• Oskar

Tak propastný kvalitativní rozdíl mezi filmem a jeho sequelem se vidí málokdy.(28.4.2003)

• gouryella

Bohužel Martin Růžek není Miloš Kopecký a ani scénárista nedodal příběhu patřičnou dávku humoru a nadsázky prvního dílu.(13.11.2002)

Tady nejde o to, jak si pan Vok užívá, lidičky. Tady jde o to, jak se srovnává se životem zvolna se chýlícím ke konci mílovými kroky. I když to není tak rozpustilý, zábavný nebo hýřičský jako první díl, je to podle mě mnohem hlubší. Taková ta melancholie starýho člověka, kterej po životě prožitým způsobem, jakej si na začátku vybral a vždy považoval za nejlepší, ale dnes vidí, že nic horšího není, protože po něm nic nezbyde, ta melancholie je krásná a smutná a přímo z tohoto snímku sálající. Myslím, že Kopecký by tuhle roli ani hrát nemohl, protože z něj vždycky, až do smrti v každé roli ta energie přímo zářila, ale pan Vok je unaven, starý, nemocný a zklamaný a zničený životem. Co ho dříve bavilo a bylo důvodem jeho života, to mu dnes jen bouří nitro a rozviřuje bolestivé vzpomínky. Ví, že brzy umře a kromě několika pikantních historek nic nezůstane jako upomínka, žádný dům, strom ani syn. A Martin Růžek ho hraje opravdu dobře, ne jako do konce života hýřícího "vilného" staříka, ale jako trosku zvolna se smiřující s osudem nicky, jakou jsme vlastně my všichni.(29.4.2006)

• Oktavianus

Po skvělých "Svatbách pana Voka" obrovské zklamání. Jak tu kdosi řekl, Růžek opravdu není Kopecký.(13.8.2012)

"Co to je ?? To že má být pan Vok ?? Já přece býval docela fešák !! Že ty jsi mi vyměnil šaty ??" ;)(29.10.2014)