MARK RENTON je hrdina naší doby. Není hlupák, není s ním nuda, jen je někdy trochu pobledlý a jindy úplně mimo. Film TRAINSPOTTING, který se odehrává v Edinburghu, ve městě, které je vším, jen ne městem snů, vypráví příběh Marka a jeho kamarádů – zkrachovalců, lhářů, psychopatů, zlodějů a feťáků, kteří nenávratně míří vstříc sebezničení. Jediný Mark najde dost síly, aby svému osudu unikl. Pak si ale znovu položí otázku: „Chci si opravdu vybrat život?" (Bontonfilm)

Dejf4

Geniální. Snímek, který nestárne. Danny Boyle natočil film o životě a dokonale převedl tvrdou realitu na filmové plátno. 10/10 ()

Vont

I přes velmi vysoké hodnocení na čsfd, které mě vedlo ke zhlédnutí snímku, mě bohužel moc neoslovil - celý film poukazuje na drogy a jejich následky. Doufám, že ponurá atmosféra děje, který mi přišel nudný a bez napětí, alespoň každého dostatečně odradí od jejich užívání. 55% ()

hrumsrt

Šetřil jsem si Téčko hodně dlouho, kolikrát jsem už od někoho slyšel, jak má tenhle film rád, jak ho řadí mezi své oblíbené, jenže mně to téma nepřijde zkrátka dostatečně sexy a je potřeba si na něj najít správný rozpoložení. A ve finále musím tenhle film shledat divným x)! Již tradičně se můžu rozplývat nad tím, že jsem si zase spíše užil tu vztahovou stránku a příběhově mě to tolik neoslovilo a nelhal bych, ale tady je to tak nějak jedno. Krásně převedený na plátno, co jsou drogy zač, takže si cítíte to opojení, ale současně i jaký je to svinstvo. Je jednoduchý točit filmy o feťácích, kteří mají tendenci malinko filozofovat o životě, protože s drogama máte velký manévrovací pole a tohle spojení se zkrátka nabízí. Už kdejakýho pisálka napadlo, že s drogama vidíš všechno jasněji. Ewan McGregor si došel k doživotnímu uznání, jelikož tady ukazuje, jak schopným hercem umí být. Avšak nebýt celé té jeho party absolutně by to nefungovalo. Jasně u mě vede šílenec Begbie (Robert Carlyle), který si v celých těch sračkách našel i nějakou stylovost. Ale vychválit můžu vlastně i tu studentku. Výsledkem je tak jeden z nejkultovnějších - nejen britských - filmových fláků všech dob. Osobitý styl Dannyho Boyla, který nezapomíná na efektivní prostřihy a geniální hudební doprovod. Máte možnost se s filmem svést, jak to jen jde. Užít si to naplno, cítit to opojení, zvracet z těch nechutností. Ale vždy se na to nezapomenete povznést a i nad tím hovnem se rozřechtáte. Není to kampaň proti drogám ani to není film, který Vám ukáže jen ty sračky, jenž z toho plynou - je to zkrátka Trainspotting! 80% ()

Arigato

Morfin, diamorfin, cyklosin, kodein, temazepam, nitrazepam, fenobarbital, amytal sodíku, metadon, nalbufin, pethidin, pentazocin, buprenorfin, chlormethiazol... Ulice jsou plný drog, co pomůžou od neštěstí a bolesti. Odvykačka fetu, první jednání. Za mě asi v pořádku, akorát stále tápu nad tím, co dělá tento film tak skvělým. ()

Lukasino_T

Naprosto skvělý výkon Ewana McGregora. Některé postavy jsou kvůli tomu zastíněné, nicméně zachraňuje to poměrně zajímavá kombinace psychologického dramatu o drogách skloubená s prvky komedie, tudíž nečekejte žádný Requiem za sen. V obou těchto žánrech je film poměrně dobře vyvážený. ()

cimrman2.

Upozorňujeme že následující scény by slabším osobám mohly přitížit! Nejnepříjmnější film který jsem měl možnost vidět za velmi dlouhou dobu! Je to kvalitní film o příběhu sračky - vzestup - sračky - vzestup. Je to film o tom jak důležité mít kolem sebe dobré lidi. Pokud máme kolem sebe lidi kteří nás táhnou dolů a obklopujeme se jen jimi je pak velmi těžké z tohoto vlaku vystoupit. V průběhu filmu zažijeme několik momentů kdy pociťujeme euforii. Drtivě zde však převyšuje ostych, nechuť, diskomfort a odpor k drogám. Jejich akcent k filmu v takovém prostředí dost sedí. Tenhle kousek si už znovu nedám. ()

missko

Jo tenhle film je prostě bomba o tom není pochyb., Viděl jsem ho nedávno a mám stálé nutkání ho sledovat čím dál častěji a není se čemu divit. Skvělý příběh super scény po kterých člověk chcípá smíchy, super devadesátková hudba.,Skvělé herecké výkony  v podání tehdy neznámého  Ewana McGregora,Ewana Bremnera který zahrál Spuda naprosto geniálně a Roberta Carlyla který ztvárnil psychopatického a násilného begbiho naprosto fantasticky. Stejně jako hlavní postavy mají rády heroin já mám rád tenhle film. ()

Dominator787

Záchodová scéna skvost a odvykačku s halucinací lozícího batolete na stropě bych si taky rád zažil. Filmík lahodící, jak Skotská whisky. No budu se snažit, abych si taky nešlehl. ()

Elessar.

Nuž, ďalší film z kategórie "feťákov" oproti iným je tento rozjuchaný, pomerne zábavný, svižný.  Pôsobí divne humorne a nadnesene. Akoby všetko bola jedna veľká jazda. Tam kde vás Requiem for a dream, zničí, že nebudete vedieť kde je sever, tak tu to máte práve naopak. Problémy edinburghských fetiek vám prídu humorné. Čo musím pochváliť je megastická hudba. Perfect Day a iné veci, ktoré som poznala skôr než film. A niektoré nepríjemné scény, ktoré musia byť. Napríklad s tým miminom... Musím zvýšiť hodnotenie, vzhľadom na to, o akú adaptáciu sa jedná. Mimoriadne podarenú. Zdá sa mi, že film je v tomto prípade lepší ako knižka. A navyše oceňujem schopnosť prekladateľa, ktorý si dal prácu so slangovými výrazmi, ktorými autor rozhodne neplytval. ()

Rudy77

Strhujúce, hnusné, neuveriteľným spôsobom vtipné, autentické, smutné, zábavné, odpudivé, príťažlivé, šokujúce, nadčasové, špinavé…..a dalo by sa pokračovať. K tomu dokonalý dobový soundtrack, dokonalý herci, dokonalý scénar a réžia…jednoducho film s výpovednou hodnotou balansujúci na hrane čiernej komédie a autentickej životnej drámy. Dokonalo natočený.. ()

AnnaW

Přiznávám, že mě to nebavilo, nebo ještě spíš, nějak se nemůžu srovnat s komickými prvky zrovna u tohohle tématu. Příběh je drsný, pravda, ale taky tak nějak budící dojem, že je to z jiného světa. Nevzalo mě to. ()

Sekel

Skvely film, ktery muze byt socialnim dramatem, parodii, cernou komedii, nebo thrillerem a zalezi jen na vas kolik toho mate nakoukano, nebo nafetovano. ()

Bytchaz

Klasika, tohle MUSÍTE vidět! Dokonalej obraz toho, jak může vypadat život lidí závislejch na drogách. Nechybí tam vtip, nadsázka (scéna s čípkem), ale i drsnější a smutnější scény... Tenhle film prostě na drogy nahlíží ze všech možnejch úhlů, a mě se líbily všechny, takže neni co řešit =) 95% ()

ill

Představ si svůj nejlepší orgasmus a znásob ho tisíckrát. Heroinu se to ani nepřiblíží. Aneb pohled do žumpy s filozofickým přesahem. Ach, kde jsi mé bezstarostné mládí? ()

kobe.AIR

Můj osobní film číslo JEDNA. Vtipný a tragický zároveň, s vynikajícím soundtrackem a pěkným koncem. Humor i tragika jsou tu namíchané v hodně mrazivém mixu. "Jsou lepší věci než jehla, co život?" ;-) ()

jiricek86

Nestárnoucí klasika. Mám rád realismus až do morku kostí, takže v tomhle pro mě trainspotting vyniká. Nezapomenutelné scény a hudba, která zlidověla. ()

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (více)

Tvůrci Trainspotting a fotbalová legenda

Tvůrci Trainspotting a fotbalová legenda

29.08.2018

Boyle opravdu natočí Bonda

Boyle opravdu natočí Bonda

25.05.2018

O tom, že by měl Danny Boyle točit pětadvacátou bondovku, se mluví už několik měsíců. On sám ale tvrdil, že to ještě není jisté, protože dělá na hudební komedii z pera Richarda Curtise (Láska nebeská… (více)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu