tranquill

"Jediný slovo na tomhle světě stojí za řeč: klín!" Al Pacino je nesnesitelný, ale i okouzlující. A on to UMÍ zahrát! Délka tohoto dramatu byla ale děsná. ()

HenryIvan

Je len málo filmov, ktoré majú výstižnejší názov ako tento. Ako inak brilantný Al Pacino. Veľmi špecifický film, ktorý rozhodne neulahodí každému, no podľa mňa má prvky geniality. „ Sú len dva typy ľudí, tí, ktorí sa kryjú a tí, ktorí čelia paľbe, tí, čo sa kryjú sú múdrejší !! ” 85 %. ()

mi-ib

Pacino tady exceluje a jeho role je opravdu kláda. Docela dost nudí ukecané pasáže, scéna s ferrari mi přišla přitažená za vlasy, ale nakonec to úsměv na tváři vykouzlí. ()

Cruchot

Ptá se takhle jistý nesmělý puberťák slepého plukovníka, jaký je jeho plán na večer. Plukovník odpoví, že to není úplně plán, ale spíš "výlet, menší výlet za potěšením. Bydlet v prvotřídním hotelu, jíst kvalitní jídlo, vypít dobrou sklenku vína, vidět svýho velkýho bráchu - rodina je důležitá, chápeš. A pak se pomilovat s nádhernou ženou. A potom... Potom si lehnu do tý velký krásný postele ve Wahldorfu a vystřelím si mozek z hlavy" ... Cha!...A znáte ten, jak jistý nesmělý (a nezletilý bez řidičáku) puberťák a slepý plukovník řídí nepovolenou rychlostí Ferrari a zastaví je policista? ... Cha! ... A co takhle ten o krásné dívce znuděně čekající v hotelovém baru na svého přítele, k níž si přisedne jistý nesmělý puberťák a slepý plukovník. A pak... Pak si s ní onen slepý plukovník zatančí tango a rozjasní jí den... Cha! ... Slepého plukovníka v podání úžasného Al Pacina si nelze nezamilovat. Klasický nevrlý arogantní mizera se srdcem na správném místě. Jeho vlastní dcera ho na začátku filmu vystihne celkem výstižně: "Štěká, ale nekouše. Byl to skvělý voják, hrdina. Ten chlap vám přiroste k srdci. Do nedělního večera budete nejlepší přátelé". Ta slova směřovala k jistému nesmělému puberťákovi, který ho má na víkend pohlídat. Jeho odměnou má být snadných 300 dolarů, ale nesmělý student získá nakonec mnohem víc, než jen peníze. A i plukovník díky němu možná nakonec zjistí, že ještě existují věci, kvůli kterým stojí za to revidovat onu poslední zastávku svého malého víkendového výletu za potěšením. Ačkoliv by se mohlo zdát, že 2 a půl hodiny je zatraceně dlouhá stopáž na jeden menší výlet za potěšením a poznáním sebe sama, film uteče zatraceně rychle. A já se na onen výlet s nesmělým puberťákem a slepým plukovníkem rád někdy vydám znovu. ()

Razzor_82

"Já jsem ve tmě!" Al Pacino je ďábel! Uhrančivé a nepřítomné pohledy. Věrohodně zahraná role slepého veterána. Místy je ukrutně nesnesitelný ale především rovný a upřímný. Hluboký příběh o střetu životních bolestí a o chuti žít. Nezapomenutelné scény pro mě jsou: tango v restauraci a řízení Ferrari. 9/10 ()

Trias

Al Pacino opět ve skvělé formě a "sladký" Chris O'Donnell mu zdárně sekunduje. Film se jako již tradičně opírá o skvělé Pacinovy herecké výkony, což děj poněkud posouvá do pozadí. Scéna, kdy Slade vyzve neznámou slečnu k tanci, je vrcholem galantnosti a šarmantnosti. Dlouhé dialogové scény jako vždy berou dech. Leč ubírám jednu hvězdičku. Závěr filmu se nese v dosti zbytečném patosu, navíc řešení situace ve stylu "ty mi pomůžeš- já ti pomůžu" se mi nezdá zrovna nejšťastnější. I tak jde bezesporu o velmi dobrý film. ()

Primavera

Výborný výkon Al Pacina, ktorý dokáže brilantne zahrať slepého muža s obrovským nadhľadom nad životom. Celý film bol strhujúci a pokazil mi ho len záver, kedy pridlhý preslov plukovníka s množstvom klišé o mužskej cti zožal ovácie všetkých poslucháčov .... Pripomenulo mi to závery romantických filmov pre ženy, kedy sekunduje bozkávajúcemu páru tiež tlieskajúci dav. Toto bolo zrejme taká tlieskajúca sentimentálna verzia pre mužov. :-) ()

afroadam

Sentimentální filmy mě neberou, ovšem existuje jedna výjimka - sentimentální filmy s Al Pacinem. Role slepého a zatrpklého plukovníka musí uchvátit každého. To on posouvá film o tolik výš, než je skutečný strop tohoto filmu. Postava je zahraná neskutečně věrně a jeho výkon by se dal řadit k výkonu z Kmotra. Zbytek filmu už malinko zaostává a poněkud americký konec moc nepřesvědčí, nicméně je to konec, který následuje po chytlavé a dojímavé řeči Al Pacina. Ale je tu i více nezapomenutelných scén, jízda po New Yorku ve Ferrari nebo dokonalé tango. Je to film jednoho člověka, film jednoho hereckého boha. ()

Zahartof

Může mi někdo ukázat film, ve kterém by Pacino hrál jinak než absolutně úchvatně? Tohle je koncert... a ne jen pro jeden nástroj. Dobrý mladý Hoffman, O'Donnell stejně tak. Doporučuju nejen všem těm, kterří si chtějí oddychnout od akce, krve a násilí, zato chtějí zažít něco Out of order. ()

kwaicheng

Jestli mě tohle mělo dojmout, tak se to fakt nepovedlo. Zato bavil jsem se skvěle, na Pacina bych vydržel koukat i kdyby hrál poraženej strom. Jak hulákal v té aule, že si měl přinést plamenomet:D Jak praví ve filmu Chris O´Donnell: "Posral jste to. A co má bejt? Každej to někdy posere, život jde dál, ne? Toť svatá pravda. Světovou populaci můžeme hrubě rozdělit na 1) parchanty 2) ovce 3) slušný lidi. Jsem rád, že parchanti to projeli. Na Pacinovo závěrečně řečnění by se měli povinně podívat a vzít si k srdci všeljaký naši papaláši, politici a potentáti. Ten výbuch potlesku na konci si mohli odpustit, mohlo to být decentnější. Chvílemi to bylo nemastné, neslané. ()

Dartdevil

Bezkonkurenční Al Pacino, a nejlepší scéna v restauraci s tangem. S přicházejícím ubohým a laciným koncem by člověk nejradši rozkopal televizi. ()

the.emef

Kdyby se změnilo obsazení herců, sesypal by se celý film jako domeček z karet. Tři hvězdy za kulervoucí herectví obou hlavních postav, ale víc ani ťuk, protože ona trapná a na závěr typicky americky patetická zápletka mi to celé zkazila. ()

Drtic

Další velký snímek z Pacinovi filmografie který prišel v pravý čas. Po nevýrazných osmedesátých letech ( výnimka scarface ) tu Al Pacino podáva jeden ze svých nejlepších výkonú možná i nejlepší. Jediné co mi vadilo byl O'Donnell který se podle mne tam vúbec nehodil nekterý scény sem mu uveril, ale jinak nic pacino ho uplne zastínil. Chris byl malinkej oproti nemu. Film je docela dlouhý což tomu vúbec neuškodilo ba naopak. Ve filme se neobjeví ani jediné klišé což mne úplne nadchlo. Bylo krásný a smutný sledovat jak si Al od začátku snaži užívat si života a pak to de všechno dolú. Videli sme tu pacina jako Freda Astaira i jako sebevraha byla to krása smekám. ()

klasik79

filmy přes dvě hodiny mě trochu děsí a většinou se bojim jestli vydržím, po skončení jsem měl takovej ten dobrej pocit z pěknýho filmu jako třeba forrest, titanic, shawshank atd.,,,ale po dvou minutách byl ten pocit pryč a já začal přemejšlet ty jo vždyť je tam tolik chyb a nesmyslů ach jo..... nechápu... jízda autem? co to bylo? (to by šlo udělat asi jinak...líp),, návštěva u bratra "výbornejch" pět minut,, spousta chyb střihu a kamery atd. atd. ale jo vem to ďas všechno to zachraňuje al pacino i když taky ... no nebudu pořád pitvat dvě a půl hodiny mi uteklo jako prd a měl jsem "ten pocit" sice krátkej ale byl tam takže tak... proč zatáčel?!!! ()

Zverca

Tento film má jednoduchý a prijemný,skoro až rozprávkový scenár, ktorý si človek pozrie aby si oddýchol.Síce sa rozbieha pomaličky a vy postupne presne viete ako skončí, ale je to ten typ filmu, pri ktorom sa musíte sem tam priblblo usmievať, sem tam sa vám chce plakať a prebehnú cez vás zimomriavky. Záverečná Al Pacinova reč vás dostane, ale že úplne. Vlastne celý Al Pacinov výkon je tu naľudský. Vedieť hrať ako on...ale vedieť zahrať takto slepého! (Aj keď si myslím, že keby tu nehral, tento film by nestál za veľa) A aj cez nejaké chybičky musím dať plný počet, Al Pacino a tá hudba si to zaslúžia :) ()