Bál jsem se zbytečně vyhozených peněz, ale jsem rád, že návštěvy kina jsem nemusel litovat. Celkové zpracování a téma mě velice vtáhlo a po celou dobu jsem neměl čas se nudit. Keanu Reeves se do této role naprosto hodil a krásná Jennifer Connelly ho výborně doplňovala, jen postava Jadena Smithse mě vcelku lezla na nervy. Vizuální stránka je parádní, jediné co mě nejvíce vadilo byl závěr filmu, který mohl vypadat jinak... Jinak jsem spokojený, já hodnotím silnými 4 hvězdičky a to i přes to, že jsem původní verzi neviděl…(26.12.2008)

Neurazí ani nenadchne, a určite neuspokojí. Ani dejovo, ani technicky. Derrickson strieda pekné myšlienkovo-emocionálne momenty s tými čisto vizuálnymi, no toho prvého je málo, a to druhé je opozerané a nenápadité. A zbytok je výplň, ktorú držia nad vodou iba Connellyová s Reevesom. Hoci nemajú moc čo hrať, k Jennifer máte proste okamžite blízko; a Keanuovi, hoci sa tvári rovnako ako vo všetkých filmoch, uveríte aj mimozemšťana. :) Malý Smith na odstrel, rovnako ako pred pár rokmi malá Dakota. Derrickson je komorný režisér, nebol ideálnou voľbou (postava armádneho generála, evokujúca skôr redneckovského stolára machrujúceho v garáži, je azda nevydarený pokus o nadhľad). Film síce disponuje rúškom príjemného "sci-fi kúzla", ale je až televízne opatrný, nevýrazný a nevyhne sa ďalšiemu zrovnávaniu so Spielbergovou Vojnou svetov, ktorá i napriek nejakým neduhom bola po všetkých stránkach vzrušujúcejšou jazdou.(8.12.2008)

Uctivý remake, který svému předobrazu vyslovenou ostudu nedělá. Originál v 50.letech, v době zuřící studené války, promlouval sice mnohem naléhavěji a prosebná naléhání typu „Můžeme se změnit!“ v současné verzi vyznívají dost jalově, ale jinak po technické stránce lze jednoznačně říci, že moderní kabátek tomuto duchaplnému scifíčku prospěl. Hlavně v postavě mimozemského strážce Gorta, který svůj předobraz co do působivosti hravě překonává. Charismatický Keanu Reeves pak rozhodně nezklamal, ale rozmazleného Smithovic ukňourance bych nejraději vystřelil někam na Mléčnou dráhu.(11.4.2009)

Objekt 07/493 se pohybuje rychlostí 30 000km/s a zřejmě se srazí se Zemí. Ohroženo je 8 milionů lidí. ,,Přiletěl jsem zachránit Zemi!“….“ Katastrofa se nekoná – naštěstí (snad) ani filmová. Předvedení lidstva jako nechápající rasy nepřekvapí (zvlášť když nás zastupují Američané). Snad proto mi občas jejich chování připadá (slušně řečeno) velmi divné. Některé dialogy jsou tu snad jen aby nebylo ticho a taktéž Tyler Bates mohl víc přitlačit na ,,strunu“. Divím se, co Klaatua přesvědčilo – já jsem spíš fandil ,,druhé straně“. Nikdo zde totiž nemá nic, čím by přesvědčil alespoň mě! Žádná vyhrocená situace k hloubavému zamyšlení či varování! A konec? Já říkám ZNIČIT!! Přesto dávám 3*. Emzáky mám rád a efekty nejsou špatný. Ovšem tvůrcům bych nafackoval, protože tohle zklamání dlouho nerozdejchám! PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * Co uvidíme (možná) příště? V dalším ,,remake“ (po zjištění, že Američani jsou idioti), bude role velmoce svěřena české vládě! Příběh proto bude plný emocí, logiky, hrdinských činů a s emzáky bude uzavřena RVHP. Zkrátka, NADEJDE DEN, KDY SE ZASTAVÍ ZEMĚ!!!(18.4.2009)

Co říci? Nejsou to čisté 4 hvězdičky, spíše tak 3 a půl. Nůž do Derricksonových zad vráží (jak naznačují komentáře některých kolegů) zejména malý Jaden Smith a pak také částečná drobná nedopracovanost scénáře, zejména co se věrohodnosti postav týče. Jinak to mělo celkem náboj i myšlenku, děj se zbytečně neprotahoval a já se určitě ani chvilku nenudil.(24.2.2013)

• Keanu Reeves