ostravak30

Technologie budoucnosti zde popisovaná nemusí být nutně až takový výmysl. Že něco podobného bude nejspíš možné se dá předpokládat. Tenhle film by v tomto ohledu mohl být vizionářský. Na druhé straně je snímek dost náročný na sledování. Jeho tempo je pomalé, vždyť dobrých pětačtyřicet minut se ve filmu nic neděje a my jen zjišťujeme, s čím vlastně Lenny Nero kšeftuje a jak vypadá jeho svět + nějaké to seznámení s postavami. I poté, co se objeví nějaká zápletka se postavy tak nějak točí v kruhu a nikam se moc neposouvají. Trochu mi to připomíná počítačovou hru, ve které hráč hledá východ a aby se mu to podařilo musí několikrát narazit na slepou uličku a vrátit se stejnou cestou opět na začátek. Jako by pak filmaři chtěli pomalý začátek divákovi vynahradit, konec je naopak nahuštěný. Když už si divák myslí, že je konec, přijde nějaká další událost a zvrat. Samotný nápad nestačí na více než dvou a půl hodinový snímek, což se za mě zde potvrdilo. V tomto ohledu se moc nedivím, že diváci film nepřijali a ten se tak stal propadákem. Na druhé straně, už dnes vám může někdo ukrást myšlenky, ačkoli zatím jen elektronicky. Ta doba, kdy se to ale bude dařit a i myšlení bude moct být zneužito se ale blíží. ()

LuckyK

Skvělý nápad s nahráváním vlastních prožitků na disk a jejich následným přehráváním kdykoliv a kýmkoliv. Je vidět, že za tím stojí James Cameron.Ve své době velmi invenční a znepokojující s jedním z nejlepších soundtracků historie. ()

Zodiak

Nechapu to, miluju SCI-FI ale tenhle film me obloukem minul. Scenar je opravdu paradni, ale Ralph a Kathryn me v tomhle filmu proste nudi k smrti. 2x rozkoukano a ani jednou jsem nebyl film schopnej dokoukat na jeden zatah. Zde se ale jedna evidentne chybu na mem primaci................60% ()

J.Mayen odpad!

Nekonečný příběh v provedení J. Camerona, tak jak mě zklamal tenhle film a režisér zároveň timhle odpadem mě snad podobně nezklamal nikdo jinej.Film jsem bohužel nebyl schopnej dát najednou,ale po částech, již po půl hodině jsem netušil jaký byl začátek, po hodině jsem netušil a nic si nepamatoval co se událo předchozí hodinu,další den jsem si nepamatoval lautr nic a konec film jsem si nahlas řekl, co tohle doprdele bylo?Víte co, já to ani raději nechci vědět.S filmem Existenz bych nesrovnával, protože s ním fakt nemá nic společnýho, jestli pár drátů na hlavě mělo předstaovat děsně futuristiký rok 2000? Uječená černoška, kterou levou zadní zmákne policejn komandu,ale přesto to hraje na city, Lenny ano, Lenny ne, Lenni miluji tě, Lenni táhni do hajzlu, Lenny to a Lenny tamto, 2 hodiny a 20 minut mého života jsou ty tam a já si ještě nějaký ten páte budu vyčítat a tlouct se do hlavy, že jsem si tuhle sračku stahoval. Jasnej odpad pro rok 2013. ()

Jarlaxle

Realizací může připomínat snímek nějakou variaci na Blade Runnera. I když není z budoucnosti až tak vzdálené - teď už spíš z alternativní minulosti :-) Myslím, že i po dvaceti letech může jít o zajímavou sci-fi. Případně si fanynky Ralpha Fiennese mohou svého miláčka prohlédnout v poměrně netypické roli. Bohužel film trochu sráží to, že se z děje v průběhu stane takový nepřehledný guláš, aniž by zápletka byla kdovíjak komplikovaná... ()

Pajela

Tak kazdy slavi silvestra po svem, ze..? :-) melo to perfektní temnou atmosféru. Scény z koncertů v klubech mi delaly pomalu husinu. Moc příjemná akční sci-fi podívaná. ()

Logarto

Stylový temný sci-fi thriller se zajímavou premisou ale překvapivě špatným provedením. Film podráží špatně strukturovaný scénář těkající mezi mnoha nesouvislými tématy, které se snaží neobratně spojit jednou dějovou linkou. Z kvalitního začátku vyrostl příběhový zmetek, o který divák po právu ztrácí zájem. Připočtěte herecké výkony na úrovni špatného pornáče s přemrštěnou stopáží a vyjde vám promarněná příležitost. I tak se ale filmu daří držet nad vodou svěžími nápady, provokujícími myšlenkami, stylovým soundtrackem a děsivě reálnou atmosférou násilných USA na pokraji občanské války. Možná stačilo jen trochu času navíc, ve střižně vytrhat plevel který tvůrci sami scénářem zaseli a mohlo se jednat o kultovní nadčasové scífko. Takhle nám zůstala jen o průměrná 150 minutová epizoda Černého zrcadla. ()

koza3

Cyberpunk history 105: V rámci vzdělávání a přípravy na replay CP2077 sjíždím top perly cyberpunk univerza. Strange Days bylo hodně o Braindance (modří už vědí), co by nám nahrávky zážitků a jejich reprodukce mohly přinést a kde už to smrdí průserem. Tady to samozřejmě bude zavánět tím druhým a máme co dočinění s velkou konspirací. Spolu s přelomem milénia a otazníkem, zda se všechny Windows dokážou poprat s dvoujkou na začatku letopočtu tu máme pěkné cyberpunkové drama s typickým nádechem high tech low life. Glavní hrdina byl trošku přitroublý a tak trochu zbabělec, jeho femme fatale byla průměrná holka z Rancho Coronado, ale nakonec to všechno dobře dopadne a ta holka co rozdává polibky jehlovým podpadkem najde své vysněné náručí. Přijemná podívaná a ještě příjemnější soundtrack kombinující tvrdší rock spolu s trochou elektroniky. ()

Sekel

Stoprocentne nejlepsi film Kathryn Bigelowove. Ralph Fiennes a Michael Wincott nezapomenutelni. Skvely napad se snimanim vrazdy z pohledu vraha i obeti, tuhle scenu si budete pomatovat. ()

Rorie

hodně zajímavý film..co zajímavý - pro mě jeden z nejlepších (jestli ne nejlepší) sci-fi filmů co jsem kdy viděla......jak námět,herecké výkony tak i dojem(který na vás tenhle film musí 100% udělat) určitě na 4 hvězdy vystačí..bohatě ()

Sethlans

Kathryn dokazuje, že není žádný amatér, ale výborná režisérka. Natočila vážně vynikajíci Sci-fi/thriller, plný báječné atmosféry a plných vynikajících hereckých výkonů. Pro mě jeden z nejlepších Sci-fi této doby. 98% ()

Grázl83

Tak tohle mě nechytlo. Nelogický a občas až stupidní scénář, což bych od Camerona nečekal. Žena utíkající davem lidí před policijí, kteří střílí do lidí :-) ()

Patr1k

Pri takejto dĺžke filmu by som sa viac pohral s príbehom, vela hluchých scén, herecké výkony skvelé, škoda toho, že herecká hviezda Michael-a Wincott-a zhasla s príchodom milénia, lebo ako záporák bol vždy skvelý. ()