Co dokáže jedna manipulující mrcha. Stále je to výborný film i po letech. Ivanu Chýlkovou jsme poprvé viděla v DISKU ve hře Ze života hmyzu a od té doby patří mezi mé velmi oblíbené herečky.(20.1.2013)

Pěkný debut Ireny Pavláskové. Příjemné po letech (22) vidět pěkný český psychologický film. Avšak na můj vkus některé herecké role na mě působily uměle, možná je to tím odstupem a pohledem na první krůčky českých velikánů.(4.1.2011)

• paascha

Chýlková i Roden hrají zcela famózně, ostatní mi přišli dost prkenní, ale v té době to byla úplná bomba. Škoda, že Pavlásková nedokázala udržet nasazenou úroveň a její další díla jdou od deseti k nule(21.11.2010)

Netuším, ako je možné, že som sa stýmto filmom obchádzal 20 rokov :) Možno preto, že v čase jeho uvedenia do kín mi ešte nebolo dovolené ho sledovať, hoci som veľmi chcel. Ale keďže všetko sa má stať vtedy keď sa stane, som nakoniec rád, že som ho videl až teraz, pretože ako malý klučina by som ho určite nepochopil a moje hodnotenie by nebolo takéto. Veľká poklona Ivane, ako dokázala stvárniť mladú medičku, ktorá je po rozchode so svojim priateľom na mašlu a jej prerod v zrelú paničku - manipulátorku. A že jej to teda išlo. K tomu celá tá atmosféra už relatívne povolujúcej totality vo mne vyvolala príjemne nostalgické pocity (nie za komančami). Pozitívne zistenie: Nosenie čivavy pod pazuchou nevymyslela Paris Hilton :)(15.2.2009)

Dana v podání Chýlkové se může směle zařadit mezi nejmonstróznější postavy českého filmu hned po bok pana Kopfrkingla. Tento velmi netradičný film, hlavně ve své době, je plný mrazivých scén s až absurdním vyzněním. Je škoda, že se v pozdějších snímcích Pavlásková dostala jen na povrch postav a hlavní roli u ní získaly sexuální scény. Snad to napraví velmi zajímavý ...Zemský ráj to na pohled.(26.6.2008)