Jeremiah Johnson

Jeremiáše Johnsona civilizace neláká. Zahořklý civilizačními neduhy a válkami se v polovině 19. století rozhodne pro zálesácký život, stane se horalem, vyhledávajícím samotu v nedotčené divočině, jejíž neposkvrněnost nikdy nezpochybňoval. První zima prožitá ve Skalistých horách však Jeremiáše málem sklátí. Vyhladovělý a napůl zmrzlý nachází útočiště u starého prohnaného trapera, který jej učí nejrůznějším způsobům přežití, včetně přímého souboje s grizzlym. Jeremiáš je dobrým žákem, a tak když se opět vydává za svým cílem, lze říci, že z někdejšího zelenáče je ošlehaný muž, kterého drsností může předčit jenom velkolepá a hrůzu nahánějící příroda. (Warner Home Video CZ)

HouseMK

Nečekaně drsné a realistické pojetí útěku do divočiny, které zdánlivě s hezkou tvářičkou Roberta Redforda nejde moc dohromady. Ale jde. Tvář zaroste a tím víc se vynoří kontrast mezi mužem z civilizace a mužem, který se naučil rozumnět přírodě a splynul s ní. Jen zůstat svobodný... Jeremiah je prostě něco jako můj oblíbený Into the Wild ze 70tých let. ()

sandinista

Nádherná příroda, drsný život zálesáka bez zbytečných příkras - to jsou věci, které mám rád. A navrch Robert Redford. Jednoduše paráda! ()

Everyone

U tohoto filmu jsem měl (tehdá v minulosti) zvláštní a jedinečný pocit, který jsem kupodivu dokázal pojmenovat až nedávno. A ačkoliv je to naprosto iracionální, tak jsem měl déjà vu, jako bych reinkarnově přihlížel na svůj život minulý. Takový pocit z filmu, při jeho sledování, jsem nikdy neměl a pochybuji, že ještě budu. ()

dawe787

Nádherný film z drsné přírody a z doby, kdy Indiánům vadili první osadníci na jejich území. Ani mi to tak nezavání westernem jako spíš filmy typu Zálesák, Na život a na smrt či Bílý tesák, je to prostě jiné... ()

Narciska

Ráda objevuji zapomenuté skvosty minulosti a mám ráda filmy, které jsou vzdálené tomu, jak funguji, ale které mi pronikají do krve a dovolují se mi přiblížit ryzímu postoji, kdy život je kombinací silných rozhodnutí a schopnosti přijímat vše, co tato životní změna přinese... R. R. v atypické roli ukazuje hloubku a šíři svého hereckého umění, na pozadí tvrdé a krásné přírody Skalistých hor vyniká příběh o lidech a nezvyklých přátelstvích. ()

zdeny99

Chápu originální pojetí tohoto westernu z mrazivých, za to nádherných Skalistých hor. I díky nim jsem se na tento film dodíval, jelikož ty záběry jsou úchvatné. Ovšem ten příběh je takový nesourodý, až chaotický. Někdo přichází do života Jeremiaha, přičemž ani nebyl pozván, jiný zase odchází a takhle se to střídá po celou dobu filmu. Je v tom sice kus napětí, jak to asi dopadne, ale také je to nudné. [3497. hodnocení, 241. komentář, 84%, 523. nejlepší film] ()

Yarwen

Pro mě znamená tento film především oslavu neúprosné, ale krásné přírody. A též odvahu se postavit životním výzvám čelem, ať už člověku házejí do cesty tu štěstí, tu smůlu, kterýmžto náhodám a okolnostem ti slabší říkají osud. Jakkoliv je tento western spíše o těchto věcech a nikoliv o střílení, přesto je velmi povedený. (62%) ()

JoSte

„That Hatchet Jack was a wild one. He was living with a female panther. Two years in a cave up in the Musselshell. She never did get used to him.“ ()

crha

Poetický příběh o chlápkovi, který se rozhodne pro život v divočině, mimo město a bez lidí. Ačkoliv časový horizont, je několik let, tak se jedná o jakýsi road western. Vyjímečná věc, kterou ocení fandové dobrodružných filmů. I když bych tady našel chyby (například odpravování indiánů je tady opravdu trestuhodně osekaný) tak tomuhle filmu je odpustím. ()

Wolvie

Naprosto fantastický film,který diváka fascinuje o to víc,když si uvědomí kdo jej režíroval a jak moc se vymyká z jeho obvyklého stylu.Pollack s Redfordem ukázali úplně novou tvář a já jsem jim za tzo nesmírně vděčný. ()

Wyder

Tenhle film není úplně western, je to spíš takovej návrat k přírodě, historii a samotě. Pollack s Redfordem jsou zárukou kvality, takže tento film rozhodně stojí za zhlédnutí... ()

Majkak

Dobře zvládnuté propojení krásné přírody a úsporných vyjadřovacích prostředků. Taková je divočina. Moc se toho nenakecá, a když je zapotřebí, jde se rovnou k věci. Samotář Jeremiah získává na své cestě úchvatnou divočinou ženu a dítě, aniž by o ně jakkoliv usiloval. Je však zapotřebí se postarat, a proto se stará. Přesně tak si představují romantici správného chlapa. Ve skutečnosti to taková idyla zcela určitě nebyla, ale pěkně se na to dívá. Jinak by možná té romantice více slušelo, kdyby se Jeremiah tolik nemstil. Ale Syndey Pollack chtěl zřejmě zobrazit míru zoufalství z tragédie a sílu citu, které Jeremiah choval ke svým blízkým. ()

GOREGASM

Dobrodružný western okořeněný poetickou kamerou, která nechává vyniknout zasněžené horské scenérie a zarostlého zálesáka Redforda. Sydney Pollack nám umožňuje nahlédnout pod pokličku nepohodlného a náročného boje o přežití, které ve srovnání s dnešním pohodlíčkem nás všech, nutí smeknout před úsilím postavy Jeremiaha Johnsona. Scénář nepřežvykuje stokrát viděné a rozšiřuje pole působnosti westernového žánru. Nebýt bezdůvodně hekticky odvyprávěného pomsty hlavního hrdiny, což ubírá především na emocionálním vyznění, byl by divácký zážitek ucelenější a hlubší. 70% ()

strikeman

Nalijme si čistého vína - Pollack je výborný režisér, Redford je herecká legenda, ale tyhle ingredience v koktejlu s názvem Jeremiah Johnson nefungujou na 100%. A řekl bych, že nedostatky se projevují zejména v práci režiséra. Hlavně tedy dle mého soudu v nezvládnutém zakončení příběhu... ()

sadlokan

Jeremiah Redford loví a bojuje s divokou a krásnou přírodou Skalistých hor.A do toho na něj skáčou Siouxové jak čertíci z krabičky. ()

Rokle

Co napsat k tomuto skvostu... dobře, něco málo superlativ. Jeden z nejlepších (ne-li vůbec nejlepší) dobrodružný western, co jsem měl možnost vidět. Redford dokonale splynul s postavou Jeremiah Johnsona, který se rozhodl opustit naši civilizaci a chtěl najít smysl života v divoké přírodě. Fascinující, podmanivé, nevyprchávající... ()

Evander

Jeremiah Johnson jistě není špatným filmem, nicméně Tanec s vlky, který považuji svým způsobem za velmi podobný, se mi líbil mnohem více. Škoda, že nedošlo na rozvinutí vztahové části děje, která se mi líbila a mohla vyústit v trochu pozitivnější zakončení děje. Obecně téměř všechny filmy s Robertem Redfordem považuji za hrubě nadhodnocené. 70% ()