IvonaK

Průměrná pohádka, ale tím že tam Werich s Burianem v kuchyni dělali boží dopuštění a do palačinek přidali paprikové koření, tak to mě opravdu pobavilo. Aji ti zbabělí princové kteří se strašně dělali lepšími než doopravdy byli. ()

topi80

Je paráda koukat, jak se Werich s Burianem na této pohádce vyřádili a jak byla tato klasická látka doplněna o spoustu komediálních motivů a gagů. Oběd pro celé království vaří král s rádcem, prostořekého kuchaře zavřeme do vězení přestavěného na vinný sklep, princeznám přitáhneme opravdu vykutálené nápadníky. Hlavně ale nenaštvat selku od rány... ()

SONY_

„Dej mi rozkaz a udělám třeba tmu!“ Jedna z nejklasičtějších a nejkrásnějších pohádek s úžasným Janem Werichem, Vlastou Burianem a dalšími. Také je tu i spousta dobrých a zapamatovatelných hlášek. Určitě neodmyslitelně patří mezi štědrovečerní program. A ať mi už nikdo nikdy nenadává do tajtrlíka, zaprvé nevím, co to je a zadruhé mě to uráží. /95%/ ()

Rattlehead

Spolu s "Pyšnou princeznou" nejkrásnější pohádka. Milá a zábavná. Viděno asi stokrát. Sehnal jsem si na dévédéčku německou verzi, o které se zde v zajímavostech píše, že je dost odlišná. Musím konstatovat, že rozdíl v jednotlivých obrazech je minimální a těžko postřehnutelný. Ve scéně, kdy se poprvé potká Maruška s rybářem, chybí třeba tato část dialogu : "Proč jsi tak skoupá na slovo?" - "Protože je mi smutno, a už se neptej". ()

Morgainne

.... Sám sis ztratil, sám si hledej .... Víc nemáš? Mám. Ale nedám! ... lívanec pro celé království ... prostě kouzelná pohádka, která se mi líbí skoro víc teď než když jsem byla malá :-) ()

yaqwsx

"Tadle pohádka je nářez" - lidově řečeno. Klasika, která nestárne. A když stárne, tak stárne velice pomalu. ()

migele

Staročeská klasika, přehlávaná už víc než 40 let každé vánoce a na nejmenované komerční televizi i každé léto. Krásné na tom je, že se na to při každém opakování podíváte a při masovém požírání vánočního cukroví film skoro hltáte. ()

xxlch

Mnou obdivovaný a milovaný Jan Werich spolu z V.Burianem v nezapomenutelném pohádkovém filmíku,ke kterému se určitě budou vracet jakékoliv generace malých i velkých diváků a která nikdy nezklame svou pohádkovostí. ()

Bulish

Rozhodně patří mezi nejlepší z české pohádkové tvorby, od dětství se mi velmi líbí a i teď si ji rád pustím.. Nevím ani co víc říct.. :) ()

offlineman

Škoda, že z Vlasty Buriana je tu už jen stín jeho herectví.... Nejsilnější scéna z celé pohádky, hned po prvním rozhovoru Jana Wericha s obrazem královny, je bezesporu Vlasta Burian s Terezií Brzkovou! Myslím, že nejsem sám, komu se roztečou slzy po tvářích, za což se vůbec nestydím....... ()

Joe16210

Moje nejoblíbenější česká pohádka, které kraluje vtipné duo Werich / Burian a zbytek obsazení je vtipně doplňuje... ()

anyonecek

Pěkná Česká pohádka ze staré doby. S Janem Werichem byly vždy krásné pohádky, člověk si z nich něco odnesl a bylo to čistě o příběhu. Tohle se nedá srovnávat s těmi kravinami co se točí dnes a řadí se mezi pohádky. ()

J*A*M*B*O

Tie vtípky tam celkom ušli, ale ináč nič také extrémne na film. Česká kultovka je predsa len trochu nadcenená. Ale kultúru si treba chrániť. Dávam 6/10 bodov. ()

Marrianna

A ven tajtrlíku...............Já jsem Tajtrlík? Čepice ti vstává na hlavě, hádáš se tu s křeslem, někdo mě tady lechtá, svíčka mě zhasla a já, že jsem Tajrtlík? Za prvně nevím co to je, a za druhý mě to uráží!!!!. Vidět oba mistry české kinematografie v jedné scéně se rovná filmové extrázi. Ta babička je ta nejúžasnější a nejkrásnější babička. ()