Johanka (Milla Jovovich) byla malou holčičkou, když jí během přepadení její rodné vesnice vojáci anglické armády před očima znásilnili a zavraždili sestru. Od té doby se staly víra a modlitby její jedinou útěchou. Když Johanka dospěla, začala být přesvědčena, že k ní hovoří sám Bůh (Dustin Hoffman) a že jí vyzývá k tomu, aby se postavila do čela armády, která vyžene vetřelce a přinese její zemi mír. Johančino nezlomné odhodlání překonává původní nedůvěru jejích přátel i rodiny. (Magic Box)

Knor

Luc Besson tu promrhal spoustu dobrýho materiálu. Měl dobrý herce i příběh, bohužel to celý odfláknul nezajímavou přehlídkou scén bez nápadu i náboje. Ani ty bitvy nebyly nikterak zajímavý. Millu mám hrozně rád, ale tu a tam dost přehrávala a bylo mi trapně za ní. No a jak mám sympatizovat s feministickou náboženskou fanatičkou, která jen řve nebo se modlí. Ta holka byla evidentně šílená a to upálení bylo možná i vysvobození. No zkrátka, tenhle film mě nijak nepřitáhnul a půjdu si raději podívat jak Milla v minisukni likviduje zombie a mutanty. ()

ForGump

Naprosto otřesný zážitek v každém smyslu vyjma Bessonovy režie bojových scén snad. Jinak to balancuje na opravdu katastrofální hraně debility, kdy každá další zmínka o Bohovi, kterou s notnou dávkou herecké bezmocnosti odříkává tragická Milla Jovovich mě odrovnávalo tak, že jsem se cítil dosti unaven až otráven. Všichni se tu chovají poťouchle a to v různých smyslech slova. Malkovich hraje přesně teatrálně jako ve své ''Kůži'', když se do jeho mysli vtělí Cameron Diaz, Faye Dunaway to taky né úplně vychytala. Jen ten Dustin Hoffman to trochu vybral, ale bohužel na útrpnosti celého velkofilmu to až tak neubralo. Navíc celé je to zdlouhavé a zdlouhavé a zdlouhavé. 20% ()

George3110

Tak trochu zvláštny film, ktorý sa mi na prvýkrát nepáčil a na druhý krát som si potvrdil svoj názor. Tento materiál mal na viac a možno by to aj inak dopadlo keby bol iný tým za kamerou aj pred kamerou. ()

amyth

Ten kdo psal scénář by zasloužil pověsit. Něco tak nudného se hned tak nevidí. Dialogy jsou celý film o ničem a neuvěřitelně rozvleklé. Jovovich celý film křičí do boje a bijte je a působí až směšně a trapně. Bitvy jsou průměrem a film rozhodně nezachraňují, protože postrádají návaznost a dynamiku a jsou dost naivní. Tak nevěrohodný film jsem už dlouho neviděl. Navzdory tomu co tady napsalo pár jedinců se film téměř v ničem neshodoval s realitou té doby. TV Joan of Arc s Leelee Sobieski byl o několik tříd výše a se zlomkem rozpočtu. Jinak dabing Vilhelmové řádím k tomu nejhoršímu co kdy bylo k slyšení. ()

hackstolle

Jen stezi bych dokazal slovy popsat pocit, kterym me provazela scena, kdy Johanka vyzyva bojovniky. "Follow me!!!!!". Cloveku/mne jdou/sly z toho slzy do oci. Pamatuji si to tak intenzivne, jako bych to videl vcera a prec tomu tak neni. Velmi moc moc moc si tohoto filmu cenim. Navic takova plejada dokonalych hercu. Kdo nevidel, prisel o velky zazitek. Navic jde o meho nejoblibenejsiho rezisera. Davam *****+ ()

vlKousek

Pocit z filmu mi tak děsně kazí Milla Jovocich, přehrává všechno až hrůza. Fakt jí to nevěřím, připadá mi spíš jako uječená velitelka náký bláznivý sekty než vojevůdkyně, za kterou lidi půjdou....Když se k tomu ještě přidají nesmyslné bojové scény bez mozku, které nejsou ani krapet reálné (útočit stylem "běžíme" je fakt vtipný), tak ty 2* jsou zhruba ok. ()

kubas369

Rozhodně zajímavý pokus Luca Bessona o historický velkofilm bohužel jen pokus, který je plný paradoxů a nesmyslů místama neuvěřitelná nuda ale celkově rozhodně zajímavý pohled na postavu Johanky a pro mě dost překvapivý výkon od MJ, která to podle mě zvádá docela obstojně ikdyž tak moc by snad přehrávat nemusela. Rozhodně palec nahoru pro Hoffmana, který je dost podmanivý škoda jen, že nedostal víc prostoru. ()

Guran

Hodně velká kravina, u které nevím, jestli má divákovi ukázat nejčernější část francouzské historie, nebo pouhou parodii na historické filmy. Akce je ubohá, dialogy šílený, herecké podtexty katastrofální, včetně hlavní hrdinky Milly Jovovich. Luc Besson svou filmařskou kvalitu zahrabal někde hluboko v pralese, protože jeho filmy od natočení skvělého Pátého elementu nemají ten sporávný švih a jsou to naprosté propadáky. ()

bohhous22

Todle mě dost urazilo...Blbý slovo,ale fakt jsem se (na vytouženým konci) tenkrát cítil nasraně uraženej bo naopak.Rozhodně jeden z pěti nejhorších filmových vyvrcholení a číslo 1 ve sbírce Taxi sebeklamů pana Luca Bessona.Luco,u produkce jsi fešák a Leon už prdí do hlíny... ()

Mikel LetsGo

netuším co tam ti frantíci vařili za matroš,ale Mila z toho měla slušný haluze, a spíše než vojevůdkyně to byla hysterická vyjetá káča. Ta banda žabožroutů ostříhaná podle kastrolu se na ni měla vybodnout už na začátku a radši si zajít na pár kousků do nejbližší krčmi, a pana Hofvnomana vzít sebou. Nesmyslná a prostá nudnost hrající si na historický velkofilm. ()

knihovna

Proboha živého, Mila jovovich je možná užasná žena, ale herečka je úděsná. Afektované telátko. Jinak pěkné bitevní scény a zajímavá pasáž, kdy rozum vysvětluje, jak to taky mohlo být. Ale verze (film) s Leelee Sobiesky byl daleko lepší a věrohodnější. ()

kubilov

Válku, která málem znamenala konec Francie ještě předtím, než se z ní stihla stát mocná koloniální supervelmoc, zvrátila heretička, náboženská fanatička a bludy trpící stihomamka. Milla Jovovich předvedla sice heroický výkon, ale zvláštně napsaná a prudce nesympatická Johanka celý dvouapůlhodinový filmový kolos utáhnout nedokáže. Karel VII. Johna Malkoviche jí příliš nepomůže, Faye Dunaway už vůbec ne. Dustin Hoffman možná trochu. Vysoce nadpůrměrné a příjemně brutální jsou však vojenské scény, i když ten příběh není nic extra. Dokoukat se to s lehkými pocity nudy a chvilkové konsternace dá. Škoda, že se to Bessonovi tak rozsypalo v rukou. ()

helrohir

Film plný kontroverzie, ktorý však svojím netradičným poňatím tejto historickej postavy má rozhodne čo ukázať. Viacerí hania výkon Milly Jovovich, ale mám pocit, že v prostrednej časti filmu nebol jej výkon až taký zlý, respektíve jej prehrávanie mi do Bessonvho poňatia osobnosti Johanky vcelku sadlo. Rovnako tak odsudzovanie bojových scén kvôli nedostatku choreografie je tiež zbytočná výčitka, nakoľko vtedajšie bitky si dokážem skôr predstaviť práve takto, ako neforemnú masu zakliesnených vojakov, ktorí sa brutálne mlátia všetkým čo majú po ruke. Ako skvelý kvitujem aj Bessonov nápad na zobrazenie Johanky nie ako dokonalej a bezchybnej osobnosti, ale ako fanatičky, ktorá nemá ďaleko od šialenstva. Za slabiny filmu považujem akési odľahčovanie a rôzne moderné anachronizmy najmä pri bojových scénach a vlečúcu sa poslednú tretinu, kde zapôsobia jedine scény s Dustinom Hoffmanom. Film ako celok sa dal určite zrealizovať aj lepšie, ale tak hrozné, aby si to zaslúžilo jednu či dve hviezdy to určite nebolo. 65 %. ()

johnsnow odpad!

Johanku som si predstavoval vždy ako silnú mladú ženu. Tento film ju však predkladá jak uvrešťanú piču. Takže radšej počkám na lepšiu verziu. ()

ostravak30

Určitě si rád střihnu i jiné verze jedné z nejslavnějších žen francouzské historie, pokud je někdy někdo odvysílá, abych měl srovnání. Moc se ale nedivím, že tato Johanka z Arku byla komerčně neúspěšná. Lucu Bessonovi se sice podařilo dostat do filmu slavné herce a de facto ještě více proslavit Millu Jovovich, ale to samo o sobě nestačí. Historický příběh Johanky známe všichni, jak to bylo stoprocentně doopravdy ví jen dávno mrtví aktéři. Ale filmaři udělali ze slavné ženy místy až bitvou posedlou, lehce hysterickou osobu. V tomto podání mi nepřijde ani jako hrdinka, neb hrdinské není ani to, že budí vojáky ráno, aby šli bojovat, ani to, že chce bojovat se stovkou vojáků. Místy jsem měl pocit, že snad i ztrácí na rozumu. Je to velkofilm. Se vším všudy a tak byl také natočen. Záběry na probleskující nebe, hudba...jenže ne vždy dopadnou velkofilmy dobře. Mila Jovovich skvělá, herecké výkony vůbec nebyly tím, co budí rozpaky. Tolik kritizovaná Jovovich nehrála špatně, za tím si stojím. To spíš režijní vedení a scénář nefungovaly. Tvůrci se víc soustředili na výpravu než na obsah. ()

kadef

Na tenhle film jsem se dost těšil. Asi tak v půlce filmu jsem šel spát, hnedka po první bojové scéně. Milla Jovovichová nehraje zrovna nejlíp to ale není nejhorší, nejhorší je její dabing. Začátek byl hodně utahanej a můj oblíbenec John Malkovich se v první půlce moc neobjevoval, proto jsem to nedodíval. ()

Zemřela herečka Olympia Dukakis

Zemřela herečka Olympia Dukakis