Úžasné, zábavné a především po herecké stránce takřka bezchybné filmové dílo. Škoda jen značných odklonů od knihy a přeci jen kapku přemrštěné exhibice Miroslava Donutila... Rösner, Postránecký nebo Schmitzer jsou zde nicméně unikátní...(10.1.2009)

"Za hodinu mi jede co ?" - "Za hodinu ti jede vlak, vole !"(21.11.2009)

Pár hlášek je opravdu skvělých, ale jinak mě to zas až tak dobrý nepřišlo. 65%(30.1.2012)

První co mě opravdu utkvělo v paměti z tohohle díla, byl herecký koncert Miroslava Donutila alias poručíka Troníka a jeho nezapomenutelné dotazy: „Kontrolní otázka soudruzi- Co udělá náš dobře známý samopal vzor 24, když ho ponecháme na větru a dešti?? No?" vojín Vločka: "Zrezaví,né vole" Troník: "Zrezaví správně, a co hlavně? Koroduje, vy tupci!!!“(17.11.2009)

Místy téměř geniálně zfilmováno! Pikantní komedie, která sází na dokonalé obsazení. Landovský rulez! ! "Já měl na frontě i dvacetsedm!" Takovouhle prču z komunistů si nechám líbit, bravo.(17.11.2007)