• Hrabka
  ***

  Pár hlášek je opravdu skvělých, ale jinak mě to zas až tak dobrý nepřišlo. 65%(30.1.2012)

 • predators
  *****

  Jedna z českých filmových klasik! Některé záseky jsou zde geniální a být voják, tak se chlámu ještě víc. Jeden z mála filmů, co se nemusí vidět, ale musí se zažít. :-) 80%(28.7.2010)

 • MISSha
  ****

  První co mě opravdu utkvělo v paměti z tohohle díla, byl herecký koncert Miroslava Donutila alias poručíka Troníka a jeho nezapomenutelné dotazy: „Kontrolní otázka soudruzi- Co udělá náš dobře známý samopal vzor 24, když ho ponecháme na větru a dešti?? No?" vojín Vločka: "Zrezaví,né vole" Troník: "Zrezaví správně, a co hlavně? Koroduje, vy tupci!!!“(17.11.2009)

 • - Snímek byl natočen podle vybraných epizod ze slavné stejnojmenné knihy Miloslava Švandrlíka. (Cheeker)

 • - Když vojáci slaví Vánoce, zpívají populární písničku "It´s a long way to Tipperary". V jednom verši však dělají opakovaně chybu ve výslovnosti. Leicester square se správně vyslovuje "lester skvér", ale vojáci zpívají "lajčestr skvér". (ricky4)

 • - Černými barony byli nazýváni příslušníci tzv. Pomocných technických praporů, které v padesátých letech tvořily speciální složku naší "lidové" armády. "Černí" byli podle barvy výložek, "baroni" pak podle toho, že jako jediní tehdejší vojáci prezenční služby měli peníze, neboť část mzdy za pracovní výkony dostávali v hotovosti. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace