Šíleně smutná princezna

• angličtina The Incredibly Sad Princess (více)

Vesecký

Pohádka vzniklá v památném roce 1968 a po nějakém čase, kdy normalizátoři pochopili jisté narážky a Darek Vostřel byl odstřelený, byla uložena pod zámkem. Kouzelné prostředí bojnického zámku (v exteriérech), krásná hudba a věčné evergreeny, ale především spousta vtipných narážek na tehdejší dobu - objímání potentátů, obrazy velikánů v chodbě, postavy dvou ministrů války, kteří kují pikle, jen aby nedošlo k mírové svatbě, a spousta dalších scén, to všechno vytvořilo opravdu pěkný film. ()

petikacka

Geniální pohádka pro lidi co chápou o čem to vlastně je...Dlouho byla v trezoru díky tomu, jak se tam naprosto neskrytě mluví o okupaci v 68-roce...Sqělá hudba a písničky...Děj je naprosto obyčejná pohádka ovšem s velice jasným politickým přesahem do tehdejší doby, ale co si budeme povídat, hodí se do jakékoliv politické situace...Její hlavní pozitivum je v jejím humoru, který přežije jakéhokoliv politika co je zrovna u moci...A hodí se do jakékoliv doby...Za mě 100% ()

filmator

Nezapomenutelná, nestárnoucí a zábavná pohádka. Vtipné dialogy střídají příjemně vlezlé písničky a úsměvné herecké výstupy. Nijak neruší ani pozoruhodná stylizace výpravy i kostýmů. ()

JohnFarst

Myslím, že to právom patrí k zlatu českej kinematografie. Česi to proste vedia a táto rozprávka je toho živým dôkazom. Napr. scéna keď si králi "telefonujú" je neprekonatelná. Kemr v jednej so svojich najlepších rolí a ani tá Vondráčková mi tam až tak nevadila. ()

Zeek

Šíleně dobrá pohádka. Je to klasika s výbornou hudbou a podle mě vrchol Heleny Vondráčkové a Vaška Neckáře, od tý doby to s oběma jde z kopca, především s plastikovou Helenkou, která nám bude zpívat snad i v 80 letech, ale to nechci vidět, jak bude vypadat. Moje hodnocení: 85% ()

simon84

Krásná pohádka, jedna z mála, na které se o Vánocích dívám. Helenka kdysi dávno byla opravdu krásná ženská... A rozhovor krále se žalařníkem prostě miluju: Ty myslíš...? Já vůbec nemyslím, já nesmím ani pomyslet na to, co ty myslíš... :-D ()

Mortal3000

Vtipný, krásný, herecký obsazení super i hudba se mi líbila ... co si budeme povídat, jedna z nejlepších českých pohádek ()

KlárkaD

Já nejsem ani Leonardo ani Michelangelo, paletu mám amatérsky chudou, ale když mne paní můza políbila na čelo, rozhod jsem se skoncovati s nudou........ :D ....... jak tohle člověk může nemilovat? :) ()

Bozvav

Krásná a výpravná pohádka s okouzlujícím Neckářem a krásnou Vondráčkovou. Hezké písničky, milý humor, skvělé obsazení, kamera, střih, režie. Za mne plný počet. ()

zdeny99

Klasická pohádka založená na hudbě Jana Hammera a dvou vycházejících hvězdách české populární hudby. Chvílemi v ní jsou výkřiky moderní pohádky jako lékárnička s červeným křížem ve vězení, fotoaparát, telefon a kino s Charliem Chaplinem. Natáčelo se pro nás na neznámém Bojnickém zámek v Trenčínském kraj a asi nejhezčí na celé pohádce je právě ten začátek, kdy se Neckář po projetí na krávě vykoupe v laguně místního zámku. [27786. hodnocení, 429. komentář, 83%, 621. nejlepší film] ()

tragos

Zřejmě mi není souzeno pochopit, proč se téhle muzikálové komedii říká pohádka. Špatné to rozhodně není, ale nadprůmerné také ne. ()

Amplifier

Skvělá česká pohádka která se mě vážně líbí a to moc atmosféru pohádek nemusím ale tohle se mě líbí pořád veselá tak jak to má být Kujme pikle kujme ..... :) ()

bangee

Moje snad neoblíbenější pohádka. Na tu dobu výborné obsazení, skvělá hudba a ještě lepší režie. Pohádký příběh se vším všudy. A navíc pan Kemr a pan Vostřel jako rádcové... Nemůžu jinak než za plno... ()

MickeyStuma

Netradiční pohádka, kde se tvůrci pokusili zkombinovat klasické romantické vyprávění s popovými písněmi a modernám jako takovým. A povedlo se. Melodie od Jana Hammera jsou jednoduché a chytlavé a spolu s výbornými texty se přesně trefují do smyslů jak dětského, tak i dospělého diváka. Neckář s Vondráčkovou jsou svými hereckými výkony přitažlivý. A Marvan se Záhorským? Kdyby takový králové vládli dneska, hned by byl ten svět veselejší. Jemný humor je všudypřítomný a dává příběhu neskutečnou veselou atmosféru. Protiválečné poselství je zřejmé a na svou dobu vzniku i trefné. Do příběhu se však nijak násilně nevnucuje. Tento snímek si zaslouží zařadit mezi pohádkové klenoty českého filmu. ()