Gilmorova děvčata

• USA Gilmore Girls (více)
Drama / Rodinný / Komedie
USA, (2000–2007), 116 h 19 min (Minutáž: 40–60 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres (více)

Série(7) / Epizody(153)

Vítejte ve Stars Hollow v Connecticutu. Okouzlující, malé a tak trošku zastrčené městečko proslulo idylicky zelenými trávníky před malebnými dřevěnými domy a tolika podivuhodnými postavičkami, že hravě zalidní každou slavnost, vinobraní nebo piknik. Právě tady se setkáváme s tvrdohlavou třicátnicí Lauren Gilmorovou (Lauren Grahamová), která si zařídí pěkný, pohodlný, kávou provoněný život nejen pro sebe, ale i pro svou podobně umíněnou dospívající dceru Rory (Alexis Bledelová). Jenže když Rory přestává snít o budoucích studiích na privátní škole a Harvardově univerzitě, a místo toho se zaměří na kluky a vlastní dospěláckou soběstačnost, Lauren v ní najednou vidí stejnou rebelku, jakou byla sama – před 16 lety. Slavný komediálně dramatický seriál Gilmorova děvčata zaujal zvídavé diváky a nadchnul náročné kritiky. Zaměřuje se na vztah mladé nekonvenční matky s inteligentní náctiletou dcerou a jeho hlavním tématem jsou trable s rodinou, láskou, přátelstvím, vzděláváním, ambicemi, zklamáním a generačními i společenskými rozdíly. Pečlivě promyšlené zápletky jsou prošpikované zábavnými popkulturními vtípky a narážkami. (TV Prima)

Anomiska

Tieto dve dámy majú svoj špecificky humor a nemyslite si, že mi občas svojim správaním neliezli na nervy, ale akosi sa stali súčasťou môjho života a prežívala a prežívam ich osudy s nimi;-) ()

Astrebleue

Pro spoustu dívek a žen naprostý kult, pro mě ukázka toho jak vypadá snaha neúplné rodiny o normální život, ale protože jim doma chybí otec a manžel, pouštějí se obě osoby do zcela zbytečných vztahů, naprosto nepoučené životem. A to u mě nezachrání ani to rýpavé hádání se zrychleným plácáním a už vůbec ne arogantní a paličatá Rory.Sorry girls. ()

coco.brice

svět ve kterém by ženy chtěly žit..teda aspon ty co tento seriál sledují:-)..a ženám je taky určen:-)průměrného muže u něj zákonitě musí rozbolet hlava :-) ()

lost_viking

K tomuto seriálu mám potřebu se vyjádřit, ale v zásadě ani nevím, z jakého konce to uchopit. Ani nevím proč, ale seriál mi přirostl k srdci neuvěřitelným způsobem. Vtip, lidskost, ideální městečko, svérázné postavy, vztahové kotrmelce, Rory... prostě to všechno jsou aspekty, které dohromady dávají skvělý a citlivý seriál, který rozhodně nenudí ani v jedné sérii, ba naopak. Za nejlepší považuji třetí sérii, ve které se objevuje Milo Ventimiglia coby Jess, asi proto, že mi byla nejbližší z hlediska životního období. Nevím, co víc dodat, je to z mého pohledu dokonalé i přes několik pih na kráse. ()

Akitenshi

Když mi moje profesorka na administrativu řekla, že vtipům, které říká, nemohu rozumět, jelikož jsem kluk a ona cituje Gilmorky, ukázal jsem jí, že tenhle seriál znám daleko líp než ona... ()

Farley

Kadence vtipů v konverzacích těchhle dvou holek je neuvěřitelná. Navíc příjemný vtipy, chytrý vtipy, příjemné postavy. Čas od času trochu toho zklamání nad životem. A perfektní dabing. :-) ()

Nijura

Miluju tento seriál. Miluju ten humor a zbožňuju Lauren Graham................Moje nejoblíbenější scéna: Emily dohazuje Christopherovi svou přítelkyni a Lorelai se na požádání Ch. snaží svými dotazy odpoutat pozornost na ni - 6x22........... Lorelai: Jak se říká tomu, když máš strach z pavouků? -------Linnie: Arachnofobie -------Emily: Ty máš arachnofobii? -------Lorelai: Ne! -------Richard: Díky Bohu! -------Lorelai: A když má někdo strach z lidí ktěří mají starch z pavouků? -------Emily: Pane Bože! -------Linnie: Myslím, že tohle název nemá. Aspoň zatím. -------Lorelai: Co třeba arachnofobiefobie? To to vystihuje. -------Emily: Víš Christophere, Linnie.... -------Lorelai: Slyšet hlasy je normální, že? ..... ()

Radim1.

Každé odpoledne, jsem to sledoval (sleduji) a každé odpoledne jsem si díky tohoto seriálu užil. Prostě pohoda a zábava. ()

Judy24

Co dialog, to perla. Co zápletka, to menší perla. Charaktery hlavních postav jsou kouzelné. Lorelai je fascinující, jak balancuje mezi naivností, dětinskostí a přitom oddanou mateřskostí. A její spory s rodiči jsou tak opravdové a realistické, že se alespoň v jedné jejich rozepři najde každý. Rory se nejvíc vyvýjí, naprosto přirozeně s tím, jak roste celých těch sedm let. Není strnulá a to je skvělé. Luke (moje nejoblíbenější postava) je mi z nich zřejmě nejbližší. Strašně mě baví, jak odmítá jakékoliv změny a on a Lorelai patří k mým největším seriálovým slabostem. Jenom mi někdy některé zápletky nebyly jasné, když už se objevila nějaká vážně úžasná (6x21 - Sookie a Jackson), tak skončí hned s jednou epizodou. Objevilo se i pár dílů, které mě nudily, i tak je to ale bezpochyby jeden z nejzábavnějších a nejoriginálnějších seriálů. ()

haffen

Takto nejak by som si predstavoval, keby fungovali telenovely. Ja viem, blbé zrovnávať s takým odpadom, ale toto beriem práve ako "inteligentnú telenovelu". Dve sympatické hlavné postavy ktoré by som bral v hlavnom vysielacom čase miesto príšernej Šeherezády. Príjemne oddychové a dejovo nenáročné dielko fungujúce ako tzv. obrazová a zvuková kulisa. Nie však na sústredené sledovanie. Núti ma to dať 4* (75%). ()

sunfreedom

Měl jsem tady 5* a krásnej koment. Jenže to vzniklo z mých vzpomínek na ten seriál z let 2000-2005. Teď jsme to pustili na Netflixu a rozhodli se podívat na všechno znovu. Větší hrůzu jsem neviděl. A rozhodně to není tím, že předtím jsem to viděl v češtině a teď v originále. Scénáristé museli být permanentně mimo. Žádná dějová linka není logická, v podstatě všechny postavy jsou idioti. Co je nejhorší, nejhůře napsané a nejhůře se chovající jsou ty dvě hlavní. Ta starší je toxická osoba, která ničí životy všech okolo a snaží se manipulovat svoje dítě do stejné cesty. Ta mladší je totálně blbá holčička, která nemá vlastní názor a v retrospektivě je jasné, proč ve follow-upu z roku 2016 skončí jako totální nula. ()

dawnie

Tenhle skvělej seriál mě provází už hrozně let. Spoustu dílů znám zpaměti a je mi jedno, že je vidím už po stopátý. Neuměla bych si vybrat, koho mám z Gilmorek nejradši. Nebezpečně výrečnou babičku Emily, starshollowskýho podivína Kirka, mrzutýho Luka, úžasnou bubenici Lane, věčně podrážděnýho Michela, nejlepší kuchařku na světě Sookie, protivnou sociopatku Paris, okouzlujícího snoba Logana, neuvěřitelně ukecanou podnikatelku Lorelai, stejně neuvěřitelně ukecanou šprtku Rory... atd atd? No, neuvěřitelně ukecaný jsou tam vlastně všichni. A to je právě to, co dává tomuhle dílku hlavní motor. Důležitý je ovšem dodat, že ty tuny dialogů jsou nabitý všelijakýma popkulturníma i jinýma narážkama, jsou příjemně šílený a hlavně VTIPNÝ AS HELL. Do Starshollow se prostě vracím pořád, aktuálně zrovna za půl hoďky:) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Gilmorova děvčata se vrací

Gilmorova děvčata se vrací

31.01.2016

Říjnové zvěsti se potvrdily! Netflix opravdu koupil práva na Gilmorova děvčata a chystá pokračování, ve kterém se vrátí většina stěžejních hrdinů. Účast v dalších epizodách potvrdili Lauren Graham … (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni