Johanka (Milla Jovovich) byla malou holčičkou, když jí během přepadení její rodné vesnice vojáci anglické armády před očima znásilnili a zavraždili sestru. Od té doby se staly víra a modlitby její jedinou útěchou. Když Johanka dospěla, začala být přesvědčena, že k ní hovoří sám Bůh (Dustin Hoffman) a že jí vyzývá k tomu, aby se postavila do čela armády, která vyžene vetřelce a přinese její zemi mír. Johančino nezlomné odhodlání překonává původní nedůvěru jejích přátel i rodiny. (Magic Box)

Miroslav.Zac

Pokud by Johanku nehrála Mila Jovovich, šlo by pravděpodobně o dost dobrý historický film. S Milou ve filmu se však jedná jen o soukromé drama vyšinuté dívky s náhodnými bitevními vsuvkami na pozadí stoleté války. Vzhledem k osobním důvodům režiséra k obsazení této role právě ji, to ani jinak dopadnout nemohlo. ()

gizi

Chvílemi opravdu dost se vlekoucí, ale postupně film vtahuje a nepustí až do konce. Hodně pěkných exteriérových záběrů, dobrá hudba, a hlavně se režisérovi podařilo natočit hodně přesvědčivý a reálně působící příběh. Od počátečních nudných 60% až k 75% a za 4*. ()

Nick321

Řekl bych, že křižáci by byli z Johančina fanatismu v bitvě u Hattínu nadšení. Prostá, náboženskými halucinacemi zmítaná dívka, které Angličani brutálním způsobem vyvraždili rodinu a spálili domov, vyhlásila totální válku všem, kteří nosí rudý štít. Odhodlaná osvobodit celou Francii si nevšimla, že slabošský dauphin, jež neměl ani dost odvahy na to, aby udělil audienci otrhané vesničance sám za sebe, si hledí jen toho, aby se stal legitimním francouzským králem. A právě jeho rozhodnutí jí zasadí smrtící ránu. Za svou bitevní zuřivost je odsouzena Angličany jako čarodějnice a upálena na hranici. ()

cartouche odpad!

Co dodat? Snad jen citovat jeden review z www.imdb.com: "Jana z Arku by se obrátila v hrobě (pokud by nějaký měla)". Já sám jsem zděšeně prchl po 90 minutách z kina, zanechavše tam těžce vydělaných 140 Kč.. Zřejmě bych chtěl příliš mnoho, kdybych zde přítomné hodnotitele požádal, aby se podrobněji seznámili s historickými fakty a potom je porovnali s tou perverzní sračkou, kterou pan Besson a jeho ctižádostivá manželka stvořili (v zájmu vlastního zviditelnění, samozřejmě). Bohužel nelze očekávat, že by se průměrný divák-ignorant obtěžoval s četbou záznamů z tribunálu v Rouenu, takže v povědomí má jen cosi o bláznovi, co slyšel hlasy, a Bessonovu verzi v podstatě bez výhrad akceptuje a dokonce ji prý někdy až "miluje". (V takovémto světě žijeme...) Doufám, že pan Besson nakonec nepojme zájem o filmovou biografii Jana Žižky, ve které z něj udělá pedofila. ()

hombre_71

Jasně nejlepším prvkem filmu je Dustin Hoffnam zahalený v sutaně. Jinak celkem slušná středověká "rubanice". Na starý dobrý Excalibur ale rozhodně nemá... ()

FlashFXP

NECHÁPEM negatívne reakcie. Tento film je absolútne úžasný. Fantastický po vizuálnej stránke, strhujúci strih a podmanivá hudba dvorného skladateľa Luca Bessona Erica Serru spolu so skvelým obsadením tvoria dokopy veľmi emotívne dielo. Milla Jovovich podala perfektný výkon a ak by takto zahral niekto iný, určite by bol nominovaný na Oskara a neuzná to len ten kto je predpojatý kvôli jej kariére modelky. Priznajte si, že chvála na epizódnu úlohu Dustina Hoffmana, ktorý tam toho veľa neukázal je tiež len vďaka jeho iným úlohám. Kritika nejakých historických nepresností, ktoré aj tak nedokážem fundovane posúdiť ma necháva chladným. Ak chcem vidieť dokument, tak si pustím Discovery Channel. Forma akou Besson spracoval túto tému je jeho vlastný umelecký pohľad a mne absolútne vyhovuje. Nenudil som sa ani minútu a zanechalo to vo mne hlboký dojem. ()

AlfrédHič

Určitě jako film nic moc, o tom žádná, ovšem jako jeden z mála (spíš jediný) film vystihuje tuto osobnost jako to, čím skutečně byla - ne jako sličnou hrdinku, ale jako vyšinutou náboženskou fanatičku. Maličká záplata, ale vylepšuje dojem. ()

Triathlet

Jestli nějaká Johanka z Arku byla, a jestli to vůbec byla žena, rozhodně si ji nepředstavuji jako Millu Jovovich, která zde působila spíše jako nějaká uřvaná, hloupá histerka..Bojové scény a vše okolo sice bylo ok, ale herecké obsazení hlavní hrdinky mi bohužel zkazilo skoro celý film.. ()

Ludva

[2009-02-08] Při prvním zhlédnutí v kině jsem film vnímal jako tragický příběh Johanky. Teď to byla spíš komedie o tom, jak se vojáci (Karyo, Cassel a další) snaží vyhovět umanuté fanatičce, kterou nechtějí rozesmutnit (natož naštvat) svou pasivitou, a na druhou stranu vědí, že toho blázna nemůžou brát vážně. Výprava je fajn, bitvy pěkně krvavé a vojáci dobře obsazení. 50% ()

2kocour

O tomto filmu jsme slyšel jako o ději zachycujícím plno válečných scén ovšem při jeho zhlédnutí jsem byl dost zklamán. Spíše než o válečných scénách mně přišlo že se film zabírá vidinami Johanky a jejími psychickými pocity. Podle mě tento film velkou osobnost francouzských dějin spíše znehodnotil než vynesl, je to škoda protože je to opravdu významná osoba. Naštěstí v témže roce vzniklo i jiné daleko povedenější zpracování. ()

xyran odpad!

Jak mám historické filmy rád,tak tohle jsem ani nedokoukal. Uboze natočené(navzdory financím), Johanka ukázaná spíš jako hysterická kravka, vnuknutí shůry vypadající spíš jako příchod satana - opravdu škoda času toto vůbec zapínat! ()

shakeXL

Velkofilmy zřejmě evropská produkce moc neumí. Obsazení skvělé ale moc roztahané a chybí tomu prostě šťáva. ()

legenda

Tento film má hezký a zárověň i docela smutný začátek.akorát ta herečka tý Johanky je možná trochu nevhodná,protože prakticky celý film tam pláče chápu že to tak vymyslel režisér a právě proto se tam možná trochu ani on moc nehodí.ale jinak je to docela slušná středověká řežba.ale kvůli režisérovi a trochu i herečce to nemá na pět hvězd uděluji proto tři hvězdy. ()

lojzik

No nic moc, kýčovité, trapné, nepřesvědčivé výkony herců a ani ty bitevní scény mě moc neuchvátily. Tohle stačí bohatě vidět jednou a máte na dlouho vystaráno. ()

Zemřela herečka Olympia Dukakis

Zemřela herečka Olympia Dukakis