Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiální text distributora)

HAL

Maximální efekt s minimálními prostředky... kdyby někdy někdo udělal hlasování o film který na první shlédnutí dokáže divákovi urvat hlavu, vyhrál by ho Šestý smysl. 8/10 ()

Satan

Shya nám to naservíroval pěkně. Celou dobu k onomu šokujícímu závěru odkazuje, směřuje tam diváka, ale stejně ho většina neodhalila. Pekelně mrazivé, hřejivě romantické a prazvláštně mystické. To jsou ingredience Šestého smyslu. Brullis okleštil svou postavu od svých typických úšklebků a chemie mezi Osmentem funguje znamenitě. Lekačky jsou prvotřídní (své samozřejmě udělala i neméně dobrá Howardova hudební vložka). Film, který brilantně pracuje s jedním nápadem a scénaristicky ho všemožně tvaruje a ospravedlňuje, aby divákovi předložil povrchní fakta aneb vidíme to, co vidět chceme. Účelně jednoduchá a efektivní hříčka. ()

pornogrind

Společne s filmem Ti Druzí jedna z nejlepších duchařin.Jen ten konec je tak geniální a překvapující že na druhé podívaní už zážitek z filmu není tak silný.Ale i tak plný počet. ()

mzss1

Zajímavej thriller s nádechem hororu. Willis zde hrál dobře, víc mě bavil ale ten malý kluk. Kdyby byl lepší konec filmu a lepší tempo dám větší hodnocení. Takhle je to tak na 82% = **** ()

liskam

Přestože jsem film viděl v kině před 15 lety, ke komentáři se dostávám až dnes :) včera jsme si ho pustili doma, a rozhodně jsem se nenudil. Myslím že tahle věcička se jen tak neokouká. Přestože film znám, atmosféru jsem si opravdu užil a herecké výkony jak by smet. Mohu doporučit opravdu každému. Za mě 85% ()

kingik

Na film se dá dívat, dokud neznáte závěrečnou pointu, která vlastně tenhle film i režiséra proslavila, a poté spustila lavinu závěrečných twistů v jiných filmech. Herci si nevedou špatně a autentický výkon Joela Osmenta jde pod kůži, i když tenhle film zase tak výjimečný neshledávám, a to hlavně ze dvou důvodů. Jednak mírně nudí a po závěrečném zjištění, že Willis je celou dobu duch, nudí ještě víc, a napodruhé už nezaujme. Mám ale takový pocit, že režisér Shyamalan už nikdy nepřekročil stín tohoto úspěšného filmu. A to je škoda. Nějaký talent rozhodně má. 60% ()

Snorlax

Tomuhle říkám mysteriózní thriller, který se nemusí za nic stydět. Doporučuji sledovat v parném létě, kdy se mrazení v zátylku hodí. ()

InJo

Nejslavnější a nejúspěšnější Shyamalanův film, který ale nijak zvlášť nezbožňuju - prvně jsem ho viděl na VHS s dabingem a znal jsem pointu (BTW jedna z nejgeniálnějších vůbec), takže můj zážitek byl značně ochuzený, ale taky mě zklamalo, že při dalších projekcích (tj. když už stejně všechno podstatné víte) mě to zdaleka nebavilo tak, jako poprvé... Nutno však podotknout, že na klasickou duchařinu je ŠESTÝ SMYSL nezvykle chytrý a s citem zpracovaný film. 70 % ()

Legas

Závěrečná pointa, která obrátí veškeré dění na ruby, je asi vůbec tím nejvýraznějším ze Šestého smyslu. Kvůli tomu jej člověk musí vidět znovu. Druhý pohled (shlédnutí) teprve odhalí, jak skvěle si Shyamalan po celou dobu hraje s diváky. Třetí pohled (shlédnutí) občas sice nutí diváka (rýpala = mě), aby se zamyslel nad nelogičností celé té záležitosti, ale o tom to NENÍ. Raději se dívejte na Šestý smysl jako při první projekci. Hltejte příběh, kvalitního Willise, zázračně výborného Osmenta, hutnou atmosféru a pozor na husí kůži po celém těle, která se objeví vždy, když ()

Webb

[6/10] (Hollywood, Kennedy/Marshall, Spyglass) (Technicolor /// Produkce: Kathleen Kennedy, Frank Marshall, Barry Mendel /// Scénář: M. Night Shyamalan /// Kamera: Tak Fudžimoto /// Hudba: James Newton Howard /// Nominace na Oscara: Frank Marshall, Kathleen Kennedy, Barry Mendel (nejlepší film), M. Night Shyamalan (režie), M. Night Shyamalan (scénář), Haley Joel Osment (herec ve vedlejší roli), Toni Collette (herečka ve vedlejší roli), Andrew Mondshein (střih)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE] ()

HoneyBunny

Při prvním shlédnutí jsem si pět minut před koncem naivně myslela, že ta legendární pointa je v tém, že ti duchové Osmentovi vlastně nechtějí ublížit. A pak to přišlo. Bez toho šoku na konci by to byly za slušné herecké výkony a režii čtyři hvězdičky, ale jen málo filmů má tak zdrcující finále. ()

Tsuki

Skvěle promyšlený strašidelný film. Konečné rozuzlení určitě každého překvapí a teprve pak mu dojde, jak to do sebe všechno zapadá. ~(4,9)~ ()

Anderton

Keď som bol kedysi dávno na tomto filme v kine a odchádzal z neho, hovoril som si, že presne takto by som točil filmy aj ja. Moje postavy by sa chovali rovnako, používal by som podobným symbolickým štýlom farby (všetky ženy na konci troch príbehov vo filme sú oblečené v červenom, žeby odkaz na Vertigo?) a hral by som na nervy divákov podobnými zvratmi. Keby som mal na to vzdelanie. Shyamalan ho má a tak nám mohol na prelome storočí naservírovať dokonalý triler, kde je všetko na svojom mieste, nie je v ňom ani scéna navyše a pripraví nám záver, ktorý asi ako jediný film v histórii dokáže otočiť jeho predchádzajúci dej o 180%. Absolútny kult. ()

Frajer42

Závěr a pointa s ním spojená je na film to úplně nejvíc nejlepší, co každého, kdo film vidí poprvé ( najde se ještě vůbec někdo?? ) zaručeně dostane. Pokud pointu znáte od nějakého hodného kamaráda, tak nemá příliš smysl se na film dívat, neboť celkový dojem bude dosti zkreslený. Bruce Willis je v mých očích prostě pan herec, který dokáže zahrát takřka cokoliv. Trošičku to chtělo vylepšit hudby, jinak byl ve svém žánru film bezchybný. Je jenom škoda, že horor nemůže dostat oskar, to se zkrátka nenosí. Panuje přesvědčení, že mu bude lépe v romantických končinách. Teď jsem si vylil svoje srdíčko a přemýšlím co dodat závěrem, snad jen poradit, jak zaručeně můžete někoho nasrat. Prozraďte mu pointu tohoto filmu. Funguje to však jenom v případě, že film neviděl, je to však velmi nepravděpodobné. Nevím zda dát 3*, nebo 4*. Začátek filmu byl velmi slabý až nudný, ale ta pointa to celé jaksi otočila. No... Spíše lepší 3*, možná někdy přidám, ubírání nepadá v úvahu. ()

stilgar1

Film, který těží hlavně ze skvěle vytvořené atmosféry a perfektního námětu, který se úžasně vyřeší a zároveň zamotá na konci. Po prvním zhlédnutí za 5*, po druhém (ačkoli bylo po několika letech) už o dost slabší zážitek. A to je právě asi největší slabina filmu - podruhé už vůbec ničím nepřekvapí. ()

boshke

Budu se opakovat, ale opravdu to závěr zachraňuje. U mne navíc silně, neb film jako takový mne přílič nenadchl. Bát se není moc čeho, krom blinkající holčičky, a při čekání na to, kdy se začne něco konečně něco dít, vám vlasy zbělají. Jsem zvědav na druhou projekci, až si budu moci všímat, jak to do sebe všechno hezky zapadá... 70% ()

Kothy

Tímhle filmem si mě Shyamalan opravdu získal. Sympatický Haley Joel Osment a vynikající Bruce Willis. Opravdu velmi děsivý a působivý film. Je to jeden z těch filmů, u kterých vás konec opravdu dostane. Skvělá práce s detaily. Nakonec to do sebe všechno začne zapadat. Některé scény tohoto filmu jsou parodovány ve Scary Movie. "Viděl jsem pána jak toho druhého píchá šroubovákem do krku." ()

Okara

Zajímavý thriller a i přes to, že jde o opotřebované a neoriginální téma, jsem se na něj těšil. Nejlepší thriller všech dob!, hlásá plakát a s tím jsem do toho šel. A ejhle. Dočkal jsem se nudy v podobě negradujícího děje, během které mě vyrušilo pouze pár lekaček. Neměl jsem moc rád komentáře u filmů typu "Pointou se celý film nevyžehlí", ale pro mě toto u tohoto filmu platí. Sice to do sebe krásně zapadlo, ale tu nudu mi to neodčiní, takže u mě je to s lítostí za tři hvězdy. 60% ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku