70% Nepříjemný, ale skvěle natočený film.(28.2.2008)

Když jsem v r.1990 viděla tento film, byla jsem výkony všech herců přímo nadšena, ale nejvíce mě zaujal Karel RODEN. On hrál očima, hrál mimikou tváře, když se nechal vlákat do nechtěného manželství s vychytralou a podrázackou kolegyni Ivanou CHÝLKOVOU ,která studovala medicínu s jeho velkou láskou Jitkou ASTEROVOU. Byl to sice psychologický film, ale měl několik komických situací, že člověk věděl - ano, tak to v životě někdy chodí. Doma jsem řekla tuto památnou větu : " Roden je obrovský charismatický talent. Ten nám dlouho nezůstane, po něm sáhne brzy Hollywood." Přála bych vám vidět, jak se rodina chechtala ! No, dnes se už nechechtá.(10.10.2007)

Ještě teď mi z tý mrchy běhá mráz po zádech. Už se na to nechci nikdy podívat, ale bylo to výborný !(29.1.2003)

Tu potvoru bych asi zabil. Ivana Chýlková je skvělá a Karel Roden jakbysmet.(20.3.2009)

Jediné mé mírné zklamání je zapříčiněno tím, že Pavlásková jakoby z donucení vložila do filmu určité pasáže kritizující tehdejší režim, které se do filmu vůbec nehodily. Dobrý film je dobrý film sám o sobě a nevidím důvod, proč by mělo být nutné, aby každý film z období komunismu obsahoval nějakou skrytou nebo přímou protirežimní agitku. Taková scéna s Bolkem Polívkou jako by do filmu vůbec nepatřila, stejně jako scéna v Intercontinentalu a trochu to pak zkazí plynulost filmu. Jako psychologický film je Čas sluhů vynikajicí, moc se mi líbila ta postupná proměna hlavní postavy a hlavně to, že se všichni chovali víceméně logicky a nebyly to jen samoúčelné scénáristovy výmysly. Herecký výkon Ivany Chýlkové taky výborný, naopak Roden, i když ho mám rád, vyloženě nestíhal a pořád se mi vybavovala jeho role v Copak je to za vojáka, což asi není dobře. A vrchol všeho byla skvělá hudba. Na to, v jaké vznikal film době a na to, že je to první film režisérky Pavláskové, je to velmi příjemné překvapení. 70%(5.1.2011)

• - Ivana Chýlková, Karel Roden, Jitka Asterová a Eva Holubová jsou spolužáky z DAMU. (Zdroj: Televize) (M.B)

• - Režisér Otakar Vávra v rámci Zväzu dramatických umelcov, ktorému v tej dobe predsedal, sa vehementne usiloval o zákaz filmu. (Raccoon.city)

• - Ve filmu se v malé roli mihne i budoucí nejbohatší Čech Petr Kellner, který tehdy pracoval na Barrandově jako asistent filmové produkce. Kellner velmi dbá na své soukromí, a tak se jedná o jeden z mála videozáznamů, na kterém se objevuje. (Šéfik)