Energická lékařka Alice Váňová nastoupí jako závodní lékařka šachty Mír. Na radu svého bývalého kolegy doktora Kaleše se pustí do výzkumu, jehož cílem je prevence silikózy pomocí takzvané kalciové bariéry, což v praxi znamená pravidelné pití mléka. Jenže přinuťte horníky, aby veřejně pili mléko. Na první pohled nepřekonatelný problém. Ale nic není nemožné, a tak to prostě partička sedmi horníků, přezdívaná parta hic, dostane příkazem. Jenže i přes stranicky zdůvodněnou přednášku o prospěšnosti celé akce havíři statečně odolávají naléhání, aby se experimentu zúčastnili. Předseda ROH Janeček se nakonec rozhodne, že zvítězí všemi prostředky. S milými rebely se proto pustí do psychologické války... (oficiální text distributora)

Hombre8

Ve své době poměrně oblíbená věc, která už dnes samozřejmě nemá šanci. Pro nostalgiky ale svou cenu má. ()

fricek12

Špatně napsaný scénář nezachrání ani banda zasloužilých umělců. Tenhle film měl taky tu smůlu, že vyšel vedle Marečku, podejte mi pero. Oproti klasice je tohle samozřejmě jen slabý průměr, kde volný humor ustupuje dobové agitaci. Zdař bůh! ()

Gareth_Jones

Klasická socialistická agitka 70-tych rokov, kde bolo množstvo skvelých hercov, len ten príbeh bol oničom. Smola, aj to sa muselo točiť. ()

Peddro

Vynikající herci ve velmi povrchním příběhu, který je úplně o ničem. U prostoduchých dialogů člověk trpí, jako zvíře. Ale do pozadí si to občas pustím, právě díky obsazení a solidaritě s herci, že museli pít mléko. Taky  bych s tím měl problém :-D ()

ZelenyPaul odpad!

Opravdu těžké rozhodování mezi "Odpad!" a *****. Parta hic je tak neuvěřitelným filmem, jehož sledování osciluje mezi výbuchy smíchu a nevěřícným úžasem. Parta ostravských horníků hovořících se silným pražským přízvukem, popíjejících v rámci experimentu mléko je opravdu silným zážitkem. ()

Lockeroom

Je dobře, že je ta doba a ideologie pryč ( i když ??? ) a mohu se tímto filmem pobavit, trochu masochisticky nad socialistickou minulostí a trochu opravdu dobrými herci .... ()

P/\/EL odpad!

hm, nuda, nuda, nuda, protěžovaná parta herců, pár kvalitních, ale hlavně Moučka, Rázlová, těžko se to snáší, jinak mléko je myslim, že fajn nápoj (bylo propagováno všude možně, na východě, na západě...), ikdyž se říká ledacos, dneska už se za tak zdravé nepovažuje, pak tedy samozřejmě ty supermarkotové náhražky.....jak řiká děda - obarvená voda........jako v 70. letech vznikla i celá řada dobrejch komedií, Svěrák-SMoljak, Vorlíček....a tak.... ()

Udet

..socagitka na pití mléka, i když to místy vyznívá jako opatrná parodie na ni.. ..slaboučký příběh leč velmi dobré herecké obsazení i výkony, hlavně pana Menšíka.. ..ten prostě dodal zábavě grády vždycky.. ()

lactarius

Soudružská, nezávadná legrace. Dávám 40% za jeden světlý okamžik - a sice když nechává Nárožný Babku zmizet v bedně. ()

Indio

Jéje ja jsem to asi blbě pochopil. Vona je to fakt asi agitka na pití mléke a komunistickej vyplach hlav. A já nevzdělanec jsem v tom viděl spíš parodii na podobně važně brany filmy. Možná byl záměr ale úplně jinej a nebude to poprvé kdy je moc názorů na jeden film kterej možná vznikl mimochodem nebo z jinych duuvodu na ktery seru....I kdyby to byla agitka nacokoli-líbí, nelíbí- je to na člověku. Miluju Majora Zemana i když jsem proti té době a co. Jo a mlíko nepiju. ()

Barney

Neuvěřitelně tupé. Člověk by řekl, že je skoro nemožné natočit něco tak slabomyslného s tolika výbornými herci. Ale Hynek Bočan to dokázal. Odpad jsem nedal jenom proto, že existují Rodinná pouta, Lařina volba, Velkolepé století a venezuelské telenovely. ()

burg odpad!

Do psí díry, co bylo tohle za zkur... agitku? To soudruzi nadojili o pár litrů mlíka navíc a nevěděli co si s ním počít? ()