Cesta do pravěku

• Československo Cesta do praveku (více)

paascha

komu se tohle nelíbí, nemá v tomhle vesmíru co pohledávat. Měl by se sebrat a vysmahnout zpátky do svého světa debilů ()

Kass

"Já a moji kamarádi jsme prožili nejkrásnější prázdniny. Podnikli jsme velikou výpravu. Až do pravěku ..." Jasně si vzpomínám, že když mi bylo zhruba osm devět let, "Cesta do pravěku" byla mým bezkonkurenčně nejoblíbenějším filmem. Společně s kluky jsem si výpravu dokázal vždy skvěle užít. A poté ji v knížkách, u ilustrací Zdeňka Buriana, prožíval ve vlastní fantazii znovu... ()

Fiftis

Nezabudnem keď som to rok čo rok pozerával s rodinou. Skvelý film na svoju dobu. Vážne je to z 50.tych rokov? A ono je to dokonca Československý film. Novšie filmy o dinosauroch mi prídu dosť stupídne, mali by si vziať príklad z tohto starého, ale vážne úžasného filmu. Naozaj veľmi zaujímavý a originálny príbeh štyroch chalanov, ktorý sa vydali na výlet do praveku. Tento film priblíži, ako to chodilo za čias dinosaurov a prinesie veľa zaujímavých informácií. ()

DJ_bart

Karel Zeman je takový náš český Spielberg.... Cesta do pravěku je totiž magické nadčasové veledílo, který dokáže ohromit i současné publikum. Jakožto average dinosaur enjoyer nemohu hodnotit jinak, jako děcko jsem to prostě miloval! 🦖🦕💚 ()

lamps

Karel Zeman ve vrcholné formě. Je opravdu obdivuhodné, co on už v 50. letech dokázal, a myslím, že na něj můžeme být právem hrdí.. Podle mě jeden z nejlepších a určitě nejpřelomovějších českých filmů. ()

Jacinda

Nadčasový film plný nadčasových efektů a s koncem, který na mě působí depresivně. Když se člověk dostane až k moři a v okolí není nic. a jediné co ví je že bude muset počkat tisíce let, než mu na souši bude vůbec dělat něco společnost. strašně depresivní ()

Big Bear

Kdysi dávno jsem četl skvělou knihu V.A.Obručeva - Plutonia. Byl jsem jí naprosto nadšen a strašně jsem se těšil až uvidím českou filmovou verzi výpravy do pravěku. Bohužel tehdy se muselo čekat až to v ČT někdo zařadí do vysílání... Bohužel pouštěli dříve dokument o Karlu Zemanovi, jeho filmech a tricích... Lecos z Cesty do pravěku se objevilo i v dokumentu... Mrtvý stegosaurus se stupátky na zadní straně makety... Kolmé lezení po skále točené v horizontální poloze atd.... Přiznám se, že mi to zážitek lehce zkazilo. Když jsem pak snímek shlédl, bylo to už po prvním Jurském parku... Doba udělala své. Ale vezmeme-li v úvahu rok vzniku - 1955 - člověku padá čelist v úžasu nad genialitou pana Zemana (a ne jen u tohoto filmu). * * * * ()

Boogeyman

Naprostá klasika a jeden z nejrevolučnějších nejen českých filmů. Jako milovníka a obdivovatele Burianových kreseb na mě tento film působí už od dětství jako zjevení. Velmi by mne zajímala ta americká verze, pro našince bude asi hodně vtipná. ()

Ketri

Jsem docela ráda, že jsem film viděla v dobách pomalu prehistorických. I když podle zdejšího hodnocení to vypadá, že ani mladí, již zhýčkaní Jurským parkem a seriály BBC, starou, na svou dobu převratnou klasikou nepohrdnou a geniálnost tohoto díla ocení. ()

salahadin

Jako student archeologie jsem se bavil...zkoušku z paleolitu už mám sice za sebou, ale i tak se na film rád někdy podívám znovu. Hlavně díky naprosto dokonalým trikům, který i dnes vypadají parádně, kam se hrabou kluci z Jurskýho parku. Film je to sice lehce naivní a opakuje zažité klišé a omyly (jako např. díra na mamuty - pračlověk nikdy nelovil mamuty tím, že vykopal velkou díru!!!!!!!!!!!!), ale to se tomuto stařičkému filmu dá lehce odpustit. I ty hláškující mamlase, pardon pionýry, jsem překousnul. ()

Aky

Všichni víme, jaký to byl ve své době skvost; nemá smysl přilévat další chválu. Každý, kdo tu píše, proč se mu tento film líbí, má pravdu. ()

misterz

Tento film som už videl nespočetne veľa krát, naprieč celým mojim životom. Nadšenie z filmu síce už mierne nahlodal zub času, no stále ho považujem za jeden z najlepších v danom období. Film je priam nasiaknutý dobovou, radostnou atmosférou vtedy ešte pomerne nového totalitného režimu a preto je i pevne ukotvený v čase a vo svojej dobe. Ako taká pripomienka na vtedajšie všeobecne platné a jediné správne chovanie sa a zmýšľanie ľudí. Čím viac uplynie času od vzniku filmu, tým nám snímok v tomto smere povie a pripomenie viac. Z tohto pohľadu ide o veľmi cennú záležitosť. 85/100 ()

mchnk

Ti nejsprávnější hoši ze všech správných z temných 50. let, jednomu dokonce v Době Ledové stačí jen rádiovka a u límečku zapnutá košile, se bez jakéhokoli přesného vysvětlení vypraví na cestu do minulosti. S ROH až do Pravěku, mohl by poznamenat hnidopich. Pomáhají mu k tomu strojové dialogy a těžko stravitelná, bezchybná a notně prožívaná artikulace zúčastněného vypravěče. Nicméně světový filmový fenomén Karel Zeman funguje i zde. Vše podporuje skvělá hudba. "Považte hoši..." ()

mzss1

Tak hit to není, ale na tu dobu byly scény natočeny perfektně. Film zaujme, rozhodně nenudí, ale ty scény jsou dost vidět jak byly vytvořené, což ale nevadí - počítá se hlavně snaha. Příběh to má, herci taky příjemní. Takže film hodnotím na 72% = **** ()

kingik

Mistrovský kousek z české dílny, který tu byl před Jurským parkem, má v sobě daleko větší přesvědčivost než Spielbergův komerční hit. Pro někoho Zemanovy triky mohou být naivní záležitost, ale je třeba si uvědomit, že je dělal na koleně a neměl za sebou zástup trikových machrů z ILM. Nicméně příběh sám o sobě mohl Zeman trochu víc přizpůsobit divákovi, protože film je často jako by vědecko-naučnou brožurou, která místy narušuje plynulost děje a zbavuje ho posléze jakéhokoliv napětí a záživnosti. Pochopitelně, že dneska už u nás tohle nikdo nenatočí, a tak se jedná o unikát. A ještě jedna výtka. Nebylo objasněno, proč byla většina pravěkých zvířat na druhé straně řeky. 60% ()

InJo

Překrásný, skvělými triky a nádhernou dobrodružnou atmosférou nabitý dětský snímek od geniálního Karla Zemana. Film mého dětství a IMHO jeden z nejlepších českých bijáků všech dob. 100 % ()