• flanker.27

Ekologický odpad. Recyklovaný. Příručka multikulturalismu a filmových rasových a genderových klišé na šetrném papíře. Každých pět minut vyslovené We can change mi připomínalo Saddáma v South Parku. Viděl jsem to z úcty k Jennifer Connelly (včera měla narozky), ale tohle byl asi první film, kde bych byl radši, kdyby v něm nebyla.(13.12.2008)

Nosná myšlienka hoc nie nová, výborná, ale zvyšok priemerný. Pôvodnú verziu som nevidel takže nemôžem porovnávať, avšak vidí sa mi, že toto bude prípad ďalšieho nedomrlého remaku omnoho lepšieho filmu. Biblický podtext vám dopáli tak o desať minút skôr než vôbec niekto vo filme túto tézu vysloví a vôbec celé je to akosi situované do polohy kresťanského obetovania a vykúpenia. A keďže toto nie je moja parketa a rovnako je mi proti srsti aj „rodinná“ línia filmu musím odsúdiť tento inak v prvej polovici filmu celkom svižný a atmosférický scifáč do hlbín mainstreamovej a nechutne korektnej priemernosti. 6/10(14.12.2008)

Bál jsem se zbytečně vyhozených peněz, ale jsem rád, že návštěvy kina jsem nemusel litovat. Celkové zpracování a téma mě velice vtáhlo a po celou dobu jsem neměl čas se nudit. Keanu Reeves se do této role naprosto hodil a krásná Jennifer Connelly ho výborně doplňovala, jen postava Jadena Smithse mě vcelku lezla na nervy. Vizuální stránka je parádní, jediné co mě nejvíce vadilo byl závěr filmu, který mohl vypadat jinak... Jinak jsem spokojený, já hodnotím silnými 4 hvězdičky a to i přes to, že jsem původní verzi neviděl…(26.12.2008)

• Malarkey

Jen div, že to netočil blázen Roland Emmerich, protože jakoby mu to z oka vypadlo. Zajímavý ale zpackaný námět destrukce naší matičky Země, no ne? Všecky předpoklady dobrého filmu se ale už ztrácí v samém základu, a to je příběh, herci, děj, zpracování. Prostě zpatlanina, na kterou člověk okamžitě zapomene, no povězte mi schválně, pamatujete si ještě někdo 10 000 př. nl ? :) Tak takhle nějak dopadne i tenhle film. Nevýrazný, zbytečný, průměrný, možná už trošku pod, prostě ty správné sci-fi filmy vznikají trošku jinak a v jiném prostředí, než takhle tyhle.(23.1.2009)

Originál jsem (zatím) neviděl, ale určitě si jej někdy seženu, protože tohle se mi líbilo. Takhle, nenudilo mě to, na Jennifer i Reevese se koukalo v pohodě a stopáž byla přesná (ani moc, ani málo). Navíc bych chtěl pochválit skvělé efekty. Nicméně teď přijdou ale… jednak mi tam vadil Jaden, některé scény mi přišly hodně debilní (dva mimozemšťani si dají sraz v McDonaldovi, WTF?) a hlavně ty (vedlejší) postavy podle šablony (nikdo hlavní hrdince nevěří, až když je namále, ji najednou pustí atd...) Takže The Day The Earth Stood Still je výborný film, pokud u něj vypnete mozek a budete se jen kochat. Buď efekty, nebo Jennifer, to záleží na vkusu. Myslím, že si dám ještě jednu projekci, ale až potom, co se podíval na ten originál… do té doby zde nechávám 70 %.(26.9.2011)

• Keanu Reeves

• - Během natáčení se neplýtvalo papírem ani elektřinou. Využívaly se pouze recyklované materiály a produkce jezdila výhradně na bionaftu. (Dines)

• - Natáčelo se ve Vancouveru, avšak kvůli kvůli špatnému počasí byla nakonec většina scén natočena v ateliérech. (Dines)

• - Režisér Scott Derrickson obdivoval režiséra pôvodného filmu, Roberta Wisea, ktorého stretol počas svojich študentských čias. Derrickson nemá remaky v obľube, ale scenár, ktorý prerozprával hlavný dej, no neprinášal remake v skutočnom slova zmysle, sa mu zapáčil. (Greenpeacak)