Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ve snímku Den, kdy se zastavila Země, který je remakem klasického stejnojmenného sci-fi filmu z roku 1951, se uznávaná vědkyně dr. Helen Bensonová (Jennifer Connellyová) ocitne tváří v tvář mimozemšťanovi jménem Klaatu (Keanu Reeves). Ten přicestuje na Zemi s jediným úkolem – varovat lidstvo před hrozící globální krizí. Když síly, které Helen nedokáže ovládat, začnou s mimozemšťanem zacházet jako s vetřelcem a odmítnou jeho požadavek jednat se světovými mocnostmi, Helen společně se svým odcizeným nevlastním synem Jacobem (Jaden Smith) rychle odhalí smrtící důsledky Klaatuova tvrzení, že je "přítelem Země". Helen teď musí najít způsob, jak přesvědčit někoho, kdo má v rukou rozhodnutí o naší budoucí existenci, že lidstvo stojí za záchranu – možná je ale příliš pozdě. Proces už začal. (HBO Europe)

(více)

Videa (4)

Trailer 3

Recenze (1 177)

POMO 

všechny recenze uživatele

Neurazí ani nenadchne, a určite neuspokojí. Ani dejovo, ani technicky. Scott Derrickson strieda pekné myšlienkovo-emocionálne momenty s tými čisto vizuálnymi, no toho prvého je málo, a to druhé je opozerané a nenápadité. A zbytok je výplň, ktorú držia nad vodou iba Jennifer Connelly a Keanu Reeves. Hoci nemajú moc čo hrať, k Jennifer máte proste okamžite blízko; a Keanuovi, hoci sa tvári rovnako ako vo všetkých filmoch, uveríte aj mimozemšťana. Malý Smith desný, rovnako ako pred pár rokmi malá Dakota. Derrickson je komorný režisér, nebol ideálnou voľbou (postava armádneho generála, evokujúca skôr redneckovského stolára machrujúceho v garáži, je azda nevydarený pokus o nadhľad). Film síce disponuje rúškom príjemného "sci-fi kúzla", ale je až televízne opatrný, nevýrazný a nevyhne sa ďalšiemu zrovnávaniu so Spielbergovou Vojnou svetov, ktorá i napriek nejakým neduhom bola po všetkých stránkach vzrušujúcejšou jazdou. ()

Blizzard 

všechny recenze uživatele

Značně nevyrovnaný a bohužel místy i nudný snímek. Na rozdíl od svého předchůdce z roku 1951, má tento remake trochu jiný význam. Zatím co původní verze je o hrozbě jaderné války a sebezničení, novější remake je spíše o ekologii naší planety. Keanu Reeves jako Klaatu je celkem přesvědčivý mimozemšťan a s ničím si starosti moc nedělá. Dále tu máme Jennifer Connelly, která mi svým vzhledem stále připomíná Demi Moore, v roli astrobioložky Helen, která kulí oči a hraje značně na city. Do třetice všeho dobrého, v tomto případě špatného, se tu objevuje malý a nechápající spratek Jacob, kterého hraje černá mánička jménem Jaden Smith. Dále mám rozpor v pochopení mimozemských nanobotů, kteří mají vyhladit lidstvo a ničí vše, co se dá. Odnese to dokonce i samotný stadion, na kterém ale ani nikdo nebyl. Chápu, že se požíráním metalových částí se mohou množit, ale spíš to bylo uděláno jen na efekt, aby se diváci měli na co koukat. Gort, v podobě přerostlého metalového golema mě svým vzhledem také příliš nepotěšil a Batesova hudba mi připadala na takový epos zkrátka příliš nevýrazná. Podtrženo, sečteno, dalo se z toho vyždímat mnohem víc a na 103 minut se to občas setsakra vleklo. (5/10) ()

Reklama

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Moralita, která neodsýpá a není ani trochu zábavná. Klaatu vůbec nenahání strach ani z něj nesálá tajemno nebo neběhá mráz po zádech, což je velká škoda a nevyužitý potenciál. Když začnou věci na zemi mizet, nechává to diváka taky celkem chladným a to je už docela zásadní problém u filmu tohoto typu. Zajímavější by možná bylo pokusit se film opravdu natočit z pohledu mimozemšťana, který se snaží pochopit, proč lidstvo dělá to, co dělá. Takhle akorát hrdinové plkají nesmysly a klišé, snaží se hrát na city a moralizovat, ale většina toho vyznívá spíš neúmyslně vtipně... 50% ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Uctivý remake, který svému předobrazu vyslovenou ostudu nedělá. Originál v 50.letech, v době zuřící studené války, promlouval sice mnohem naléhavěji a prosebná naléhání typu „Můžeme se změnit!“ v současné verzi vyznívají dost jalově, ale jinak po technické stránce lze jednoznačně říci, že moderní kabátek tomuto duchaplnému scifíčku prospěl. Hlavně v postavě mimozemského strážce Gorta, který svůj předobraz co do působivosti hravě překonává. Charismatický Keanu Reeves pak rozhodně nezklamal, ale rozmazleného Smithovic ukňourance bych nejraději vystřelil někam na Mléčnou dráhu. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Už vidím to nadšené švitoření nad "lidskou myšlenkou!" - nedal jsem za to body Kingdom of Heaven a ani v případě Dne, kdy se zastavila Země to tvůrce nezachrání od soudu. Nesmyslná kombinace předlohy, Dne nezávislosti a tatínkovského přístupu Stevena Spielberga, která funguje v rámci fragmentů, nepostrádá nápad a působivé scény, ale po celou dobu mi přišlo, že se koukám na několik filmů současně. Reeves tradičně vynikající... ()

Galerie (52)

Zajímavosti (22)

  • David Scarpa začal písať prvú verziu scenára v roku 2005. Dej však mierne pozmenil - namiesto nukleárnej vojny sa do popredia dostalo zdevastované životné prostredie, pretože ako uviedol, možnosti na sebadeštrukciu ľudstva sa od čias originálneho filmu zmenili. (Greenpeacak)
  • Kopírující se roboti jsou Svatým grálem nanotechnologického výzkumu. (HellFire)

Související novinky

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a…

Den, kdy se zastavil Hyperion

Den, kdy se zastavil Hyperion

02.02.2009

Dvoudílný román Dana Simmonse Hyperion Cantos (v češtině pod názvy Hyperion a Pád Hyperionu) patří k nejdůležitějším sci-fi knihám uplynulých... inu, vlastně patří k nejdůležitějším a nejlepším vůbec…

Tak už se rozhodni, Keanu!

Tak už se rozhodni, Keanu!

17.01.2009

Keanu Reeves toho během propagačních rozhovorů ke Dni, kdy se zastavila Země, navyprávěl o své budoucnosti opravdu hodně. Ve kterém z filmů jej tedy uvidíme? V „šéfkuchařském filmu“ Davida Finchera,…

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to…

Reklama

Reklama