Energická lékařka Alice Váňová nastoupí jako závodní lékařka šachty Mír. Na radu svého bývalého kolegy doktora Kaleše se pustí do výzkumu, jehož cílem je prevence silikózy pomocí takzvané kalciové bariéry, což v praxi znamená pravidelné pití mléka. Jenže přinuťte horníky, aby veřejně pili mléko. Na první pohled nepřekonatelný problém. Ale nic není nemožné, a tak to prostě partička sedmi horníků, přezdívaná parta hic, dostane příkazem. Jenže i přes stranicky zdůvodněnou přednášku o prospěšnosti celé akce havíři statečně odolávají naléhání, aby se experimentu zúčastnili. Předseda ROH Janeček se nakonec rozhodne, že zvítězí všemi prostředky. S milými rebely se proto pustí do psychologické války... (oficiální text distributora)

zdeny99

Názorná filmová ukázka dějin, která je zobrazená líbivou formou na objednávku tehdejšího režimu, neboli socialistická hňupovina, u které se člověk musí ironicky jen smát. I tak se ale člověk pobaví, protože děj je zfilmován líbivou formou a nejedná se o takové sračky, které se točily v padesátých letech, ačkoliv socialismus z filmu doslova vyzařuje. Pro mne osobně se jedná o průměrný film a v televizi jej vidíme jen v době, kdy zrovna nemají co vysílat. Účel filmu je, že se musí pít hodně mléka, aby byli dělníci zdraví a silní, aby mohli rychleji splnit plán a tím pomoci vybudovat mír a socialistickou společnost. Všude po fabrice jsou nástěnky s nejlepšími dělníky. Vrcholem socialistické mašinérie je Dvořákův výrok na zdravotní prohlídce, u které se musí normální člověk popadat za břicho, jak to hrdě říkal. Doktorka: "Kdy jste se narodil?" - Dvořák: "Ve 48. roce, ale až po únoru. Jsem ten z nové doby." Nakonec i samotní dělníci pochopili, že je to totální blbost, a tak jich sedm doneslo svůj půllitr mléka ředitelovi fabriky, aby vše vypil. [2359. hodnocení, 100. komentář, 43%] ()

#47

Když se zamyslíte nad tím o čem tento film vlastně je, vyjde vám socialistická komedie o hornících a mléku...čili scénář prakticky nulový a ani herecká elita tehdejší doby tuto 92 minutovou reklamu na mléko nezachrání. ()

hribisko odpad!

S mlékem na věčné časy, soudruzi. A nikdy jinak. Ať žijí naši pokrokoví havíři, hurá! Aneb netřeba plakat nad rozlitým... ()

Kakho-oto

Velice velice nepovedený film režiséra Bočana, který jinak patří k mým nejoblíbenějším režisérům. Snad nejhorší česká komedie natočená v 70. letech a to je opravdu co říct! ()

GIK

Obával jsem se, že Babka na hlavní roli stačit nebude. Ale mile mě překvapil. Svého prohnaného odborového tátu horníků zvládá s bravurou. Rázlové to tady sluší jak nikdy. Z filmu jako celku jsem moc nadšený nebyl, ale má spoustu dobrých gagů podpořených dobrými herci, kteří si s chutí střihli horníky. Nejhezčí moment filmu: Babka nahání horníky na "školení" a následná cesta na podnikovou chatu podbarvená Štaidlovou hitovkou. Píseň jakoby skončí a ihned začne hrát znovu. Nemám rád ve filmech koktaly. Tady je ale dobrý, že ho ostatní neberou korektně, ale dělají si z něj kvůli tomu srandu. Opravdový mistr je na to Fišer, který Vyskočilovo načaté slovo vždycky pohotově a vtipně dokončí. Dvořák zase předvede vynikající fór s Ka-Kamilou. Skvělé kouzelnické vystoupení Nárožný - Babka. Dokonce i Kemr dává koktalovi co proto. Braní Božího jména nadarmo: Stašová: "pro K.P." Zednářská symbolika: podání ruky - Moučka + Satoranský, Moučka s Babkou (např. 1:01:11); 44:06, 44:11 - Moučka - merkel sign; 56:16 - Babka, 1:11:16 Nárožný - devil horns; 59:12 - Satoranský - merkel sign. "Je to tři tři." ()

tranquill

"Narozen 18.března 1948. Po únoru. Já už jsem dítě novejch časů... " A podle toho vypadá i tato socialistická komedie. ()

Martensson35

Komorní dílko socialismu,na které ,po shlédnutí skutečného dna budovatelské tvorby, nahlížím shovívavěji.Jednoduchý děj vykreslující "peripetie" horníků vystavených „pokrokovým pokusům pití mléka“ vyvážený,s Menšíkem v čele,celkem sympatickým obsazením.Třetí hvězdička za scénu "pochod sedmi statečných". ()

Chip89

Výborné herecké obsazení našich es v kinematografii,ale ten komunismus tam je cítit až je to nechutný. Pár hlášek rozesmálo,ale v té době uměli vznikat lepší filmy. ,, Neříkej jí Kakamila je to Kakamila":D:D ()