Úspěšný dobrodružný seriál ČT, který vznikl na podkladě dvou románů spisovatele Jiřího Stránského "Zdivočelá země" a "Aukce" byl sestříhán do dvouhodinového filmu. Příběh je zasazen do Krušných hor i krušných časů dramatického osídlování českého pohraničí po druhé světové válce. Sem se vrací z Anglie bojový letec Antonín Maděra, aby v rodné vsi zapomněl na útrapy i hrůzy války a mohl tu "žít, pracovat a mít rád své bližní", jak sám říká. Jenže ten Svatý Štěpán, jenž musela jeho rodina v roce 1939 opustit, už není tím samým místem jako dřív. Ale to, co ho zde opravdu čeká, nemohl odhadnout ani ve svých nejbujnějších představách. (oficiální text distributora)

ostravak30

Bumerang, Zdivočelá země a Žabák. Tři filmy, které jsou vlastně o tomtéž. Jenže zde si tvůrci udělali tak trochu reklamu na seriál, kdy jej sestříhali do filmu. A tak vidíme Tondu Maděrů, kterak vzpomíná se svou Ilonkou. Pak už vzpomínají jen kucí ze statku. Vlastně je to všechno jen o připomenutí toho, co v seriálu má delší souvislý děj a tím pádem to i dává smysl. V sestříhaných vzpomínkách se ale smysl hledá těžko, protože souvislosti zde chybí. ()

route60

První série velmy dobrá ale potom to šlo skopce alespoń že Dejdar a ostatní dovedly vystihnout atmosféru tehdejší doby ()

PamelaJJK odpad!

Ani loajalita ke skvělému seriálu, ani úcta k panu Stránskému, ani vynikající obsazení a parádní hudba není důvodem, že bych tuhle hrůzu neoznačil za odpad. Takhle popravit kvality seriálu je až trestuhodné. Navíc je výsledkem neskutečný blábol, který i znalci seriálu nic neřekne. Náhodně vybrané scény, které jsou k sobě na přeskáčku bez logiky "přilepené" postrádají atmosféru. Absolutní přešlap. ()

pafka

Serial mam rad, i kdyz jsem k nemu mel pomerne dost vyhrad od odflaknutych a hloupych scen az po hlavniho predstavitele, ktery proste nehraje uplne uveritelne. Ovsem bylo to vzdy dost tematicky zajimave. Ale tahle sestrihana zmrsenina, to uz se nekdo musel hodne snazit tomu dat takovy uder tupym predmetem. Neskutecna skoda. Lepsi Bumerang, tohle v tomhle havu vzniknout nemelo. ()

shinlove

Nemůžu si pomoct, ale pro mě je Zdivočelá země nejlepším seriálem a tudíž i tenhle film musím milovat, i kdybych nechtěl...Je to prostě to, co mě potěšilo v české kotlině nejvíc a strašně se mě dotýkají osudy všech, kdo tam hrají a prožívám je s nimi, jako s žádnými českými postavami nikdy dříve a zatím ani nikdy později...5* ()

Cesty timem

Tehdy jsem viděl tenhle slepenec ještě před shlédnutím seriálu a vůbec jsem to nechápal a neměl jsem zprvu do seriálu chuť. Až moje mamka, když se na seriál začala dívat, mne to k němu nějak přivedlo a chytlo mne to. A to mi právě první díly (2-3) nějak utekly. Pak jsem ho celý viděl asi 2x i s dalšími novými díly a dal jsem poctivých 4*. A to nejsem na dlouhé seriály a je to z nich snad třetí u čeho jsem vydržel... Ale tenhle výcuc, který jsem po těch všech letech viděl znovu až teď, je úplně k ničemu. Nezasvěceného, myslím, nemůže bavit. On to množství postav a časové skoky, vzpomínky atd. nemůže nebo v nejlepším nemusí všechno chápat. A ten, kdo viděl seriál jako já, tak.... já nevím. Já jsem z toho teď měl asi jedině koně a hudbu. ()

Ywec

Seriál využívá luxusu časového prostoru a zobrazuje osudy válečného hrdiny a posléze vězněného "velezrádce". Kvalitní scénář a dobré výkony Dejdara, Hubinské a Langmajera povyšují toto dílo na přední mezi českými seriály. Občas využíváno jako předvolební antikomunistická kampaň. ()

godal odpad!

Tak...že je to průser,se vědělo už při natáčení.Stránský trval na svém a muselo se točit i to,co nemá s historií nic společného.Bočan to pojal tak,že natočil pitomost,která budí úsměv už při prvních minutách a Dajdar to dorazil.Peníze z toho tečou proudem a jediná kvalitní věc-je hudba.Nicméně musím souhlasit,že tohle je největší tunel ČT,která se dodnes za něco takového neomluvila.Možná proto už 15 let ignoruju jakékoli poplatky pro tuto sebranku... ()