Kniha Miloslava Švandrlíka mě svého času naprosto "odrovnala". Smíchy jsem až brečel. To se o tomhle filmu rozhodně říct nedá, ale i tak se tvůrcům docela povedl.(3.8.2002)

Tomu říkám poctivá, elitní, herecká sebranka:) Jedno z nejlepších hereckých seskupení, jaké jsem kdy v českých komediích mohla vidět. Komedie z prostředí, kde se chodí v uniformách, mají své kouzlo. Ztvárnění všech postav bylo nadmíru dokonalé, zvláště pak Vetchý, Donutil, Schmitzer a Landa, který je prostě pravý a nefalšovaný "voják". Mistrovských hlášek zde bylo požehnaně, takže já jsem moc ráda, že jsem konečně měla možnost zhlédnout toto dílo.(17.11.2008)

• choze

Strašně přehrávané, křečovité a až na pár hlášek nevtipné. Dvě hvězdy hlavně za typově přesně vybrané herce.(19.4.2006)

Tohle, pány a dámové, dovedu odvyprávět pěkně od začátku do konce včetně všech hlášek a to s důrazem na detail a barvu hlasu a něktéré scénky i pantomimicky předvedu. A knížku mám tak načtenou, že vám klidně z fleku udělám seminář o tom, kde všude se film od knihy odklání. Na závěr bych se rozhovořil o tom, co ve filmu z knihy ještě mohlo být navíc a co tam třeba mohli vypustit, pak by byl prostor pro dotazy, nějaká svačinka a pak bychom se rozešli. Vy byste řekli, že to byl docela hezký večer. - - - - - Ano, takhle moc se mi Černí baroni líbí.(23.10.2012)

Krásnou "poetičností" překypující kritický román slavného českého autora. Důraz na slovo-komunikaci, coby předmět porozumění, které však v té době nebylo, chybělo mezi určitými lidmi na obou stranách tehdejší umělé sociální barikády.!(13.8.2008)

• - Hostinec, ve kterém se zastavil generál na inspekci a před nímž se srazil s Kefalínem, se nachází v Nepomuku na nám. Augustina Nemějce. (hippyman)

• - V závěrečné scéně, kdy vojáci vystupují z vlaku, se mihne záběr, kde je nápis "Praha Masarykovo nádraží". To je chyba, protože za komunismu se nádraží jmenovalo "Praha střed". (Panfilmex)

• - Vo filme mal comeback Pavel Landovský (major Terazky), ktorý žil niekoľko rokov v emigrácii, snímka bola jeho prvým po roku 1989. Kolegovia s ním na pľaci zažili ťažké chvíle, bol dosť náladový, niekedy bezdôvodne všetkým nadával, repliky si hovoril podľa seba, textu sa často nedržal a medzi pauzami pil alkohol. Všetci mu to tolerovali a báli sa mu niečo povedať. (Zdroj: adam.sk) (Raccoon.city)