„Já už budu hodný, dědečku!“

• Slovensko Já už budu hodný, dědečku!
TV spot 1

Pražský herec Theodor Bergner, zvaný Dóďa (M. Kopecký), dostal v divadle roli Misantropa. Je to postava, která mu dokonale sedne, protože Bergner sám je nesnášenlivý, konfliktní a škodolibý člověk. Kde může, tam dělá škodu, a zásadně se přitom neomlouvá. Sám sebe ovšem v televizi vydává za vzor slušnosti. Jednoho dne ve vlaku potká tajuplného dědečka (L. Pešek), který ho nabádá, aby své chování změnil. Bergner staříka ignoruje. Netuší však, že měl co do činění s opravdovým pohádkovým dědečkem. Brzy poté se kolem Bergnera začnou dít věci… Pro začátek ho omylem zmlátí žárlivec Bambas (F. Peterka). Nepříjemnosti však nabírají na obrátkách a neberou konce. Přicházejí zásadně od lidí, kterým Bergner předtím hulvátsky ublížil… Oblíbená česká komedie scenáristy a režiséra Petra Schulhoffa byla inspirována televizní sérií Trapasy, kterou tento tvůrce natáčel koncem šedesátých let a ve které, stejně jako ve filmu, exceloval Miloš Kopecký. Po jeho boku stanula Alena Vránová. (Česká televize)

mr.bredok

celkem jsem se u toho bavil. Hlavně tam hrál skvělý Kopecký. I když nutno připustit, že měl mnohem lepší role. Ty **** jsou pak především za scénku, kdy Kopecký chtějící udělat dobrý skutek sveze autem nějakopu babku. Ta odmítá, že to nestojí za to, Kopecký ji přesto složitě i čaganem nacpe do auta a po ujetých 20 metrech ho babka zastaví se slovy Stůjte tady bydlím. ()

PetrJulian

Můj asi nejoblíbenější film s M. Kopeckým. Obsahuje dost vtipných momentů, i když je nakonec fakt, že lehce nad průměr pozvedá film právě výkon Kopeckého. 3 1/2. ()

melisos

Miluju Kopeckého jako herce a ikdyž měl spoustu hodnotnějších filmů ( viz. Já truchlivý bůh nebo Lakomec ) , tak tohle patří mezi mou nejoblíbenější komedii na celém světě . Není nic víc . Má spoustu hlášek , které nikdy nezapomenu . Proto jsem ji musel zařadit do Top 10 . Nechápu , že Schullhofovy komedie berou dneska jako nějaké odpadní záležitosti , protože byli nejvíce založené na prostých lidských životech z různých pohledů dané společnosti a z toho vycházející typ humoru . A ti , co píšou o filmech jako tehle , že to je normalizační patos , předrevoluční bahno anebo nějaká agitka , tak bych chtěl vzkázat , že jsou vykrákaní idioti bez mozku a názoru . Těm kteří mají vidiny že , co se natočilo v té době , řeklo soudruh anebo jiné věci , které prostě s tou dobou byli spojené byl odpad . ()

moviepill

Parádička. Miloš Kopecký žiari a exceluje. Film nabitý hláškami a výborným situačným humorom. Nezaslúži si nízke hodnotenie. "Za prvé, je tady přechod!" - - "Co je mně do toho, že jste v přechodu?!" :-D ()

Limetka_M

Jojo, Kopecký je zde cholerik jak vyšitý, role mu naprosto sedla. Tento film mě stále baví, i když jsem ho viděla nejméně desetkrát..:)) Některé scény jsou opravdu pamětihodné (např. hádka s režisérem nebo doktorem, u kterých vždy bouchnu smíchy) . ()

waltosin

Miloše Kopeckého jsem si nejvíc oblíbil v této roli nerváka,hulváta a samozřejmě cholerika. Myslím že mu role byla ušitá přímo na míru, protože když hraje takového borce tak se vždycky neuvěřitelně nařechtám :D 80% ()

guma

Osobně si myslím ze p. Schulhoff je nedoceněný génius české filmové tvorby - jeho detektivky jsou fakt detektivky a komedie jsou komedie. Jako třeba právě toto, podpořeno naprosto senzačním Kopeckým. Co scéna, to perla. 85% ()

honzic

Výborný výkon Miloše Kopeckého, kterému se hrdina docela podobá i v reálném životě. Sice to není taková komedie jako Zítra to roztočíme apod., ale má celkem dobrý nádech a je dobře koukatelná. Hodnocení: 70 % ()

Gig

Měli jsme tu slavné filmové i seriálové choleriky. Byl tu Marvan v Andělovi, Sovák v Chalupářich a mnoho jiných. Byli tu převychovaní cholerici jako např Marvan v Posledním mohykánu. Teď tu máme opět převychovaného (skutečně?) cholerika v podání geniálního skutečného i satirického i parodického i divadelního pana Kopeckého. “Já vám ty peníze vracím.” ()

Simako

Není to úplně špatný, stará dobrá česká komedie!! Myslím si že pan Schulhoff natočíl přece jenom lepší komedie!!!Dokonce bych řekl, že se měl spíše držet žánru, který točíl v 70letech, tedy krimi!! ()

tamadas

Když se na takovéhle filmy díváte nic tim nezkazíte. Rozhodně to není ztráta času i když to není nic extra. ()

paniColombova

Nejlepší role Miloše Kopeckého. Nikdy jsem se při něm tak nezasmála jako v tomhle filmu. Můžu si ho pouštět pořád. On byl opravdu Pan herec. Škoda, že skončil takto. Obdivuji jeho talent. ()

Skretule

Podle mě jedna z nejpovedenějších rolí, kterou si kdy M. Kopecký zahrál. Sám byl cholerikem a tak to na něho sedlo jak ulité. Jinak bez něj by film byl naprosto průměrný. ()

Peči

Pefektní komedie. Bezmocnost Miloše Kopeckého chvílemi opravdu kolosální. Docela jsem se i vciťoval do jeho kůže. Občas to taky člověk totiž zažije. ()

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016