Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách

• Československo Ako utopiť dr. Mráčka alebo Koniec vodníkov v Čechách (více)
Československo, 1974, 96 min

Fantastickou komedii o lásce mladé vodnice Jany k nesmělému právníkovi a o tom, jakými možnými způsoby se z vodníka stane člověk, natočil V. Vorlíček v roce 1974. Dr. Mráček chce Janinu rodinu, nic netušíc o jejím původu, vystěhovat z mokrého domku na Kampě a ten nechat zbourat. Pro poslední dynastii vodníků v Čechách by to ovšem znamenalo jistou záhubu. Musejí proto všemi prostředky zabránit asanaci domu - i kdyby měli dr. Mráčka utopit... (Bontonfilm)

Rohla28

"Utopit? Chcete ho přejet parním válcem, blbouni?" Nepřekonatelný Miloš Kopecký v roli pana Wassermanna, Jaromír Hanzlík v roli právníka, Vladimír Menšík v roli sluhy a další. Je možná trochu škoda, že uprostřed natáčení zemřel a musel být nahrazen Zdeňkem Řehořem, který mimochodem taky nezahrál vůbec špatně. Zkrátka dobrá komedie, které ani čas neubral na lesku. ()

Bila_pani

Perfektní film, viděla jsem ho snad 100x a pokaždé umírám smíchy. Exceluje Menšík, hlavně ve scéně, kde čerstvě po transfúzi radostně skáče po parku a křičí: "Jsem člověk, jsem člověk!..." :)) A mouka s ušima a jitrnice s nosem - to jsou nápady, škoda že se to nevyrábí i ve skutečnosti :D ()

P/\/EL

tohle je něco, co můžu třeba vidět znova a znova a nemám přitom pocit, že bych marnil čas, je to takový vtipný, crazzy, milý, ale né koljoidním způsobem, mainstream, kterej mi nikdy neva, možná tam jsou trošku znát, že to vzniklo v době socíku a normalizace, a že nové je lepší než staré :), socialistická idylka(je to zvláštní, ale tohle Čechům šlo, točit v divnejch časech parádní odreagovačky, sice teda 74 neni 39/40..ale možná zbytečně...plkám...), víte co, je to tam, ale neva mi to, je to hlavně o výbornejch hercích a Šafránková atraktivní a ty nápady....styl...... ()

krrimi

Tak toto je klasika v absolútnej top paráde. Tento film môžem vidieť sto krát a aj tak viem, že si ho pozriem znova. ()

insky

Perfektný film, či komédia s dokonale stvárnenými vodníkmi na čele s hereckými kapacitami ako p. Kopecký, Filipovský či Menšík, to boli páni herci. ()

silencewater

Nevim cim to je, ale nejde mi do hlavy, proc uz se takove genialni filmy netoci, mozna ze ten socializmus nutil lidi vic si vymyslet a zapojit fantazii. Je to skoda. Neni to sice muj nejoblibenejsi, ale rada se podivam, kdyz bezi v televizi. ()

pecolik

Klasická česká nesmrtelná komedie, která vypráví o úpadku vodnického druhu v našich končinách. Skvělé herecké obsazení, kde některé momenty se staly prakticky nezapomenutelné: lehce naivní Jaromír Hanzlík jakožto Dr. Mráček, velkolepý Miloš Kopecký či energický Vladimír Menšík. 90% ()

Milonak

Proč už se dnes netočí takovéto filmy? Protože už netočí pan Vorlíček a dnešní herci už prostě nejsou takoví jako bylo kupříkladu osazenstvo této obrovsky zábavné komedie. Nebudu to okecávat - VELKÁ zábava. :-) 90% ()

kinoholik

Jako dítě jsem se u toho bál, teď je to jedna z mých nejoblíbenějších komedií. Jak se může vyvíjet názor člověka :-) ()

adys.sp

Tak tenhle film ze sedumdesátek mne opravdu baví :) je to roztomilá komedie,s neobvyklým dějem.Já se k vodníkům ráda vracím.také díky pánovi Menšíkovi.Na nudné odpoledne je tento film skvělou volbou :) ()

Sadova302b50

Krásná komedie, moje oblíbená, je správně švihlá a plná fantazie. Navíc má na svou dobu zajímavé efekty. ("...Jsem člověk! Jsem člověk!) Nemohu dát méně, než plný počet. ()

Akinaz

Nesmrtelná klasika, která nevědomky dělala reklamu krvavé tlačence. I když v dortu bych ji najít nechtěla :-) 5* ()

Zemřela Libuše Šafránková

Zemřela Libuše Šafránková