Trailer byl nabouchanej jak sviň, jenže film už tolik neni, sice ze začátku to působí fakt skvěle si-fi mysteriózně a těch 15-20 minut je opravdu vynikajících, jenomže pak se napovrch dostává dost utahanej děj a k mýmu údivu i celkem velký množství děsně naivních a mnohdy trapných scén, potažmo dialogů a k tomu se ruku v ruce přisírá až trošku moc narážek na zkaženost lidstva, nicméně samotná myšlenka filmu je zajímavá, Keanu Reeves působí ve svý roli skvěle a Jennifer Connelly mam rád už od Phenomeny(11.12.2008)

Ach jo. Scott Derrickson dostal svou další šanci a tentokrát se moc nepředvedl. Keanu Reeves a Jennifer Connelly jsou snad jediné pořádné klady na tomto filmu. Stylovost z upoutávek se brzy vytratila a druhá polovička filmu je prakticky pouze o mladém Smithovi, který přemlouvá Klaatua "že lidé se dokáží změnit". Vůbec mi nevadilo ekologická myšlenka, ale celý příběh, kdy Klaatu zjišťuje jací vlastně jsou lidé. Je tu mnoho zajímavých nápadů, drobností, ale vše je v podstatě zabito okolním balastem. Krásné oči Jennifer tohle prostě nezachrání a z trailerem skvěle vypadajícího a akčního inteligentního sci-fi je jen snaha o akční sci-fi, díky kterému si lidé uvědomí, co by měli změnit. Třeba příště to někdo zkusí s opět dobrou myšlenkou, pořádně vystavěným příběhem a logickým vyústěním (spoiler: já tak chtěl, aby byl svět zničen, splní se mi to někdy?).(31.12.2008)

Objekt 07/493 se pohybuje rychlostí 30 000km/s a zřejmě se srazí se Zemí. Ohroženo je 8 milionů lidí. ,,Přiletěl jsem zachránit Zemi!“….“ Katastrofa se nekoná – naštěstí (snad) ani filmová. Předvedení lidstva jako nechápající rasy nepřekvapí (zvlášť když nás zastupují Američané). Snad proto mi občas jejich chování připadá (slušně řečeno) velmi divné. Některé dialogy jsou tu snad jen aby nebylo ticho a taktéž Tyler Bates mohl víc přitlačit na ,,strunu“. Divím se, co Klaatua přesvědčilo – já jsem spíš fandil ,,druhé straně“. Nikdo zde totiž nemá nic, čím by přesvědčil alespoň mě! Žádná vyhrocená situace k hloubavému zamyšlení či varování! A konec? Já říkám ZNIČIT!! Přesto dávám 3*. Emzáky mám rád a efekty nejsou špatný. Ovšem tvůrcům bych nafackoval, protože tohle zklamání dlouho nerozdejchám! PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * Co uvidíme (možná) příště? V dalším ,,remake“ (po zjištění, že Američani jsou idioti), bude role velmoce svěřena české vládě! Příběh proto bude plný emocí, logiky, hrdinských činů a s emzáky bude uzavřena RVHP. Zkrátka, NADEJDE DEN, KDY SE ZASTAVÍ ZEMĚ!!!(18.4.2009)

Bál jsem se zbytečně vyhozených peněz, ale jsem rád, že návštěvy kina jsem nemusel litovat. Celkové zpracování a téma mě velice vtáhlo a po celou dobu jsem neměl čas se nudit. Keanu Reeves se do této role naprosto hodil a krásná Jennifer Connelly ho výborně doplňovala, jen postava Jadena Smithse mě vcelku lezla na nervy. Vizuální stránka je parádní, jediné co mě nejvíce vadilo byl závěr filmu, který mohl vypadat jinak... Jinak jsem spokojený, já hodnotím silnými 4 hvězdičky a to i přes to, že jsem původní verzi neviděl…(26.12.2008)

K originálu překvapivě uctivý remake, který jde tak trochu mimo cestu slibovanou trailery, a v překvapivě komorní atmosféře brnká na rodinné struny, což v některých momentech zbytečně tahá do patosu jinak hodně kvalitní podívanou, již táhnou výborní herci, skvělé triky a hlavě zručný řemeslník Derrickson, jenž umí navodit jak chvíle absolutního napětí, tak i strhující popcornové jízdy, kde si obrovský černý mrak podává náklaďáky i fotbalové stadiony. Jako vánoční blockbuster jsem možná čekal trochu něco jiného, každopádně výsledek k zatracení není. Slabší čtyřka.(11.12.2008)

• - Most, pod kterým se hlavní hrdinové ke konci schovají, je ten samý most použitý ve filmu Monstrum (2008). (HellFire)

• - Natáčelo se ve Vancouveru, avšak kvůli kvůli špatnému počasí byla nakonec většina scén natočena v ateliérech. (Dines)

• - V čase 1:08:03 se objeví televizní zprávy. Moderátor informuje o posledních událostech a nepokojích v Londýně, Chicagu a spoustě měst v Číně a v televizi jsou vidět záběry vandalů demolujících obchody a policisty na koních. Záběry třetího místa ale nejsou z Číny nýbrž z Bělehradu (Srbsko). 5.10.2000 v Bělehradu demonstrovalo až 500,000 lidí, kteří stříleli a zapálili budovu Parlamentu. V ten den byl také Slobodan Milosevic zbaven moci. (FilmFan24)