Reklama

Reklama

Den, kdy se zastavila Země

  • USA The Day the Earth Stood Still (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Ve snímku Den, kdy se zastavila Země, který je remakem klasického stejnojmenného sci-fi filmu z roku 1951, se uznávaná vědkyně dr. Helen Bensonová (Jennifer Connellyová) ocitne tváří v tvář mimozemšťanovi jménem Klaatu (Keanu Reeves). Ten přicestuje na Zemi s jediným úkolem – varovat lidstvo před hrozící globální krizí. Když síly, které Helen nedokáže ovládat, začnou s mimozemšťanem zacházet jako s vetřelcem a odmítnou jeho požadavek jednat se světovými mocnostmi, Helen společně se svým odcizeným nevlastním synem Jacobem (Jaden Smith) rychle odhalí smrtící důsledky Klaatuova tvrzení, že je "přítelem Země". Helen teď musí najít způsob, jak přesvědčit někoho, kdo má v rukou rozhodnutí o naší budoucí existenci, že lidstvo stojí za záchranu – možná je ale příliš pozdě. Proces už začal. (HBO Europe)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (1 188)

TeeAge 

všechny recenze uživatele

Film s aktuálnou správou pre ľuďstvo. Vedľa cieľa príbehu zamyslenia sa nad sebou dostávame ohromné vizuálne spracovanie, a hlavného predstaviteľa - Keanu Reevesa, diplomata všetkých civilizácii. Na túto rolu nejestvoval lepší výber. Každým jeho pohybom sa pohlo niečo aj vo mňe. ...Mimochodom Matrix svoju veľkú časť energie čerpá tiež z jeho umenia, a nebyť jeho v tomto filmu, očarili by ma len tie veľké guľe, palantíre ukradnuté z LotR :) |Videno v Palace Cinemas Praha, 12.12.2008| ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Objekt 07/493 se pohybuje rychlostí 30 000km/s a zřejmě se srazí se Zemí. Ohroženo je 8 milionů lidí. ,,Přiletěl jsem zachránit Zemi!“….“ Katastrofa se nekoná – naštěstí (snad) ani filmová. Předvedení lidstva jako nechápající rasy nepřekvapí (zvlášť když nás zastupují Američané). Snad proto mi občas jejich chování připadá (slušně řečeno) velmi divné. Některé dialogy jsou tu snad jen aby nebylo ticho a taktéž Tyler Bates mohl víc přitlačit na ,,strunu“. Divím se, co Klaatua přesvědčilo – já jsem spíš fandil ,,druhé straně“. Nikdo zde totiž nemá nic, čím by přesvědčil alespoň mě! Žádná vyhrocená situace k hloubavému zamyšlení či varování! A konec? Já říkám ZNIČIT!! Přesto dávám 3*. Emzáky mám rád a efekty nejsou špatný. Ovšem tvůrcům bych nafackoval, protože tohle zklamání dlouho nerozdejchám! PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * Co uvidíme (možná) příště? V dalším ,,remake“ (po zjištění, že Američani jsou idioti), bude role velmoce svěřena české vládě! Příběh proto bude plný emocí, logiky, hrdinských činů a s emzáky bude uzavřena RVHP. Zkrátka, NADEJDE DEN, KDY SE ZASTAVÍ ZEMĚ!!! ()

Reklama

BadoXXII 

všechny recenze uživatele

Úbohosť najhrubšieho zrna. Nemá to čo robiť na plátnach kín a ja len ďakujem nepredvídateľným okolnostiam, že som sa na to do kina nakoniec nedostal. Asi by som totiž nevyšiel živý. Odfláknuté po všetkých stránkach. Herci nič nehrajú, hudba nevýrazná a efekty priemerné. Tak neskutočne debilné dialógy sa len tak nevidia a tá vážnosť. Snáď pri každej druhej scéne som sa chytal za hlavu a tváril sa podobne ako keď sa pokazí vajce a ovoniam ho - znechutene. Takú úlohu ako mal v tomto filme Keenu by som chcel - spravím pár krokov a poviem pár debilných viet, ktoré sa mimochodom opakujú stále dokola a dostanem za to parádny balík. Pravdaže on za to, čo mal zahrať nemôže. Čo Jennifer? no tak z jej vystrašenej tváre a z neustáleho presviedčania, že aké je ľudstvo dobré a že potrebuje ešte dostať druhú šancu a bla bla mi bolo zle...A ten malý čierny zasran! (nie, nie som rasista) Neviem prečo, ale film ma urážal. Nepostrehol som jediný dobrý nápad a pre moje dobro som sa mal filmu radšej vyhnúť. Musel som sa veľmi premáhať, aby som to dopozeral. Nikdy viac! Ak si film ešte niekedy pozriem, tak len s ľuďmi, čo majú podobný názor - lebo ako komédia je to excelentné. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Po téměř nenávistných komentářích, které zde nenechaly na druhé polovině filmu niť suchou, jsem čekal téměř cokoli, jen ne celkem normální zakončení, které je stále o několik tříd výš, než třeba u Dne Nezávislosti. Loňský žánrový příbuzný Já, Legenda se mi také zdá mnohem slabší. Zkrátka Den, kdy se zastavila Země se navou klasikou nejspíš nestane, ale pokud bych si měl vybrat mezi ním a libovolnou destrukční parádou od Emmericha, vyberu si jednoznačně Klaatua. Režisér svou práci zvládl s přehledem, množství scén je dokonale atmosférických, když už bych měl mít nějaké výtky, tak ke scénáři, respektive k rodinné dějové linii. Ale i ta se dala zkousnout. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Uctivý remake, který svému předobrazu vyslovenou ostudu nedělá. Originál v 50.letech, v době zuřící studené války, promlouval sice mnohem naléhavěji a prosebná naléhání typu „Můžeme se změnit!“ v současné verzi vyznívají dost jalově, ale jinak po technické stránce lze jednoznačně říci, že moderní kabátek tomuto duchaplnému scifíčku prospěl. Hlavně v postavě mimozemského strážce Gorta, který svůj předobraz co do působivosti hravě překonává. Charismatický Keanu Reeves pak rozhodně nezklamal, ale rozmazleného Smithovic ukňourance bych nejraději vystřelil někam na Mléčnou dráhu. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (24)

  • Hra, kterou hraje Jacob Benson (Jaden Smith) na notebooku, je "World of Warcraft". (Holina)
  • Jako součást reklamní kampaně v Německu změnil film jméno podle města, ve kterém se kampaň konala (například "Den, kdy se zastavíl Kolín“). (HellFire)

Související novinky

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (více)

Den, kdy se zastavil Hyperion

Den, kdy se zastavil Hyperion

02.02.2009

Dvoudílný román Dana Simmonse Hyperion Cantos (v češtině pod názvy Hyperion a Pád Hyperionu) patří k nejdůležitějším sci-fi knihám uplynulých... inu, vlastně patří k nejdůležitějším a nejlepším vůbec… (více)

Tak už se rozhodni, Keanu!

Tak už se rozhodni, Keanu!

17.01.2009

Keanu Reeves toho během propagačních rozhovorů ke Dni, kdy se zastavila Země, navyprávěl o své budoucnosti opravdu hodně. Ve kterém z filmů jej tedy uvidíme? V „šéfkuchařském filmu“ Davida Finchera,… (více)

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (více)

Reklama

Reklama