Největší politická aféra i dech beroucí novinářský počin... Dva novináři deníku Washington Post, Carl Bernstein (Dustin Hoffman) a Bob Woodward (Robert Redford), jsou na stopě zdánlivě banálního případu: do kancelářských budov Demokratické strany zvaných „Watergate“ se roku 1972 vloupalo několik mužů. S každým odkrytím dalších souvislostí ale oba neústupní novináři zjišťují, že mají co do činění s mnohem hrozivějším případem než jen s obyčejným vloupáním zlodějíčků, a celá událost jim začne přerůstat přes hlavu. V sázce je nejen jejich kariéra, vztahy, ale zřejmě také holý život. Přešlapování novinářů na tenkém ledě nicméně odkrývá politickou špínu nebývalých rozměrů, což roku 1974 vyústí až v rezignaci republikánského prezidenta Richarda Nixona... Přelomový film z ranku amerických dokudramat, které spojují fiktivní vyprávění s přístupem dokumentární kinematografie, natočil mistr svého řemesla, režisér Alan J. Pakula, jenž navázal na úspěch svého politického thrilleru Pohled společnosti Parallax (1974). Půvab dramatického snímku Všichni prezidentovi muži tkví v propracovaném scénáři Williama Goldmana (Harper, Butch Cassidy a Sundance Kid, Maratónec), jenž z nepřeberného množství faktů a souvislostí spojených s případem Watergate dokázal vydestilovat soudržný a pro diváka přehledný děj, který navzdory politickému námětu neztrácí nic ze své napínavosti. Mimo věrohodné výpravy a hereckého vyjádření je též potřeba zdůraznit kameramanskou práci Gordona Willise, jenž s Alanem J. Pakulou spolupracoval už na snímku Klute (1971). Všichni prezidentovi muži obrazově vynikají minimalistickým, ale průzračně čistým rámováním, jakož i vynalézavým užitím různých ohniskových vzdáleností objektivů. To umožnilo kupříkladu přehledně rozehrát hned několik akcí v předním i zadním plánu současně, nebo naopak zaměřit pozornost jedním směrem a zbytek informací na scéně nechat rozostřených. Nejen tedy puntičkářská režie Alana J. Pakuly, uspořádaný scénář Williama Goldmana, ale i kamera Gordona Willise stála za tím, že si divák může vychutnat napínavý příběh o největším politickém skandálu poválečné éry, který je navzdory své košatosti podán přístupnou a přitom hodnotnou formou, již docenila i Akademie filmového umění a věd, když snímek vyznamenala čtyřmi Oscary. (Česká televize)

Astaroth12

Politické thrillery nevyhľadávam, ale keď sa mi už nejaký dostane do cesty, tak nemám problém si ho pozrieť. Je to o dvoch dravých novinároch, ktorí ani len netušia, akú veľkú rybu chytajú a aj keď o tom probléme som úž niečo čítal a tak aj vedel, tu to bolo celkom dopodrobna rozobraté a tá aféra i keď vyzerala jednoducho, mala z pohľadu novinárov oveľa zložitejší priebeh. A práve u tohto filmu to mohol zisti aj sám divák, že výsledný efekt je pekný, ale preň musel niekto aj niečo spraviť. Duo Hoffman - Redford boli ukážkový, vynikajúco sa dopĺňali a bolo vidieť, že si naozaj sadli. Remeselne je na tom tiež vysokokvalitne a celkový priebeh mal od začiatku stúpajúce napätie a pribúdajúcimi minútami len silnelo, lebo ako sa tí hrdinovia blížili k pravde, viac im išlo o ich krk a to bolo cítiť aj z filmu. Ja som sa bavil, silne 4*. ()

NinonL

Skvělý film z novinářského prostředí, který přibližuje aféru Watergate a vše, co se dělo v souvislosti s ní. Dva novináři z Washington Post v podání Dustina Hoffmana a Roberta Redforda dvě hodiny vyšetřují tuto věc. Také je pěkný pohled na novinářskou práci v době, kdy existoval maximálně mechanický psací stroj, blok, tužka, telefon a černobílá televize. ()

Ridick

afera watergate a jej postupne odhalovanie dvoma cielavedomymi novinarmi....ako politolog sa hanbim, ze som vedel iba v kuskoch opisat tento skandal zahrnujuci najvyssie miesta vo washingtone, ale teraz hrdo mozem prehlasit, ze vdaka tomuto snimku mam vedomosti az az....mission acomplished ()

Laxik

Po technické a herecké stránce prvotřídní záležitost, z jejíhož sledování se ale bohužel moc nedozvíte, o čem celá ta Watergate vlastně byla, protože spolu s Woodwardem a Bernsteinem náhodně tápeme, jsme zaplaveni přehršlem jmen, která nám, Evropanům 21. století, vůbec nic neříkají a také proto, že film skončí přesně ve chvíli, kdy to celé začne být zajímavé. ()

Vojcl

Působivý thriller popisující známou aféru Watergate je natočen dokumentárním stylem. Scénář neobsahuje žádné výrazné dějové zvraty, ani jedinou akčnější scénu, a pro někoho tak může být místy nudný, já se však bavil skvěle. Prezidentovi muži nabízí především realistický pohled do zákulisí mravenčí redakční práce, která ovlivnila americké a možná i světové dějiny. Snímek je pochopitelně postaven na hereckých výkonech dvojice Redford-Hoffman, ačkoli třeba i Jason Robards je výborný. ()

vorheese

Jestli nemáte rádi pomalé rozjezdy, tak tenhle film rozhodně nedoporučuju. Celý je totiž jedním pomalým rozjezdem. A když už se po dvou hodinách rozjede, tak celý zbytek příběhu shrne do dvouminutového textu. ()

kaylin

Neskutečně silný film, který sice ukazuje, celou aféru Watergate v hollywoodském světle, ale nevytrácí se z ní nic, co by snižoval význam této události. Robert Redford a Dustin Hoffman naprosto vládnou tomuto filmu a ukazují zde svoje mistrovství, které se docení i po dlouhých letech. Film a událost, na které by Amerika neměla nikdy zapomenout. ()

Kaluž

A znáte tu, kterak dvojka pisálků zametla v Bílém domě? Ne? Tak to si ji honem sežeňte, je skvělá. Snímek mimo jiné hezky dokumentuje jak se dělala investigativní novinařina v dobách internetového temna. Tužka, telefon, psací stroj a jedem! Redford s Hoffmanem fajn, tempo svižné (v rámci plíživého dokumentárního thrilleru), ale vysoko nad vším ostatním stejně ční ten Goldmanův fantastický scénář. Jo, takhle dobře napsané „narativní filmy faktu“ (zdravím profesora Douglase) mám velmi rád. K tématu doporučuji další neméně kvalitní kousky - Nixon nebo novější Duel Frost/Nixon. ()

Aiax

Nesporně výborná a poučná záležitost, ale oproti politickým thrilelrům Olivera Stona (J.F.K., Nixon) jí malinko schází větší intenzita, hloubka, snaha dobrat se podstaty problému - Pakula se přísně snažil o odstup, popisnost a nezúčastněnost, to je jistě chvályhodné a spousta lidí to jistě uvítá, ale mně jeho film připomínal spíš superdlouhou reportáž z veřejnoprávních Událostí. Navíc jsou Všichni prezidentovi muži určeni spíš lidem, kteří o celé věci už něco vědí, protože spousta faktů a jmen zůstává zoufale nevysvětlena a jen povšechně informovaný divák se dost ztrácí. Ale absolutorium rozhodně zaslouží herci, zvláště pak charismatický novinářský vlk Jason Robards. ()

Toshiro

Hodně dobrej politickej thriller. Zlatá investigativní žurnalistika, v porovnání s opisováním z agentur a honbou za snadnejma senzacema. Co mi přišlo podivný bylo, že lidi sou radši ochotní něco říct v náznacích místo prostého ano/ne, ačoliv výsledný efekt je úplně stejnej - informace zdělena a možnost zapření výpovědi stejná. Výhodou bylo, že sem o tématu moc nevěděl. ()

Blackhand47

O třídu horší "prequel", kterým je snímek Akta Pentagon, mne před pár měsíci navnadil na aféru Watergate, do které jsem se teď po doplnění několika restů taktéž pustil. Musím říct, že kde Spielbergův film pokulhává, tenhle vede na plné čáře. Samozřejmě je škoda, že nám film neodkrývá úplně všechno, což je ale pochopitelné, když byl natočen teprve pár let po odhalení celého problému. Herecké obsazení je opravdu výborné, především pak musím pochválit dialogy. Ještě se mi nestalo, aby mne bavilo poslouchat, jak se lidi baví několik minut v kuse po telefonu. 80% ()

kajas

V době svého vzniku jistě velmi cenná výpověď o událostech, které přepsaly dějiny Spojených států. Abyste se ale orientovali ve všech jménech a datech, je potřebovat věnovat sledování filmu velkou pozornost, což jsem poněkud podcenila, a rozvláčný styl vyprávění mi také úplně nesednul. Když drama z novinářského prostředí, raději se vrátím ke "Spotlightu": ()

major.warren

Vynikající ztvárnění investigativního vyšetřování v kauze Watergate z pohledu novinářů Boba Woodwarda a Carla Bernsteina, které společným výkonem zahráli skvělí Robert Redford a Dustin Hoffman. Krom ústřední dvojice z herců vyniká zejména úžasný Jason Robards v roli šéfa Bena Bradleeho, který dvojici novinářů příjemně doplňuje a drží nad nimi ochranou ruku. Všichni prezidentovi muži dodnes neztratili nic ze své působivosti, ba právě naopak. Scénář Williama Goldmana se vymyká tradičnímu pojetí vyprávění skutečných událostí a příběh nazírá jen a pouze z pohledu novinářů, díky čemuž film působí o to věrohodněji a především dynamičtěji. Coby hraný film kombinovaný s prvky dokumentu mohou Všichni prezidentovi muži působit silněji, než mnohé současné historické snímky. Jeden z nejlepších filmů 70. let. ()

Sheldra

Pakulovi by měl někdo prozradit, že i politické drama se dá natočit tak, abyste při jeho sledování ve snaze odehnat spánek nemuseli vypít tolik hrnků kafe, co Dustin Hoffman při zpovídání účetní. Nepřeberné kvantum informací a absence gradace děje mě spolehlivě uzemnily (v negativním slova smyslu). Howardovu Frost/Nixonovi to nesahá ani po kotníky. Na tohle člověk asi musí být americký vlastenec a navíc demokrat, jinak se to prostě vydržet nedá... ()

Fanucci

Ono záleží co vám jako divákovi vyhovuje. Mne to neustálé rozplétání vztahů, toku peněz + tajemná setkání s "Deep Throatem" strašně bavily. Nemohl jsem se od toho odtrhnout...asi i proto, že konspirační teorie, špionážní filmy a typ pomalých, investigativních filmů zbožňuji. I když uznávám, že závěr neměl být tak utnutý! Jakoby se s tím scénáristé už nechtěli moc mazat.... ()

Joe321

Velká škoda, že aféra Watergate je tak provařená, protože pak by to bylo neskutečně napínavý. Film má přes dvě hodiny, ale pořád je to napínavé, protože děj se stále posunuje dopředu. Hoffman s Redfordem hrajou jako vždy a je z nich cítit novinářský zápal. Je to nejen dobrá sonda do aféry Watergate, ale právě i do chodu novin. -"Woodward. Bernstein. You're both on the story. Now don't fuck it up." ()

Lischai

Představte si, že někdo přepíše faktický článek z Wikipedie do rozhovoru dvou týpku v kanclu. Novináři vlastně ani moc nepátrají, jen páčí z lidí přiznání toho, co stejně ví. Bohužel není ani moc cítit, že by o něco šlo. Jen kouří cigára a hádají se, jestli byl ten třetí člověk Huffington nebo Puffington, a vám to je celkem ukradené. Konec je pak podivně antiklimaktický, kdy se ty nejzajímavější věci stanou v psaném epilogu. Pokud máte chuť na novinářské drama, tak radši současný Spotlight. ()

Rocky88

Redford s Hoffmanem sice předvádějí solidní výkony, nechybí atmosféra a téměř bezchybný scénář, jenže spleť desítek nic neříkajících jmen a Pakulova pomalá režie degradují filmový zážitek na pouhé tápání, o kom je zrovna řeč, proč je tolik důležitý apod. Velké zklamání. ()

shyster

Neubráním se a musím tento film srovnávat s JFK a Zodiac. Předesílám, že oba jmenovaní z tohoto boje vyjdou jako vítězové. Prezidentovi muži se rozjíždějí velmi slibně. Rekonstruce vloupání do sídla demokratů a následné události mají ještě tempo. Jenže dále už film ho ztrácí a začíná převládat nuda. Nechápu ani linii s "garážovým informátorem" (nebo spíš mi to přijde jako hloupost a scénáristi si tady uřízli pořádnou větev na berličku pro příběh), když celou dobu dělá okolky až ve finále se rozpovídá. Po vraždě JFK je Afera Watergate další vnitropolitický skandál, který sahá do nejvyšších sfér a tak film je zahlcen mnoha jmény, což nutí diváka k pozornému sledování. D.Hoffman i R.Redford podávají dobré výkony, ale to vše se ztrácí pod nánosem nudy. ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty

14.06.2021

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook

02.02.2021

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Aféra Watergate jinak

Aféra Watergate jinak

28.01.2006

Agent FBI W. Mark Felt se stane hlavním hrdinou dosud nepojmenovaného filmu v režii komediálního tvůrce Jaye Roacha (Fotr je lotr). Felt před rokem způsobil mezinárodní senzaci, když prozradil svou… (více)