poster

Bonnie a Clyde

 • USA

  Bonnie and Clyde

 • slovenský

  Bonnie a Clyde

Krimi / Drama / Romantický / Životopisný

USA, 1967, 111 min

Režie:

Arthur Penn

Kamera:

Burnett Guffey

Producenti:

Warren Beatty

Střih:

Dede Allen
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ****

  „Sedíš v izbe a rozmýšľaš: ´Ako a kedy sa mi z toho podarí uniknúť?´.“ Ako hovoria múdre knihy, triler BONNIE A CLYDE spôsobil revolúciu, čo sa týka vnímania násilia a sexu v amerických filmoch. Napriek kontroverznému prijatiu medzi divákmi bol nominovaný na desať Oscarov, z nich dvoch získal (za kameru a herečku v podpornej úlohe – Estelle Parsonsová). Režisér Arthur Penn, ktorý o tri roky neskôr nakrútil rozkošne zábavný (anti)western s Dustinom Hoffmanom MALÝ VEĽKÝ MUŽ, režíruje výborne, herci (Dunawayová, Hackman, Wilder a Beatty, ktorý snímku zároveň produkoval) výborne hrajú, akcia je ostrá, tempo skvelé a humor prítomný. Provokatívne, dráždivé, vzrušujúce.(29.8.2008)

 • T2
  ****

  Rozpočet $2,5miliónaTržby USA $50,700,000Tržby Celosvetovo $70,000,000║ Príbeh ponúka príjemnú jazdu za hvizdu lietajúcich guliek z dvojicou Bonnie a Clyde, len škoda že ubehne rýchlejšie než sa stihneme nazdať. K väčšiemu zážitku chýba len lepšie rozrytí dej, takto to príde až moc priamočiare, z jasným ťahom do vytúženého cieľa. "Zábavné a drsné zároveň." /80%/(17.5.2009)

 • Radek99
  *****

  Naprostá gangsterská legenda... a ve své době prý dokonce ,,nejbrutálnější film". Dneska se tomu dá jen těžko uvěřit... :-)(20.6.2007)

 • Douglas
  *****

  I po devětačtyřiceti letech stále vzrušující film, což je dáno zejména jeho pozicí mezi starou a novou hollywoodskou kinematografií. Na můj stodevětasedmdesátivteřinový videokomentář pro Letní kino se můžete podívat tady.(4.8.2016)

 • DaViD´82
  ***

  Bonnie a Clyde, to je příběh za všechny prachy. Romeo a Julie v „gangsta“ hávu. Jenže nic takového se v Pennově podání nenalézá. Místo psychologie a motivace postav jsou tu jen nelogické skoky v chování (Loupíme, chceš taky? Jasný!). Namísto osudové lásky a vzájemné jiskřivé chemie je to one woman show Faye Dunaway, která zastiňuje Clyda Warrena Beattyho takovým způsobem, až je bolestně jasné, že by se bez něj film vlastně i obešel. Navíc ta všudypřítomná „buranská“ nadsázka to v mých očích v mnoha scénách pohřbívá. Nevadí, že tam je. Vadí, že se s ní nepracuje s citem. Vrcholem je pak scéna přestřelky Barrowova gangu s policií a okolo zmateně pobíhající Blanche se sekáčkem. To je u mě synonymum největší možné filmové trapnosti. Naštěstí zbytek šlape, má to šmrnc a především tu již vychvalovanou Faye, která to drží Beattymu navzdory.(21.12.2009)

 • - Rozštřílené auto bylo po incidentu možné za 25 centů zhlédnout na vlastní oči. (M.B)

 • - Snímek byl časopisem Premiere zařazen mezi 25 nejnebezpečnějších filmů všech dob. (kostak)

 • - Tento film, spolu s první road-movie Bezstarostná jízda (1969), se stal začátkem tzv. “nové hollywoodské éry”, kdy dala filmová studia tvůrcům do té doby bezprecedentní volnost k uskutečnění jejich výstředních představ. (džanik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace