Bostonská střední

• USA Boston Public
USA, (2000–2004), 59 h 24 min (Minutáž: 44 min)

Tvůrci:

David E. Kelley

Hudba:

Danny Lux

Chi McBride, Anthony Heald, Loretta Devine, Sharon Leal, Fyvush Finkel, Jeri Ryan, Michael Rapaport, Nicky Katt, Jason Dohring, Kathy Baker, Rashida Jones (více)

Série(4) / Epizody(81)

Každý den je boj. Za respekt. Za důstojnost. Za zdravý rozum... Seriál sleduje osudy několika učitelů na státní střední škole v Bostonu, Massachusetts, kteří se denně musí postavit před hordu středoškoláků, udržet jejich vášně na uzdě a neztratit svou důstojnost a respekt. Zároveň sledujeme i jejich osobní život mimo školní lavice. (oficiální text distributora)

Aldamir

Upřímně řečeno, pokud je zobrazení amerického středního školství v tomto seriálu aspoň z 50% reálné, tak děkuju Bohu, že sem se narodil ve střední Evropě... A upřímně, můj negativní vztah k jůesej to ještě o dost prohloubilo... Pokud se od toho ale oprostim, tak je to opravdu dobrej seriál... ()

Respex

Po několika dílech je zřejmé, že autoři se opakují a vše je tak nerealistické, až to je přespříliš. Za mě 2,5*. ()

Candid

Zase AŽ TAK hrozné to není. Navíc mrkněte na IMDb, pravděpodobně v tom bude ukryto víc z reality života běžného amerického studenta a učitele, než by se kdokoli z nás odvažoval hádat... i když je to poněkud děsivé. Co mi na Bostonské střední asi vadí nejvíc, je totální slizoun- pan ředitel, což je zajímavé, protože v "Řekni, kdo tě zabil" mi vůbec nevadí. Na zaplnění chvíle nudy to ujde, jen by už měli amíci přestat do všeho rvát tuny nostalgie a sentimentu. ()

TrokUruk

Tento seriál mě vcelku zaujal, jak řeší některé z důležitých otázek. Např. otázka práva, kdy byl ředitel obviněn z vraždy, ale nepřijal dohodu a radši si zachoval svoji čest (ve výsledku ho stejně osvobodili), otázka problému gangů, otázka střetů bílích s černými. Taky mě poměrně zaujalo poklidné plynutí života na "běžné" střední americké škole. Vcelku kvalitní seriál pro ukrácení dlouhé chvíle. Že bych ho ale potřeboval vidět od prvního do posledního dílu říci rozhodně nemůžu. ()