Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiální text distributora)

RedHot

Čím se Šestý smysl tolik liší od jiných, většinou podstatně méně kvalitních děl svého žánru? Především tím, že oba hlavní hrdinové jsou vybaveni mozkem a po celou dobu stopáže se nezdráhají ho namáhat. Nevím, jestli se Willis kvůli roli, ve které pro změnu nikoho nezmlátí a nezabije, musel hodně přemáhat. Každopádně on i jeho malý pacient hrají přirozeně a není jim skutečně co vytknout. Atmosféra je mrazivá a napínavá, v rozuzlení do sebe všechno krásně zapadá a my se v poraženeckém ryku "A vlastně!" chytáme za hlavu. Obdivuji režiséra, který z tohoto námětu dokázal tolik vytřískat. ()

honza_1365

Napodruhé, se znalostí pointy, jsem si to užil daleko víc. Protože ta minuta na konci napoprvé naprosto upozadí zbytek filmu. A ten si to určitě nezaslouží. ()

Mr.Hudson

Měl to být velký vstup M. Night Shyamalana mezi hollywoodskou režisérskou smetánku, ale bohužel se ( zatím ) tak nestalo. Tento film je nejlepší mysteriózní dílo co jsem za svůj dosavadní život viděl. Nádherný příběh, skoro bych řekl již hororového charakteru , kde mladý Cole vidí mrtvé lidi a později s nimi i navazuje kontakt. Nejdříve si myslí, že jsou to nepřátelé , ale opak je pravdou. Na druhé straně je psycholog Malcolm , který je uznávaným , ale léčba jednoho jeho pacienta se nepovedla a vyústila v tragédii , když se pacient zastřelil v Malcolmově domě. Poté se tyto dvě osoby setkávají a Malcolm začíná prověřovat případ mladého chlapce. Zpočátku mu nevěří a neví jak mu pomoci, ale na konci se ukáže obrovský obrat a zápletka, která nemá v dnešním filmovém světě obdoby .... ()

Eragon93

Velice ZVLÁŠTNÍ film, těžko ho popisovat. Vynikající herecké vystoupení, počínajíc Willisem a konče Shyamalajem, který si zde zahrál malou roličku, tuším že doktora. Z tohohle filmu vyzařovala jakási zvláštní atmosféra, kterou jsem dosud u žádného jiného filmu nepoznal. A ten konec...jedním slovem PŘEKVAPENÍ JAKO PRASE. No, jedno slovo to sice nebylo, ale líp to vystihuje význam :-). ()

Saur.us

Při prvním shlédnutí výborný šok na konec, při druhém už jen užívání si všech nápověd a postupů, které k tomu šoku celou tu dobu divákovi napovídají. ()

Noomi

Bruce Willis nemusí nutne len zachraňovať planétu vŕtaním do asteroidu, či naháňať grázlov v dotrhanom, kedysi bielom tielku. V Šiestom zmysle ukázal celkom inú tvár a zvládol to bravúrne. Vo filme mu pomáhal neuveriteľný Haley Joel Osment, vynikajúci scenár, tajuplná hudba, na zabitie desivá atmosféra a dokonalá réžia. Nemám čo vytknúť a takých filmov je málo, nieto ešte filmov takéhoto razenia. Nezabudnuteľný zážitok a bez zbytočných rečí päťhviezdičková práca. ()

sebo9629

Jeden z tých filmov, u ktorého je druhé pozretie je úplne iné od prvého, lebo až pri ňom divák úplne docení brilantnú réžiu M. Night Shyamalana a môže sa len udivovať nad tým, ako mu tá pointa mohla počas celého filmu unikať. Hodnotenie: 9.3/10 ()

drozdy1

Bruce Willis umí výborně ztvárnit snad každou roli a v jakémkoliv filmu. Takovýto horor mi dlouho chyběl ! Hodnocení: 84%. ()

sirien

mám hrozné, HROZNÉ nutkání sem napsat.... ale za tohle by mě by mě nejbližší admin asi vybanoval na věčnost. Je to udělané geniálně. A dokud to nevidíte podruhé, tak tu genialitu nemůžete docenit. Bez spoilerů asi nedokážu napsat víc. ()

rexino

Ja som nikdy nebol zástanca týchto mega plot twistov. Keď film hraje celý čas na jednu prekvapivú pointu. Film má ohurovať celý čas. Ale toto je úplne iný prípad. Tu je táto pointa absolútne nečakaná a film je aj bez nej celý čas majstrovský kúsok. Po dlhej dobe som si u filmu vychutnával pomalú, tichú atmosféru. Pozerať to večer, sám v izbe, keď už každý spí bol super nápad. Ani som neveril že Bruce WIllis vie zahrať takto fantasticky úlohu vo filme, kde nie je ani jeden výbuch. ()

Bozvav

Už viděno po třetí a pořád skvělé, po prvé mne ohromil závěr, po druhé drobné detaily a po třetí, jak film vybízí k zamyšlení. jeden z nejlepších Willisových hereckých počinů, ostatní herci taky super. skvělý scénář. prostě pořád naprostá bomba. ()

johnymdoe

Po nějakých 15ti letech znovu nasledováno a znovu mě ten příběh uhranul a dostal jako málokterý. Dnes už jsme zvyklí ve filmech na X zvratů a zvratků, ale v té době to byl šok pro absolutně každého a překvapení budí i dnes. Dobře napsané, dobře zrežírované. Navíc Osment exceluje a Willis mu velice dobře sekunduje. 90%. ()

melloun

Po letech jsem si dal Šestý smysl podruhé. Přestože už jsem znal závěrečnou pointu, zážitek to nebyl o nic menší než poprvé. Je neuvěřitelné pozorovat stejný příběh z úplně jiné perspektivy a přitom odhalovat nepatrná vodítka, která mistrně podporují hlavní dějovou linku. Navíc musím souhlasit, že to není pouze duchařský film, ale zároveň každá z postav hledá svoje poslání, a co si počít se svým životem. ()

peetrejr

Pomalý bubu thriller. Začiatok bol pomalý ako slimák. Ťahalo sa to, ťahalo pomaly. Už som mal chuť privrieť oči a vstúpiť do ríše snov, ale potom to už nabralo obrátky. Začali sa diať príjemné bubu, kde som sa raz zľakol. Príbeh je zo začiatku prostý, časom sa však viac a viac vyvíja v niečo geniálne. Pred konečným rozuzlením som si hovoril že aký milý filmík, potom svetlo vyšlo na povrch a mne začala byť zima, mal som husiu kožu a divný pocit v hrdle. ()

Kochanski

Samozřejmě bych mohla dát i pět , ale ta "šokující a revoluční" pointa mi byla jasná tak od půlky filmu... Nechci se chlubit, ale je tam strašně (až moc) indicií, aby jste to mohli vyřešit. Ale jeden z nej duchařským filmů, to určitě!!! ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku