Snímek Den, kdy se zastavila Země vypráví příběh mimozemšťana Klaatua, který jednoho dne přistane na Zemi. Hlásá příchod v míru a vyžaduje si setkání s představiteli všech států světa, před kterými hodlá přednést své poselství. Když se však dozví, že to je věc zhola neuskutečnitelná, opustí své dosavadní obydlí a vydá se do světa na vlastní pěst... Film vznikl v době rozpuku Studené války a strachu z nové hrozby- možnosti rozpoutání atomového konfliktu. Autoři snímku se v něm jasně vymezují proti dalšímu vývoji této nesmírně ničivé zbraně. Z filmu je tak cítit kritika postoje tehdejších politiků, kteří namísto mírové dohody zvolili zbrojení a udržování paranoidní atmosféry strachu před podlým nepřítelem. (havLord)

SonG

Naprosto vyjimečný film, který nese velice významné poselství a zaslouží si být nezapomenut.....Michael Rennie je jako mimozemšťan opravdu výborný, a každý dialog ve filmu s ním doslova bere dech...Anti-atomová vize je naprosto zřejmá, a je tak dobře podaná, že každého člověka po zhlédnutí nutí ka hlubokému zamyšlení......Pro mne neuvěřitelný zážitek, a určitě nejlepší sci-fi, jaké jsem viděl...5 hvězdiček je v tomto případě žalostně málo...Díky za tento film!!!! ()

honajz2

Velmi milé překvapení. Vtahující atmosféra, skvělá kamera, chytře vymyšlený scénář včetně vedení děje a dialogů mezi postavami, odpovídající délka a dobře podané protiválečné poselství (ačkoli ta myšlenka světového míru mi vždycky připadala naivní a dost nereálná, protože si stojím za tím, že drtivá většina lidí vždycky bude vůči nějaké skupině lidí nenávistná, ať se děje co se děje). Navíc je příjemné vidět, že v padesátkách, které byly plně všelijakých vesmírných zrůd vznikl i film o hodném mimozemšťanovi. Jediné, co mi vadilo, jsou některé slabší herecké výkony a drobný pokles atmosféry v druhé polovině. Jinak si snad nemám na co stěžovat. Rozhodně je to lepší, než ten moderní remake... Silné 4* ()

Martin741

Tato stara klasika z roku 1951 od rezisera Roberta Wise-a je podstatne lepsi film s na tu dobu vybornymi trikmi nez filmovy pribuzny z roku 2008. 85 % ()

Hees

Videl som aj neskorší počin z roku 2008 ( Day the Earth Stood Still, The ), v ktorom hral Keanu Reeves a musím povedať, že napriek tomu, že toto je z roku 1951 tak toto je naozaj lepšie aj po toľkých rokoch ma to proste bavilo a je to výborný film, ktorý má v sebe určité posolstvo. Koniec je samozrejme najlepší a hlavne pre neho stojí film za pozretie. Niektoré filmy proste nevyblednú, ani po toľkých rokoch a aj podla toho sa pozná ich kvalita. Pamätáte čo treba povedať robotovi, aby nezničil vašu planétu? Nezabudnem ani na to, aby som spomenul vynikajúci výkon Michaela Rennie, ktorý hral mimozemšťana Klaatua. ()

kaposlav

Na rok 1951 určite dobrý film. Film som kedysi dávno pradávno nejedenkrát videl. V pamäti my ležal ten robot. Nejaká obdoba goléma :) ()

MrPierc

Myšlenka / poselství tohoto filmu je velmi správná a ukazuje, že i když je tento film z roku 1951, tak má stále velkou hodnotu a nám je bohužel stejně u p*dele. Návštěvník se zde potýká s překážkami, které my bereme jako samozřejmost a nechápe naše již tisíce let nevyvíjející se chování ve společnosti a vůbec vůči všem lidem. Dítě, které mu vše vysvětluje ještě není zkažené morálkou společnosti.Otevřený konec nám zděluje, že záleží je na nás jaká bude naše budoucnost. Představitel Klaatua byl dobře vybrán a měl správný výraz. Triky v tomto filmu mě ohromily = létající talíř byl technicky velmi dobře zpracován a robot byl velmi sugestivní ( to, že byl jakoby v polyesterovém obalu ještě nemuselo znamenat, že není železný robot = mohl to být jen ochranný obal). Hudba dobře zvolená. ()

Trainspotter

Znepokojující snímek, který hravě strčí do kapsy i dnešní sci-fi. Bych se vůbec nedivil, kdyby s takovou výzvou přišel jednoho dne opravdový Klaatu a vyhodil nám pojistky, takový blackout by úplně stačil ke zhroucení celé civilizace. A proč pět hvězdiček? Protože ve sloupku na pravo bylo všechno po čtyřech nepo po třech, tak jsem tam hodil pět, protože The Day the Earth Stood Still si to jistě zaslouží pro své přesvědčivé triky, nadčasový námět a za "Klaatu barada niktoh". ()

ad

Jakmile si zvyknete na pomaly remeslny Wiseuv styl a stribrne podvlikacky, uzijete si prekvapive kvalitni, napinavou a chytre napsanou sci-fi... ()

lakikaki

V dobe, keď ZSSR a USA boli na nože a keď sa do amerických kín chodilo predovšetkým na katastrofické sci-fi béčka, sa na plátnach objavil film, ktorý divákov najprv oklamal nesmierne zavádzajúcim plagátom a nepripravených ich potom veľmi elegantne prinútil zamyslieť sa nad sebou a nad dianím vo svete. Po technickej stránke, vzhľadom na rok vzniku, by sa filmu dalo vytknúť máločo a jedinou vecou, ktorá vyvolá úsmev na tvári je jedine Gortov "nepreniknuteľný" gumený oblek. Napriek vydarenej atmosfére (veľký podiel na nej má skvelý soundtrack Bernarda Hermanna) a celkovo nadčasovým kvalitám tohto snímku ale musím hviezdičku stiahnuť jednak za scenár, ktorý je miestami nie úplne domyslený, a potom ešte za jednu neskutočne otravnú minútu (aneb "povedzte žene nech vykoná niečo úplne triviálne a sledujte čo bude robiť"). Inak je Day the Earth Stood Still skvelým sci-fi filmom, ktorý zaujme aj v dobe transformujúcich sa robotov. Klaatu.. Verata.. N.. Necktie.. Nectar.. Nickel.. It's an n-word, definitely an n-word.. ()

danecek24

9. Zlatý Glóbus za rok 1951 - cena (1) - *Nejlepší film (podporující porozumění) - Robert Wise + nominace (1) - Nejlepší hudba - Bernard Herrmann ()

zette

Pribeh se muze zdat, kdyz ne hloupy, tak alespon naivni. Presto je hlavni myslenka (zvlast v roce 1951) genialni. Triky usmevne, i tak si atmosferu a jisty druh napeti prostor kolem vesmirneho korabu udrzel. ()

dr.fish

V roce 1947 proběhly události v Roswellu a filmařská odpověď na sebe nedala dlouho čekat. Poselství ufounů zhruba ve smyslu "přestaňte si hrát s atomovkou" je reakcí na nezodpovědnou válkychtivost lidstva. A to je celá myšlenka filmu. Že je to málo? Možná, ale film nudný není. 75% ()

WolfR

Geniální sci-fi. Zajímavý námět, protkaný skvělou myšlenkou, poselstvím, nápady a výbornými hereckými výkony, 5 hvězd. ()

Radiq

To, že film je počítán mezi klasiku, mi nezabrání jít proti proudu. Zas mě všichni budou mít za burana. Jediný, co mi z filmu ulpělo, je samozřejmě děj, kterej je nadčasovej. Musím film hodnotit jako celek a to, že byl zpracován v roce 1951 tomu ubírá hodně na parádě. Bohužel. Klaatu měl neobyčejně vysoko vyhrnutej pas a ten robot byl asi vzor pro roboty z Battlestar Galacticy, kteří mají taky blikající oko. Koukám, že se asi chystá remake, takže doufám, že se tvůrci vyvarují některých naivních kravin a zhostí se toho trošku líp. ()

bartias

Klasické černobílé sci-fi s vážnou protiválečnou tématikou sice vzniklo v dávných 50. letech, čemuž odpovídají papundeklové triky, dodnes ale neztratilo skoro nic ze své působivosti a z věty „Klaatu! Barada! Nikto!“ stále mírně mrazí. ()

eye candy

Robert Wise byl univerzal k pohledani a narozdil od jinych scifaren 50tek, maximalni trvanlivost tohoto produktu jeste zcela nevyprchala. a co vic, priznam se ze me tento jeho pocin mile prekvapil hlavne diky necekane nizkym narokum na divakovu trpelivost. Asi je to take do znacne miry dano tim, ze se nejedna pouze o tradicni cirkusackou prehlidku blikajicich knofliku obohacenou o toporne herecke vykony, ale o film s politickym podtextem, ktery se spise zameruje na lidskou povahu a na mileho pana Klaatua ktery nas uci jak hloupa je nuklearni valka ()

eJacques

Abych se navnadil na letošní novinku, tak jsem shlédl toto... Noo, a musím říct, že na rok 1951 je to opravdu hooodně povedené, sci-fi jde natočit i bez triků (v té době by byly pro dnešní diváky směšné, takže děkuju)... No a co dodat, příjemné překvapení a nadčasové téma, které bude aktuální tak dlouho, dokud budou každodenní Události na ČT začínat politikou... Doporučuji i nefanouškům starých filmů, tipoval bych to na rok 1980 (nebýt černobílé)... ()

hans500

Jeden z nejlepších sci - fi filmů, Michael Rennie sympatického mimozemšťana Klaatu zahrál skvěle, režie Roberta Wise dobrá, ale největší pozornost si zaslouží výtečný, stále aktuální scénář. ()

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi