Johanka (Milla Jovovich) byla malou holčičkou, když jí během přepadení její rodné vesnice vojáci anglické armády před očima znásilnili a zavraždili sestru. Od té doby se staly víra a modlitby její jedinou útěchou. Když Johanka dospěla, začala být přesvědčena, že k ní hovoří sám Bůh (Dustin Hoffman) a že jí vyzývá k tomu, aby se postavila do čela armády, která vyžene vetřelce a přinese její zemi mír. Johančino nezlomné odhodlání překonává původní nedůvěru jejích přátel i rodiny. (Magic Box)

wosho

Jak rozporuplné mohou být reakce na film jasně ukazuje Johanka-Besson natočil rozhodně lepší kousky,ale i tak jeho Johanka nadprůměrná.Kritika která se sype na jeho naivní pohled na 15století a tehdejší vedení války je podle mě pitomá.Co jsem se vypátral o skutečné Johance jasně říká,že o ní se nic neví.Ve všech kronikách je psáno:přijala,viděla a zvítězila(kromě Paříže) ale už nikde jak.Kdyby Besson nebyl frantík,možná by jí podal realisticky schovanou v koutě a modlící se,zatím co vojácí se navzájem mydlí hlava nehlava-bohužel je to frantík a ta představa by popudila zbylé frantíky.Udělal tedy co jej napadlo jako nejlepší možnost a to idealizovat bitvy,kdy stačí skoněm přeskočit mohutnou hradbu a jedním seknutíl otevřít bránu a pobít anglány atd. A další výtka se táka obsazení Millou.S tím též nesouhlasím.Jasně jsou lepší herečky,které by ji zahrály jinak a lépe a pravděpodobně ji dostala proto,že byla manželkou producenta,scénaristy a režiséra v jedné osobě.Ale Besson není hlupák aby jí ji dal tu roly jen proto.Milla ji podala jako opravdovou náboženskou fanatičku,která je přímo posedlá a šílená Božím hlasem-jako hysterickou krávu(což zvýraznil i dabing).Což podle mě na skutečnou Johanku sedí-alespoň podle dochovaných dopisů co diktovala. Besson dobře věděl jak komplikovanou látku pojal a tak se v poslední třetině pokusil o trochu odvahy a vykreslit její podstatu-na to použil její svědomí(byť to zavánělo divadlem).To je možná největší kámem úrazu,ona rozkolísanost mezi začátkem a koncem a neudržení jednoty filmové řeči.Ale to je až příliš komplikované na naše malé recenze.Prostě Johanka si zaslouží trochu té úcty a soucitu a né jen kydání špíny. ()

Ripley

Když ne Oscar tak alespoň nominaci by si Milla Jovovich za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli zasloužila.Její herectví bylo fascinující.Film o něco méně,ale jen o něco!Někdo hodnotí její herectví jako přehrávání.Možná...,ale jak jinak zahrát náboženskou fanatičku a psychicky narušenou osobnost?První hodina je každopádně za plných 100%.Tento film je potřeba slyšet v originále.Stejně tak si nikdy nepustím např. nadabovaného Forresta Gumpa V.Dlouhým. ()

eagle-eye

To se teda fakt vůbec nepovedlo. Bessone, Bessone, tys natočil poslední slušný film Pátý element, od té doby to jde s tebou z kopce chlape. Hlavně ale, že sis tam obsadil tu svoji Mílu a jako komparz ji tam nastrčil jednu hvězdu vedle druhé. Ty to ale nezachránily, bohužel... Ztráta času. ()

Paity

Dvě hvězdičky v podstatě za Millu Jovovich, jinak film celkově slabota, což mě dost překvapilo, když se mělo jednat o životopisné historické dílo. ()

Cassandra

Film se mi líbil především zpracováním hlavní postavy. Mnozí Mille Jovovich vytýkají její výkon, ale je třeba říct, že vojska se nedají strhnout prostým " Dobrý den, pojďte za mnou vyhrát bitvu", její fanatický výraz a křik tu byl podle mne na místě, a aspoň to bylo originální. Scénář se docela povedl, i když už konec není tak strhující, má ve filmu své místo. Tak bych jen vytkla bitevní scény a vůbec celý kolorit, kdyby byl celistvější a propracovanější, bylo by to za ***** ()

Ještěřák

Když tento film dávali v televizi jako žhavou novinku, vnímal jsem to jako film posouvající všeobecnou brutalitu na tachometru zase o trošku doprava, dokonce se mi u něj na chvíli udělalo blbě. Jen zavzpomínejme - znásilněná mamča připíchnutá mečem ke stěně, aby nevyklouzla a dožila se aspoň pár zásunů, Johanka provrtaná šípy, voják schraňující zuby mrtvých nepřátel pro své vlastní kousací potřeby, závěr ve stylu "vše je marnost" - ne, co si pamatuji, tomuhle zvláštnímu Bessonovu snímku středověká nechutnost ani válečná těžkotonážnost opravdu nechybí. Horší epochu na zemi aby člověk pohledal. ()

Shedom

Toto podanie príbehu o Johanke z Arku sa mi nepozdáva, hlavne z dôvodu, akým bola zobrazená samotná "svätica". Nezdá sa mi dôveryhodné jej hysterické a "vystresované" vystupovanie. Samozrejme, nikto dnes už nevie ako to bolo a hlavne aká bola ona, ale žeby zrovna toto spôsobilo, že sa nepriateľské vojská otočia nazad domov? Nechce sa mi tomu veriť. Jej sila musela byť práve v dôvere a viere v Božiu pomoc, v jej PRESVEDČENÍ ! Ak naozaj bola vizionárkou musela mať okolo seba isté čaro osobnosti. Lenže z tohto podania sa mi skôr zdalo, že nepriatelia zdrhli, aby sa zbavili nejakej uvrieskanej, otravnej ženskej. Dúfam, že toto poňatie nie je spôsobené zámerne, ale je len výsledkom zlého výkonu M. Jovovich ! ()

Sairina

Taková nepodařená splácanina. Jsou zde dlouhé sekvence a pak rychlé střihy, které třeba přeskočí několik měsíců. Na to jaký se z toho dělal tráhk mě to zklamalo. Milla Jovovich tam jen hystericky vříská a tváří se jak umučení boží. Možná tam občas byly někde světlé chvilky, jako třeba v animaci některých scén, ale to bylo asi tak vše. ()

ondrula

Milla hystericky vřeští, francouzští baroni si z ní sedají na prdel a během četných válečných scén nezapomínají notně vtipkovat. Lepší hodnocení si zaslouží snad jen historické reálie, ačkoliv... ()

Holubicqa

Očekávala jsem skvělý film a dostalo se mi hysterické, uřvané Johanky. Tak takhle jsem si ji teda skutečně nepředstavovala. Jednoznačné zklamání. Dvě hvězdy za výpravu, ale měla jsem chuť dát odpad. ()

Prochy38

Rád bych prve těžce sepsul katastrofální dabérský výkon nevím koho pro Millu Jovovich. Dále už jen klady. Již zmíněná M. Jovovich v roli Johanky skvělá. Trochu mi chyběl vývoj, kdy se z mladé Johanky po cestě z vojáky stala bojovnice, ale co už. Bitvy skvělé, mužské obsazení vynikající (Malkovich, Karyo, Cassel, Hoffman, ..), vynikající výprava a snad i historické reálie byly celkem dodrženy. Věc druhá je, jak mě tyto "pánbíčkářské" kecy iritují, ale to je můj problém... Bylo to dlouhé, ale já byl vážně spokojen. Mile to slušet nemělo, to je mi jasné, ale než se ostříhala, byla na tom koni fakt sexy. ()

Macik

Abych pravdu řekl, po 5 elementu na mě přišlo zklamání z Luca Bessona. Nevím asi nejsem na ty historický velkofilmy,ale Mila Jovovich byla skvělá, na modelku..... ()

Damielka

Trochu moc modernisticky zpracované. Uvítala bych víc historické věrnosti a méně abstraktních záběrů. Občas mi to připadalo jako špatný videoklip. ()

ekomo

Suveréně nejlepší postavou filmu byla aspon pro mě v závěru filmu postava svědomí nebojácné hrdinky, která aby zakryla pravý důvod svého válčení, pomstu, si domyslela, že je poslem boha, který chce, aby francouzský král znovu vstoupil na trůn. V tomto filmu je táké nejlépe ukázána nevděčnost evropských králů ke svým hrdinům a především jejich podlá zrada. Mila Jovovich podle mě do tohohle filmu úplně nezapadla, co se týče vizáží, ale její snaha naštěstí vše překryla, jinak na můj vkus zbytěčně dlouhé a málo napínavé. ()

Me6i

Dodnes nevím čím mě tenhle film dostal - ale zbožnuju ho - dle mě si Milla tady vystřihla jednu z nejlepších rolí vůbec a ani si na místě Johanky nedokážu představit nikoho jiného, byla jsem v křesle jak přibitá ()

mira007

Luc Besson se zkusil poprvé zapsat do historie v žánru historický film o životě Johanky z Arku, ale výsledkem je jen poslední hlavní role pro jeho ženu Milu Jovovich ve jeho spíše průměrném ( a to mu fandím ) díle. ()

Zemřela herečka Olympia Dukakis

Zemřela herečka Olympia Dukakis