Pohádková komedie o Domu hrůzy a nezaměstnaných strašidlech... Malá Kačenka (H. Vitovská) se při krátkodobém pobytu v nemocnici seznámí s dědou Swobodou (L. Kostelka), který jí vypráví pohádky o strašidlech. Po nějaké době ji překvapí darem. Přenechá jí Dům hrůzy ve vídeňském Prátru, plný strašidelných figurín. Kouzelné hodiny, jež dovedou oživit tři z nich, Kačenku poslouchají, protože holčička na rozdíl od dědy ve strašidla věří. Strašidla – dr. Caligari (S. Beneš), Elvíra (E. Vejmělková) a Berta (J. Bohdalová) se s Kačenkou skamarádí. Rodiče Kačenky (J. Schmitzer a J. Krausová) usilují o to, aby atrakce byla přestěhována do Čech. Chtějí totiž Dům hrůzy postavit k babičce na zahradu. Strašidla jim v tom ochotně pomáhají. Tatínek chce však dům přestavět na bydlení a figuríny rozprodat. Kačence nezbývá nic jiného než hodiny ukrýt na půdě a se svými přáteli se rozloučit. Strašidla se však chtějí vrátit… (Česká televize)

spiritus

Pana Poláka mám rád.Ale tohle se mu bohužel nepovedlo.Pokus o moderní pohádku nevyšel a spíše se to podobá nějaké parodii. Jo zlatý starý časy. ()

Movie Gourmet

Tahle pohádková komedie mě nikdy nijak neoslovila. Ano, Bohdalová hraje svou "psí" i lidskou roli hodně dobře, ale Svatopluk Beneš, coby dr. Caligari se mi nějak moc nelíbil. Je to takový zvláštní film. Verdikt: 2* a 50 - 60 %. ()

Zeek

Kačenka a strašidla je fantasy pohádka, která patřila mezi mé v dětství oblíbené pohádky. Ale narozdíl od jiných pohádek z dětství, na které se velmi rád podívám i dnes, tak na Kačenku a strašidla už bych se dnes nepodíval, nevím čím to. Moje hodnocení: 60% ()

zdeny99

Jindřich Polák uměl natáčet filmy. Především rodinné komedie, na které se dá dívat i v dnešní době. Tato je toho jasným důkazem. Je o malé Kačence, které starej děda Svoboda z nemocnice odkáže strašidelný dům v Prátru. Při prohlídce je krásný, děsivý, figuríny jsou parádní. Pak z nich tři oživnou, Svatopluk Beneš jako magický doktor Caligari, Eva Vejmělková jako jeho médium Elvíra a Jiřina Bohdalová jako čarodějnice Berta měnící se ve psa. Je doplňovaly dvojice Schmitzer - Pehrová jako rodiče Kačenky, kteří hráli velice lidsky a dvojice Nový - Jandák coby gauneři, kteří místo domu hrůzy chtějí kasino. [8178. hodnocení, 73. komentář, 54%] ()

bangee

TAková docela normální pohádka, která mě jako malého chytla (a koho ne) s myšlenkou vlastního hrůzostrašného domku. Nicméně v dospělosti to pro mě ztratilo to kouzlo, ztratilo se s děckou naivitou... ()

krabatt76

Kde nic neni,ani smrt nebere.Neskutečná nuda.Snažil jsem se tento dětský film shlédnout několikrát,ale prostě to nešlo,nešlo,nešlo...a bylo to marný,bylo to marný.......bylo to marný! :-( ()

char_t

Po zkušenostech z dětství a mladšími sestrami vím, že jestli budu mít někdy dceru ve věku 5-8, bude z tohohle nadšená, jen musím zařídit, abych u toho nebyl, a že se nahrávka po přehrání zničí, jinak se té otravy zase pár let nezbavím. ()

Rodin

Bylo to takové studené a i mezi mými dětmi nepříliš populární. Ta strašidla navíc vypadala tak nějak podivně papírově a sádrově. Nevím, zda to bylo Fantasy, ale člověk musel být opravdu obdařen velkou fantazií, aby se nenudil. ()

ostravak30

Pomyslná trilogie byla tímhle dvojfilmem dokončena. Příběhy o Lucii a jejich panáčcích, chobotnice sourozenců Holanových a Kačenka se strašidly. A já se přiznávám, že dva filmy o Kačence a jejích strašidlech jsem miloval nejvíc. Možná kvůli krásné Elvíře, roztomilé Bertě nebo gentlemanovi dr. Caligarimu. Možná, že mi byla Kačenka z dětských hrdinů nejsympatičtější. A také možná proto, že závěrečnou píseň jsem znal nazpaměť. Strašidla, strašidla, co neznají pravidla... Dnes, v dospělém věku, si strašně rád tuhle krásnou - z dětského pohledu, pohádku odehrávající se v moderním světě, připomenu. A přestože i dnes si trvám na tom, že mě čistě z nápadového hlediska tohle dílo prostě baví víc než zmíněné dvě, spravedlivě řečeno prohrává s chobotnicemi a Lucií hlavně v (ne)kvalitě scénáře a humoru. Zde je ho podstatně méně. ()