Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách

• Československo Ako utopiť dr. Mráčka alebo Koniec vodníkov v Čechách (více)
Československo, 1974, 96 min

Fantastickou komedii o lásce mladé vodnice Jany k nesmělému právníkovi a o tom, jakými možnými způsoby se z vodníka stane člověk, natočil V. Vorlíček v roce 1974. Dr. Mráček chce Janinu rodinu, nic netušíc o jejím původu, vystěhovat z mokrého domku na Kampě a ten nechat zbourat. Pro poslední dynastii vodníků v Čechách by to ovšem znamenalo jistou záhubu. Musejí proto všemi prostředky zabránit asanaci domu - i kdyby měli dr. Mráčka utopit... (Bontonfilm)

ABC1

Bože, jak je možné, že dnes nikdo neumí natočit něco takhle výborného??? Když si vzpomenu na ten hroznej seriál Neviditelní, který se snaží napodobit tenhle skělej film, hned bych všechny "tvůrce" utopila!!! ()

LadyLucrezia

Česká komedie na kterou se vždy znova ráda podívám. Hravost se snoubí s dobrým příběhem, který na rozdíl od novějších filmů nepostráda hlavu ani patu. Hlášky, že člověk jde do kolen a přítomnost mnoha výtečných herců z toho dělá jeden z nesmrtelných snímků zlatého fondu české kinematografie. ()

Nataniel73

Film Jak utopit doktora Mráčka je nadpriemerná česká komédia s originálnym nápadom a výborne prepracovanou zápletkou. Hrá tu celá plejáda výborných hercov od Kopeckého, Šafránkovej, Menšíka až po Zázvorkovú. Známe mená sú zárukou kvality rovnako ako režisérska taktovka Václava Vorlíčka. Dej má slušný spád okorenený niektorými trefnými scénkami (doktor Mráček vo vodnom kráľovstve a neskôr v márnici, nakynutá teta Matilda, useknutá noha). Mám rád filmy, ktoré sa tvária ako vážne a pritom sú vtipné. Štyri hviezdy udeľujem aj za viacero podarených hlášok. "Jseš obyčejnej člověk. No dovol? Jsem doktor práv. Když je ti to málo? ...."Já jsem člověk! Kolik toho v sobě máte? Dvě deci." 80% ()

soukyd33

Česká klasika. Spíše likvidace vodníků v Čechách. Další geniální film plný zajímavých scén. 👍 Zábava za celý film je zaručena. Vodníci nám v Praze pěkně zamotají hlavu, nebo možná člověk vodníkům? 😀 Poznámka: Hlášky jsou TOP. Poznámka: Libuši Šafránkové to zde moc sluší. 👍🙂 Doporučuji všem. Hvězdiček 5 ()

JB001

I po 45 letech vynikající komedie. Líbila se mi moc tenkrát a užil jsem si ji i na Velikonoční pondělí v koronavirové době ()

evangelik

Dnes naprosto nepochopitelná ústřední zápletka: Váš dům jako zdravotně závadný bude vykoupen a asanován. Váš nesouhlas nás nezajímá. Podpis - váš bolševik... Stenopis, soudruhu doktore?... Teď Vás budeme potřebovat, pane doktore - o dialog později... ()

lingering

Není náhoda, že hned poté natočil Vorlíček Bouřlivé víno. I tady je ideologická linka jak z 50. let. Naštěstí je to občas dost vtipný ()

remotrumpet

"Vy někam jedete? - Pst, pašujeme rajčata ze Smíchova do Modřan." - "To jsou dneska želvy." - "Nebojíte se infekce? - Když si potom umyjeme ruce, tak se nám nemůže nic stát." - "Když není tlačenka, tak bude Růženka." - "Ty jedna domácí flanelová fretko." - "Nechte toho cicmání." Takže mať tlačenku na správnom mieste (v bruchu) je najlepšia zbraň proti triednemu nepriateľovi. ()

Hombre8

Klasická komedie tehdejší éry se vším všudy. Nadsázka, vtip, trochu pohádka, mysteriózo, láska... Prostě taková všehochuť, která ale díky mistrovství autorů a protagonistů bezvadně funguje. Určitě stojí za to se k tomu vrátit v rámci odpočinkového pokoukání. ()

Holly_Molly

Ne, ne, ne..NE! Těžko říct co si o tom myslet.. Fantasy je to špatný, protože tenhle žánr Čechům nikdy pořádně nešel. Komedie slabá, protože málo humoru a na pohádku (který to má jakožto žánru asi nejblíž) zase až moc přisprostlý...celý to má takovou divnou atmosféru podpořenou rádoby vtipnou hudbou a zvukovýma efektama tý doby a ani ta nostalgie tady nefunguje.. Herecky je to ale vrcholovej standard, Šafránková je rozkošná a Myslíková se prostě pro role zlejch čubek narodila. :-D ()

surprise

Jo to bylo tenkrát, když jsem jsem na tom byl ještě v kině, které už neexistuje. Teď jsem si film rád připomněl v televizi a bavil mě stejně jako předtím. Jen jsem více vnímal povinnou dobovou angažovanost v podobě zlých vodníků ze západního Německa jezdících v mercedesech. Rovněž po letech oceňuji hravost a promyšlenost všech detailů, kdy se správně dbá na uvěřitelnost magického světa. Právě tohle mě tenkrát do kina lákalo nejvíc spolu s nenuceným, ale stále přítomným humorem. ()

hostivít

Škoda, že roli vodníka nedokončil J.Libíček, protože jinak by to bylo dokonalé. I tak je to velmi vtipná komedie se zdařilými triky. Mám zde rád hlavně Filipovského a Menšíka, kteří hrají úžasné vodníky. Miloš Kopecký zde nemá tak velký prostor, ale přesto si ho zapamatujete do smrti. Dvojice Hanzlík+Šafránková je až moc sympatická. ()

corax8

Vtipná komedie se zajímavým námětem a propojením nereálného s reálným světem. Musím ocenit triky, které se ve filmu objevovaly. prostě paráda. ()

Stingray

Moc pěkně vymyšlená "vodnická mytologie" i s jeíma zákonitostma a zvyklostma.Sposta věcí v jednom filmu a vůbec to nepůsobí slátaně!jak to tenkrát dělali.Dneska je všechno zkostrbatělý a ruka scénáristova ze všeho trčí až hrůza. ()

ra0474401

Stella Zázvorková má nejlepší hlášky: "Jindřichu, kdo je ta velká dáma?", "Hm, pro kus žvance..." "Polohrubá, ta se může hodit". Dobrá komedie, jakoby ostatně duo MM + VV někdy udělali něco špatně. ()

2060

Česká klasická komedie. Kdo by tenhle film neměl rád. Rád se na něj vždy podívám když ho vysílají v TV. Prostě klasika . Teď už se takovýhle filmy netočej , spíš samý seriály a to je dost smutný. ()

gerojmanus

Vtipný od začátku do konce a neskutečně hvězdné obsazení - největší zbraně téhle komedie, která patří mezi to nejlepší, co režisér Vorlíček vytvořil. ()

McIron

Výtečná oddechovka. Bohužel ústřední herecká dvojice (Hanzlík-Šafránková) moc herecky nezáří, ale ty role jsou tak napsaný. O to víc je přehrává samozřejmě naprosto absolutně grandiózní Kopecký, to je opravdu majstrštyk, víc než dobře se drží Zázvorková, Menšík, Myslíková. Víc než špatně samozřejmě špatní herci - Řehoř, Hašek...Na druhou stranu i ten velmi špatný Masopust tady přehrává tak, že je to vlastně správně. Stejěn tak jako špatný Prokoš je opět v epizodě víc než dobrý - ten, když doba jeho pobytu na plátně nepřesáhne cca 7 min, je vždy dobrý... Slečno, jestli jste s ním něco měla, tak já vás budu žalovat!(....)Nejsou to žádní myslitelé! ()

Zemřela Libuše Šafránková

Zemřela Libuše Šafránková