poster

Bonnie a Clyde

 • USA

  Bonnie and Clyde

 • slovenský

  Bonnie a Clyde

Krimi / Drama / Romantický / Životopisný

USA, 1967, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ****

  Studiový systém se za oceánem začal chtě nechtě rozpadat, mladí rebelové hledali inspiraci v Evropě a chtěli točit tak trochu jiné filmy. Látka o svérázných bankovních lupičích takové parametry splňovala. Napětí tu nepramení ze samotných loupeží, ale z vyobrazení vztahu nejen dvou milenců, ale i dalších vedlejších postav. Z Bonnie a Clydea jsou záhy nejen štvanci, ale díky rostoucí publicitě také hrdinové. Zobrazování násilí, romantická bezstarostnost, pocity deziluze, postavy vykreslené jako naivní hvězdy stříbrného plátna, vykořeněnost generace květinových dětí, prvky protestu a velmi jistá režie Arthura Penna dělají z téhle klasiky stále svěží záležitost. Faye Dunaway neuvěřitelně sexy, zuřivá a střihově dokonalá finální střelba je na opakované zhlédnutí!!(18.11.2013)

 • Matty
  *****

  Zločin nikdy dřív nebyl tak sexy. 95% Zajímavé komentáře: Visáč, genetique, Pacco, vincent, GodComplex, TotalFilm(16.7.2008)

 • genetique
  *****

  Nech už je to akokoľvek - čo je pravda a čo nie - ma až tak nezaujíma, aj keby to bol čisto vymyslený príbeh, tak má tie správne grády na to, aby sa stal legendou sám o sebe. A ak niečo z toho podľa skutočnosti je (niečo určite), tak podobných príbehov sa môžme dočkať len spoza mláky. Táto dobrodružná gangsterka má presne to, čo som od kultového filmu čakal a presne to, čo sa o nej doteraz hovorilo/písalo. Viac ma ale uchvátilo herecké podanie, ktoré sa dostáva divákovi aj napriek deju plného skvelo natočených strieľačiek a únikov pred zákonom. A chápem, prečo je v amerických (svetových-IMDb) hodnoteniach tak vysoko. Každý si hľadí na svojich hrdinov. Jednoducho sa nedalo nefandiť im ale koniec bol očakávaný presne ako bol. 90%.(11.3.2008)

 • LiVentura
  *****

  Řekl bych, dosti překvapující dílko, realistické, zpracované trochu po "pekinpešsku"...(10.12.2006)

 • Radyo
  ****

  Amíci opravdu neví, co je dobré. Jinak by museli tenhle film velebit bezprostředně po jeho americké preméře. Ale ty jelita film nejprve zkritizovaly, a teprve když Bonnie a Clyde zaznamenali úspěch v Evropě, tak Amíkům došlo, že asi šlápli vedle, a nakonec z toho byl s velkou slávou dokonce i Oscar. A zcela zaslouženě.(23.7.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace