Další výborný Vláčil s perfektně dusnou atmosférou, které se podobá - ale nevyrovná - o pár let starší Adelheid, výbornými herci (Juraje Kukuru jsem nikdy neměl moc rád, ale na to jsem si teď vůbec nevzpomněl, no a Gustáv Valach byl ještě lepší), Liškovou neselhávající hudbou... Skvělý snímek, ovšem ve srovnání se zmíněnou Adelheid o něco slabší a předvídatelnější, což je trochu škoda.(14.10.2013)

Neuvěřitelně odporný - tedy odpornější, než obvykle - Jiří Bartoška v jedné ze svých ranných fimových rolí si coby albínský banderovec s celou svoji partičkou zasloužil mnohem horší osud. Bohužel ani mistr Vláčil se nevyhnul nátlaku a v symbolickém roce hanby si vyšvihnul drobnou propagačku. Naštěstí to zvládnul s grácií sobě vlastní a proto jde o umění a ne o hovno:-)(9.7.2007)

"Ten by si nechal nasrať i na hlavu !!"(13.1.2014)

Jiří Bartoška k zasmání, když ho znáte v součatném image... - 3. 9. 2011 - 50%(29.12.2011)

Normalizační ironie: Vláčilovy Stíny horkého léta z roku 1977 (!) jsou zcela průhlednou alegorií na okupaci Československa roku 1968 (pět banderovců = pět států Varšavské smlouvy) a ten film nakonec získá státní cenu...(16.2.2013)

• - Jiří Bartoška si musel kvůli roli odbarvit vlasy. Ty mu ale poté slezly a nakonec hrál v bělovlasé paruce. (jenik71)

• - Snímek měl původně natáčet režisér Zdenek Sirový. (Xell)

• - Film získal Velkou cenu Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. (M.B)