Dobrodružný příběh pěti úplně obyčejných kluků, kteří se tak trochu náhodou ocitnou v neobyčejné situaci. Na pražském Výstavišti kluci využijí příležitosti letu vzducholodí zdarma a vyráží vstříc senzační vzduchoplavecké cestě. Majitel vzducholodi ale překroutí celou situaci a vzniká poprask. Novináři se honí za senzací ukradené vzducholodi, vážení pánové se pohoršují nad dětskou zločinností a rodiče dětí je jen těžko brání před přísným soudem. Majitel vzducholodi Findeys chce využít její zmizení k propagaci své firmy a podvodu s falešným nehořlavým plynem. Nicméně nehořlavý plyn není úžasný vynález pouze pro létající steampunkové stroje. O jeho ukořistění se snaží také jedna vojenská mocnost, která vysílá podlého agenta s všemožnými vychytávkami, aby se zmocnil vzorce na nehořlavý plyn. Kluci chtějí obletět celý svět, ale vzducholoď havaruje na vzdáleném ostrově, kde na ně číhá nemalé nebezpečí. Díky pomoci kapitána Nema a odvážného novináře Ardana nakonec kluci všechny nástrahy překonají a vrátí se domů. Odvěký souboj nespoutaného mládí a přísného světa dospělých končí vítězně ve prospěch dětí. (Bontonfilm)

lopja

Takze dalsi vynikajuci Zemanov film z konca 60tych rokov. Reziser Karel zeman zase ukazal ze je nadcasovym reziserom a ze aj taky "stary film" sa da aj v dnesnej dobe pozriet a stale cloveka zaujme ze aj bez pocitacov a dnesnej techniky je mozne nieco take zaujimave a hlavne co sa tyka do deju a efektov natocit. Naozaj jedne vynikajuci film ktory podla mna nestrati hviezdu ani o niekolko rokov. Kazdopadne vsetka cest. ()

blekekeke

Nechci vědět, jak je to s těmi kulisami. Mě bohatě stačí, že je s nimi každý film temný, magický, ale zároveň je to úsměvné ... ()

miza

Z odstupem dlouhé řady let jsou všechny filmy od Karla Zemana pro nás krásnější a zajimavější.Na dobu vzniku je jeho dílo světový unikát a musíme být hrdí na to že tento tvůrce byl jedním z nás. Byl to skvělý režisér a každá produkce v televizi nebo v kinech je poctou jeho práci. ()

Lefiath

Film, který jsem jako dítě miloval a miluji ho i dodnes (jako snad všechny filmy Karla Zemana co jsem viděl). Pokud se nějaký drzoun opováží tvrdit že by tenhle film měl strašit děti, pak už je to opravdu dávno, kdy sám byl dítětem. ()

karnifex

Zpracování úžasné (to ani není potřeba komentovat). A tento film je navíc mimořádně vtipný: obzvláště scéna na lodi, v níž Kateřina hraje a procítěně zpívá náboženské písně, zatímco ve vedlejší kajutě probíhá drsný karban je natočena bravurně - ta mě rozesměje vždycky.. ()

dosa

Asi to není nejlepší Zemanův film, přesto je nádherný, se současnou ubohou produkcí pro děti těžko srovnatelný. A jestli děti vystraší? Co by to bylo za plytké dobrodružství, při kterém neběhá mráz po zádech? Nudných pohádek, co jen prošumí hlavou jsem za mlada viděl tucty. Ale nádhernou tíseň Čarodějova učně si budu pamatovat do smrti. Lima to napsal výstižně. Zeman je klenot, kterého si málo vážíme. Asi by místo sochy uvítal důstojnou propagaci svého díla. DVD zatím vydali jen Japonci. Když se podíváme na Slovensko, jak skvěle se starají o své skrovné filmové dědictví, je to k pláči. ()

pavont

Za socializmu som to hltal a boli to pre mna vianoce. Postupom casu sa mi Zemanova animacia paci coraz menej a bohuzial sa to odraza aj na hodnoteni. ()

Sanr

Zeman v plné síle, opět vynikající efekty a propracování scenérie. Jako malý jsem jeho filmy miloval, dnes obdivuji dokonalost těchto filmů, takovéhle díla už jen tak nevzniknou, bohužel. ()

gizi

Krásný film, je cítit ten nadhled, nadsázka, jemný humor... Navíc tak netypické skloubení kreseb a hraných scén... Výtvarně výborné - též černobílost různě barevně filtrovaná... Doplněno pěknou hudbou Jana Nováka. Jen ten děj je trochu slabší. 11.3.12 - 75%. ()

Otan

Já bych chtěl být s nimi.Tak jak to Zeman podává,tak to ve mne vyvolává samozřejmě strach o své hrdiny,ale zároveň smutek,že se takového dobrodružství nemohu zúčastnit.Druhá půlka sice trochu ztrácí ,ale přesto je to můj film s dětství a nenechám si jej vzít. ()

2sistem

Verneovky jsem měl rád malička a Ukradená vzducholoď byla má nejoblíbenější a snad i první, kterou jsem viděl. ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana