MiaMahoney

Tyhlety Zvláštní dny byly opravdu zvláštní. První téměř polovinu filmu se tam děje takové hovno, že si krátíte čas strkáním popcornu do nosu a jeho následným vyfrkáváním tak, abyste trefili televizní vypínač a tu neskutečnou nudu vypnuli. Když to ale vydržíte až k prvnímu momentu se skutečným dějem, čeká vás poměrně dobrý a občas i napínavý sryler, který v tom pětadevadesátém mohl skutečně působit lehce futuristicky a originálně. Těch prvních asi 40 minut si tak můžete krátit třeba snahou pochopit, proč se Ralfík tak vehementně snaží ochraňovat takovou hnusnou barovou šlápotu, když je vedle něj docela xvětu vypadající negerka, která je ještě ke všemu badass a nemusí se s ní bát za volantem, nebo se zkoušet nepoblít nad totálně devadesátkovými módními kreacemi, které je na sebe schopný Ralfík naházet. Určitě by u toho šla dělat další spousta věcí, kdyžtak mi kliďánko napište, co napadalo vás... ()

Klajnik

Nezajímavá romantická linka a trapnej detektivní příběh, kterej vyvrcholí poměrně ohraně. Najednou vejde postava blízka protagonistovi a ukáže se jako “ten, kdo za to může” a vše vysvětlí. Jak ohrané. V ten moment můj zájem ještě více poklesl. Přitom se ta nuda odehrává v zajímavém prostředí a kyberpunkový motiv záznamů vzpomínek a jejich zneužívání je dobrej. Tvůrci nevěděli, v čem tkví potenciál toho námětu. Některé scény jsou sestříhány tak, aby se zakryla třeba špatná choreografie. K postavám jsem si cestu nenašel. Vlažný. ()

Oralfabet

Velice solidní, ponuré sci-fi, co vlastně skoro ani není sci-fi, s parádní devadesátkovou atmosférou a jednou dokonale fucked up scénou. Bylo pěkný vidět, že Ralph Fiennes byl neskutečně charismatický a schopný herec už zamlada. Závěrečné odhalení úplně nefungovalo, ale zbytek se mi líbil moc na to, abych šel pod 9/10 ()

(Z)denny

Mohl to být docela dobrý snímek, nebýt jeho zbytečné délky a spousty nesmyslných detailů, které jej sráží dost pod průměr. Od chvíle kdy jsem si uvědomil o co jde a kdo je hlavní padouch, což bylo asi v první polovině filmu, jsem se neskonale nudil, a jenom proto, že jsem na tento snímek nekoukal sám, jsem vydržel do konce.. ()

Pitrsss

Achjo to zase bylo utrpení. Rozhodně se povedlo vytvořit skvělou před-apokalyptickou, ocelově chladnou atmosféru blízké budoucnosti a ten ústřední nápad s paměťovými disky byl taky skvělý, ale zbytek mi přišel jako hodně slabý odvar z 12 opic. Od mdlých hereckých výkonů, v čele s nasteroidovanou černoškou Bassett, která mi přišla příšerně nepřirozená až po obsolutně nelogický a děravý scénář a dlouhou stopáž. 30% ()

punk_zero

Je to skvelý film, so skvelým obsadením a skvelým dejom. Ale aj tak ma jedna vec serie na ňom. Pointa je ta, že neviem presne čo ma sere na ňom :D V roku 1999 si ľudia mysleli že bude koniec sveta. Dosť filmov na tom aj zarobili. Myslim tie mysteriozne :) ()

bolan

Chcete neidentifikovatelný svět v neidentifikovatelný čas, plnej větších drsňáků než těch zatraceně největších ? A holky kurva žhavý a blbý bejby ? Jo a taky kurva zatraceně drsný, všichni a všechno je vlastně drsný. Chcete debilní kecy ? A samozřejmě drsný kecy a možná ještě debilnější než ty nejdebilnější. To je jízda brácho . . . jo tak si sraž IQ na 30 a možná dáš víc hvězd než 2. ()

kujon

Poněkud ponuré, trochu zvláštní, ale veskrze skvělé. Na 5* to není, ale 4* jsou dle mého zcela zasloužené, parádní sci-fi akčňák. ()

JK-Stinger

Dobře vymyšlené akční sci-fi s neotřelou detektivní zápletkou. Vysoké hodnocení hlavně za originalitu, ale i za povedené obsazení. ()

kamil.i

Zvláštne dni je pre mňa jeden z najinovatívnejších a najviac prehliadaných filmov svojej doby. Bigelow vytvorila dielo, ktoré mohlo byť kultom a v niektorých nápadoch predbehlo notoricky známe Minority Report. Napriek rozpočtu a technickým obmedzeniam polovice 90. rokov sa podaril vizuálne podmanivý, atmosférický neo-noir. Bigelow môže taktiež ďakovať svojmu ex za vynikajúci námet a komplikovaný scenár. Rozhodne odporúčam vzhliadnuť v pôvodnej nenadabovanej verzii. ()

husokachna

Za atmosférou hustou, že by se dala krájet, žil byl Ralph Fiennes a pral nám do hlavy cizí vzpomínky v pro mě nejlepším ztvárnění cyberpunku na plátně. I když s tím cyberpunkem možná přeháním, ale ten film je pro mě prostě atmosférou cyberpunk...těžko se to asi vysvětluje. Kdyby jen chtěla Kathryn Bigelow točit dál takovýhle filmy, místo toho, aby se vyjadřovala k tížívým otázkám dneška. ()

majec4

Zvlastne scifi. Pocas celeho filmu som mal pocit, ze je to take becko, ale v sucte vsetkeho to nakoniec bolo velmi dobre. Bavilo ma to svojou atmosferou aj ked to bolo zbytocne velmi temne. Miestami to bolo na hrane unosnosti, lebo mi to prislo miestami az muzikalovo prepalene. Neviem aktualne najst lepsie prirovnanie. Na filme ma zaujala ucast Camerona a vykon Fiennesa. ()

barteca

Excelentní R.Fiennes. Kdybych měla volit, za který film si K.Bigelow zaslouží Oskara , volila bych tento mistrovsky natočený klasický thriller v kulisách postindustriální společnosti s přesahem do existenciální a etické roviny lidského bytí. ()

Petrus1

Skončil Rambo II a já už se chystala do hajan. Než jsem se ale vyprdolila, začal tenhleten filmeček a já musela zůstat. Abych se přiznala, tak jsem zůstala jen proto, že v tom hrál sladkej Vicent D’Onofrio a já si chtěla udělat další zářez do jeho filmotéky. Vincent byl sladkej a byl zase pěkněj hajzlík a částečně šílenej, což mu sedí nejvíc. A Ralph taky výbornej. Ale on celej film byl výbornej. Skvělej námět – jako mít takový „kazetky“ a užívat si svých tajných zvracených představ by bylo fakt super! Akorát teda myslím, že mé představy by se jen těžce natáčely – pochybuju, že by Depp byl ochotnej natočit porňák, abychom si my, jeho perverzní fanynky, s ním mohly užívat. No, ale nebylo by to marný :-) V tomto filmu si ovšem na své přišli spíše pánové – pohled na krásnou J. Lewis a její kozičky jistě ocenili… ()

Saur.us

Perfektní scifi noirová detektivka (chtěl jsem ještě napsat cyberpunková ale chyběli tam androidi) z nepříliš vzdálené minulosti s parádním scénářem J. Camerona a pěkným závěrečným rozuzlením. Celý film exceluje Ralph Fiennes v roli dealera zážitků a expolicisty v temném, nepokoji zmítaném městě LA v průběhů posledních tří dnů roku 1999. Nesmím opomenout soundtrack, poskládaný ze songů takových hvězd, jako jsou The Doors, Marilyn Manson, Trickie, PJ Harvey, Skunk Anansie nebo Bob Marley. I přes svojí stopáž parádní, ale naneštěstí dost neznámý film. Silná čtyři ()

Caaslav

zajímavě pojatý svět "předapokalyptického světa" kdy společnost funguje ale ohromná zločinost a morální úpadek lidí nevyhnutelně v budoucnu povede ke zničení světa je ze začátku zajímavě a poutavě vykreslen. To je ale asi tak všechno co tenhle film vyzdvihuje. na začátku jsem uvažoval nad 4*, sestupná tendence je však nevyhnutelná a u mě klesla na 2* těsně před koncem filmu. ()

kowalski

Ten film strašně zestárl. Má blbej scénář a chvilkami se i postavy (hlavně hlavní) chovají blbě, neuvěřitelně a nebo přehrávají jako prase (hlavně hlavní;)). 2 hvězdy za atmosku a z nostalgie. ()