sumperacek

No musím říct že ta atmosféra by se dala krájet. I když rok 2000 už je za námi, je to stále zajímavé sledovat jak v této scifi byla budoucnost zobrazena. Nekonečná párty všude kam se člověk podívá tuto náladu jenom umocnilo. ()

Ygnor

Shlédnuto po velkém časovém odstupu. Konstatuji, že davové scény jsou naprosto famózní, resp. vůbec všechny nájezdy v ulicích a počáteční rabovačka z pohledu "pachatele" na jeden zátah je brilantní spolupráce režije a kamery. Námět se může tvářit trochu omšele, kdy minidiscy jsou už také hodně přežité, ale pořád film stojí za shlédnutí. Na uvedení na našem trhu čekám na formát dévédé už 16 let. Kathryn si na oskara musela také skoro tak dlouho počkat. Takže uvidíme. ()

Iriquindae

Dost Gibsonovská atmosféra, chvílemi mi to připomínalo Johnyho Mnemonica nebo eXistenZ. Postavy se tu ale občas chovají prapodivně a finální rozuzlení uhodnete velmi snadno a spíš Vás otráví. Není to špatné, ale ono to není taky. 3,5* ()

gp_one

Velice zdařilá sci-fi krimi, kterou zabíjí jen Bungalowka s její neschopností obdarovat zfilmovanou látku přiměřenou délku. ()

papaguy

Zvláštní dny je zvláštní film. Uvízne v paměti atmosférou, řadou dobrých nápadů a skvělých scén a snad nejrozjetější oslavou nového roku, která byla kdy zfilmována. I přes naznačené vysoké ambice film bezostyšně překračuje hranici béčkových klišé. Zkrátka zvláštní film. ()

Stíba

Víc mě bere ta výpravná první polovina než na ní nazující pátrání, kde jsem měl trochu pocit, že ztrácím to propojení s filmem, které jsem předtím získal. Každopádně skvělou atmosféru a povedený vizuál nelze odepřít po celou dobu trvání filmu a Ralph Fiennes je ve svojí roli perfektní. Výborné scifi u kterého mě hodně překvapilo, že ho natočila žena. ()

Porp odpad!

Nebol som si istý, či som videl béčko, ktoré sa chce tváriť ako áčko, alebo áčko, ktoré sa chce tváriť ako béčko. Keď asi do polky filmu dúfate, aby už dej konečne pokročil k jadru veci a od polovice sa modlíte, aby film už konečne skončil, niečo nie je v poriadku. ()

Razzor_82

"Už jste byl někdy napojenej?" Konec milénia ve znamení zmaru a chaosu. Šasí a paměťové disky oblbnou váš mozek nelegálními pocity. Vizuálně temný a depresivní snímek. Z těch kamerových záběrů vzpomínek mě místy až mrazilo. Podmanivě zachycený atmosféricky chaos a strach z konce milénia. Herecké obsazení v čele s charizmatickým Fiennesem se podařilo. Mému uchu navíc lahodila hudba. Myslím, že jde o nadčasové a nedoceněné dílo.  8/10 ()

Dartdevil

Už dlouho ve mě film nevzbuzoval tak intenzivní prožitky, jako právě temná atmosféra a hlavně technologie SQUID ve Strange Days. Celkem je to nadprůměrná sci-fi detektivka, ale pátou hvězdu dávám za můj zrychlený srdeční tep při každé projekci z pohledu očí vraha, oběti či jen nastrčeného herce. Děsím se doby, kdy takováto technologie opravdu vznikne. Jinak nechápu poměrně opakující se neúspěch Kathryn Bigelow. Osobně cokoli jsem od ní viděl (momentálně 3 filmy, chystám se na další), byly povedené, určitě nadprůměrné a hlavně i originální snímky, které navíc kritika přijala kladně. Tak nevím, ale této paní režisérce do budoucna fandím. ()

bakeero

Tenkrát (1995) možná hit. Dnesk jen řadová sci.fi, která ale aspoň nenudí a je příjemně koukatelná. Ale hlavní postavy mi moc sympatické nebyly. ()

MeaCulpa

Film, který mě při prvním shlédnutí naprosto fascinoval a od té doby se na něj bojím podívat znovu, abych si první dojem nepokazil. Každopádně zapříčinil, že jsem si začal více všímat Ralpha Fiennese, který neochvějně šplhá do mé herecké top10 ()

Kingjiri

Ústřední nápad s virtuální realitou byl dobrej, ale sliboval mnohem větší zábavu a já očekával, že tu bude ještě víc scifi prvků. Příběh byl rozhodně dost slabej na to, aby se pitval dvě a půl hodiny - ani se mi nechce věřit, že by se na psaní scénáře podílel sám velkej Cameron. Stopáž chtěla minimálně o půl hodiny zkrátit. Herecký obsazení vcelku dobrý, ale žádný herecký koncerty se nekonaj. Snímek moh jakžtakž fungovat před rokem 2000, kdy moh u pár slabších jedinců vyvolat nejistotu, jak to bude vypadat na přelomu tisíciletí v ulicích. I tak ale muselo být přemýšlejícim lidem jasný, že se lidi z příchodu novýho milénia nezblázněj jako tady. Tim pádem na mě "předapokalyptická" atmosféra působila dost směšně. Zbytečně dlouhý a nezajímavý, dvě slabší hvězdy. ()

Mitisko odpad!

Za prvé velmi zdlhavé dej sa tiahne ako slimák hore kopcom. Herci lepšie povedané jeden herec nehrá iba chodí hore dole a vyprava také kraviny predvídatelné, že to až bolí počúvať. Celkovo film nieje za čo uchopiť ten dej v čom je by sa dal sprodukovať aj v kratkom filme do 10 minut no tu to natiahli na vyše dve hodiny. Možno hlavná myšlienka dobrá ale velmi zle spracovaná bez štipku dovtipu bez štipku hereckého a filmového umenia. Kamera behala zaber za záberom rozmikane neprofesionalne v podstate sa to stale točilo okolo hlavného hrdinu dokola vypraval to isté. Nič sa nedá robiť jasný odpad ani pri najlepšej viere nemožem dať ani jednu hviezdu ()

Jablek

Hodně povedená záležitost, kterou bohužel sráží posledních 20 minut, kdy najednou tak nějak nebylo jasné, co je vlastně hlavní příběhovou linií. Opravdu škoda, protože jinak by to bylo za pět.. ()

junglewar

Docela ucházející cyberpunk , ale moc natahovaný a závěr docela prazvláštní. Jinak Bradley Cooper v hlavní roli příjemně potěšil. ()

Kostko

Na konci milénia debatují Juliette Lewis, Ralph Fiennes a Josef Vojtek o životě chrousta. Spoiler alert: Končí to smrtí chrousta, grunge hudby a spousty lidí. ()

Amonasr

Zpočátku byl pro mě film dost odpudivý hlavně prostředím, ve kterém se odehrával. Postupně byl ale stále sofistikovanější, až mě nakonec překvapivě docela vtáhl. Jen ty akční scény snad nemusely být až tak přehnané. Ale chápu - současný většinový divák si žádá své a kšeft je kšeft. ()

Tiiso

Zvláštní dny přeci jen tak nějak prohrávají souboj s časem. V mých očích film bohužel nezraje, ale řádně ztrácí na počáteční gradaci a síle, kterou na mě působil tehdy v roce 1997 kdy jsem ho viděl poprvé. Námět příběhu je dozajista silný. Prolínání dvou linek děje je vymyšleno dobře a stopa Camerona je jasně čitelná. Ale zpracování již nedopadlo nejlépe. Tedy tehdy mě to tolik nedokonalé nepřišlo, ale dnes je ta zřejmost velmi jasná. Záběry z tmavých ulic, zející prázdnotou, a kontrast proti nim, spočívající v přelidnosti působí i dnes dobrou atmosférou, ale to zdaleka nestačí. Bigelow nedokázala vybudovanou amtosféru udržet a tak stejně jako ji umí navodit, ji dokáže i ztrácet. Tato nevyrovnanost nepůsobí dobrým dojmem a vněkterých místech film vidím dokonce silně ploše a bez citu. Sizemore v tomto snímku není v nejlepší formě jelikož nepodává přesvědčivý výkon. Je průhledný a dosti přehrává. Snímek dnes vidím jako silný průměrný film, který svou nevyrovnaností ztrácí na kvalitě. Dnes je mě i jasné, že za režií měl stát sám Cameron. Dovolím si spekulaci a řeknu, že by snímek vypadal určitě jinak. Ale na stole leželi Pravdivé lži. ()

altaica

PRO MUŽE Základní informace – dá se to zkouknout, pokud není po ruce nic lepšího (třeba mladá sličná roštěnka) a pokud v první půlce neusnete. Být střihačem nemilosrdně bych krátil. Hlavní postavu ztvárnil Ralph Fiennes, kterého mám pracovně zařazeného ve škatulce MMMM – morbidní, masový, murderer a monstrum díky posloupnosti filmů v nichž jsem ho viděl. (Červený drak, Pavouk, dětský seriál HP a jeho lidé z Neštovic, nebo tak nějak.). Jeho postava je bývalý polda, lehce pošukoidní, těžce pracující na nelegálním trhu zábavy. Nejsem si jistý, zda to byl úmysl, ale Ralph hrál toho kreténa tak přesvědčivě, že jsem za chvíli začal fandit všem záporákům, aby toho blba konečně někdo sejmul. Za zmínku stojí ještě zajímavá herečka Andělka Bassett (od stejnojmeného plemena psů se liší podstatně kratšíma ušima a delším vedením, jo, a nohy má taky delší), která se snaží tvářit a chovat jako Čak Norris, ale myslím si, že by jí to více slušelo v nějakém pěkném béčkovém pornu se zvířátky.   PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE Vážně to není špatný film. Kromě hlavního poselství, které mi uniklo je rozpracovaná tato linka: A miluje B, ale ona už k němu nic necítí a peleší se C, A to nevnímá a miluje čím dál víc a chce ji zachránit i přes odpor B+C. Protože A přitom neustále naráží na řadu překážek hodí se černá kámoška D. D miluje A a trpí jak zvíře, když vidí, že A se kvůli lásce k B ničí. A pro změnu nevidí nic. Do toho pár setsakramentsky zapeklitých nebezpečných situací, trocha střelby, pár šťouchanců do žeber i do tlam a minimum krve. I když budete film sledovat po očku od sporáku, nebo při mytí nádobí, nehrozí, že by Vám něco podstatného pro pochopení zápletky včetně závěrečné pointy mohlo uniknout. Prostě pohoda. Pokud máte potřebu si u filmů zaslzet, doporučuji připravit si předem dvě středně velké cibule rozkrojené napůl. HLÁŠKA:: Paranoia není tak zlá, je to jen trochu jinej pohled na svět. ()