Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiální text distributora)

punk_zero

Keď som videl tento film prvý krát, tak som ani netušil, že je to horor. Dosť som sa bál, keďže som mal ešte len 11 rokov. U mňa je to jeden z Top filmov, aké boli kedy natočené. ()

bolan

Málokdy se stává, že se mi líbí od jednoho režiséra skoro všechno co kdy natočil - Shyamalan je borec. ()

Kratoc

Přiznám se, že pointa mi došla až úplně na konci filmu. Celou dobu jsem to absolutně netušil i když jsem moc nechápal proč je tak ignorován a nadával scénáristovi než to na sebe dokonale zapadlo. Pane jo! To byl hukot. Film, který má v sobě tolik napětí a přesto zůstává velmi komorní a hlavně uvěřitelný! Třeba ta scéna, kdy holčička skrze Cole odhalí ve své vlastní matce vražedkyni, tak to byla teda síla! A hlavně malý Haley Osment je talent jako jsem dlouho neviděl (v dětských hercích mu může konkurovat snad jenom Dakota Fenning, než si to u mně pokazila jakou ječící hysterický fracek z Války světů), o něm určitě ještě uslyšíme. A Willis? Ten dokazuje, že je v něm rozhodně více než by člověk na první pohled (a po shlédnutí jeho Smrtonosných pastí) čekal. ()

Hepy13

Šestý smysl běžel mockrát v TV, ale nikdy jsem neměl náladu se na něj podívat. Pevně jsem věřil že je to skvělý film, a proto nechci aby mi atmosféru kazily TV reklamy. Čekal jsem na správný čas, kdy si budu film moct vychutnat. Pěkně v klidu na DvD někdy o půlnoci. A díky bohu že jsem se tak rozhodl! Nejlepší thriller všech dob? To nevím, ale jeden z nejlepších určitě. Super duchařina s výbornými hereckými výkony, a s malým dárečkem na konci. Vše ještě dokresluje temný soundtrack. Zrak, Sluch, Čich, Chuť, Hmat, a jak že se teda jmenuje ten šestý smysl??? :) ()

IsaacNewton

Opravdu neuvěřitelné dílo, Šestý smysl je jeden z takových těch filmů, kde po zhlédnutí nemůžete přemýšlet, tak kolik tomu dám hvězdiček na ČSFD? Protože tady se snad ani nedají hodnotit jednotlivé kategorie, ale jen ten úžas, když to skončí. Když si ale vzpomenu nejen na Ten konec, ale i na začátek a průběh snímku, běhá mi mráz po zádech, nic tak "strašidelného" jsem dlouho neviděla. Přesně takhle má vypadat správný mysteriózní film (horor?), žádné kaluže krve a baf, baf, ale napětí, soucítění s chlapcem a Strach z neznáma a pak i z poznaného... Dobrá, k těm kategoriím, především hudba naprosto úžasná a herci též (Bruce Willise jsem krom tohoto filmu ještě neviděla bez pistole v ruce, proto mi přišel skvělý a malý H.J. Osment je přímo dokonalý), stejně jako režie (opět, od Shyamalana jsem viděla jen Posledního vládce větru, nikdy by mě nenapadlo, že by stejný člověk natočil tak dva rozdílné filmy). Kdo viděl, jistě na snímek jen tak nezapomene, kdo neviděl... ten má smůlu. ()

ursinko

7.2.2000 kino Strojár, Martin. To snáď nie je možné!!!! 8.2.2000 kino Strojár, Martin. Je to možné!!!! Odvtedy som pocit toho, že si musím ten film pozrieť znova, lebo nemôžem uveriť tomu, čo som práve videl, nezažil. ()

Steel32

Nejdřív mě zarazilo tak vysoké hodnocení. Nepřišlo mi, že tolik procent by si zasloužilo něco, kde se furt opakuje jak je kluk divnej a chudák se bojí, co se celý nějak divně táhne a pravděpodobně nepřekvapí. Světe, třeba se div ale překvapilo. Poslední půl hodina byla dokonalá a posledních pár minut bylo ještě dokonalejších! Úžasné odhalení, které rozhodně nikdo nečekal a k tomu ještě úžasné po hudební stránce! Není co dodat. ()

Zbranicus

Malcolm je DUCH?! To by mě nikdy ani nenapadlo, kdybych to neviděl. Celej film je strašně poutavej, ale kdyby tam nebylo to bombový rozuzlení tak bych nedal 5hvězd. Takže si tenhle koment nečtěte jinak příjdete o ten úžasnej prožitek ;) ()

Camulator

To si tak člověk říká: "Času dost." Až jednoho dne vyslechne omylem dva lidi, jak se o tom baví a samozřejmě vyzradí i pointu. Po dvou letech od onoho vyzrazení jsem sebral odvahu a podíval se. Přestože se znalostí konečného zvratu vypadá každá jediná scéna filmu úplně jinak (místy až frustrující), klidně i bez něj by film fungoval na plný počet a dovolím si říct, že v konečném vyznění filmu nemá až takovou roli. Na mysli mám zejména scény Colea a jeho matky, které mají v sobě tolik emocí, že musí zákonitě dohnat k slzám každého normálního člověka - tady fakt smekám před tehdejším Osmentem, ten kluk v tomhle filmu válel jak za mlada. Jejich finální rozhovor byla zatím ta nejlepší "rodinná" scéna, jakou jsem kdy viděl a za to moc děkuju. ()

Erik7595

Keď sa film blížil ku svojmu koncu, pocity boli rozhodne nadpriemerné a hovoril som si, že ide o vynikajúci atmosferický thriller s radou horrorových scén, z ktorých ma slušne mrazilo. Atmosféra sa dala počas celej stopáže krájať, herecký výkon Haley Joela Osmenta bol neskutočne presný a presvedčivý a Bruce Willis v roli odborného detského psychológa mňa osobne neuveriteľne príjemne prekvapil. Film sa blížil ku koncu a ja som bol potešený z rozhodne nadpriemerného snímku, ktorý ma dokázal v niektorých scénach vydesiť a v iných, veľmi komorných rozhovoroch medzi postavami, emočne zasiahnuť. ALE nebyť absolútne nečakaného a brilantného záveru, ktorý film stavia do úplne iného, ešte lepšie pohľadu, boli by to iba silné 4*. Práve ten ZÁVER s nečakanou a vynikajúco spracovanou pointou vyniesol tento snímok do vyššieho levelu. Pozeral som na koncu s otvorenou pusou dokorán. Niečo také som ani v najmenšom prípade neočakával. 5* (95%) ()

Lilloos

Až do asi nejpřekvapivějšího zvratu vůbec jsem sledovala slušně zahrané drámo s tísnivou atmosférou, ale nějak jsem nechápala, co na tom všichni mají. Pak jsem pochopila. ()

Swoser

Vynikající Thriller se skvělým příběhem a scénářem. Celou dobu je to normální film, ale jakmile film skončí, budete sedět s čelistí dokořán a divit se. Jakmile film shlédnete po druhé, budete se držet za hlavu a říkat si, jak to že mě to nedošlo? Pár leknutí, super atmosféra a o Willisovi ani nemluvě. Škoda že ostatní filmy tohoto skoro zapomenutého režiséra nejsou tak kvalitní jako tenhle. 9/10 ()

Maryinka

Při opětovném zhlédnutí jsem našla tolik logických chyb, že mi to bohužel nedalo a již nemůžu zůstat u plného hodnocení. ()

Blueeyes

"Pojď, ukážu ti, kde má táta schovanou bouchačku." Musím si už vtlouci do hlavy.... Nikdy nekoukat na Šestý smysl o samotě :-). Nezáleží na tom, kolikrát už jsem ho viděla, ani na tom, že znám pointu a bohužel jsem ji znala už prve. Přesto má film tak jedinečnou atmosféru a naprosto paralyzující momenty, že mě dostává znovu a znovu. Vlastně se mi líbí i ti jednotliví duchové, každý má co říci, svůj vlastní příběh. A co jsem matkou, hrozně prožívám Coleovu situaci, daleko víc než dřív. Musí být příšerně těžké v pozici dítěte, mít tyhle schopnosti a být na to všecko v podstatě sám. Když jsem byla malá, věřila jsem, že nesmím spát s peřinou otočenou tím zapínáním k obličeji, jinak budu mít hrozné sny. A teď, v dospělosti když koukám na Šestý smysl, dávám si setsakra pozor na to, abych v noci měla peřinu správně. Jinak totiž vím naprosto přesně, co by se mi zdálo :-) ()

M1k9

Film který doslova volá po dalším zhlédnutí, protože je zde velká řada detailů, které dávají smysl až zpětně. Tvůrci netlačí tolik na pilu jako dnes. Lekacích scén je tak akorát. Sledování je i proto docela příjemné. Atmosféra je pečlivě budovaná, opravdu mysteriózní. Nejsem fanoušek této tématiky, ale musím uznat nespornou kvalitu. 8/10 ()

petikacka

M.Night Shaymalan přišel s novátorským stylem, který je šokující...Pořád se vidím, jak sedím v kině, koukám na film, který právě skončil a mám otevřenou pusu a v hlavě zmatek...Jediná nevýhoda tohoto filmu je v tom, že tě překvapí pouze jednou...Příště už to prostě nefunguje...Za mě 90% ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku