Mladá Charlotta Collierová se rozhodne odejít z kláštera, přestože ji matka varuje před chudými poměry, v nichž budou muset žít. Využijí pozvání paní Pinaudové, manželky okresního soudce, a zúčastní se dobročinného plesu. Navzdory výsměchu, kterým soudcova dcera Margot častuje chudobu Charlotty a její matky, se dívka seznámí s pohledným a sympatickým hrabětem Raoulem de Mornay, který se právě vrátil z dlouhé cesty. Matka ji po plese varuje, že si sice má hledat ženicha, ale také si dát pozor, protože šlechtici se s dcerami měšťanů nežení. Navzdory jejím slovům však vzápětí hrabě požádá Charlottu o ruku. Krátce po svatbě se na zámku, postaveném na vysokém útesu nad mořem, objeví Raoulův nevlastní bratr Filip, který Charlottu varuje, aby odešla, chce-li zůstat naživu. Pod útesem je nalezeno tělo vesnické dívky a podle očitého svědka, který záhy zemřel, šlo o vraždu. (TV Nova)

Bathoryčka

Hlavní hrdinka mohla být něterá jiná herečka, protože Michaelu Kuklovou (kdyby se aspoň zrovna zamilovala do Filipa de Mornaye) nemám příliš v oblibě, ale příběh dokonalý, krásný, romantický, nešťastný... ()

Kejt.lin

Přišlo mi to dost nedomyšlený.. jako "panebože, zapoměla jsem, že ve vedlejším pokoji hoří" - ahá no :D .. Kuklová je strašně uječená.. jako a co říct k hercům ? .. solidně neherecky předvedený výkon. Plusík asi jen za to, že celkově dojem filmu docela vykompenzovala atmosféra. Jen škoda té nucené a tedy celkem mimo provedené "ponurosti" .. a když to tak shrnu, co vlastně můžu čekat od Trošky ? ()

Mo.

Zřejmě to nejlepší, co kdy Troška spáchal (když nepočítám Jasněnku a létajícího údržbáře obuvy). Scénář je sice stále relativně dementní, ale alespoň to není vyloženě směšný a s přimhouřenýma očima a panákem vodky v krku bych to možná i sežral. Hlavní zápletka totiž není sama o sobě úplně špatná, jen je to bohužel klasicky, po čecháčkovsku, nevyužité, stejně jako zbylé aspekty filmu. Jediné opravdu velké plus je nadprůměrná vizuální stránka a scéna, ve které Kuklová konečně ukáže kozy. ()

peetriss

Nejvýpravnější a nejnákladnější velkokýč v historii české kinematografie - takové superlativní označení by asi nejvíc sedělo na tento nepodarek. Krásná profesionální kamera Jaroslava Brabce, kvalitní výprava a výborné kostýmy se v Andělské tváři setkávají, trestuhodně utápí a strádají v amatéřině nejhoršího českého režiséra Trošky, nejhoršího tehdejšího producenta Pomejeho, kteří navíc obsadili do hlavních rolí nepříliš kvalitní (a už své tradiční) herce. Zdeněk Troška se rozhodl okusit chuť historického dramatu s příběhem vystřiženým z červené knihovny a dokazuje tak světu, že neumí vyplodit nic kloudného, ať se jedná o jakýkoli žánr. Především Troška film obdařil spolu s autorkou knižní předlohy naprosto otřesným scénářem a dialogy, Troška již tradičně naprosto selhal v režijním vedení herců i celého filmu, Michaela Kuklová má možná pohledný kukuč, ale o jejich hereckých kvalitách by se dalo pochybovat (i když tentokráte se možná i snaží), podobně na tom jsou toporný Filip Blažek i již tradičně slabá Dana Morávková, a aby toho nebylo málo pan producent Jiří Pomeje se zřejmě nemohl dívat na svou upadající hereckou dráhu a rozhodl se do jedné z hlavních rolí obsadit sám sebe v naději, že dojde k pozitivnímu zlomu - nedošlo, naopak hraje naprosto otřesně, směšně a tím zasadil filmu finální ránu, která jej deklasovala do pater českého filmového balastu a není divu, že tímto filmem srazil Pomeje kariérní vaz sám sobě i své produkční společnosti Fronda Film. Jen škoda, že podobně nedopadl i Troška, mohlo být v české kinematografii o jednoho pseudoumělce méně. Dvě hvězdy patří již výše zmíněné kameře, výpravě a kostýmům. ()

Skalda

Jééé to je Pomeje a on (si) hraje ... Troško! Proč? Zahozenější šanci česká kinematografie dlouho nezačala. Peníze holt nejsou všecko. I když něco jo a vidět jsou - kamera - výprava. ()

lukasd

Uznávám, že scénář a herecký výkony nejsou nejsilnější. Ale tenhle minus vyrovnává silná atmosféra,perfektní vizuální stránka filmu(výprava je úžasná,skoro jakoby to ani nebyl čskej film) a skvělá hudba. ()

AlchENEMY

Nevím co se komu na tomhle filmu nelíbí. Jsem toho názoru, že i když je to trochu kopírka, je to super český drama. Rozhodně je to napínavý a tajemný a o atmosféru zde není nouze. Možná, že to ůsobí kýčovitě, protože tam hrají češi, od kterých se tohle prostě nečeká a takovejhle žánr k nim nesedí, ale když se od toho člověk odprostí. Navíc je zde super ztvárnění zlého a hodného bratra, andělská tvář a tajemn zloun. Na to, že je to českej film, se velice povedl a řadím ho k těm lepším :) ()

Ricky_CZ odpad!

Už chápu, že Pomejeho prostě lidi nemůžou mít rádi. Tohle bylo opravdu pro silné žaludky. Tohle byly orgie plné nevkusu, neschopnosti a demence. Troška se vyznamenává na plné čáře a měl by s Jiřím omezit zasněné večery u krbu, protože jinak tohle vzniknout nemohlo...A viděl jsem to doopravdy celé, jen abych si byl jistý, že tomu nedám ani hvězdu za Míšu Kuklovou, která pořád působí sexy...Ale tady ne, tady nic kladného není.. ()

Angie91

No já nevím jak vy, ale já jsem na velkou herečku Michaelu Kuklovou tak trochu alergická... je to český film a my prostě neumíme dělat romantický filmy... tohle umějí opravdu jen američani a věřím, že kdyby do rukou vzali tento nápad byl by to opravdu kasovní trhák... bohužel to trochu zklouzlo do trapnosti a neubránilo se to ani frázemi jako přečtenými z knihy... fuj... 3* jen za Jiřího Pomeje, který tu byl opravdu kouzelný. ()

Charon11

To co tu už psali slušná kamera, kostými, scénář a herci bída. Kuklová a Pomeje, těm mám problém věřit jakouliv roli, přehrávání, topornost,..... ()

Mouzon

Jedna hvězdička tu, dvě hvězdičky tady, dokonce odpad!, hmm... A jo, já vlastně zapomněl - ono je trapné dát filmu Zdeňka Trošky víc než dva punkty. Achich ouvej - ať žije "vybraný vkus"!!! (přičemž v rámci zdejšího hodnocení tohoto filmu se zřejmě jedná o "vybraný vkus" v tom smyslu, že jej někdo vybere a ostatní se pak dají už jen vést) ()

Marina111

Nech si o tomto filme myslí kto chce-čo chce, pre ma je ANDELSKÁ TVÁR jedninou histrocikou romancou, z ktorej mi nielenže nebolo zle, ale ktorá si ma dokonca dokázala podmaniť. Bodaj by sa Zdeněk Troška rozhodol netočiť zase nejakú tú variáciu na jeho milované české rozprávky, ale ďalší podobný oddychový produkt pre romatické duše bažiace po pravej, nefalšovanej novo-gotike ... (pre tých, čo nepochopili, odporúčam si na wikipédií naštudovať pojem "gotický román") ()

TeraBum odpad!

Tenhle film jsem původně vůbec nechtěla vidět, bohužel kamarádka vyhrála souboj o ovladač a já byla nucena sledovat Pomejeho "herecký" výkon. Tak zbytečný a hloupý film už jsem dlouho neviděla. Nesmyslný střih, nesmyslné chování postav. Můj první odpad na čsfd. ()

mira007

Ten film má na jednu stranu všechny odporné příznaky brakových telenovelových blábolů plus pár troškovin se špatnými hereckými výkony, ale já si nemůžu pomoc - natočit výpravnou historickou romanci v českých podmínkách s výletem k moři mi přijde v podmínkách české kinematografie jako absolutní fantas a s otevřenými ústy dávám tři hvězdy za odvahu, energii, schopnost na to sehnat peníze... ()

Illy odpad!

Moje těhotná manželka v padesáté minutě musela odejít, jinak prý potratí. Měl jsem pocit že já taky... ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje