zekon

Nápad možná nebyl špatný, ale zpracování je otřesné a nezáživné. Po 60ti minutách stupidní sračkonudy se začne objevovat nějaký děj a a dojde k nějakému posunu. To nestojí za to trápení. Velmi mizerně prostříháno a vypadá to jako nadstavovaná kaše aby byla stopáž co největší. Scifi nádech tam samozřejmě je, ale evidetně Bigelow na tento styl nemá. Možná byli všichni zhulení od štábu až po herce, pak bych to chápal :) ()

Chicharron

Zvláštní dny...spíše divné dny, divné účesy, divná story, divná režie, a divná očekávání z příchodu roku 2000, která se nikdy nenaplnila. Tom Sizemore vypadá jak polobuzerant, ale to u LGBT režisérky asi nevadí, stejně jako buznoidní obsese postavy Ralpha Fiennese v hedvábných košilích a kravatách. Pobavila zásoba fake Rolexek, ale jinak je tento film zbytečně užvaněnou předlouhou rádoby sci-fi, které by prospěl zásah střihače... ()

malyLibor

Film mne hodně překvapil. Jen nevím, proč že jsem se ho vlastně tak bál, když scénář napsal můj oblíbený James a také moji oblíbení místní recenzenti se vyjadřovali pochvalně. Inu, asi to tak mělo být, že jsem ho viděl až dnes. V pravou chvíli. A teď jdu na Terminátora. Myslím, že mne čeká pár dní poněkud temné budoucnosti, která se naštěstí zatím nestala... ale stále se ještě může stát, pokud lidi nedostanou rozum... čemuž ovšem zatím nic nenasvědčuje :-) ()

Bragi66

Bývalý policajt se živí překupnictvím paměťových disků, které obsahují nahrané vzpomínky a pocity i zločiny. SF, které režírovala žena, už jenom to stojí za vidění. Navíc je to slušně odvedená konstrukční i filmová práce. ()

cepeckar

Jeden z najlepsich filmov, ake som kedy videl, patri do mojej dvestovky :o) neodputate sa od neho, az kym nevidite zaverecne titulky, pani Bigelow si pozvala velmi vhodnu skupinku 'ksichtov' a uvarila chutny thrilerovy gulasik, skvela hudobna rezia a tmave, ale farbiste sceny, perfektny strih, akcna kamera, kde treba pribrzdi, to je mozno najlepsi film, aky urobila, ale verim, ze sa este prekona... ()

weetya

Hodně temný, preapokalyptický, trochu noir scifi krimifilm, dalo by se říct. Atmosféra je velmi hutná, trochu jako v Blade Runnerovi, konec tisíciletí klepe na dveře . Ralph Fiennes skvělý sympaťák, příběh je promakaný a konec je překvapivě velmi sladký (Kombinace Osobního strážce a Smrtonosné pasti 1). Hlavní hrdina Lenny to nemá opravdu vůbec lehké, vrah se mu vysmívá zasíláním nahrávek vražd svých obětí a dost často dostane i pěkně naloženo, ještě že má sebou občas Mace. Co víc, nová technologie od FBI a její použití jsou nepříjemně reálné. ()

Inner

Na dobré myšlence založené, ponuré sci-fi odehrávající se na přelomu milénia. Ralph Fiennes fajn, Juliete Lewis hezká, Angelu Basset nemusím. No a tak je to i s tímhle filmem. Začátek fajn, prostředek ještě lepší, jen to sráží ten konec. 65% ()

Mezerník

Po pár letech jsem to viděl znovu a zvyšuji hodnocení z 80 na 90 procent. Zvláštní film. A Juliette Lewis ve své nejlepší formě :) Škoda, že to nerežíroval sám Cameron nebo naopak třeba Cronenberg (koneckonců k jeho eXistenZ má tenhle film blízko). I tak ale výborné, až na ten konec, no (myslím úplný konec, ne pointu). ()

stuj

Sci-fi ani ne. Spíše akční krimi v budoucí, lehce anarchistické, společnosti, kterou se snaží policie krotit. Budoucnost je ale hodně povedeně ztvárněná. Vůbec bych netipl, že film pochází už z roku 1995. Děj utíká svižně a nenudí. Je hlavně o detektivní práci odpadlého poldy a jeho známých - nacházení nových indicií a zjišťování, jak moc spouvisejí přímo s nimi samotnými. Souboj na konci je také povedený. Teda až na tu kudlu v zádech a kravatu :) ()

Vindemiatrix

Prostředí společenského chaosu a obav z příchodu nového milénia dodává filmu příjemně temnou a drsnou atmosféru, jenže ve (zbytečně natahovaném) závěru se ukáže, že to s tou sociální apokalypsou či hrozícím policejním státem nebude až tak žhavé a že šlo spíš o hru na efekt. I ta ovšem vyžaduje značnou režijní zručnost, stejně jako suverénní vrstvení žánrů a ukočírování složitého děje. Ten byl na můj vkus překombinovaný, což si vybralo daň v podobě ne zcela uvěřitelné interakce mezi (ne zcela uvěřitelnými) postavami. Přesto mě film zaujal a na dvě a půl hodiny příjemně pohltilt, možná i proto, že jsem jej shodou okolností zhlédl na silvestra. ()

Dann99

Chcete vidieť ako nakope zadok Lana Wachovski Ralphovi Fiennesovi ktorý má v tomto filme vlastnú osobnú strážkyňu?Veľmi podarené krimi s vynikajúcími hercami a ponurou atmosférou.U mňa za 4 hviezdy... ()

JerryPilsen

Celé strašně vyafektované.Zřejmě snaha zdůraznit pocitovou stránku nelegálních praktik.Ostatní je slušná detektivka,ale některé scény strašně utahané,včetně závěru. ()

alphatown

Film jsem viděl až teď v roce 2013,zub času je na něm vidět.Děj je složitý a film moc ukecaný,co by šlo vyjádřit jednodušeji,tam se moc kecá.Jsou zde překvapivé zvraty,když o nich zpětně uvažujeme zjistíme zásadní nelogičnosti.Ale dozvídáme se něco o lásce,že život jde dál,takže se nezasekněme na jednom člověku,protože je vedle nás někdo,koho svým srdcem nevnímáme,ale měli by jsme.Film je zajímavý,ale musíme se jím prokousat,dokud se nezačne něco srozumitelného dít..Ten příběh se odehraje ve dvou dnech,ale natočen je tak utahaně,že je to jako filmový rok.Ty vztahové záležitosti filmu určitě vyžadují více než dva dny..Došlo prostě k překombinování,naházelo se do hrnce příliš mnoho a výsledný pokrm není adekvátně chutný. ()

io.

Kdo zabil zahradníka? nebo spíš rapera a prostitutku - o tom to zhruba je. Myšlenka byla dobrá, ale zbytečně roztahaný děj, až konec měl správný spád. Tři čtvrtiny filmu mě vyloženě nudily. Smysluplný děj lezl z hromady předlouhých sekvencí, jak z chlupaté deky a ještě pomaleji. Dobrá hudba, dobrá kamera, dobří herci ... není tomu v podstatě co vytknout, až na ten roztahaný scénář a zbytečně o hodinu přestřelená detektivka. ()