Reklama

Reklama

Bartkowiak

Trailer
Drama / Akční / Krimi / Sportovní
Polsko, 2021, 91 min

Zneuznaný zápasník MMA ztratí po bouračce bratra a musí převzít rodinný noční klub. Jenže brzy zjistí, že jeho sourozenec nezemřel nešťastnou náhodou. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (26)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Českej Petr Vančura tu předvádí bijce Bartkowiaka, kterému ty chvaty přes ten jeho ksicht nevěříte ani kdyby Vám je načrtnul na papír a v závěsu na Vás ukázkově předvedl. Mám polskou kinematografii rád, ale tady jsem se strašně nudil. Prostředí Zakopaného přírodně moc hezké, mafiáni tradičně na přes držku a to je asi tak všechno. ()

Houbiczska 

všechny recenze uživatele

Takové zvláštně působící béčko z Polska, ve kterém se dostáváme do prostředí MMA zápasníků, mafie, nočních klubů a pomsty za smrt bratra. Člověk by čekal, že zde bude v popředí MMA rovina, ale té se ve výsledku nedočkáme vůbec a celé jsou to takové táhnoucí se potyčky mezi hlavní postavou a mafiány, kteří od něj chtějí odkoupit noční klub. Z hereckého hlediska je to narovinu hodně špatné, dialogy jsou strojené, bezduché a chybí zde výraznější tvůrčí kreativita. Stejně tak choreografie rvaček je zde okatě umělá a nereálná, a ačkoliv se podobné strojenosti často nejde v podobných filmech vyhnout, zde to doslova bije do očí. Dějově je film strašně uspěchaný, přechází od události k události bez prostoru pro emoce postav a s konečným výsledkem nejsem spokojen. Potyčky v klubech byly fajn jiskry, které mohly zažehnout větší bitky a akce, ale po pár sekundách je tvůrci vždy utnuli a přišlo mi, jako kdyby se (bůhví proč) báli větší akce. Filmů s MMA tématikou je celkem dost a po kultovním Warriorovi s Tomem Hardym nebo výborné seriálové raketě Kingdom s Frankem Grillem se tohle může jít zahrabat a výsledek je pro mě nesmyslná ztráta času snažící se být nečím mezi dramatem, krimi či fighterským filmem, na které ale nemůžu najít jediný pozitivní či kvalitní aspekt. Na druhou stranu film od odpadu zachraňuje fakt, že Polsko z něj jde cítit na míle daleko, a to mu dodává alespoň pomyslný respekt. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Nasraně jedné učebnicově plytký osmdesátkový brak, něco jako Bony a clit s nějakým ještě slizčím a přiteplenějším Fndámem, se všemi těmi mongoloidně názornými jednoduchostmi, prvoplánovými klišé, černobílými kašpary i s předpisově kýčovitou mrdačkou za zvuků plísně „Make fuck on door“ od skupiny Franciszek goes to second hole, pyjonyrizující a mentálně i charakterně přeceňující všechny ty vymaštěné ovarové krky a vybouchaný animální dobytek z Mentally Malformed Aggressors. Na straně druhé dobře natočená, jednoduchá a vinně potěšující retrozábava, zejména pro nezhýčkané pamětníky. ()

PROCESOR 

všechny recenze uživatele

Že to bude jasný béčko o pomstě za bratra a k tomu se nabalí všechny možný klišé bylo jasný. Takže tu nechybějí ani mafiáni a zkorumpovaná policie. Mě vadilo spíše docela nezáživnost filmu, kde kromě jedné talentované blondýnky, kterou musí určitě bolet večer záda, toho ostatní moc, co se týká nějakého charisma  nepředvedli. Prostě film nemá co nabídnout. Rvačky jsou úsměvný, dialogy strojený, napětí žádné. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Poľská gangsterka, ktorej chýbala väčšia drsnosť. A pritom tu máme bitkára, čo síce nevyzerá veľmi ako bitkár, a mafiu, ktorá zas nemá ambíciu siahať na úroveň nejakej yakuzy alebo camorry. Práve tá bitkárska vsuvka bola úplne zbytočná, v podstate sa dej mohol točiť aj okolo pomocného robotníka, uveril by som tomu rovnako. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama