Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiální text distributora)

laepus

Bezchybně vystavěný scénář, jasná režie, která ví, co chce sdělit, zřejmě nejlepší dětský herec vůbec, civilní Bruce Willis a tradičně výborná Howardova hudba. Shyamalan je blázen, že si tímhle filmem nasadil svou laťku tak vysoko, že ji zřejmě už nikdy nemůže překonat. Každopádně film dostane úplně každého a myslel jsem si, že podruhé už mě nedostane tak jako poprvé, ale mýlil jsem se. I když už člověk ví, jak to dopadne, je do děje vtažen úplně stejně a užívá si řemeslnou dokonalost, s jakou všichni tvůrci tento film zvládli. ()

filipvrbik

to ,že Bruce Willis je mrtvý a že ho vidí Haley Joel Osment, jsem pochopil ve chvíli...kdy Bruce střelili. Takže jsem celý film koukal jen tak z povinnosti až skončí pro mě logickým koncem. Sladká nevědomost. Takže vlastně ani nevím jak mám hodnotit??? ()

Renfield

Kultovní film, který má už "od žárovky" velice dobře napsaný scénář. A to je právě to, co se ještě více ukáže při dalších projekcích, proto si nemyslím, že je pouze na jedno zhlédnutí. Po prvním jsem byl odrovnán pointou (ostatně, jako většina lidí) a scénář obdivoval mimo jiné i za to, že mě něco takového vůbec nenapadlo. Při dalších projekcích jsem si naopak vše dával logicky dohromady a dokonalost scénáře obdivoval ještě více. Navíc M. Night Shyamalan umí (snad ještě nemusím psát uměl) budovat atmosféru, která taktéž již "od žárovky" houstne a graduje pak v druhé polovině, kdy má film hororový nádech... několik "lekaček" tu je a vůbec nejsou špatné. Další zásadní složkou Šestého smyslu je hudba, soundtrack Jamese Newtona Howarda patří k mým nejoblíbenějším a film vhodně doplňuje. Vše je znát již z úvodních titulků, kdy slyšíme skladbu, která se vryje do paměti. Herecky je Šestý smysl opět silný! Bruce Willis je výborný, ono se ani nic moc jiného čekat nedalo, ale překvapil Haley Joel Osment, který se mi sem původně vůbec nehodil. Šestý smysl pro mě zůstává nejsilnější duchařinou a scény jako nemocnice, kde Cole odhaluje své tajemství, nebo ta vůbec nejzásadnější, závěrečná... mě v tom jenom utvrzují. 90% ()

ArthasKarfa

Kvalitní snímek, který se pokouší o zobrazení dětské malé duše, která je nastavená na vnímání záhrobních výjevů lidí co než spočinou v klidu a pokoji musí ještě ukázat světu něco, bez čeho jejich duše v klidu nespočine a jejich prostředkem je malý kluk, který je vidí a nedokáže jim sám pomoc. ()

Oralfabet

Napoprvé jsem tenhle film hrozně podhodnotil. Ani po druhém shlédnutí z něj sice asi nejsem přímo nadšen, ale každopádně jej považuji za víceméně bezchybný, emocionálně vyspělý thriller, co člověka spíš dojme, než vyděsí... což asi beru jako plus. Navíc Willis i Osment jsou prostě perfektní. Jo a na ten finální twist jsem si vzpomněl asi deset minut před koncem, což mě trochu naštvalo. 9/10 ()

Emo-haunter

Tyjo, velká škoda, že jsem to celé rozuzlení odhalil již před polovinou filmu. To je pak celkový dojem úplně odlišný od toho potenciálního dojmu, pokud bych ten zvrat nečekal. Jenže on byl tak očividný, že jsem se tomu zkrátka neubránil. I tak se ale jedná o velmi komorní thriller, který pro mě neměl žádnou zapamatovatelnou scénu a zůstal tak daleko za mým subjektivním očekáváním. Willis sice skvělý tak po celé devadesátky, avšak ani to nestačilo. Žádné překvapení se tedy nakonec nekonalo, byť má film tak vysoké hodnocení, nemohu udělit více než slabší tři hvězdičky za 55%. Snímek zkrátka staví bohužel jen na tom zvratu na konci, a pokud ho člověk, jako já odhalí v polovině filmu, tak i při prvním shlédnutí jsem prostě nemohl být šokován a zůstal tak maximálně chladný... Škoda! ()

Tomyš

Za tu pointu mi to tenkrát stálo, když mi to došlo, lezl mi mráz po zádech jako blázen! A celé zpracování také bylo výborné, i jsem se bál. Vážně film, který lze vidět dvakrát pokaždé jinak! ()

Strike

Kdybych se dokázal odprostit od toho, že to je film jen na jedno shlédnutí, tak bych dal možná 4*, ale to já prostě nedokážu. Bohužel, to že pointa je o něčem jiném než zbytek filmu, mě v tom jen přesvědčuje. ()

Chulimanga

Výborná pointa, ale to bylo asi tak všechno, co mě na tomto filmu zaujalo....všechen ten povyk okolo mi nyní připadá naprosto nemístný....bylo to docela zklamání, 4* ani 5* nedávám jen proto, že mě film neoslovil a zlamal ()

CamperCz

Naprostá klasika od jednoho z mých nejoblíbenějších režisérů. Dá se vytknout, že jakmile znáte finální rozuzelní, film ztrácí na přitažlivost...ale stejně vám to nedá, abyste se na něj podívali znovu a uvědomili si, jak je vše dotáhnuto k dokonalosti a vymyšleno do posledního puntíku. ()

thunnus

Nemůžu si pomoct, ale po tom, co jsem o tomhle filmu slyšel, je to zklamání. Willis i Osment jsou dobří, závěrečná pointa je překvapivá, ale během filmu jsem se nudil a přecejen mi Shyamalanovy filmy asi tolik nesedí. ()

klokyn

Snímok s najgeniálnejšou filmovou pointou všetkých čias a čím dhlšie ho odkladáte, tím viac riskujete, že Vám ju niekto prezradí (prezradili ju napríklad aj v seriáli Scrubs). Film by bol kvalitný aj keby bol zakončený normálne, pretože taká nepríjemná mrazivá atmosféra sa len tak nevidí, ale koniec Vás presvedčí, že ste boli svedkami neskutočne premysleného a dokonalého nadfilmu, ktorý musíte vidieť znovu. Keď som to videl prvý krát, zostal som ticho sedieť dobrých pár minút po záverečných titulkoch. Šiesty zmysel som si jednoducho musel zaradiť medzi mojich Top 10 filmov. ()

lucyeee

Úžasný duchařský film se skvělým koncem a výborným hereckým výkonem v podáni Haley Joela Osmenta,jak jinak než 100 % !!!!!!!!!!!!!!! ()

Phillo

Komorné, nenudiace, strašidelné a napĺňajúce. Aj bez pointy by mi to vyšlo na plné hodnotenie. Shyamalan je asi génius, ktorý dokáže za 2 (!) roky vymyslieť a zrežírovať si 2 také geniálne filmy. Herecky skvele obsadené a vynikajúca atmosféra, ktorá robí z filmu počin nepretvarujúci sa na niečo výnimočné a stále zostáva v hladine komorného príbehu. Tá pointa je už len čerešničkou, ktorá však na škodu veci zahmlieva niektoré geniálne skutočnosti a nápady. 90% ()

werus

Kdo tvrdí, že mu bylo od začátku jasný, jaká je pointa, tak podle mě kecá :). Mě to teda vůbec nenapadlo. Tento film je podle mě potřeba shlédnou alespoň dvakrát. Poprvé s tím šokujícím, neočekávatelným, mistrovským závěrem a podruhé, sice už bez překvapení, ale můžete celý film sledovat jak vám režisér všechno perfektně připravuje na rozuzlení.. (a dodatečně si samozřejmě říkáte "Sakra, že mi to nedošlo!") K tomu všemu pak výkony jak Bruce Willise (standartně 100% výkon) ale i H. J. Osment, který je skvělý a nesmírně přesvědčivý. A ikdyž je na tomhle filmu fenomenální ten závěr, film samotný není o nic horší. Je to ponurý, je to děsivý, je to strašidelný. Je to skvělý. ()

chalp

Asi pri žiadnom filme ma na konci takto nezamrazilo ako tu, bohužiaľ na opakované zhliadnutie už toho veľa neponúkne, čím sa myslím vyvracia veľkohubý nápis najelpší trhiller všetkých čias, aj keď od neho rozhodne ďaleko nemá. ()

Emzet

Vážně skvělý thriller s dobrou pointou, na které ale nestojí. Osment je skvělý a v životě bych nevěři, že Willisovi zbaštím roli psychologa. Atmosféra tak dokonale navozená, že člověk jenom zírá. O to víc mrzí současný Shyamalanův sešup. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku