Objekt 07/493 se pohybuje rychlostí 30 000km/s a zřejmě se srazí se Zemí. Ohroženo je 8 milionů lidí. ,,Přiletěl jsem zachránit Zemi!“….“ Katastrofa se nekoná – naštěstí (snad) ani filmová. Předvedení lidstva jako nechápající rasy nepřekvapí (zvlášť když nás zastupují Američané). Snad proto mi občas jejich chování připadá (slušně řečeno) velmi divné. Některé dialogy jsou tu snad jen aby nebylo ticho a taktéž Tyler Bates mohl víc přitlačit na ,,strunu“. Divím se, co Klaatua přesvědčilo – já jsem spíš fandil ,,druhé straně“. Nikdo zde totiž nemá nic, čím by přesvědčil alespoň mě! Žádná vyhrocená situace k hloubavému zamyšlení či varování! A konec? Já říkám ZNIČIT!! Přesto dávám 3*. Emzáky mám rád a efekty nejsou špatný. Ovšem tvůrcům bych nafackoval, protože tohle zklamání dlouho nerozdejchám! PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * Co uvidíme (možná) příště? V dalším ,,remake“ (po zjištění, že Američani jsou idioti), bude role velmoce svěřena české vládě! Příběh proto bude plný emocí, logiky, hrdinských činů a s emzáky bude uzavřena RVHP. Zkrátka, NADEJDE DEN, KDY SE ZASTAVÍ ZEMĚ!!!(18.4.2009)

• BadoXXII

Úbohosť najhrubšieho zrna. Nemá to čo robiť na plátnach kín a ja len ďakujem nepredvídateľným okolnostiam, že som sa na to do kina nakoniec nedostal. Asi by som totiž nevyšiel živý. Odfláknuté po všetkých stránkach. Herci nič nehrajú, hudba nevýrazná a efekty priemerné. Tak neskutočne debilné dialógy sa len tak nevidia a tá vážnosť. Snáď pri každej druhej scéne som sa chytal za hlavu a tváril sa podobne ako keď sa pokazí vajce a ovoniam ho - znechutene. Takú úlohu ako mal v tomto filme Keenu by som chcel - spravím pár krokov a poviem pár debilných viet, ktoré sa mimochodom opakujú stále dokola a dostanem za to parádny balík. Pravdaže on za to, čo mal zahrať nemôže. Čo Jennifer? no tak z jej vystrašenej tváre a z neustáleho presviedčania, že aké je ľudstvo dobré a že potrebuje ešte dostať druhú šancu a bla bla mi bolo zle...A ten malý čierny zasran! (nie, nie som rasista) Neviem prečo, ale film ma urážal. Nepostrehol som jediný dobrý nápad a pre moje dobro som sa mal filmu radšej vyhnúť. Musel som sa veľmi premáhať, aby som to dopozeral. Nikdy viac! Ak si film ešte niekedy pozriem, tak len s ľuďmi, čo majú podobný názor - lebo ako komédia je to excelentné.(30.1.2009)

Původní Den, kdy se zastavila Země je výborné sci-fi. Zápletka je možná jednoduchá, ale myšlenky zde obsažené působí i po šedesáti letech. Tenhle suchý odvar ale nesahá svému předobrazu ani po kotníky. Vizuální stránka je nepochybně lepší, ale celkově je film neuvěřitelně prázdný. Klaatu Reeves nepůsobí tak mimo(zemsky) jako Klaatu z původního filmu a při některých scénách je až žalostně vidět, že to prostě nefunguje. Tento remake dal možná staré sci-fi nový vzhled, ale obsahově to zrovna nevystihl.(12.12.2009)

Rozpočet $80miliónovTržby USA $79,366,978Tržby Celosvetovo $233,066,978Tržby za predaj DVD v USA $33,161,767 //počet predaných kusov 1,975,664║ Taká neškodná jednohubka, kde je citeľní ten menší rozpočet na menšej rozmanitosti scén než by sme v konečnom výsledku čakali, obsedenie je fajn ale nie úplne využité, postavy vyznejú akosi plocho, príbeh sa nesie v jednoduchej rovinke, bez silnejších záchvevov, posolstvo príbehu bude odovzdané ale vyznie takmer do prázdna, chýba tomu fakt väčšia razantnejšia hĺbka a napätie.... čakal som trošku viac, pôvodní film z 1951 je úplne iná intenzívnejšia káva. /60%/(13.2.2009)

Nosná myšlienka hoc nie nová, výborná, ale zvyšok priemerný. Pôvodnú verziu som nevidel takže nemôžem porovnávať, avšak vidí sa mi, že toto bude prípad ďalšieho nedomrlého remaku omnoho lepšieho filmu. Biblický podtext vám dopáli tak o desať minút skôr než vôbec niekto vo filme túto tézu vysloví a vôbec celé je to akosi situované do polohy kresťanského obetovania a vykúpenia. A keďže toto nie je moja parketa a rovnako je mi proti srsti aj „rodinná“ línia filmu musím odsúdiť tento inak v prvej polovici filmu celkom svižný a atmosférický scifáč do hlbín mainstreamovej a nechutne korektnej priemernosti. 6/10(14.12.2008)

• - Kvůli scéně, v níž Klaatu (Keanu Reeves) opravuje složité formulky napsané na tabuli starým profesorem, přizvali filmaři fyzikální experty. Rovnice byly napsány na tabuli tužkou, herec je jen křídou obtahoval. (Pumiiix)

• - Most, pod kterým se hlavní hrdinové ke konci schovají, je ten samý most použitý ve filmu Monstrum (2008). (HellFire)

• - Natáčelo se ve Vancouveru, avšak kvůli kvůli špatnému počasí byla nakonec většina scén natočena v ateliérech. (Dines)