Originál jsem (zatím) neviděl, ale určitě si jej někdy seženu, protože tohle se mi líbilo. Takhle, nenudilo mě to, na Jennifer i Reevese se koukalo v pohodě a stopáž byla přesná (ani moc, ani málo). Navíc bych chtěl pochválit skvělé efekty. Nicméně teď přijdou ale… jednak mi tam vadil Jaden, některé scény mi přišly hodně debilní (dva mimozemšťani si dají sraz v McDonaldovi, WTF?) a hlavně ty (vedlejší) postavy podle šablony (nikdo hlavní hrdince nevěří, až když je namále, ji najednou pustí atd...) Takže The Day The Earth Stood Still je výborný film, pokud u něj vypnete mozek a budete se jen kochat. Buď efekty, nebo Jennifer, to záleží na vkusu. Myslím, že si dám ještě jednu projekci, ale až potom, co se podíval na ten originál… do té doby zde nechávám 70 %.(26.9.2011)

Ono je asi naozaj na mieste na začiatok povedať, kto originál videl a kto nie, pretože od toho sa dá odvodiť určité percento hodnotenia. Každopádne, po sakramentsky dlhej dobe som si pozrel čistokrvné sci-fičko, pri ktorom som si užil len čistej zábavy. Komerčná stránka filmu je v norme, dobre naplánovaný je však environmentálny podtón, ktorý udáva tempo celému filmu, ale nebol aspoň tak prvoplánový ako v nedávnom 'The Happening'. Takže spokojnosť, určite to nebol film, pri ktorom sa mi zastavil mozog. 75%.(26.10.2009)

• flanker.27

Ekologický odpad. Recyklovaný. Příručka multikulturalismu a filmových rasových a genderových klišé na šetrném papíře. Každých pět minut vyslovené We can change mi připomínalo Saddáma v South Parku. Viděl jsem to z úcty k Jennifer Connelly (včera měla narozky), ale tohle byl asi první film, kde bych byl radši, kdyby v něm nebyla.(13.12.2008)

Soundtrack Tyler Bates: 1. Stars [0:39] ,2. Mountain Climber [2:41] ,3. National Security [2:48] ,4. This Is Not An Exercise [0:53] ,5. Do You Feel That? [2:00] ,6. Military Approach [1:07] ,7. G.O.R.T. [2:43] ,8. Surgery [1:31] ,9. Interrogation [2:33] ,10. You Should Let Me Go [2:25] ,11. A Friend To The Earth [1:55] ,12. Fighter Drones [1:24] ,13. Came To Save The Earth [0:46] ,14. I'm Staying [1:11] ,15. Helen Drives [0:45] ,16. Containing G.O.R.T. [0:45] ,17. Orb Rising/The Day The Earth Stood Still [2:41] ,18. They're Not Afraid Of Us [1:21] ,19. Flash Chamber [0:54] ,20. Helicopter Collision [5:14] ,21. See My Son [2:12] ,22. Cemetery [3:19] ,23. Distress [2:00] ,24. Wrong Place Wrong Time [0:56] ,25. Aphid Reign [4:17] ,26. Power Down [0:56] ,27. He's Leaving [1:50] ,28. The Beginning [1:11],(9.6.2011)

Objekt 07/493 se pohybuje rychlostí 30 000km/s a zřejmě se srazí se Zemí. Ohroženo je 8 milionů lidí. ,,Přiletěl jsem zachránit Zemi!“….“ Katastrofa se nekoná – naštěstí (snad) ani filmová. Předvedení lidstva jako nechápající rasy nepřekvapí (zvlášť když nás zastupují Američané). Snad proto mi občas jejich chování připadá (slušně řečeno) velmi divné. Některé dialogy jsou tu snad jen aby nebylo ticho a taktéž Tyler Bates mohl víc přitlačit na ,,strunu“. Divím se, co Klaatua přesvědčilo – já jsem spíš fandil ,,druhé straně“. Nikdo zde totiž nemá nic, čím by přesvědčil alespoň mě! Žádná vyhrocená situace k hloubavému zamyšlení či varování! A konec? Já říkám ZNIČIT!! Přesto dávám 3*. Emzáky mám rád a efekty nejsou špatný. Ovšem tvůrcům bych nafackoval, protože tohle zklamání dlouho nerozdejchám! PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * Co uvidíme (možná) příště? V dalším ,,remake“ (po zjištění, že Američani jsou idioti), bude role velmoce svěřena české vládě! Příběh proto bude plný emocí, logiky, hrdinských činů a s emzáky bude uzavřena RVHP. Zkrátka, NADEJDE DEN, KDY SE ZASTAVÍ ZEMĚ!!!(18.4.2009)