Kritik

Přijemný, emocionální zážitek. Popravdě nemůžu říci, která scéna se mi líbila více. Ať už to byla divoká jízda v Ferrari, tango, či závěrečná řeč, jedno vím jistě. Al Pacino je pan herec... Whooo aaaa ! ()

digiMonster

Vynikajúci film, veľmi emotívny. Al Pacino tu hraje bezpochyby jednu zo svojích životných rolí a oscara za svoj výkon dostal zaslúžene. Slepého a cynického vyslúžileho plukovníka Franka Sladea hraje prosto geniálne.Tie dve hodinky a dvadsať minút je na tento film tak akurát ani na chvíľu som sa nenudil práve naopak sledovať Al Pacina je proste zážitok. Posledná scéna kde má plukovník reč pred školskou komisiou nemá chybu a je to krásna bodka za príjemným a vydareným filmom :-) nekompromisných päť hviezd a 100% ()

stuj

Pěkné. Připomínka klasického filmu, který je o budování vztahu mezi hlavními hrdiny. Název navádí, že by mohlo jít o vztah mezi mužem a ženou, ale není to tak. A i když se o ženách hodně mluví, tak nějaká zásadní ženská role tu vlastně ani není. Což mi přijde docela nezvyklé. Po dokoukání se film z hlavy hned nevytratí a to má taky určitý význam - divák s postavami chvíli děj opravdu žil. Pacino hrál dobře jako vždy, to je jasné, ale zrovna oscara bych u tohohle filmu nehádal. Njn., slepota v herectví frčí. A jeho hrdina vlastně ani nebyl nějaký ultra supr sympaťák... Ale ani to neva, film byl prostě good. ()

Luxurka

...ačkoli Pacino je můj nejoblíbenější herec (místama to hraničí s fanatismem :-D), tohle za jeho TOP tak úplně nepovažuju :-) ale tím vůbec nechci říct, že špatný. Tím chci říct, že těch Oscarů měl dostat daleko víc! A kdybych měla vybrat jeden film, tenhle to nebude. I tak tleskám, mistře! ()

karelondatra

Velká paráda, od začátku (skoro) do konce. Al Pacino geniální, jediná výtka je na můj vkus kýčovitě pojatý úplný závěr, to si tenhle film mohl odpustit. Ale i tak dávám pět hvězd. ()

splaty

Vývoj obou hlavních hrdinů se skvěle doplňoval, Al Pacino byl velmi přesvědčivý mrzout. A ty jeho citoslovce se mi zadíraly do uší..."Ha..Cha cha.." ()

kazatelSVK

Skvelý film to je len vďaka skvelému Al Pacinovi,ktorý opäť raz ukázal že patrí medzi najlepších hercov filmového priemyslu.Naozaj bravúrne stvárnenie nevrlého a slepého plukovníka,ktorý vie byť aj vážny,aj vtipný.Páči sa mi linka filmu,kde sme vlastne aj svedkami akejsi svojskej výchovy mladého študenta,resp.ukážku života a prežívanie ho tak,ako to sám dovtedy nevedel a nepoznal.Oscar zaslúžene! ()

T1000

One Man Show, Al Pacinův koncert koncertů, tady dokazuje, proč je považován za jednoho z nejlepších herců historie. ()

J1R1K04

"Nevím, jestli tě mám zastřelit nebo adoptovat." Místy lehce zdlouhavý, přesto krásný snímek o slepém plukovníkovi. O tom, že Al Pacino je famózní se ani nemusím rozepisovat, protože v tomhle filmu to opět dokazuje - takhle uvěřitelně zahrát slepého člověka, to se fakt jen tak nevidí, navíc jsem si fakt užíval ty jeho cynické hlášky, a ta jeho závěrečná řeč? Dokonalost sama! Chris O'Donnell je sice taky velmi dobrý, ale na úžasného Pacina se prostě nikdo nechytá! Co se mi ještě hodně líbilo, byla nádherná hudba od Thomase Newmana - on ty nádherné melodie prostě umí, ať jde o tenhle film, Americkou krásu či Vykoupení z věznice Shawshank. K úplné dokonalosti chybí možná o něco propracovanější příběh a místy mi to přišlo lehce rozvleklé, ale jinak moc krásný snímek. 85% ()

andy60

Trochu průhledný scénář (hlavně co se týká Pacina a Donnella) s poněkud infantilní zápletkou ze školního prostředí. Jinak dobré, některé scény jsou velmi povedené (jízda ve Ferrari, Pacinův taneční výstup atd), o bezchybném herectví Pacina je asi zbytečné mluvit. ()

Foltest

Wau, film Vůně ženy mě velmi nadchl. Těží především ze skvělého dějového schématu, kdy takovýto příběh se snad ani jinak než skvěle zpracovat nedá. Trochu mě jen mrzí, že jsem film viděl pouze s dabingem, v originále musí být Al Pacino opravdu dechberoucí. Poselství filmu o radosti ze života a přímosti, které je předáno skrz plukovníka, a pak také Charlieho příběh o morálce a principech...No, už dlouho jsem jednoduše neviděl, aby jeden film v sobě dal divákovi tak mnoho. Ústřední dvojice spolu skvěle interaguje a je nezpochybnitelným dějovým tahounem celého filmu. Rád bych ještě na závěr vypíchl naprosto grandiózní scénu, kdy jsou plukovník s Charliem v restauraci a plukovník se rozhodne naučit jednu slečnu tančit tango. Scéna je celá, tedy dialogy, krásná představitelka Donny, tanec samotný a v neposlední řadě úžasná a do scény hodící se skladba Por Una Cabeza, prostě perfektní a po zhlédnutí snímku jsem si ji pustil ještě několikrát samostatně. Vůně ženy je tak vynikajícím snímkem, který rozhodně doporučuji ke zhlédnutí. ()

podlet

Podíval jsem se na tuhle perličku až teď v roce 2021. Co se zpracování týče, tak jsou to "pure devadesátky" ale to je tak jedinej mínus. Oskarovej je v tomhle filmu sice jen Pacino, ale i tak dobrý. ()

supg

Herecký koncert Ala, kde romantika je trošku skrytá, zato smysl pro čest a boj o znovunalezeni chuť žít zde tryska obřím pramenem. ()

petisebesta

No tak je to takový pomalejší film, místy dosti přitažený za vlasy a AlPač hraje zklamání životem (a pije a kouří a neuklízí - klasika, snad se alespoň meje), vesmírem  rodinou, která ho nechápe a pro kterou celý život sloužil v utajení v ozbrojených silách a vůbec, ale to vše při zachování veškeré úcty k vlajce a hodnotám, na kterých je postavená americká demokracie a uniforma. Tyhle scény z filmu dělají zbytečně agitku... o co tam vlastně šlo? Poučení mladého slušňáka.. nebo prozření zatrpklého vojáka z povolání, nebo s poctivostí nejdál dojdeš .. nevim. Asi se ještě kouknu na ten Italský předchozí a pak snad dám dohromady to poučení. Taková hezká pravda tam projde bez povšimnutí.. slepec je slepej bo dělal haura a upadla mu zřejmě výbušnina z ruky..a jak na to koukal..ale nepoučil se a jezdí autem...a pracující lid mu platí invalidní důchod. To není příklad hodný následování... ještě že se jeho geny nerozmnožily a zůstal starým mládencem. ()

Honza.Hlavac

Skvěle vytvořeny “obyčejný příběh “ dvou lidi z odlišných světu přesto si k sobě najdou blízko . Student charlie a vysloužili slepý voják frank . Jeden ukazuje druhému proč má cenu žít , druhy naopak ukazuje jak nemá žít repektive jak se chovat a zároveň si zachovat cest a charakter . Za mě je to na úrovni nedoktnutelnych ať už stylem tak neskutečné velkou myšlenkou do skutečného života . Určitě se podívám za čas znova . 96% ()

peproch

Remake. Tvůrci znali skvělý materiál a překonat italskou předlohu se jim povedlo. Al Pacino hraje byvšího důstojníka, který oslepl, asi možná z frajeřiny, a ta slepota z něj učinila ještě hrubšího, než byl co by plukovník ve Vietnamu. Ale má jemná tón, strunu smyslu pro ženský půvab, šarm, vůni, chuť a líbeznost, proto rozpoznává mýdla, tóny v hlase, umí tango a vůbec.... Doprovod chudého studenta Charlieho na jeho poslední cestě do NY dopomůže k obratu v jeho počínání, ocení mladíkovu čest neprozradit vrstevníky, osvobodí jej z vyloučení a tak i sebe z hněvu, nebo alespoň to tak působí. Ptáte se s autorem románu, proč musel oslepnout? Aby se na něm projevilo království nebeské - učinil život několika lidí radostnějším. ()