Rozpočet $80miliónovTržby USA $79,366,978Tržby Celosvetovo $233,066,978Tržby za predaj DVD v USA $33,161,767 //počet predaných kusov 1,975,664║ Taká neškodná jednohubka, kde je citeľní ten menší rozpočet na menšej rozmanitosti scén než by sme v konečnom výsledku čakali, obsedenie je fajn ale nie úplne využité, postavy vyznejú akosi plocho, príbeh sa nesie v jednoduchej rovinke, bez silnejších záchvevov, posolstvo príbehu bude odovzdané ale vyznie takmer do prázdna, chýba tomu fakt väčšia razantnejšia hĺbka a napätie.... čakal som trošku viac, pôvodní film z 1951 je úplne iná intenzívnejšia káva. /60%/(13.2.2009)

Scenáristický súboj prepálenej ekoagitky pre predškolákov a sci-fi béčka, žiaľ vyhrala prostoduchosť, zbytočnosť a otravnosť, ktorú drží za ruku malý kučeravý černoško (mohol mať ešte šikmé oči). Poklona Derricksonovi, že som to vydržal sledovať a aj keď z neho asi nebude ďalší Spielberg, tak pokiaľ nedostane do ruky sci-fičko písane zhulenými greenpeacakmi, tak sa na ďalší produkt budem tešiť. 70%(22.2.2009)

Keanu Reeves sa pre takéto role narodil. Kto už by lepšie zahral krásne chladného a chladne krásneho Emzáka, dívajúceho sa na náš svet racionálnym pohľadom bez emócií. Na vychrtlej Jennifer Connelly ma rozčuľoval jej hlas (dabing), lenže na tom mali leví podiel skôr stupídne dialógy. Vo filmoch ma vie vytočiť, keď hrdina má povedať nejakým tým vojakom alebo ministrom niečo strašne súrne a dôležité, lenže namiesto toho zo seba vyráža nepodstatné citové výlevy ako "To nemôžete!" a tak podobne. Krpatý vlasatý Jaden Smith ma zase jedoval od začiatku do konca, jeho trucovité správanie, neschopnosť mamičky povedať mu niečo z mosta do (s)prosta, a vôbec jeho zavadzanie. ***pozor, budú spoilery*** Chápem, že si to vyžadoval scenár a hollywoodske klišé, ale keď už tam bol malý chlapec nutný (ok, bol aj v pôvodnej verzii, to je teraz fuk), zapríčiňoval ďalšie hromadenie nelogizmov - nevidím jediný rozumný dôvod, prečo v daždi ťahať decko do lesa, s vojenskými vrtuľníkmi za zadkom, keď ho môžem nechať v teple a bezpečí u priateľa v dome. A tak podobne. Mám aj ďalšie výhrady voči tomuto príbehu, ktoré pochádzajú z môjho vnútorného presvedčenia, ale našli sa aj dobré veci, inak by som nedala 3*(s odretými ušami) - uhrančivý Keanu, pekná tajomná atmosféra, záverom zruinované, no zaujímavé posolstvo aj sprievodné efekty. Od začiatku mi celý dojem z filmu ničilo len vedomie, že koniec je vopred daný a happy-end jasný :-( Kvôli tomu, že takéto filmy zo zásady nesmú skončiť zle, celý čas viete, ako to dopadne a žiadne prekvapenie z ničoho sa nekoná.(21.5.2009)

• BadoXXII

Úbohosť najhrubšieho zrna. Nemá to čo robiť na plátnach kín a ja len ďakujem nepredvídateľným okolnostiam, že som sa na to do kina nakoniec nedostal. Asi by som totiž nevyšiel živý. Odfláknuté po všetkých stránkach. Herci nič nehrajú, hudba nevýrazná a efekty priemerné. Tak neskutočne debilné dialógy sa len tak nevidia a tá vážnosť. Snáď pri každej druhej scéne som sa chytal za hlavu a tváril sa podobne ako keď sa pokazí vajce a ovoniam ho - znechutene. Takú úlohu ako mal v tomto filme Keenu by som chcel - spravím pár krokov a poviem pár debilných viet, ktoré sa mimochodom opakujú stále dokola a dostanem za to parádny balík. Pravdaže on za to, čo mal zahrať nemôže. Čo Jennifer? no tak z jej vystrašenej tváre a z neustáleho presviedčania, že aké je ľudstvo dobré a že potrebuje ešte dostať druhú šancu a bla bla mi bolo zle...A ten malý čierny zasran! (nie, nie som rasista) Neviem prečo, ale film ma urážal. Nepostrehol som jediný dobrý nápad a pre moje dobro som sa mal filmu radšej vyhnúť. Musel som sa veľmi premáhať, aby som to dopozeral. Nikdy viac! Ak si film ešte niekedy pozriem, tak len s ľuďmi, čo majú podobný názor - lebo ako komédia je to excelentné.(30.1.2009)

• dobytek

Originál z roku 1951 jsem viděl před pár lety a už si to moc nepamatuju, takže to nechci srovnávat. Ale tohle spíš vypadalo jako parodie a né jako remake. V New Yorku přistane koule s mimozemšťanem, kterej celou dobu čumí, jak kdyby čuchal toluen. Kromě toho si zajde pokecat do McDonalda s jinym mimozemšťanem, kterej vypadá jako pan Miagi z Karate kida. Když nepočítám cca posledních 20 minut, kdy z GORTa začnou lítat mouchy, tak je to neskutečná nuda. Na konci začne nějaká ta destrukce, ale triky jsou na rok 2008 hodně ubohý, stejně jako je ubohej celej film. Jinak jsem měl pocit, že scénář asi napsal Bursík s Kocábem. Kromě toho, že celou dobu tam někdo blábolil nějaký ekofašistický sračky, tak bylo zajímavý sledovat herecký obsazení. Snad v každym záběru musel bejt nějakej příslušník etnický menšiny, takže hlavní postava běloška má za syna černocha. Hned mi to připomnělo film Me, myself & Irene. Jinak kdyby toho smrada na konci sežraly ty mouchy, tak snad dám za to hvězdičku. Taky zřejmě bylo potřeba uspokojit feministky, takže skoro všechny důležitý postavy jsou ženský. Škoda, že toho mimozemšťana nehrála třeba Queen Latifah. To už by byla úplná fraška...(20.7.2009)

• Jaden Smith

• - V čase 1:08:03 se objeví televizní zprávy. Moderátor informuje o posledních událostech a nepokojích v Londýně, Chicagu a spoustě měst v Číně a v televizi jsou vidět záběry vandalů demolujících obchody a policisty na koních. Záběry třetího místa ale nejsou z Číny nýbrž z Bělehradu (Srbsko). 5.10.2000 v Bělehradu demonstrovalo až 500,000 lidí, kteří stříleli a zapálili budovu Parlamentu. V ten den byl také Slobodan Milosevic zbaven moci. (FilmFan24)

• - Během natáčení se neplýtvalo papírem ani elektřinou. Využívaly se pouze recyklované materiály a produkce jezdila výhradně na bionaftu. (Dines)

• - Slova z věty "Klatuu, Barada, Nikto" byla použitá George Lucasem ve filmu Star Wars: Episodě VI - Návratu Jediho jako jména tří osob v paláci Jabby. (FilmFan24)