Yardie

Skvělý Al Pacino! S celý film stoupá a padá! nebýt něho a jeho úchvatného výkonu, film by asi za moc nestál. Příběh je už trošku obehraný - zapšklý starý člověk se stane kamarádem mladého kluka. Zde mi chybělo trošku větší prokreslení a postupné skamarádění. Přišlo mi to, že Al Pacino byl kamarád z ničeho nic, aniž by si to Chris nějak zasloužil. Ale možná, že to tak být mělo, že si Al na tvrďáka jen hrál. Ale něco mi na tom chybělo, atmosféra mi nepřipadala tak úchvatná, jak by mohla být. Nicméně i přesto by film byl asi na 3* a solidní průměr, za výkon Al Pacina 4*. Howgh! ()

matmanX

V tomto filmu můžete vidět úžasný výkon Al Pacina v roli slepce... a pak už nic. Film má námět ve stylu "poslední jízda před smrtí", který skýtá obrovské možnosti, tak jak je možné, že jsem několikrát téměř usnul a jediná zajímvější scéna bylo řízení Ferrari? Film je příšerně prázdný, což se ještě vystupňuje hodně přepálenou stopáží (klidně by mohla jít pryč celá hodina), a navíc i poměrně naivní (při finálním proslovu jsem se už opravdu chytal za hlavu). Posledním problémem je i samotný Pacinův výkon. Ve filmu totiž není žádná jiná postava, která by se s ním mohla rovnat jak hereckým výkonem, tak hloubkou. Je až trestuhodné, na jaký ubrečený slaďák, kterých existují stovky, byl využit takový herecký koncert. ()

aLPaC

Originál jsem neviděl, takže nemůžu porovnávat, ale tohle je prostě bomba. Délka filmu mi vůbec nevadila, alespoň zde bylo hodně prostoru pro sblížení obou hlavních hrdinů. Je vidět, že Al se na svou roli důkladně připravoval. Postavy slepého plukovníka se zhostil bravurně a po právu za to byl také oceněn. Scénu se řízením Ferrari, s rozmlouváním sebevraždy i Alův monolog ve škole ve mě zůstanou navždy. Jeden z nejlepších výkonů, co jsem kdy viděl. ()

Daqvid77

Film se mi moc zalíbil. Opravdu skvělí výkon od charizmatického Al Pacona. Film není žádná přehnaná akce nebo snad Thriler. Také věřím že se film nebude líbit každému. Ale mě si získal. Není to uplně klasické drama. Ale je to film u kterého jsem skvěle zarelaxoval a z radostí ho sladoval. A to si myslím že v dnešní době už tolik filmů takových nevzniká. Nejlépe to vystihuje popisek na obalu DVD. Vůně ženy je film který pohladí na duši a zahřeje srdce. ()

Jorge-Z

Al Pacino zase dokazuje jak výjimečný je to herec. Jako slepý plukovník Slade je naprosto ohromující, ten jeho hlas fascinuje. K tomu mu zdatně sekunduje mladičký Chris O'Donnell. Příběh, který ihned zaujme a vtáhne diváka, zcela ohromí, pobaví ale také dojme. Když Al Pacino tančí tango s mladou dámou, jen potutelně se usmívám. Stejně jako když slepý řídí po ulicích New Yorku svou druhou největší lásku na světě po ženách...Ferrari (tou třetí láskou byl asi John Daniels, ehm vlastně Jack Daniels). Opravdu skrytý filmový klenot. ()

lareinna

Nemohla som od toho odtrhnúť oči. Al Pacino je pán herec a Chris O´Donnell v tomto filme rovnako. Všetci okolo nich pôsobili len ako postavičky doplňujúce celkový obraz. Krásne, zamyslenia hodné, hlboké a srdcedrásajúce, to všetko v tých správnych dávkach. ****** ()

Zhigi

Špičkový výkon Pacina, kterému tu slepotu nejde nevěřit. Samotný film byl však slabší, než jsem čekal, typický americký konec taky není to pravé ořechové. Hodnocení: mírně pod 80% ()

Mikino00

Velice silný zážitek, Pacinův velkolepý herecký koncert, zasloužený Oscar ve všech směrech. Lidský silný příběh slepého muže, který si chce naposled užít a najde přitom nový smysl život i cestu k mladému studentu, ve kterém najde svého přítele. Film graduje emočně nabitým finále, stejně tak v něm divák nalezne mnoho jiných silných okamžiků, které jdou na konto nejen Pacina, ale i výborného scénáře. ()

ADZI

Bohužel mě tenhle film nezaujal. Chvílemi nuda, nelíbila se mi role mladíka Charlieho, poněkud umolousaná. Na druhou stranu skvělý herecký výkon Al Pacina. Omlouvám se všem příznivcům, ale mě to vůbec nenadchlo. ()

Alf

oproti civilnímu originálu remake s povinným závěrečným proslovem (a potleskem) a s několik scénami, kterým mi bylo zatěžko uvěřit... ()

donnie22

Ano je to pravda co bolo na dvd obale napisane-Film ktorý pohladi dušu a zahreje srdce.Je to prvotriedna drama. A Al Pacino?Tuto podla mna zivotnu rolu zahral genialne a bezchybne.Tento velmi ludsky pribeh si stale rad pozriem.Urcite je to jeden z najlepšich filmov čo som kedy videl.Povodny film som nevidel ale nevadi mi to. U mna je na prvom mieste tato vona ženy. ()

geimz

Dokonalý herecký koncert Al Pacina. Nebyť toho trochu patetického záveru, bolo by to jasných 5. Mimo to som takmer bez výhrad, veľmi silný príbeh s myšlienkou v spoločnosti Newmanovej emocionálnej hudby a slowburn deju, vrcholiaceho vo vyhrotenej scéne v hotelovej izbe. Do perfektného zážitku mi chýba naozaj možno len mierne menší happyend. ()

Santino7

Božský Al Pacino vo filme, ktorým sa mu prvýkrát (nuž a vzhľadom na značne zostupný trend filmov, v ktorých sa v treťom tisícročí objavuje tak s pravdepodobnosťou, ktorá hraničí až s istotou, bohužiaľ i posledný) podarilo zhmotniť oscarovú nomináciu. Nemá zmysel riešiť, či tých sošiek nemal náhodou tento herec dostať o čosi viac, a že tých adeptov by sa tam v jeho talóne našlo nemálo (kultové postavy ako Michael Corleone v celej trilógii Krstného otca, Tony Montana v Scarface, Carlito Brigante v Carlitovej ceste, Dog Day Afternoon, ...And Justice for All, Serpico, atď.), dôležité je, že to nakoniec predsalen vyšlo, a treba povedať, že zaslúžene. Postava slepého cynika Franka Sladea bola vyložene hereckým koncertom a popri vyššie spomenutých nepochybne aj jednou z jeho životných rolí. No skrátka brilantný výkon, ktorým celý film ukradol len a len pre seba. A to pritom Chris O'Donnell taktiež príjemne prekvapil, najmä ak uvážim že ide o herca, ktorého nebyť tohto filmu tak mám zafixovaného len z občasného prepínania kanálov vo vyležene priemernej seriálovej tuctovke NCIS: Los Angeles a tragicky zlej zlátanine menom Bachelor. Týmto filmom si u mňa však dozaista zlepšil renomé a presvedčil ma, že keď sa už tá príležitosť naskytne, tak sa jej chopiť predsalen dokáže. Nuž a aby som sa netočil dookola len okolo hereckých výkonov, musím zdôrazniť, že obsahovo je táto záležitosť taktiež nadmieru kvalitná, príjemne sa na to pozerá, a navyše to má aj peknú myšlienku. Pravdepodobne nikdy sa to nestane vyložene mojou srdcovkou, avšak vďaka hneď niekoľkým faktorom (na čele s toľko spomínaným výkonom Al Pacina) to budem mať zafixované ako veľmi kvalitný a hodnotný film, ku ktorému sa ešte určite niekedy vrátim. 90% ()

zelvicka.

52. KVIFF: Většinou si udělám radost a jdu o fesťáku i na jednoho Pacina. Člověk neudělá chybu. O tomhle filmu se dá opravdu říci: Budete se smát, budete plakat, změní vám to život. ()

filipvrbik

Velmi přeceňovaný film, zápletka je vlastně strašně jednoduchá- slepý člověk jede na výlet se studentem, který má problém ve škole a postupně se sblíží - co se týče výkonu Al Pacina, nechápu nad čím slintáte-pořád kouká do blba a nadává -to bych zahrál taky, když si film představím jsou tam jen tři dobré scény- tango, ferrari a závěrečná řeč- pokus o sebevraždu nestojí za nic, a ty tahanice kdo polil ředitele taky ne...50% (navíc jsem čekal romantickou zápletku, když se to jmenuje vůně ženy- a nebylo tam zhola nic) ()

cesky_hrac

Naprosto jsem uchvácen. Tohle byl film! Vůbec jsem se nenudil. Příběh mi přišel originální ( Ehm..Blek Pantér by se měl co učit :D) . Pan Al Pacino i jiní herci odvedli výbornou práci. Samozřejmě i ostatní ,,neviditelní" lidé ve filmu to nepokazili :-). Tenhle snímek jsem určitě neviděl v mém životě naposledy(Možná..). Dávám: 8,7/10! FeelsAmazingMan ()

Renfield

Nelze začít jinak než jménem Al Pacino... Film sice má své kvality i jinde, velmi povedená je třeba kamera, což dvakrát tolik platí pro scénu řízení Ferrari v New Yorku, kde výborně využívá jeho ulice, zákoutí a atmosféru celkově. Něco podobného lze potom říci i o scéně tančení tanga, zase ta atmosféra, záběry. Jenže Pacino to vše svým výkonem dalece převyšuje, to jak bez černých brýlí hraje slepého je dech beroucí! Jeho "nepřítomný pohled", pohyby, ale nakonec i hlasová intonace, smích, procítěné proslovy o ženách... opravdu fantastický výkon. Chris O'Donnell se též snaží, ale zůstává v hlubokém stínu. Filmu navíc na kvalitě příliš nepřidá místy zvláštní scénář. Prostě bez Pacina by byla Vůně ženy poloviční. 75% ()

jarmik

Tohle by mělo být blíž k 90 % než např. Endgame, protože tady opravdu vidíme herectví. To není žádný hate a asi to není ani nejlepší srovnání, Endgame miluju, ale Al Pacino… wow! :) ()

Ollie235

,, The day we stop lookin', Charlie, is the day we die." Odkaz na tento snímek by se měl objevovat ve všech definicích sousloví herecký koncert. Výborný zážitek, který ve mě dokázal vyvolat směs pocitů, jako jen málokterý film. Kromě výkonu mistra Al Pacina nutno vyzdvihnout i skvělé dialogy a podmanivou atmosféru, která vtáhne hned na začátku a nepustí až do konce. ()