Johanka (Milla Jovovich) byla malou holčičkou, když jí během přepadení její rodné vesnice vojáci anglické armády před očima znásilnili a zavraždili sestru. Od té doby se staly víra a modlitby její jedinou útěchou. Když Johanka dospěla, začala být přesvědčena, že k ní hovoří sám Bůh (Dustin Hoffman) a že jí vyzývá k tomu, aby se postavila do čela armády, která vyžene vetřelce a přinese její zemi mír. Johančino nezlomné odhodlání překonává původní nedůvěru jejích přátel i rodiny. (Magic Box)

marco69h

Prečítal som si celú históriu k filmu od Luca Bessona a mnohí v tejto verzii Johaky z Arku vidia sklamanie apokalyptického rozmeru.... ale, ale! To snáď nie. Ako záujemca hlavne o cirkevnú históriu osobne si myslím, že práve Luc Besson sa ako jeden z mála režiserov poradil aj s historikmi! A tu vidím fantastickú silu vykreslenia "seculum obsculum" - temného stredoveku! Pochmúrnosť, špina, smrad - ved všetko muselo vtedy neuveritelne zapáchať a každý lial na seba tony voňaviek aby prerazili smrad svojho ja, počnúc šlachty, cirkevných predstavitelov až po najposlednejšieho obačana a nevolníka! Vynikajúci obraz stredoveku sa tomuto režiserovi podarilo na jedničku! Bojové scény vyobrazené skvelo.... totiž nebojovalo sa zo stotisícami zástupov bojovníkov - i biblia hovorí "vytiahol proti nemu s desiatimi tisícami" ... to nemal byť obraz fantazy allá Pán prsteňov, kde sa skopíruje stotísícova armáda donekonečna, aby to vyzeralo majestátne!!! Ide o bitky zopár tisícov bojovníkov, ktorí rúbali a sekali hlava nehlava, aby prežili! A samotná postava Johanky? Pre mna i pre mnohých velmi zaujímavá ak nie kontroverzná ... ved i cirkev ju vyhlásila za svatu až po 500 rokoch.... asi mali tiež problém! A ešte jeden skvelý obraz .... Dustin Hoffman ... ako svedomie? pokušiteľ? anjel? Asi to posledné, ked udeluje absoluciu... ()

KKOALA

Nechápu proč tak slabé hodnocení! Nebudu se více vyjadřovat protože to stejně nemá smysl! Je to hodně dobrej historickoživotopisnej filmeček. Dal bych jen 4* , ale je to pomsta těm co dali 1* nebo 2* - asi taky slyší hlasy... ()

MFJD

Je pravda že tomuto filmu niečo chýba, ale za Hoffmanovu postavu na konci a hľadanie pravdy v samom sebe dávam len to najvyššie hodnetie. ()

JeffScylla

Mně osobně tohle pojetí Johanky dostalo. Je pravda že mám od 5. elementu pro Millu slabost, ale především ni to připadne dost pravděpodobné jako náhled na minulost. Johanka opravdu musela být svým způsobem šílená aby dokázala co dokázala, bez ohledu na logiku a realitu a ty chlapy jí tam prostě nemohli nechat jen tak, samotnou. Prostě do toho museli jít "děj se vůle boží " :-) A angličané z toho byli asi taky pěkně zpitomělí protože by nikoho ani ve snu nenapadlo že bude řešit všechno takhle zkratkovitě a bezhlavě. Proto to fungovalo. Mně se to velmi líbilo ale protože dám na názor některých zdejších štamgastů určitě se v nejbližší době podívám i na Kanadskou verzi. ()

blekekeke

U takového filmu by se neměl divák ztrácet v realitě a vůdčí postava by měla být přesvědčivější. Ne jako když máte podezření, že část přítomných si vaří houbovej čaj ... ()

laurence

Pokus o velké dílo vyšel tak napůl. Chápu, že Besson chtěl přiblížit vnitřní boj Johanky, ale dosáhl pouze toho, že na konci filmu má divák alergii na její obličej. ()

kockodan

Mam ten film proste rad. Zaujala me jak Mila a jeji pojeti Johanky, tak vizualne, kamerou, občasnou klipovitosti a pribehem. Docela jsem se i pobavil při nekterych (mozna nechtene) vtipných scénách. Po letech od původního shlednuti, jsem ji zase k me radosti nahodou uvidel v tv a s chuti jsem s podival znovu. ()

Delmondo

Nedoceněný Bessonův film. Je to sice dílka, ale dívat se na to dá. Bitevní scény jsou velmi dobře natočené a herci jsou taky skvělí, hlavně na konci výborný Dustin Hoffman. ()

Merenre

Temný, ponurý film dokonale vystihuje schizofrenii Johanky z Arku, líp tuto asi nejznámější psychotičku historie a její mesiášský blud ani vybarvit nešlo. Všechno je to dokonale zdivočelé a ujeté. Bitvy jsou zvládnuty skvěle, s pořádnou dávkou syrovosti, brutality a opravdovosti. Kratší stopáž by to asi sneslo a taky jovovich je prostě jenom jovovich, ale ti, kteří tvrdí, že přehrávala by se měli někdy jít podívat do cvokhauzu jak vypadá takový pořádný schizouš a zjistili by, že se ještě vzhledem k okolnostem docela krotila (ale fakt je, že je nesympatická a necharismatická až běda a nikdy bych se od ní nenechal vést ani přes přechod, natož do bitvy), nicméně vedlejší postavy jsou obsazeny o to perfektněji. ()

mucho3

film,který se z části točil i u nás za humny / vodní přehrada Slezská Harta /,v roli komparzistů mnoho kamarádů, proto 3*,jinak je to dost průměrné a roztahané dílko,Besson ve své slabší formě. ()

Saxos

Milla Jovovich mi zde spíš připomíná hysterku než Pannu Orleánskou. Vynechat těch pár bitev byl by to nádherný kandidát na jednu ☆. ()

Willynka

Silně nechápu zdejší hodnocení. Pro mě jeden z nejlepších historických filmů poslednich 20 let (ahoj, Gladiátore). Milla jako vždy ne můj šálek kávy, nicméně její androgynost paradoxně přidává postavě Johanky to něco navíc.Těch pár bitevních scén mi přišlo na Bessona perfektně přehledných a vtipných (!). Navíc mi ta drzost šahat podobným stylem na francouzský národní idol přijde neuvěřitelně sympatická. Přiznejme si narovinu, že Jana z Arku pravděpodobně byla onen blázen. Prostě nevím. Bavilo mě to. ()

brasek

Milla Jovovich ako žena sa mi v tomto snímku páčila prvýkrát a naposledy. Príbeh je plný emócií, božských vidín a opisu životného príbehu Jany z Arku. Od tohto historického filmu každý očakával vyšperkované bojové scény, kvalitnú výpravu a kameru, ale v tomto Luc Besson a spol. mierne sklamali. ()

PTuranyi

Skvelá adaptácia príbehu legendárnej postavy. Veľkolepá výprava a výborné herecké obsadenie od MillayJovovich, Dustina Hoffmana a Johna Malkovicha až po  Vincenta Cassela. ()

Talita1

Odvážna žena s výnimočným poslaním, taká bola Jana z Arku. Zomrela veľmi mladá a dnes ju cirkev uznáva za svätú. Film sa držal historických faktov - skoré úmrtie Johankinej sestry, list anglickému kráľovi, výsluchy,...Milla Jovovich bola skvelá, uvítala by som však kratšiu stopáž filmu. ()

Hicks

Ambiciózní projekt Luca Bessona nesplnil očekávání. V některých momentech skvělé ( hlavně Johančiny vize ), v jiných velmi slabé. Příliš dlouhé, ke konci mě film nudil. Johanka je ztvárněna jako náboženská fanatička - což asi byla, ovšem hysterický výkon Mily Jovovich mě ani trochu neseděl. A dabing Vilhelmové už tuplem ne. Bojové scény dobré, trošku mě tam chyběly " hecovací hrdinské proslovy" ala Braveheart, sakra ti chlapi šli do boje tak samozřejmě jako na pár žejdlíků piva! ()

Xylobalsam

Velke zklamani. Pomerne ubohe bojove sceny a priserna Milla Jovovich v hlavni roli, snazi se hrat, co muze, ale dost okate prehrava. Celkove nudne a trapne. ()

goelr

Nebyt zaverecne pulhodiny, bylo by to jeste horsi, tedy pokud jde rici, ze to muze byt vubec jeste horsi nez to je.. ()

sutko

Sklamanie roku! Luc Besson - mal som pocit, že je to dobrý režisér, aspoň podľa toho, čo som si prečítal na CSFD a podobných stránkach. Ale toto sa mi zdá ako zlý vtip! ()

Zemřela herečka Olympia Dukakis

Zemřela herečka Olympia Dukakis