Dobrodružný příběh pěti úplně obyčejných kluků, kteří se tak trochu náhodou ocitnou v neobyčejné situaci. Na pražském Výstavišti kluci využijí příležitosti letu vzducholodí zdarma a vyráží vstříc senzační vzduchoplavecké cestě. Majitel vzducholodi ale překroutí celou situaci a vzniká poprask. Novináři se honí za senzací ukradené vzducholodi, vážení pánové se pohoršují nad dětskou zločinností a rodiče dětí je jen těžko brání před přísným soudem. Majitel vzducholodi Findeys chce využít její zmizení k propagaci své firmy a podvodu s falešným nehořlavým plynem. Nicméně nehořlavý plyn není úžasný vynález pouze pro létající steampunkové stroje. O jeho ukořistění se snaží také jedna vojenská mocnost, která vysílá podlého agenta s všemožnými vychytávkami, aby se zmocnil vzorce na nehořlavý plyn. Kluci chtějí obletět celý svět, ale vzducholoď havaruje na vzdáleném ostrově, kde na ně číhá nemalé nebezpečí. Díky pomoci kapitána Nema a odvážného novináře Ardana nakonec kluci všechny nástrahy překonají a vrátí se domů. Odvěký souboj nespoutaného mládí a přísného světa dospělých končí vítězně ve prospěch dětí. (Bontonfilm)

Kubi21

Filmy mága Karla Zemana jsem měl, mám a budu mít vždycky rád. Tady se ke krásné kameře a skvělým trikům, na svou dobu, přidává slušný příběh, který stojí na základu tradičních verneovek Pět neděl v balónu a Tajuplný ostrov. Dobrodružný příběh je doplněn obrovskou dávkou humoru a nostalgie. Taky chci někam uletět. ()

Havala

Živoucí pomník tehdejších trikových možností. Barevná stylizace jednotlivých scén je geniální. Dá se říct že je to Limonádový Joe ale s trochu dobrodružným nádechem. ()

Stejšn

Když jsem byl malý, docela mě to bavilo. Teď mám ovšem problém to dokoukat. Radši nehodnotím. Za pozornost stojí hudba. ()

knihovna

Krásné klukovské dobrodružství, hlavně první půle je povedená. Pan Zeman byl machr, dokázal vykouzlit užasné obrazy. Tady je navíc i parádní hudba. Konec už trochu drhne, ale pořád velká paráda. ()

krokodlak

Skvělá ukázka Zemanovy fantazie a filmařského mistrovství nenabízí jen napínavé dobrodružství, ale hlavně spoustu vtipných gagů a situací, takže film potěší i ty, co zrovna nepatří k milovníkům fantasy. Herecké výkony dětí i dospělých jsou výborné, za zmínku stojí Řanda, Effa, Deyl, Trégl nebo Kohout. ()

johnny01

Úchvatná hudba, nádherná obrazová stránka filmu a některé povedené dějové prvky (například s pohybujícím se keřem) nemůžou zakrýt celkovou slabost příběhu, morálně vadnou zápletku (porušení slibu nemůže odůvodnit krádež) a velmi nesymaptického novináře. ()

Brit

Toužil jsem být, jako to kluci a zažít stejná dobrodružství + Zeman = Nádhera. Jak jinak než za 5. ()

route60

Ukradená vzducholoď je opravdový dobrodružný film plný fantazie a filmového kumštu génia Českého filmu Karla Zemana žádne údajně dokonalé? digitálni hloupé triky ale především příběh a o to tu hlavně jde, Čestmír Řanda je jako vždy výborný a ostatní herci nezustavají pozadu, dnešní děti rozmazlené digi triky to už asi neocení ale právě estetická stránka filmu je bezchybná jako u všech Zemanových děl, nedám dopustit na tento krásný FILM. 100% ()

Gig

Vždycky jsem měl rád dobrodružný příběh Dva roky prázdnin od Jula Werna. Nu a tady jej máme včeských reáliích ve vinikajícím formátu, který Karel Zeman uměl. ()

George.Camel

Mám rád filmy Karla Zemana, líbí se mi kombinace hraného, loutkového a animovaného filmu a nápady, které se mu podařilo zrealizovat mohou působit v dnešní době naivně a neuměle, ale doposud jej nikdo nenapodobil. Tato tvůrčí práce totiž vyžaduje kromě nápadů i spoustu energie k realizaci a tu on měl, protože svou prací žil. Kdyby Karel Zeman žil nyní, troufnu si říci, že jeho filmy by byly lepší než Jurský park s Avatarem. Přesto je fajn, že tyto filmy máme a můžeme snít a prožívat příběhy verneovek v malovaných malebných kulisách. ()

harycek

Zeman je jedinečný ve všem co vytvořil, možná na mě má vliv nostalgie vjemů z mládí , ale nemůžu si pomoc! ()

Max Q.

Vizuální nádhera, za kterou, bohužel, pokulhává příběh samotný. Ale v tomto případě bych mu odpustil. ()

bigjames

Velmi povedené a originální filmové zpracování inspirované známým románem Julese Verna. Výborný humor a krásná čeština k tomu. ()

Eire

Skvelé počítačové efekty 😅😁😅😂.... Kapitán Nemo , Robur Dobyvateľ, korzári.... Atď.... Verne už asi milénianom nič iné nevraví, ale mne ešte áno... Tie farebné filtre ale Limo Joe. Úžas 90% Tuším sa tam mohol aj mladý Show Jana Krause.... ()

carl.oesch

Asi jeden z nejlepších filmů celé české kinematografie. Jistá naivita vizuálního projevu je ve skutečnosti skvělý a troufnu si říct že i umělecký kalkul, děj se řítí vpřed jako splašený kůň a skvělé je i herecké obsazení. Jitka Zelenohorská celou tu pastvu pro oči i sluch jenom korunuje. Bohužel, herečky s takovýmhle sexeappealem nejen socialistický film obsazoval trestuhodně málo, zřejmě ty bohdalky, janžurky a podobné existence byly pracujícím ženám blíž. Karel Zeman byl asi nejoriginálnější filmař z této země a dá se říct, že Ukradená vzducholoď s Vynálezem zkázy tvoří pomyslný vrchol jeho tvorby. No a zde bych připomněl i  Jana Nováka, jehož hudba film dokresluje stejně skvěle, jako se to povedlo Zdeňkovi Liškovi u Vynálezu zkázy. Popravdě, tohle jsou pro mně nejlepší zpracování verneovek, ostatní, co jsme viděl mě zdaleka tolik neuchvátily a to nemám Julesa Verneho mezi svými nejoblíbenějšími spisovateli. ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana