Cesta do pravěku

• Československo Cesta do praveku (více)

SOLOM.

Miluju tenhle československý klenot už od dětství a ani po tolika letech mě to pořád nepřestává bavit, když už se na to jednou za čas podívám znovu. V tomto případě u mě zafungovala především nostalgie a dětská představivost, kdy i já jsem si coby malý pořád hrál s umělými dinosaury (místo vojáčků). Příběh sám o sobě možná není úplně dokonalý, ale nechybí zde velmi slušná atmosféra a na tehdejší dobu i mistrovské triky. Karel Zeman si tímto filmem získal srdce nejednoho diváka a mnozí mu zůstali věrní až dodnes. Stejně jako já. ()

Ilicka

Čtyři kamarádi a pouť proti proudu času. Na rok 1955 pozoruhodné dílo s minimem ideologických keců a taky s vynikajícími triky Karla Zemana. ()

ARI50

Je to skvělá výprava která schová do kapsy dnešní počítačové sračky protože dá se na to dost pěkně koukat hodně povedené. ()

veru_needy

Jako dítě jsem tento snímek hrozně obdivovala (hlavně tu scénu s masožravým 'pštrosem'). Byl to jeden z nejlepších filmů, co jsem znala, postupem času už ve mně zanechává pouze vzpomínky. Tento film je takovou pěknou dobrodružnou pohádkou, ale taky pohádkou poctivě udělanou. Triky tenkrát musely diváky ohromit, dnes pořád nevypadají nijak zle, což značí jejich kvalitu. A zapomenout nesmím ani na ten edukativní potenciál. ()

matestlust

tak mi řekněte,jestli vůbec z Čechů a Slováků existuje někdo,kdo tento film neviděl...Fim mého dětství i dětství mého otce a bude i mého syna:). ()

duklak2

Skvělé a úžasné dílo od mistra Zemana. Tento film jsem viděl asi 4krát a pořád mě bavil. Těším se zase až ho budou opakovat. Je tam neobyčejná pravěká atmosféra. pozn: Jurský park se může jít zahrabat:) ()

JASON_X

Já jsem v dětství tak, ale tak strašně toužil taky zažít něco tak úžasného jako ti kluci... no, a zažil jsem prd. Tak jsem se aspoň každý rok těšil na Cestu do pravěku v naší staré černobílé televizi. Bylo to tak krásné, až mi z toho bylo smutno, protože jsem věděl, že mně se nikdy nic takového nepřihodí. Po x letech, už v dospělosti, jsem to viděl znovu a byl znovu fascinovaný a navíc překvapený, jak nadčasově tenhle film působí a jak skvěle je udělaný! Jeho dinosauři se mi líbí stokrát víc než ti Špílbergovi, protože mají na rozdíl od těch jeho duši. A duší má taky tenhle film, na rozdíl od bezduchého komerčního Jurassic Parku. Moje asi nejmilejší zemanovka, tak krásně naivní... ()

Kimon

Starý a v té době velmi tématově nevšední film natočen s vyjímečným talentem, který měl pouze a jen režisér Karel Zeman. Film mého klukovského dětství ve mě zanechává sentimentální vzpomínky a neodpustím si údiv, že ještě dnes, v době počítačových animací může u mladé generace vyvolávat tolik kladného hodnocení. Je to známka toho, že mnohé dnešní mladé publikum ještě není tak zkaženo přes moře importovanými akčními filmy, jak by se mohlo zdát. Tento film je totiž natočen opravdovou řemeslnou filmařinou, za kterou je spouta dřiny. V době uvedení byl tento film "filmem mého srdce". Mé chlapecké srdíčko prožívalo téměř s infarktem dobrodružství Zemanových hrdinů a já se tenkrát projížděl s nimi na loďce po řece třetihor a bál se ještěrů :-) a dinosaurů. V té době zpracovaný film by zasloužil Oscara za triky. Škoda, že vznikl v nevhodnou dobu, kdy jsme byli tak nesmyslně izolovaní od okolního světa. Tak tedy dodatečně uděluji svého malého, pomyslného Oskara panu Karlu Zemanovi dnes já. Uděluji 5 hvězd, ať si mladá generace říká co chce. :-) ()

d.beseda

Moje srdcová záležitost. Na dobu svého vzniku - rok 1955 - naprosto neskutečné trikové efekty, které ve výsledku vypadají i po letech skvěle a věrohodně. Nemohl jsem se toho filmu nabažit a viděl jsem ho nesčetněkrát. Mé hodnocení: 98% ()

maseer2

jako malý jsem u tohoto filmu seděl s očima přikovanýma k obrazovce a hltal jsem putování naší čtveřice, jako bych se ho sám účastnil :) ()

Tommassi3

"A protože se splnilo skoro všechno, co bylo v těch verneovkách, rozhodli jsme se, že pojedem.." Potřebujete další důkaz tvůrčí geniality a jedinečnosti Karla Zemana ?? Stačí sáhnout po jakémkoli jeho dalším snímku.. ()

Terva

Mé první setkání s dinosaury, pravde nebyl jsem zas tak spokojen a asi nedokážu tento snímek plně docenit. ()

moviesfan

Povinnost pro každého mladého člověka s duší dobrodruha a nejen pro něj. Opravdu hezký český dobrodružný film s (na tu dobu) kvalitními triky. Příběh je velmi pěkný a proto mám tento film rád a už od mala se na něj rád dívám. ()

svik

Na český film v té době si tento snímek zajistil jistý úžas, a to jistě svými dobovými efekty, ale o to tolik nejde. Vadil mi scénář, který byl né moc prožitý a velice jednoduchý. Natáčení někde v písáku a říkajíc tomu pravěk, no chtělo to více píle, ale 4* jsou za český námět a deníky psané rodnou češtinou. ()

Marek1991

Jednoduchá detská vedecko fantastická rozprávka s mnohými motívmi, ktoré som ako dieťa mal rád. Na svoju dobu a túto oblasť je to kvalitné dobrodružstvo, no neviem čo si mám o tom myslieť z vedeckého, či náboženského pohľadu. Z pohľadu réžie, či clekovo filmu to nie je veľdielo, je to však príjemná oddychovka. ()

Padme_Anakin

Jsem moc ráda, že jsem se k tomuto snímku po dlouhých letech vrátila, dnes jsem si ho dokázala naplno užít.. Krásné chlapecké dobrodružství, výprava za poznáním do neznáma, obdivuhodná a podmanivá práce Karla Zemana, psal se rok 1955, tedy poklona a poděkování tam nahoru.. ()