„Já už budu hodný, dědečku!“

• Slovensko Já už budu hodný, dědečku!
TV spot 1

Pražský herec Theodor Bergner, zvaný Dóďa (M. Kopecký), dostal v divadle roli Misantropa. Je to postava, která mu dokonale sedne, protože Bergner sám je nesnášenlivý, konfliktní a škodolibý člověk. Kde může, tam dělá škodu, a zásadně se přitom neomlouvá. Sám sebe ovšem v televizi vydává za vzor slušnosti. Jednoho dne ve vlaku potká tajuplného dědečka (L. Pešek), který ho nabádá, aby své chování změnil. Bergner staříka ignoruje. Netuší však, že měl co do činění s opravdovým pohádkovým dědečkem. Brzy poté se kolem Bergnera začnou dít věci… Pro začátek ho omylem zmlátí žárlivec Bambas (F. Peterka). Nepříjemnosti však nabírají na obrátkách a neberou konce. Přicházejí zásadně od lidí, kterým Bergner předtím hulvátsky ublížil… Oblíbená česká komedie scenáristy a režiséra Petra Schulhoffa byla inspirována televizní sérií Trapasy, kterou tento tvůrce natáčel koncem šedesátých let a ve které, stejně jako ve filmu, exceloval Miloš Kopecký. Po jeho boku stanula Alena Vránová. (Česká televize)

Rathalos

Milos Kopecky v ulohe vybusneho cholerika,ktoru zvladol bravurne,je to genialny herec,klobuk dole pred nim a tato komedia nema chybu,bavil som sa kralovsky...:-) ()

Besyn

Bez Miloše Kopeckého by to asi za moc nestálo,takhle je to velmi solidní komedie s několika skvělými momenty. ()

horovska

Až příliš mi tato komedie zavání výchovně ideologickou masáží, tepání měšťácké morálky. Také až příliš okaté provázání s pořadem Trapasy, který vznikl ve stejné době mi připadá hodně v prvním plánu. A ta příšerná hudba! Ale na druhou stranu: Miloš Kopecký ze špatného scénáře svým jedinečným talentem dokázal udělat vcelku zábavný film - s velmi trapným závěrem na balkóně - ale to už byl trapas neplánovaný, obávám se.. ()

Véronique

Je to film Miloše Kopeckého - napsán pro něj a pro jeho snad nejjiskřivější hereckou stránku, tj. hypochodnrie přecházející vlastně k takové dětinské rozpustilosti:) Některé scénky jsou nezapomenutelné a i herci, kteří zde nedostali velký prostor (př. D.Hajská a M.Motlová) se vryli do paměti. Styl komedií P.Schulhoffa mám ráda - už jen proto, že si bez servítku a způsobem sobě vlastním bere na paškál charakteristické české rysy. 70% - hodnocení zvedl především excelentní výkon Mildy! ()

Iriquindae

I když je to divné, mám morality rád. Tahle už na mě ale byla příliš přímočará a mravokárná. I tak mi ale film zlepšil náladu, není to špatné a Miloš Kopecký stojí za to, nakopal bych ho :) ()

AxelWers

Miloš Kopecký ako ukážkový nervák rád robí druhým veci napriek. Jedného dňa sa karta obráti a všetko sa mu začne vracať aj s úrokmi. Dobrá komédia, myslím, že by si zaslúžila trochu vyššie hodnotenie. Hádka medzi Kopeckým a Filipovským ma vždy veľmi dobre pobaví :)) ()

whisker

Největší český filmový nervák byl právě Miloš Kopecký. Herecky to zvládl na jedničku. Celkově mě tato československá komedie dost bavila. Jak jsem byl menší, tak jsem si to pouštěl pořád dokola a nikdy mě to neomrzelo. Jedna z těch lepších starých komedií, která určitě nezklame. ()

Hraboshka

Přijde mi to tu dost podhodnocený, mně se to moc líbilo... Je to sice poučný, ale to mi nevadí. Obzvlášť když se díky tomu pěkně pobavím a zasměju. Jasně, stojí to celý na Kopeckém, ale to mi taky nevadí. Když je to tak dobrej herec, tak ať to na něm klidně stojí... A třeba Kopecký s Filipovským nebo Veškrnovou je super! ()

Inozuka

Někdy mi přijde až neuvěřitelné, jak režisér, který natočil noirovou sérii s majorem Kalašem pak mohl dělat takové komunální satiry jako je například Já už budu hodný dědečku. Ne, že by to byl úplně špatný film, ale vzhledem k tomu, kdy byl natočen, z něj tak nějak cítím tu normalizační pachuť. Jinak celý tenhle film jednoznačně stojí a padá s Milošem Kopeckým. Mám k němu docela ambivaletní vztah a jsou filmy, kde ho nemůžu ani vystát - převážně právě ze sedmdesátých let. Ale tady je prostě boží a role misantropa mu sedne jako ulitá. Nezklame ani František Peterka jako žárlivý manžel a Josef Větrovec v roli ředitele divadla. Lehčí komedie, která neurazí ani nenadchne. ()

Zikus

Kopecký je výbornej, ale lidumilskej scénář stavěnej pro průměrný čecháčky mi zkurvil celej film. Jde o to, že špatnej není on, ale ty dementní lidi okolo. ()

-henry-

Začínám doceňovat normalizační komedie Petra Schulhoffa. Nejen pro charakteristicky patinovaný look z těch let, ale z dnešního hlediska jsou nebývale kruté a drsné. Nemám problémy s moralizováním, když je to prezentováno sebeparodicky (SIMPSONOVI) nebo ukazuje "to špatné" tak brutálně, až to má "ozdravný" efekt (KLUB RVÁČŮ). Tohle je něco mezi. Tak nějak...:) ()

donkocicak

Petr Schulhoff nezklame, jeho komedie se mi líbí a tahle je výtečná. Miloš Kopecký a Ladislav Pešek, to je dvojka k pohledání. V menších rolích jistě zaujme Marie Mottlová jako drbna z ulice, František Peterka jako žárlivý manžel nebo Nelly Gaierová jako "naftalínová baletka" :) ()

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016