Bonnie a Clyde

• slovenský

Bonnie a Clyde

Krimi / Drama / Romantický / Životopisný

USA, 1967, 111 min

Řekl bych, dosti překvapující dílko, realistické, zpracované trochu po "pekinpešsku"...(10.12.2006)

„Sedíš v izbe a rozmýšľaš: ´Ako a kedy sa mi z toho podarí uniknúť?´.“ Ako hovoria múdre knihy, triler BONNIE A CLYDE spôsobil revolúciu, čo sa týka vnímania násilia a sexu v amerických filmoch. Napriek kontroverznému prijatiu medzi divákmi bol nominovaný na desať Oscarov, z nich dvoch získal (za kameru a herečku v podpornej úlohe – Estelle Parsonsová). Režisér Arthur Penn, ktorý o tri roky neskôr nakrútil rozkošne zábavný (anti)western s Dustinom Hoffmanom MALÝ VEĽKÝ MUŽ, režíruje výborne, herci (Dunawayová, Hackman, Wilder a Beatty, ktorý snímku zároveň produkoval) výborne hrajú, akcia je ostrá, tempo skvelé a humor prítomný. Provokatívne, dráždivé, vzrušujúce.(29.8.2008)

Brutalní a divoká jízda smíšené dvojice gangsterů se skutečně povedla.(5.7.2006)

Gangsterka jak ma byt - divak proste musi zlocincum fandit, protoze jsou zahrani tak skvelym zpusobem, ze to ani jinak nejde. Podle me nejlepsi film sveho druhu - bez debat. A zaverecny tragicky konec "hrdinu" - spickova prace kamery. Klobouk dolu.(2.8.2002)

Romeo a Julie třicátých let? Ne tak docela. Milenecký pár jezdí po světě a se svým gangem přepadává banky. Je to přeci tak snadné zvednout pistoli a vzít si peníze. Je to zábava. Je to fajn. Rockové hvězdy své doby… Film nám jejich životní příběh ukazuje jako jednu rychlou jízdu, jeden velký nádech před smrtícím výstřelem. Prostě Bonnie a Clyde. Lascivní Faye Dunaway a štramák Warren Beatty. Chvilkami je to až příliš podbízivé, na efekt a prostě jednoduché. Měla bych být ohromená? Fandit partičce, která jen tak zabíjela lidi a utíkala před zákonem? Prostě... Bonnie a Clyde. Žili, milovali a umřeli. Tečka. Teď je z nich legenda, inspirace pro stovky hudebníků, filmařů i obyčejných lidí, kteří chtějí bojovat nějakým způsobem proti systému. Osobně mě ta fascinace děsí, ale s tím nic nenadělám. A okouzlena nebudu rozhodně nějakou dvojicí flákačů, ale spíše filmem samotným. Z nějakého zvláštního důvodu. Vlastně ani nevím proč. A někdy je možná lepší nevědět.(22.2.2008)