poster

Bonnie a Clyde

 • USA

  Bonnie and Clyde

 • slovenský

  Bonnie a Clyde

Krimi / Drama / Romantický / Životopisný

USA, 1967, 111 min

Režie:

Arthur Penn

Kamera:

Burnett Guffey

Producenti:

Warren Beatty

Střih:

Dede Allen
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ****

  „Sedíš v izbe a rozmýšľaš: ´Ako a kedy sa mi z toho podarí uniknúť?´.“ Ako hovoria múdre knihy, triler BONNIE A CLYDE spôsobil revolúciu, čo sa týka vnímania násilia a sexu v amerických filmoch. Napriek kontroverznému prijatiu medzi divákmi bol nominovaný na desať Oscarov, z nich dvoch získal (za kameru a herečku v podpornej úlohe – Estelle Parsonsová). Režisér Arthur Penn, ktorý o tri roky neskôr nakrútil rozkošne zábavný (anti)western s Dustinom Hoffmanom MALÝ VEĽKÝ MUŽ, režíruje výborne, herci (Dunawayová, Hackman, Wilder a Beatty, ktorý snímku zároveň produkoval) výborne hrajú, akcia je ostrá, tempo skvelé a humor prítomný. Provokatívne, dráždivé, vzrušujúce.(29.8.2008)

 • Renton
  ****

  Scénář: David Newman, Robert Benton .. Z dnešního pohledu naivní, ideově podbarvená a příliš epizodně roztříštěná podívaná. Historie legendárních lupičů je však natočena vskutku poutavě a ač dnes údernost závěrečné scény srazí do kolen jen málokoho nelze ji upřít bravurní zpracování. O přemíře násilí se nedá vůbec mluvit - téma by bez něj zcela zaniklo (schválně si sežeňte nějaký dokument o amerických gangsterech dvacátých a třicátých let, to bylo krve a vražd..). Pro Faye Dunaway mám prostě slabost už dlouho a herecky si zde vedla stejně dobře jako všichni veskrze začínající mladí herci, které zkušeně ukočíroval Arthur Penn.(2.1.2007)

 • Houdini
  ***

  NFR 1992, Oscar 2 : Herečka VR - Estelle Parsons, Kamera + 8 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec HR - Warren Beatty, Herec VR - Michael J. Pollard, Herec VR - Gene Hackman, Herečka HR - Faye Dunaway, Kostýmy, Scénář(19.3.2004)

 • castor
  ****

  Studiový systém se za oceánem začal chtě nechtě rozpadat, mladí rebelové hledali inspiraci v Evropě a chtěli točit tak trochu jiné filmy. Látka o svérázných bankovních lupičích takové parametry splňovala. Napětí tu nepramení ze samotných loupeží, ale z vyobrazení vztahu nejen dvou milenců, ale i dalších vedlejších postav. Z Bonnie a Clydea jsou záhy nejen štvanci, ale díky rostoucí publicitě také hrdinové. Zobrazování násilí, romantická bezstarostnost, pocity deziluze, postavy vykreslené jako naivní hvězdy stříbrného plátna, vykořeněnost generace květinových dětí, prvky protestu a velmi jistá režie Arthura Penna dělají z téhle klasiky stále svěží záležitost. Faye Dunaway neuvěřitelně sexy, zuřivá a střihově dokonalá finální střelba je na opakované zhlédnutí!!(18.11.2013)

 • Enšpígl
  ****

  Brutalní a divoká jízda smíšené dvojice gangsterů se skutečně povedla.(5.7.2006)

 • - Rolu Bonnie Parker odmietla Jane Fonda, pretože v tom čase žila vo Francúzsku a nechcela sa kvôli tomu sťahovať do USA. (ladko)

 • - Niektoré fotografie z úvodu filmu sú autentickými snímkami Bonnie a Clydea, niektoré dokonca vyfotili oni sami. (marlon)

 • - Hoci je väčšia časť príbehu hlavných postáv výplodom hollywoodskej predstavivosti, miesta, ktoré vo filme vydíme, Bonnie a Clyde pri svojej "spanilej jazde" svojou prítomnosťou skutočne poctili. (marlon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace