Jediné mé mírné zklamání je zapříčiněno tím, že Pavlásková jakoby z donucení vložila do filmu určité pasáže kritizující tehdejší režim, které se do filmu vůbec nehodily. Dobrý film je dobrý film sám o sobě a nevidím důvod, proč by mělo být nutné, aby každý film z období komunismu obsahoval nějakou skrytou nebo přímou protirežimní agitku. Taková scéna s Bolkem Polívkou jako by do filmu vůbec nepatřila, stejně jako scéna v Intercontinentalu a trochu to pak zkazí plynulost filmu. Jako psychologický film je Čas sluhů vynikajicí, moc se mi líbila ta postupná proměna hlavní postavy a hlavně to, že se všichni chovali víceméně logicky a nebyly to jen samoúčelné scénáristovy výmysly. Herecký výkon Ivany Chýlkové taky výborný, naopak Roden, i když ho mám rád, vyloženě nestíhal a pořád se mi vybavovala jeho role v Copak je to za vojáka, což asi není dobře. A vrchol všeho byla skvělá hudba. Na to, v jaké vznikal film době a na to, že je to první film režisérky Pavláskové, je to velmi příjemné překvapení. 70%(5.1.2011)

Ta Chýlková prostě umí hrát. Ještě dlouho mi z její postavy, kterou zahrála tak perfektně, bude zvedat kufr a otevírat nuž v kapse. Zřejmě nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že tohle je její životní výkon!(21.4.2008)

Pavlásková má ve svých filmech dar vymáčknout z herců v hlavních rolích ten nejlepší výkon, přičemž většina menších rolí je zahrána naprosto tragicky (pokud se v nich ovšem neobjeví zkušení osvědčení herci). Tady naprosto září Ivana Chýlková a Karel Roden. Především Chýlková má tak šťavnatou postavu, že na ní dlouho nezapomenete. Takovou mrchu a svini jsem neviděl. Aby dosáhla svého, ponižuje se, prosí a na druhou stranu je hrdá a neústupná. Dokonale zahraná, opravdu upřímně jsem jí nenáviděl! Film na mě zapůsobil silně, přesně tak jak chtěl!(12.3.2008)

To lepsi, co vyslo z CSR v osmdesatych letech(11.8.2005)

V tomto filmu jsou zásadní hlavní postavy, které hrají naprosto výborně, obzvlášť Roden a zlé oči ivany Chýlkové - z těch mrazí. Soustředěný výkon, jako Leonardo a Kate v Nouzovém východu. Okolní postavy jim nesahají ani po kotníky. Možná kromě Evy Holubové, která se mi v této postavě snad poprvé líbila. Jinak socialistické reálie možná po takové době působí vyčpěle, hlavně pro toho, kdo je nezažil, ale přátelé, dejte si říct - tak to bylo. A netvrdím, že v dnešní době takové ženské nejsou, jistě jsou, ale ty podlomené chraktery s tou dobou souvisí, takže to určitě zbytečné není. Dalo by se polemizovat o tom, že to Pavlásková mohla ukočírovat lépe, ale na svou dobu je to film výjimečný a nedoceněný. Jediné, co bylo trochu přes míru snesitelnosti byla šílená rodinka z Moravy.(5.1.2011)

• - Režisér Otakar Vávra v rámci Zväzu dramatických umelcov, ktorému v tej dobe predsedal, sa vehementne usiloval o zákaz filmu. (Raccoon.city)

• - V obsazení filmu nalezneme i řadu "nečinoherců". Role Danina milence Luboše se zhostil operetní sólista Libor Žídek a generálního ředitele podniku ztvárnil Miroslav Frydlewicz, sólista opery pražského Národního divadla. V jedné z dalších rolí můžeme zahlédnout i Imrana Zangiho, českého lékaře a perkusionistu íránsko-iráckého původu. (yurasch)

• - Celú hudobnú produkciu obstarala skupina ZOO, ktorá s titulnou piesňou "Čas sluhů" v roku 1990 dobyla vrchol českej hitparády. Vo videoklipe k tomuto songu boli použité ukážky z filmu. (Raccoon.city)