Šíleně smutná princezna

• angličtina The Incredibly Sad Princess (více)

ADZI

Podle názvu zná tenhle film skoro každý, ale já se na něj poprvé podíval až skoro v jednadvaceti letech!! A trochu jsem zalitoval, že jsem to neudělal už trošku dřív. 1) Geniální hudba!!! Hned jsem musel sednout ke klavíru a všechny písničky se pěkně naučit. 2) Super vtipy, chvílemi mě to připomíná žhavé výstřely - v detailech se schovává spoustu vtipů, kterých si všimne jen pozorný divák. 3) Úžasný Neckář s Vondráčkovou. Snažil jsem se odprostit od toho, co se o ní dneska říká a vůbec, možná i od toho jaká skutečně je. Ale my jí známe jako starší paní, která se prostě nějak nedokáže smířit se svým věkem. Když ale tohle dokážete potlačit, tak se vám musí v tomhle filmu líbit - skvělý hlas, pěkná mladá holka....Taková už jednoduše dneska nebude, ale proč si protivit její obraz, když byla ještě krásná a mladá. Neckář byl taky boží, skvělý tenoučký hlásek, trochu mluví jako šmoula, dokonale se tam hodí. Celkově film nenudí, má to slušně zamotaný děj, což je samo o sobě docela humorné. Dávám 5 ()

Kamas

Jedna z mých TOP pohádek. Nezpomenutelné melodie (na téhle ujíždím nejvíc) a chytré a vtipné dialogy.. Heleně Vondráčkové to strašně slušelo, zejména jako obyčejné holce v zahradě (vždycky mě zajímalo, kam se jí pak ztratila při převlíkání ofina) a co mě vždy upoutá a rozesměje je Neckářova legrační vzletná až taneční chůze po špičkách.. ()

filipvrbik

Naprostá klasika a kult, s neuvěřitelným obsazením! Kemrův rádce je zcela vážně na Oscara, a zbytek filmu (který vlastně není tak úplně klasickou pohádkou) taky...97% ()

Adalbert

Česká pohádková legenda, jež je výjimečná zejména svojí rozvolněnou atmosférou roku 1968, předčila svými vtipnými dialogy, zamilovanými scénkami, politickou satirou i hudební složkou o parník své mladší konkurentky. Režisér Bořivoj Zeman vytvořil mnohogenerační snímek s nesmírně sympatickou ústřední dvojicí, která díky nápadité inscenaci osloví děti i dospělé. O dnes již kultovní hudební složku se postaral tehdy teprve devatenáctiletý Jan Hammer ml., jenž stihl tyto nezapomenutelné písně složit těsně před invazí vojsk Varšavské smlouvy do Československa a svou emigrací do amerického Bostonu. Zkrátka jedna z nejlepších pohádek české kinematografie. ()

Ollie235

„To je klasika, dcero, to je klasika, tomu se musí smát každý!" Každý přece jen ne. Přiznám se totiž, že mě Šíleně smutná princezna zas tak moc nenadchla a raději sáhnu po jiné pohádce. Duo Vondráčková-Neckář je tady zamlada fajn, bavili mě rádci a hudební čísla, ale jinak popravdě příliš nechápu, proč je zrovna tento film v rámci žánru tak oblíbený a opěvovaný. ()

laserr

Dobrou pohádku povyšuje na geniální nepřeberné množství hlášek("Zákony vydané Vaší královskou milostí se nevztahují na Vaši královskou milost";"Co by tomu řekl lid, kdyby se ani panovník neusmíval vstříc radostné budoucnosti"), písně, které překonali čas(byť v reklamě) a v neposlední řadě také skvělé duo Kemr-Vostřel. ()

arcticsky

Bezesporu nejlepší česká filmová pohádka. Neckářovi i Vondráčkové to "sekne", navíc jsou ve filmu hezké písničky od Jana Hammera. K tomu aktuální dobový podtext a je to bez váhání za pět ! ()

naxicka

Vtipné, výstižné, inteligentní...I když teda Neckář není zrovna moje krevní skupina, tady mi nevadil..Kladně hodnotím zvláště pana Kemra, který mě dovedl krásně rozesmát.. ()

Harpy

jedna z naj rozprávok ktorú som si s radosťou nahrala na kazetu a potom po čase pozrela znova :D super pesničky, vondráčová na moje prekvapenie vtedy akoby úplne iná osoba a neckař sympoš :D super úlohy mali záporáci, veľmi ma bavili a proste a jednoducho takto si predstavujem kvalitnú rozprávku :) ()

Skarface

Mezi lidem velice oblíbená pohádka a tentokrát se i já připojím k většině a nebudu vyčuhovat z davu ! Helenka nám hezky zahrála princeznu ,Vašik nám hezky zazpíval ! Dřív ty pohádky měli aspoň uroveň ()

Hepy13

Mladá Helenka Vondráčková a Václav Neckář v né tak uplně klasické pohádce s krásnými písničkami. Kdo by neznal...''Kujme pikle, pikle kujme'' a ''Miluju, maluju''. ()