Nereflektovaná kritika na bázi "dojmológie" od užívateľov, ktorí videli päť minút a posielajú seriál do odpadu sa mi slušnými slovami hnusí, obzvlášť ak je autor ešte natoľko arogantný (som skutočne rozhorčený!), že si v profile dokáže napísať "NIKDY NEHODNOTIŤ FILM DOPREDU POKIAĽ SI HO NEVIDEL (...)" - ešte k tomu gramaticky nesprávne. Bohužiaľ toto je dôvod, prečo je tento seriál v tmavých číslach. Samozrejme nejde o Bratstvo neohrozených, ale nemyslím, že by to bol seriál zlý, svojich fanúšikov si nepochybne nájde. Lacná produkcia je samozrejme vidieť, ale nikto nečaká, že sa seriál o bande deciek bude točiť na film. To, že sú dialógy hlúpe a situácie nepravdepodobné, že mladí herci nevedia hrať, áno to sú relevantné výčitky. Ale tento seriál má príjemné tempo, dejú sa tam zaujímavé, v rámci možností aj vizuálne atraktívne (tanec) veci. Tento seriál má srdce. Mix archetypálnych postáv vyhovuje, zamrzia (zbytočné) prenikajúce snahy o multikulturalizmus v našich končinách (černoška, aziat - prečo sa tvorcovia neodvážili prijať róma? To by niečo naozaj riešilo, černosi sú v našich končinách ešte natoľko neprefláknutí, aby niekomu vadili, takže je to tam len kvôli predlohe - scenáristom sa nechceli škrtať dialógy). Rád by som povedal, že ťažisko seriálu - tanec - bude najvážnejších problémom. V prvom diely som mal pocit, že choreografie škrípu a hercom to príliš nejde. Ale uvidíme. Na záver jedna malá poznámka - takto by to nikdy na žiadnej umeleckej škole fungovať nemohlo... ale keď čítali mená, tak som si na tie svoje prímačky spomenul. ;-) (21.09.'09, 10. koment, doma)(22.9.2009)

• anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 21.9.2009 (21.9.2009)(21.9.2009)

• Larushka

Špatně zahrané, špatně napsané. Jdu si pustit Glee, protože tak se to má dělat!(16.3.2012)

Uprimne nechapu zdejsi hodnoceni! Mne to prijde uzasne. Nic podobneho jsem u nas nevidela, coz je plus samo o sobe. Navic je to plne skvele hudby a jeste lepsiho tance, je to vtipne a je to sexy. Herci, kteri museli zvladnout modernu i balet, si to tezce vydreli. Na to, jak jsou mladi, zvladaji sve role vyborne i mimo tanecni parket. Dokonce musim rict, ze me bavi vic nez jejich starsi kolegove, ackoli duo Kriz - Kavalcik jim slape na paty. Dokonce mi nevadi ani Zilkova, kterou jinak nemusim. Nejvic me ale kazdopadne zaujal Filip Cil, ktereho jsem zaregistrovala uz v Kanadske noci. Podle me je to velky talent a doufam, ze o nem jeste uslysime. Tenhle serial je zkratka tak krasne pozitivni a energicky, ze me vzdycky nabudi a rozveseli. A to uz davno nejsem pubertak... coz mi ovsem nebrani v tom, abych se kochala pohledem na hezke polonahe kluky :). Objektivne bych dala 4 hvezdy, protoze serial je nedodelany (predloha ma 6 rad a my se zmohli jen na jednu, coz me dost zklamalo), ale kvuli neskutecnemu podhodnoceni, ktereho se tady serialu dostalo, pridavam patou.(11.3.2012)

Pohodovka z taneční školy aneb česká mutace Fame. 1) Fakt, že většina protagonistů neumí moc hrát ani tancovat, mi nevadí. Jsme v jakési obskurní soukromé střední škole, kam, jak to tak v Česku bývá, se uchylují ti, co je nevzali na státní a jejichž rodiče jsou ochotni rozmary svých dětí platit. Většina absolventů podobných ústavů v umělecké branži pohoří, protože na ni nemají, a budou se přiživovat na internetu, v reality show a v podobném prostředí._____ 2) Ve prospěch seriálu naopak mluví intelektuální úroveň odpadových komentářů, jejichž autoři mnohdy mají problém s tím, sestavit správně česky větu._____ 3) Problém je, že seriál pracuje s telenovelovým scénářem, kamerou i režií, přitom o telenovelu jde. Klasické diváky soap oper to neosloví, protože to "není ze života", zatímco mládež to zavrhne hlavně proto, že se všichni chovají právě jako v telenovele._____ 4) Ale hezky se na to kouká. Z pedagogického sboru mě zaujala 48letá Veronika Žilková (ředitelka školy), 68letý Oldřich Vlach (školník), 48letý Pavel Kříž s parádní postavou (svérázný učitel herectví) a 51letý Oldřich Navrátil (ekonom školy a učitel dějin umění). Mezi studenty stojí za zmínku 20letý talentovaný Filip Cíl (Tomáš Doubrava, hlavní postava, má problémy s financemi), 26letý pěkný Dominik Turza (Robert Hakl, frajer, soupeří s Tomášem o dívku), 21letý Jan Cína (homosexuální Saša), roztomilý Karel Váradi (Rom Imrich) a 19letý tehdy ještě dlouhovlasý Přemysl Pálek (Patrik Lokvenc v sexy džínách)._____ 5) Za zmínku stojí některé scénáristické úlety: společné sprchy a šatny pro muže i ženy, vystoupení, které si sežene student po telefonu, aniž jakkoli doloží, kdo je nebo třeba okolnosti krádeže hodinek.(3.1.2017)

• - V závěrečném díle, kdy se Eliška (Šárka Vaculíková) těsně před představením baví s Tomášem (Filip Cíl) o citech, si zapně džínovou vestu. Poté, co se kamera zaměří na Vlastu (Světlana Nálepková) a pak zpět na Elišku, má však vestu zcela rozepnutou. (Steph.ennie)

• - Seriál se natáčel v ateliérech budovy Hall Office v pražských Holešovických, kde se také v minulosti natáčel seriál Horákovi (od r. 2006) z produkce České televize. (cinemag)

• - V druhém díle v klubové scéně učinkoval jako komparzista Radim Šrahůlek, známý ze soutěže VyVolení (od r. 2005). Kvůli přepracování seriálu se však jeho postava již neobjeví. (Dlee)