Ešte som nevidel od Vláčila zlý film a dlho som čakal, kým nejaká tv stanica odvysiela Stíny horkého léta. Kukura i Valach hrajú výborne, zvlášť G. Valach si vystačí i obyčajným pohľadom. Už x-krát som sa presvedčil, že G. Valach patrí medzi najkvalitnejších slovenských hercov , no zároveň i najmenej doceneným. Mnohí ani nepoznajú jeho meno, no odporúčam český film Ztracenci. Film má jednoduchý dej a navyše ho Vláčil dokázal vyrozprávať s minimom dialógov. Často sa tu hrá iba očami a gestami. Napríklad taký J. Bartoška nepovie za celý film ani slovo. Či je tá banda v othaných uniformách skutočne "Banderovská" sa z istotou nedozvieme, ale kto iný by to mal byť?? 80%.(24.2.2013)

• MontyBrogan

Strašná nuda! Navyše drvivú väčšinu atmosféry a emócií tvorila hudba, bez nej by sa to snáď ani nedalo pozerať. Tak skoro sa k ďalšiemu Vláčilovi nedonútim.(9.2.2013)

Dusno, kam se podíváš. Brilantní němohra, jíž podráží nohy uspěchaný závěr, který místo toho, aby diváka řádně vyšťavil a vyplivl, se zmůže pouze na pár vteřin napětí a průhledné zakončení. To zabolí. Liškova vystresovaná hudba je jako vždy bez výhrad.(4.12.2012)

František Vláčil možno natočil pôsobivú baladu, podľa mňa však natočil pôsobivý eastern. Stíny horkého léta je film, ktorý z jeho filmografie najviac odsýpa a ktorý ma od neho najviac bavil. Možno bol lepší Adelheid, Stíny sú však počas celej stopáže konzistente nenudiace. Kukura mojím obľúbencom nie je, úloha roľníka je v mojich očiach jeho životnou.(28.5.2015)

Normalizační ironie: Vláčilovy Stíny horkého léta z roku 1977 (!) jsou zcela průhlednou alegorií na okupaci Československa roku 1968 (pět banderovců = pět států Varšavské smlouvy) a ten film nakonec získá státní cenu...(16.2.2013)

• - Snímek měl původně natáčet režisér Zdenek Sirový. (Xell)

• - Natáčení probíhalo ve Velkých Karlovicích a Štramberku. (Xell)

• - Film získal Velkou cenu Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. (M.B)