Reklama

Reklama

Den, kdy se zastavila Země

  • USA The Day the Earth Stood Still (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

Ve snímku Den, kdy se zastavila Země, který je remakem klasického stejnojmenného sci-fi filmu z roku 1951, se uznávaná vědkyně dr. Helen Bensonová (Jennifer Connellyová) ocitne tváří v tvář mimozemšťanovi jménem Klaatu (Keanu Reeves). Ten přicestuje na Zemi s jediným úkolem – varovat lidstvo před hrozící globální krizí. Když síly, které Helen nedokáže ovládat, začnou s mimozemšťanem zacházet jako s vetřelcem a odmítnou jeho požadavek jednat se světovými mocnostmi, Helen společně se svým odcizeným nevlastním synem Jacobem (Jaden Smith) rychle odhalí smrtící důsledky Klaatuova tvrzení, že je "přítelem Země". Helen teď musí najít způsob, jak přesvědčit někoho, kdo má v rukou rozhodnutí o naší budoucí existenci, že lidstvo stojí za záchranu – možná je ale příliš pozdě. Proces už začal. (HBO Europe)

(více)

Videa (4)

Trailer 3

Recenze (1 189)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Lehce zapomenutelný sci-fi remake, který ve mně maximálně navodil pocit, že nastal Den, kdy se mi zastavily hodinky.. V otázce obhajoby bytí na planetě Zemi parazitujícího lidstva měl Klaatu místo zasedání OSN raději přímo navštívit Johna Cleese, jenž by mu ukázkou švihlé chůze názorně vysvětlil, proč jsme tady. Derricksone: Klaatu barada nikto! ()

Bart 

všechny recenze uživatele

Tak tohle nebyl ani průměr. Absolutně nepoutavý děj, místama jsem se i nudil. Mám pocit, že se tvůrci poslední dobou začínají spoléhat na vizuální efekty, počítačová kouzla a trochu jim uniká kvalita scénáře a herecká stránka filmu. Pokud se mýlím, tak v tomhle případě určitě ne. Už delší dobu se chystám zkouknout původní verzi z roku 1951, ale pořád se mi to nedaří. Přesto, že jsem ji ještě neviděl, jsem už teď přesvědčenej, že bude lepší. ()

Reklama

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Už vidím to nadšené švitoření nad "lidskou myšlenkou!" - nedal jsem za to body Kingdom of Heaven a ani v případě Dne, kdy se zastavila Země to tvůrce nezachrání od soudu. Nesmyslná kombinace předlohy, Dne nezávislosti a tatínkovského přístupu Stevena Spielberga, která funguje v rámci fragmentů, nepostrádá nápad a působivé scény, ale po celou dobu mi přišlo, že se koukám na několik filmů současně. Reeves tradičně vynikající... ()

Jossie 

všechny recenze uživatele

Originál jsem viděla a i tak mi remake přišel fajn. Byl vlastně dost jiný, Klaatu tady byl hodně velký tvrďák, něco předělali, něco zkrátili (nejvíc mi chyběla ta část s vědci), ale jinak to vůbec nebylo špatné, efekty byly prostě nádherné a tak mi vlastně nejvíc vadil robot, který byl sice impozantně veliký, ale jinak takový trochu směšný přerostlý golem. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: David Scarpa .. Originál mám pořád radši. Má zřetelnější a navíc i dnes stále platné poselství. ___ Day the Earth Stood Still jednadvacátého století chtěl nabídnout zdvižený ekologický prst a vizuálně působivé ničení planety. Oboje ale uchopil nedostatečně a tak v rovině obsahové netlačí na pilu dostatečně, aby se člověk skutečně zamyslel a obrazové zase skoro všechno vystřílel už v trailerové vlně upoutávek. Snímku nelze upřít neustále pnutí, které atmosfericky prostupuje celou stopáží, bohužel po skončení vše rychle odeznívá. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (24)

  • Hra, kterou hraje Jacob Benson (Jaden Smith) na notebooku, je "World of Warcraft". (Holina)

Související novinky

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (více)

Den, kdy se zastavil Hyperion

Den, kdy se zastavil Hyperion

02.02.2009

Dvoudílný román Dana Simmonse Hyperion Cantos (v češtině pod názvy Hyperion a Pád Hyperionu) patří k nejdůležitějším sci-fi knihám uplynulých... inu, vlastně patří k nejdůležitějším a nejlepším vůbec… (více)

Tak už se rozhodni, Keanu!

Tak už se rozhodni, Keanu!

17.01.2009

Keanu Reeves toho během propagačních rozhovorů ke Dni, kdy se zastavila Země, navyprávěl o své budoucnosti opravdu hodně. Ve kterém z filmů jej tedy uvidíme? V „šéfkuchařském filmu“ Davida Finchera,… (více)

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (více)

Reklama

Reklama