městečko je plné barvitých, výstředních a často bláznivých postav, které dělají každou strávenou minutu nezapomenutelnou. Už jenom samotný fakt, že můžu sledovat často banální starosti "všedních" lidí jednoho zdánlivě normálního městečka, mi dokáže zvednout náladu o 100 %. Moje TOP 5 . Nejoblíbenější postavy: Všichni, bez vyjímek, snad až na jednu otravnou korejskou rodinu :) . 1. Série: 80%, 2. Série: 90%, 3. Série: 90%, 4. Série: 90%, 5. Série: 95%, 6. Série: 95%, 7. Série: 90% ()

KajusaK

Pěkný drama seriál, na který jsem vždy ráda mrkla, ale ne pravidelně..Je to takový silnější průměr..Něco nového :) ()

WolfR

Gilmorky jsou fajn seriál, který vždycky potěší a vykouzlí úsměv na tváří, ale že bych hltal každý díl to ne. Nějaké obrovské zvraty a super originální zápletky nečekejte, 4 hvězdy. ()

angel74

Poprvé v životě jsem se rozhodla zkouknout nějaký seriálový počin v kuse, takže jsem Gilmorkám věnovala každý den hodinu a půl po dobu necelých tří měsíců. To rozhodnutí přišlo ve správnou dobu, protože kdy jindy si zlepšit náladu rodinnou komedií pro romantické duše než v těžkých časech koronavirové pandemie. Musím uznat, že jsem se většinou fakt dobře bavila tou spoustou ironických narážek, břitkého humoru a popkulturních vtípků. Navíc mám pocit, že jsem viděla asi nejukecanější seriál všech dob. Naštěstí ta ukecanost měla hlavu i patu, až v závěrečné sérii se všechno tahalo jen z paty. Vzhledem k obřímu množství dialogů jsem vděčná za velmi zdařilý dabing. Zejména ulítlá třicátnice Lorelai, kterou skvěle nadabovala Simona Postlerová, mi bude ještě dlouho rezonovat v hlavě. (80%) ()

Slavníkovec

Gilmourova děvčata jsou přesnou ukázkou odpoledního čistě oddechového seriálu, na který si rád každý koukne pokud nic jiného v bedně nedávají. První série za 4*. ()

kubin.

Tak na tomhle ulítávám už od doby co to dávali poprvý na nově, a to už je hodně repríz zpátky. A baví mě to pořád, obě sou hezké, Lorelai má vtipný poznámky, Luke je super, ale nejlepší ze všech je stejně Kirk. Ten chlap měl už snad všechny zaměstnání co existujou. ()

Noviik

Skvělá dvojice neuvěřitelně šílených ženských. První dvě řady byly hodně dobré, ovšem ten zbytek už jen slabý odvar. Nejlepším na tomhle seriálu byl, kromě neuvěřitelně velkého množství slov během jedné minuty, Luke. ()

wendelin9

Vyprávění o neobvyklém vztahu matky a dcery je nejen vtipné ale hlavně pohodové... Nikdy jsem nesledovala seriál pravidelně, ale i tak mě jednotlivé díly bavily.... ()

stOKYi

ináč keď tak uvažujem s odstupom času.. tak tento serial bola riadny trapasáreň.. však tam iba blabotali o kravinách.. všetci rovnako ukecaný.. každý rovnaký humor.. proste.. ako keby som pozeral "dve z jedného cesta" len cez kopiráky. Ale aj tak som mal obdobie kedy ma ich bludami a hovädinami dokázali zabaviť. Asi som bol v puberte. ()

Radiq

Nejukecanější seriál všech dob. Tam je ukecanej snad uplně každej. Introverti by v takovýmhle světě neměli šanci. Viděl jsem sice jenom sem tam nějakej ten díl, ale to je prostě smršť. Škoda, že ta záplava keců není trochu vtipnější, zasměju se jenom tak 2x až 3x za díl a jinak mě ty jejich kecy a řešení kravin celkem štve. Taková průměrná oddychovka. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Gilmorova děvčata se vrací

Gilmorova děvčata se vrací

31.01.2016

Říjnové zvěsti se potvrdily! Netflix opravdu koupil práva na Gilmorova děvčata a chystá pokračování, ve kterém se vrátí většina stěžejních hrdinů. Účast v dalších epizodách potvrdili Lauren Graham … (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni