Největší politická aféra i dech beroucí novinářský počin... Dva novináři deníku Washington Post, Carl Bernstein (Dustin Hoffman) a Bob Woodward (Robert Redford), jsou na stopě zdánlivě banálního případu: do kancelářských budov Demokratické strany zvaných „Watergate“ se roku 1972 vloupalo několik mužů. S každým odkrytím dalších souvislostí ale oba neústupní novináři zjišťují, že mají co do činění s mnohem hrozivějším případem než jen s obyčejným vloupáním zlodějíčků, a celá událost jim začne přerůstat přes hlavu. V sázce je nejen jejich kariéra, vztahy, ale zřejmě také holý život. Přešlapování novinářů na tenkém ledě nicméně odkrývá politickou špínu nebývalých rozměrů, což roku 1974 vyústí až v rezignaci republikánského prezidenta Richarda Nixona... Přelomový film z ranku amerických dokudramat, které spojují fiktivní vyprávění s přístupem dokumentární kinematografie, natočil mistr svého řemesla, režisér Alan J. Pakula, jenž navázal na úspěch svého politického thrilleru Pohled společnosti Parallax (1974). Půvab dramatického snímku Všichni prezidentovi muži tkví v propracovaném scénáři Williama Goldmana (Harper, Butch Cassidy a Sundance Kid, Maratónec), jenž z nepřeberného množství faktů a souvislostí spojených s případem Watergate dokázal vydestilovat soudržný a pro diváka přehledný děj, který navzdory politickému námětu neztrácí nic ze své napínavosti. Mimo věrohodné výpravy a hereckého vyjádření je též potřeba zdůraznit kameramanskou práci Gordona Willise, jenž s Alanem J. Pakulou spolupracoval už na snímku Klute (1971). Všichni prezidentovi muži obrazově vynikají minimalistickým, ale průzračně čistým rámováním, jakož i vynalézavým užitím různých ohniskových vzdáleností objektivů. To umožnilo kupříkladu přehledně rozehrát hned několik akcí v předním i zadním plánu současně, nebo naopak zaměřit pozornost jedním směrem a zbytek informací na scéně nechat rozostřených. Nejen tedy puntičkářská režie Alana J. Pakuly, uspořádaný scénář Williama Goldmana, ale i kamera Gordona Willise stála za tím, že si divák může vychutnat napínavý příběh o největším politickém skandálu poválečné éry, který je navzdory své košatosti podán přístupnou a přitom hodnotnou formou, již docenila i Akademie filmového umění a věd, když snímek vyznamenala čtyřmi Oscary. (Česká televize)

Nettrass

Doba, kdy ještě mainstream zvládal plnit svou roli. Dnes nás zaplavuje titulky, které jsou často zavádějící, jen aby si to člověk přečetl, či rozklikl. Často řeší, kdo si nevzal kam podprsenku, komu se narodila čivava, co Kalousek řekl, nebo kdo kam komu kopl gól. Informace z OSN, Evropského parlamentu, nebo zásadní prohlášení vůdců velmocí, nebo přenos ze světových fór, kde se mluví o současném a budoucím světě se nekoná. Pro nás běžný lid asi stačí chléb, hry a marmeláda. A ti co se zajímají, musí číst amatérskou alternativu a pak jsou odsuzováni za hoaxy, Ruskou propagandu a konspirační teorie. Koho je to vina ? ()

poz3n

Skvěle vystavěné drama, které každou minutou nabírá na vnitřním tempu. Těžko si představit, že by podobné politické téma mohlo být ve filmovém podání zábavnější a zajímavější. 8/10 ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ KINOPREMIÉRA: ÚPF = X./ 1981+ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 4.11.1988, réžia českého znenia (ÚPF 1981) = K. M. WALLÓ+ČESKOSLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA: HBO = 6.3.1995, réžia českého znenia (HBO) = JIŘÍ PTÁČEK+SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 13.5.1998, réžia slovenského znenia (Markíza) = PETER MIKULÍK+ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA : NOVA = ?.?.1998, réžia českého znenia (ČNTS 1998) = VÁCLAV MERHAUT+ČESKOSLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA (s novým dabingom): MGM = 11.5.2013, réžia českého znenia (MGM 2013) = (29.7.2009) ()

borsalino

Excelentní, dnes již klasické dílo, o kterém už bylo asi vše důležité napsáno. Tandem Hoffman & Redford byl strhující, včetně jejich zápalu. Zároveň film ukazuje obrouvskou sílu medií i zpráv, které ač mnohdy plavou na vodě, přesto dokážou zásadně ovlivnit osudy lidí. Odtud už je jen kratičká cesta k vymýšlení si zpráv až k pokleslosti bulváru. Sem však snímek neklouže. Je zajímavé, že film je poměrně dosti dlouhý, ale nenudil jsem se ani chvilku. ()

Sofia

Z dnešního hlediska jsou zajímavé hlavně výkony mladého Hoffmana / Redforda (duo Woodstein) a to, jak se dělala investigativní žurnalistika před 35 lety. To si dnešní rádoby novináři ani neumí představit, jak by pracovali bez internetu a mobilních telefonů. Film i přes svojí délku odsýpá, musí se mu ale věnovat veškerá pozornost - každých 5 minut se objeví nové jméno / nový fakt a chvílemi jsem se v tom docela ztrácela. ()

Sawy

Paradoxně mě tento film,ve kterém se víc jak dvě hodiny jen mluví,bavil více než leckterý akční trhák.Rád sleduju ve filmech novinářskou nebo prostě jakoukoliv investigativní činnost (Zodiac,Vysíláme zprávy) a proto jsem si Všechny prezidentovi muže moc užil.Velkou zásluhu na tom má samozřejmě ústřední dvojice,Hoffman a Redford jsou skvělí herci a tady to dávají skutečně znát.Poučilo to,nenudilo to,bavilo mě to.Co víc chtít? 85 % ()

Shaqualyck

Jak je možné, že laskavý a jindy nedotknutelný „Rýša“ Nixon měl najednou z ostudy kabát a musel se poroučet z Bílého domu?! To bylo tak, dnes to vypadá jako čirá utopie, ale věřte nebo ne, byly doby, kdy slovo novinář neznamenalo nadávku a investigativní žurnalistika nebyla jen pseudobulvární portálovou věštírnou na objednávku. Pakulův film je brilantní (leč ne úplně snadno stravitelnou) oslavou práce hlídacích psů demokracie, kteří když se zakousli, tak nepustili… Zápal, notes, cigára, telefény, levárny, konspirace a neskutečná kvanta dat. Ale hlavně KOULE! Woodward & Bernstein – nezbytná součást učebních osnov na každé katedře žurnalistiky :) Sólokapra holt z prstu nevycucáš. To není jako moderní verbální zvratky z i-děsu a hov-novinek… ()

jerry12

90%. Dustin Hoffman absolutně neumí kouřit. V každé scéně má cigaretu v ruce, ale kouří jako dvanáctiletá holka. To je asi tak všechno, co můžu All the President's Men vytknout. Jinak se totiž jedná o naprosto strhující a informativně velice vzácně přínosné dokudrama, napsané, zahrané i natočené tak svědomitým způsobem, že bychom jen těžko hledali v rámci žánru lepšího soupeře. Hoffman a Redford jsou, spolu s Newmanem, bezpochyby největší herecké kapacity 60. - 80.let, Alan Pakula si s citlivou tématikou poradil velmi důstojně, a ačkoli All the President's Men není režijně a stylisticky nijak zvlášť kreativní nebo poutavý film, je to vlastně jedině dobře, protože přehnané tvůrčí ambice by mohly poutat pozornost od striktního příběhu, což je v dokudramatu tohoto formátu rozhodně nežádoucí. Na Oscarech v roce 1977 byla velká konkurence (mezi filmy Taxikář nebo Network, mezi herci Robert De Niro nebo Peter Finch, mezi režiséry Sidney Lumet nebo Ingmar Bergman), ale kdybych o Oscarech rozhodoval já osobně, místo Rockyho bych dal hlavní sošku All the President's Men a určitě bych minimálně nominoval Dustina Hoffmana za hlavní herecký výkon. Jsem nadšen z toho, jak se William Goldman držel předlohy, a tím nemyslím tu knižní, ale ty reálie, které přesně kopírují události vyšetřování Watergate, a to doslova krok po kroku, kdy dokonce i tvůrci zjišťovali, co bylo psáno na stroji a co ručně, a tak to ve filmu vidíme skutečně přesně tak, jak si to Woodward s Bernsteinem pamatují, což jednoznačně přispívá k neuvěřitelně autentickému přenesení atmosféry na diváka, který se navíc dozvídá významný kus z toho, jak funguje opravdu intenzivní americká investigativní novinařina, když jsou ve hře "ti nejvyšší" vč. Bílého domu. Pravda, o Watergate se tu toho zase tolik nedozvíte. Ale o tom tento snímek ani být nemá. Je o dvojici novinářů, kteří touží po sólokaprovi, a s detektivní svědomitostí a entuziasmem dovedou dlouho zdánlivě neřešitelný a tabuizovaný případ k nečekanému konci. All the President's Men je, spíše než o aféře Watergate, o tom, jak se dvěma neznámým novinářům podařilo na pár okamžiků v podstatě rozvrátit Ameriku. A to je skvělá práce, kterou si Pakula s Goldmanem mohou dát s čistým svědomím za rámeček. ()

Fleur6

Ako mi povedala mamina: "Iste, chcem vedieť čo sa tam stalo a ako to dopadlo, ale nechcem o tom pozerať dve a štvrť hodinový film. Stačí mi to vysvetliť jednou vetou." Tak moje stanovisko sa pohybuje niekde medzi 132 minútami a jednou vetou. ()

ScarPoul

Film ktorý v niektorých scénach silno koketuje s dokumentom. Civilný prístup k látke je niečo čo vidíme pri životopisných filmov, dotýkajúcich sa podobnej témy stále. Pakula to ale robí s gráciou aká sa nedá uprieť 70 rokom. A hlavne bol akutálny. Myslím si, že najväčšou devízou filmu je práve jeho formálna stránka. Všetko je tam poprepájané a pôsobí to živo a funkčne - či už sa jedná o kanceláriu Washington Postu alebo rozhovory s potenciálnymi svedkami. Hlavní herci presvedčivý. Rovnako aj vedľajšák Jasona Robardsa. Pre mňa skvelé dve hodinky histórie natočené par excelance. ()

BoPo

Novinárska práca bez internetu a mobilov? Zdĺhavá, pracná, jednoducho piplačka. Treba uznať že chlapci mali veľkú snahu a elán, ale celý film to nezachráni. Takže tempo dnešnej doby posúva tento film do priemeru. Bohužiaľ. ()

Terva

Rekapitulace aféry Watergate, která začala v roce 1972 a v roce 1974 vyvrcholila rezignací tehdejšího prezidenta Richarda Nixona. Ve zveřejnění skandálu kolem tajných fondů a diskreditace politických oponentů se angažovali reportéři Robert Woodward a Carl Bernstein, kteří působili v novinách Washington Post. Ocenění - Oscar - vedlejší herec (J. Robards), výprava, zvuk, adaptovaný scénář; nominace: vedlejší herečka (J. Alexander), režie, střih, film. ......Kansas City Film Critics Circle Awards - vedlejší herec (J. Robards). .....National Board of Review - režie, anglicky mluvený film, vedlejší herec (J. Robards). .....National Society of Film Critics Awards - film, vedlejší herec (J. Robards). .....New York Film Critics Circle Awards - režie, film, vedlejší herec (J. Robards). .....Writers Guild of America - adaptovaný dramatický scénář. Scénář : William Goldman. .....Kamera : Gordon Willis. .....Hudba : David Shire. .....Hrají - Dustin Hoffman (Carl Bernstein)....., .....Robert Redford (Bob Woodward) nebo Jack Warden (Harry M. Rosenfeld). ()

Blofeld

Je sice pravda, že se jedná o nejlepší politický thriller, jaký jsem kdy viděl, ale dohromady jsem viděl asi tak tři, takže to nic neznamená. Radši proto napíšu, že se jedná o výtečný film, který si zaslouží vaši pozornost. ()

joehot

Přesně takhle si představuji investigativní novináře. Pravda především, nehledě na to, jestli je na straně daného politika nebo ne. Hoffman s Redfordem je ztvárňují dokonale. Tempo je sice pomalejší, ale zase tak moc to neškodí... ()

corpsy

Príklad toho, že aj novinársky snímok môže mať silu akčného filmu. Nezastaviteľný a non-stop ukecaný ( v tom dobrom zmysle slova ), len čo sily stačia. ()

curunir

,,...KEDY UŽ KONEČNE NIEKTO DO TEJTO VECI VNESIE SVETLO?" __ Pre mňa osobne azda najlepší politický thriller aký som mal možnosť vidieť. Poznámkam k jeho zdĺhavosti a pomalšiemu tempu vôbec nechápem, dokonca musím povedať, že po veľmi dlhej dobe film so stopážou presahujúci dve hodiny, pri ktorom ma ani raz nenapadlo pozrieť sa na hodinky. Film ma chytil hneď od začiatku začo do značnej miery môže aj zohrané švihácke duo Redford-Hoffman, pomaly ale iste odhaľujúci nepríjemnú pravdu dospievajúc tak ku šokujúcim zisteniam, vďaka ktorým má film postupom čas veľmi dobrú, priam až temnú atmosféru. Ešte pár doplňujúcich informácií ku komentáru Starsfan-a. Veľmi dôležitú úlohu tu mala postava ,,Hlbokého hrdla" (Hal Holbrook), ktorá je vo filme nazývaná ,,hlas z garáže". Skutočná identita ,,Hlbokého hrdla" bola odhalená až po takmer 30 rokoch od nakrútenia filmu a udalostí, ktoré opisuje. V roku 2005 sa k tejto identite priznal bývalý tajný agent FBI Mark Felt (17. 8. 1913 - 18. 12. 2008), ktorý tak učinil ešte za života, pričom jeho skutočná identita mala byť objasnená až po jeho smrti. ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty

14.06.2021

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook

02.02.2021

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Aféra Watergate jinak

Aféra Watergate jinak

28.01.2006

Agent FBI W. Mark Felt se stane hlavním hrdinou dosud nepojmenovaného filmu v režii komediálního tvůrce Jaye Roacha (Fotr je lotr). Felt před rokem způsobil mezinárodní senzaci, když prozradil svou… (více)